ebay a podvod...

vše co vás napadne
Zamčeno
maros2710
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: pon črc 21, 2008 7:35 am

ebay a podvod...

Příspěvek od maros2710 »

Hellou, Kupil som v piatok iphone 3gs cez ebay (400 libier) a je celkom pravdepodobne, ze ma predavajuci osral (mal dve rovnake aukcie a za tu druhu uz dostal negativny koment a zatial sa neozval). Platil som to cez pay pal a chcel by som sa spytat, ci nema niekto skusenosti s tym ako sa to potom vybavuje ked mi to naozaj nepride. Cital som si o tom, pisu ze naisto vratia plnu sumu, len ja by som chcel fakt vediet ako to funguje naozaj, kolko to asi trva + ci su este nejake problemy. Celkom ma to nasralo, typek mal 1060 komentov a 98,5% feedback. Mozno to este pride, ale sance sa dost zmensili kedze za tu druhu (taku istu) aukciu ma uz negativ s popiskom ze zadana vec ani neexistuje:).... Takze ak s tym mate niekto skusenosti, tak sem s nimi. celkovy postup. dufam ze ma potesite a ze o tie peniaze nepridem, je to predsalen pre mna celkom vela penazi. Dakujem

btw tu je ta aukcia: http://cgi.ebay.co.uk/Apple-iPhone-3G-S ... 286.c0.m14

Presunul som to sem nemusime schvalova kazdy jeden post. dodo
Original iPhone -> iPhone 3GS -> iPhone 5

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: ebay a podvod...

Příspěvek od Julek »

na to bude kazda rada draha, pokud je to nejakej cernoch z nigerie nebo podobné zeme jsi v prd..... ty vis kde .. nic nikdy nekupuj pokud je to dost penez a ten prodejce neni power seller ...

muzes jen doufat ze ti to prijde ..

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

haasteren
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 472
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:02 am

Re: ebay a podvod...

Příspěvek od haasteren »

Vetsinou podvodnici maji treba 300 veci v prodeji cca 1-3 dolary za kus a pak udelaji ranu. Tento vypada v pohode ma docela draha prodavane veci. Mas prece na EBAY centrum sporu tak tam napis a oni to zacnou resit. Uz jsem REFUND penez resil nekolikrat a vzdy to dopadlo v muj prospech pokud jsem byl v pravu. Na Ebay je to docela v pohode oproti AUKRO atd...

maros2710
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: pon črc 21, 2008 7:35 am

Re: ebay a podvod...

Příspěvek od maros2710 »

super dik potesil si ma... presne toto som chcel pocut - nejake prakticke skusenosti. Zatial je este skoro nato aby som pisal na paypal. Kupoval som to este len v piatok a oni maju teraz v UK v pondelok sviatok tak mozno dakam siel ked neodpisuje, len ma trosku vystrasil ten komentar, i ked 1060 komentarov proti jednomu:) a este by ma strasne zaujimalo AKO ten dotycny zistil ze ten iphone neexistuje:), lebo inak ako ze mu to ten predavajuci sam povedal si predstavit neviem, co by bolo pre mna urcite dobre, kedze by som mal pre paypal aj usvedcujuci material:) Ale to je zatial jedno, zatial stale verim ze to normalne posle, ale tak strach samozrejme mam, pre mna ako studenta je to fakt vela penazi:). a inak ako dlho to asi trva, keby teda nic neposlal a ja by som chcel vratit tie prachy? vraj aj 2 mesiace co ma teda bavit nebude ale tak ked sa vratia budem rad aj tak:)
Original iPhone -> iPhone 3GS -> iPhone 5

spachal
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 465
Registrován: pát lis 02, 2007 4:24 pm

Re: ebay a podvod...

Příspěvek od spachal »

Take doporucuji Resolution Center na eBay. Pomohou, pokud jim v klidu a bez emoci popises problem. PayPal (je soucasti eBay) by pak mel vratit penize.
Link: http://resolutioncenter.ebay.com/

O co presne slo, v cem je problem?
neposkytuji podporu pro iPhone, od toho je zde forum ..

maros2710
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: pon črc 21, 2008 7:35 am

Re: ebay a podvod...

