Stránka 1 z 1

Nejlepší formát obrazku pro Ipad 2

Napsal: pát říj 12, 2012 8:55 pm
od sallvator
Zdravím mám ipad 2 a všiml jsem si že když nahraju fotku kterou si chci dát natapetu pomerně ji to zdefomruje a není tak "ostrá" tapetu jsem si vytvořil v Photoshopu a ukladam ji v nejlepší kvalite do JPG, synchornizuji pres Itunes, ale vysledek v Tabletu není tak peknej i když je rozměr Full HD

ovšem defaultní tapety v Ipadu jsou krasne ostré, nedá se zjistit jaké jsou jejich parametry a formát ?

Re: Nejlepší formát obrazku pro Ipad 2

Napsal: pát říj 12, 2012 8:58 pm
od rony
1024x1024

Re: Nejlepší formát obrazku pro Ipad 2

Napsal: pát říj 12, 2012 10:24 pm
od Metalgirl
Pošli si tu danou tapetu na email, email otevři v iPadu a z něho to ulož do galerie obrázků a pak v ní z toho nastav ten obrázek jako tapetu.

Re: Nejlepší formát obrazku pro Ipad 2

Napsal: pát říj 12, 2012 10:35 pm
od sallvator
Proc nemam synchronizovat pres itunes ? S toho mailu je lepsi kvalita ?

A ma vliv format ? Jpg nebo png ? Nebo je to fuk

Re: Nejlepší formát obrazku pro Ipad 2

Napsal: pát říj 12, 2012 10:55 pm
od Metalgirl
Pokud vím, tak doposud synchronizace přes iTunes zmenšovala velikost obrázků. Zkus to přes ten email, jestli to bude lepší, za to nic nedáš a dle mého je jedno, jestli png nebo jpg.

Re: Nejlepší formát obrazku pro Ipad 2

Napsal: sob říj 13, 2012 3:17 am
od split
JPG je stratovy format, vzdy sa zhorsuje kvalita. PNG je vzdy bezstratovy, kvalita sa nikdy nemeni.

Pri synchronizacii cez iTunes do fotiek v iPade sa vsetko konvertuje na JPG s relativne slabsou kvalitou (aspon tak to bolo niekedy, mozno sa nieco zmenilo)

Takze poslat si emailom PNG je najlepsi napad.

Re: Nejlepší formát obrazku pro Ipad 2

Napsal: sob říj 13, 2012 11:03 am
od sallvator
Tak jsem to poslal, sice to v galerii je v pekne kvalite ale když to nastavím jako tapetu dojde k rozmaznutí a strate

Re: Nejlepší formát obrazku pro Ipad 2

Napsal: ned říj 14, 2012 10:23 pm
od split
Tak mas tu fotku v blbom rozliseni. Musi to byt presne 1024 * 768 pre iPad 2

Re: Nejlepší formát obrazku pro Ipad 2

Napsal: ned říj 14, 2012 10:34 pm
od Lincoln Six Echo
Ne, musí to být 1024x1024 kvůli rotaci displeje. Formát a kvalitu si vyber sám.

Re: Nejlepší formát obrazku pro Ipad 2

Napsal: pon říj 15, 2012 4:29 am
od split
Aha to ma nenapadlo :)

Re: Nejlepší formát obrazku pro Ipad 2

Napsal: pon říj 15, 2012 7:02 am
od rony
Metalgirl píše:Pokud vím, tak doposud synchronizace přes iTunes zmenšovala velikost obrázků. Zkus to přes ten email, jestli to bude lepší, za to nic nedáš a dle mého je jedno, jestli png nebo jpg.


iTunes vzdy optimalizuje obrazky - rozumej zmensuje alebo zvacsuje - presne na rozlisenie konkretneho HW. Takze v pripade iPadu je to rozlisenie 1024. Rozmery POZADIA pre iPad su nativne 1024x1024 takze ak vies urobit taketo pozadie, tak presne taketo urob.

Netreba sa bat synchronizacie s itunes, sam mam v iPhoto na macu album Pozadia pre iPad a su tam 1024x1024 jpegy a ziadny nie je "rozmazany".