Příspěvek od maros2710 »

zatial este vpodstate v nicom. Kupoval som to len v piatok. Len ten predavajuci mal dve take iste aukcie na ten iphone a za tu jednu uz dostal negativny koment ze "+++DO NOT BUY FROM THIS SCAMMER. IPHONE DID NOT EXIST+++", tak som sa trocha zlakol... tak sa pytam pre istotu nech sa troska ukludnim, ze ake s tym ludia maju skusenosti a zatial vidim ze celkom okej:) tak vam moc dakujem
Original iPhone -> iPhone 3GS -> iPhone 5

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: ebay a podvod...

Příspěvek od rony »

poviem to takto: ak je pre teba vela penazi cena iphone, tak sa nesnaz za kazdu cenu usetrit nakupmi od neznamych ludi ale ries nakup v serioznom prostredi. tj. vbehni k svojmu GSM operatorovi a kup si iPhone tam. Zaplatis viac ale v ruke budes mat telefon. Na eBay nakupuju ludia, ktori su schopni ozeliet peniaze v pripade problemu resp. sa v problematike orientuju.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: ebay a podvod...

Příspěvek od Julek »

jak jsem psal, na Ebay se dá sehnat spousta věcí, osobně bych ale telefon nekupoval .. ať je cena sebe lepší ..

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

maros2710
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: pon črc 21, 2008 7:35 am

Re: ebay a podvod...

Příspěvek od maros2710 »

okej je to vas nazor ja vam ho neberem. ja som tam minuly rok kupil bez problemov 2g, na aukre kupujem bezne, takze pre mna to az taky problem neni. Bohuzial sa stalo toto, som vam vdacny za to ze reagujete ale s tymto mi moc nepomozete;)
Original iPhone -> iPhone 3GS -> iPhone 5

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: ebay a podvod...

Příspěvek od Julek »

to mas pravdu to moc ne, na Aukru je to asi preci jenom lepsi, nebo je asi vetsi sance .. no proste ti drzim palce at ti to dobre dopadne .. me psal nedavno jeden clovek co na ebay koupil levne 3GS a prisel mu domu HiPhone .. ja jen rikam opatrne no ..

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Apache23
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1181
Registrován: ned dub 27, 2008 1:58 am

Re: ebay a podvod...

Příspěvek od Apache23 »

Akonahle preukazes ze vec nesplna popis,neprisla alebo je poskodena a odmietaju reklamaciu. (Vzdy si kukni pred kupou reklamacne podmienky.)
Postupuj ako ti radia kolegovia a paypal by mal mat dosah na tvoje peniaze aby ti ich vratil. Kazdopadne po termine na postu ak ti nic nepride hned kontatuj resolution centrum nakolko je tam termin 45 dni ktory ked presvihnes uz ti nepomozu. Takto ma natahovala jedna cinanka a som jej mailoval az kym ubehlo 45 dni a ked som sa obratil na ebay tak uz len konstatovali ze sa mozu na to kuknut ale nic neurobia.

RONY: Nesuhlasim stebou. Kupujem veci na nete casto (nie len ebay)
Prave sa snazim skusobne spustit podnikatelsky zamer zamerany na sprostredkovanie internetoveho nakupu.

Kto pozna facebook moze sa kuknut sem:

http://www.facebook.com/home.php?ref=ho ... 632?ref=ts

Dufam ze link nevadi. Nie je to reklama, nakolko je to zatial len pre znamych a neoficialne. Snazim sa len vychitavat muchy a zistit ci bude zaujem.
Ak by bol problem tak zmaznite, vobec sa nenahnevam. :wink:
Ma to byt len ilustracne pre tych co furt nadavaju ludom za to, ze chcu kupovat na nete lebo chcu usetrit. :D
iPhone 4 32GB JB by GP
iPhone 3GS 32GB JB / druhý bol úžasný
iPhone 2G 16GB US JB / na prvý sa nezabúda :)

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: ebay a podvod...

Příspěvek od whisky96 »

maros2710 píše:okej je to vas nazor ja vam ho neberem. ja som tam minuly rok kupil bez problemov 2g, na aukre kupujem bezne, takze pre mna to az taky problem neni. Bohuzial sa stalo toto, som vam vdacny za to ze reagujete ale s tymto mi moc nepomozete;)


Ešte je skoro sa strachovať. U predávajúceho takého rangu (vysoký počet predaných predmentov s vysokou hodnotou, vysoké feedback skóre) by som sa veľmi nebál, skôr to môže byť len snaha poškodiť predávajúcemu zo strany kupujúceho (on ten iPhone kupoval 26.8. a už 29.8. dal feedback že neexistuje - to sa mi nezdá).

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: ebay a podvod...

Příspěvek od rony »

ved vravim, treba v tom vediet chodit. Vzdy ked poviem nieco proti ebay, tak VZDY nie preto, aby ho zrusili ale aby ho ludia, co vidia len nizku cenu nepovazovali za BEZNY obchod na pozadi ktoreho su len seriozne velke firmy, ktore si nemozu len tak dovolit klamat.

Takze ak so mnou nesuhlasite, tak zrejme ste nepochopili, co hovorim - ze je to pre ludi, ktori sa v tom vyznaju a nechapete naopak to, ze je tu na kvanta tinezerov, ktori sa zenu len a len po nizkej cene a klapky na ociach, nevidia rizika.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

maros2710
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: pon črc 21, 2008 7:35 am

Re: ebay a podvod...

Příspěvek od maros2710 »

whisky96 píše:...on ten iPhone kupoval 26.8. a už 29.8. dal feedback že neexistuje - to sa mi nezdá).


presne toto sa cudujem aj ja, pisal som aj jemu, ale tiez zatial neodpisal:), strasne by ma zaujimalo ako to zistil a este tak rychlo... Ale dakujem vsetkym fakt ste ma troska ukludnili. Kolega v praci mi tiez hovoril, ze on uz dva razy toto riesil - raz si kupoval wii a neposlal mu typek nic a dostal cez paypal peniaze naspat (vraj to trvalo tak mesiac) a raz mu zas dalsi povedal ze mu to poslal a pri tom neposlal tak sa tiez obratil na paypal a dostal peniaze hned(asi to bol nejaky problemovy). Takze potom dam vediet ako to dopadne, drzte palce:)
Original iPhone -> iPhone 3GS -> iPhone 5

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: ebay a podvod...

Příspěvek od Julek »

já si i myslím že ebay samo o sobě to má docela vychytané .. určitě nám sem dej vědět jak jsi dopadl ...

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: ebay a podvod...

Příspěvek od Tea Racer »

Ano, funguje to tak, a co se týká rychlosti tak nekdy je to obdivuhodné z Číny mam doma za 4 dny zásilku a to zásilka stráví 1 den na ruzyni a den jde poštou po ČR ke mě. Tak mohl klidne zjistit že jde o fake nebo že nepřišlo nic. Ale podvodníci jsou všude a zkouší jestli kupující si nechá vše líbit, nekdy kvuli jazykové bariéře nachytají hodně lidí co mávnou rukou a řeknou " tak jsem na to skočil .. ". Opravdu pozor.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

maros2710
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: pon črc 21, 2008 7:35 am

Re: ebay a podvod...

Příspěvek od maros2710 »

Takze, typek vobec neodpovedal na moje maily, tak som si dal vcera(streda) poslat jeho kontaktne udaje s telefonnym cislom, ten isty mail sa poslal aj jemu s mojim telefonnym cislom. Asi za 10 min volal, ze ma problemy s mojim paypalom lebo je zo slovenska (neslo to kupit cez slovensky ebay account, bo mal ze to nepreda cudzincom, tak som pouzil kamosov, ten to ma na anglicku adresu, ale paypal som pouzil moj), a ze mi vrati peniaze. Tak mi dosiel mail o poziadavku o zrusenie transakcie, ktorej som vyhovel. Potom som mu napisal mail, ze kedy posle peniaze naspat, napisal ze zajtra(stvrtok), tak som sa tak zlakol, ze preco nie dnes (je to na par klikov v paypal ucte) a ze ci som nahodou tym zrusenim neurobil blblost:), tak som zas celu noc trpol, ale dnes konecne dosiel mail z paypalu ze mi refundoval peniaze:) tak to nakoniec dopadlo polouspesne (prachy su, iphone nie), zbytocne nervy ale hlavne ze to mam naspat. Dakujem vsetkym za povzbudive reakcie, fakt ste ma ukludnili. diky

problém tedy považuji za vyřešený a téma zamykám. Pokud by jsi však chtěl ještě něco doplnit kontaktuj mě nebo někoho z kolegů, aby ti téma odemkl. toncek
Original iPhone -> iPhone 3GS -> iPhone 5

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: ebay a podvod...

Příspěvek od Julek »

no jeste ze tak ! ...

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Zamčeno