drsneho infoservis pro iphone

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

drsneho infoservis pro iphone

Příspěvek od drsny »

doufam, ze mi nekdo nezacne nadavat, ze tu propaguju sve stranky, ale neni na nich zadna reklama, pouze dle meho nazoru uzitecne informace, tak se snad neceho takoveho nedockam ;-)

<zbytecny kecy>
v dobe, kdy jsem si poridil prvni chytry telefon s internetovym prohlizecem a mobilnim pripojenim, rozhodl jsem se udelat stranky, na kterych si budu shromazdovat informace, ktere bych chtel mit dostupne z mobilu. postupem casu z toho vznikl muj infoservis pro mobilni telefony (http://info.drsny.net/), ktery jsem se pozdeji rozhodl uvolnit pro sirsi verejnost a dnes uz je to vcelku navstevovany web. jelikoz mam jiz par dnu iphone, jal jsem se vyrobit i iphonoidni verzi meho infoservisu.
</zbytecny kecy>

<uzitecna informace>
adresa meho infoservisu pro iphone je http://iphone.drsny.net/ podotykam, ze je stale jeste ve vyvinu, tudiz ma asi spoustu chyb. veci, ktere nefunguji vubec nebo nefunguji tak, jak si predstavuji maji v menu pred nazvem krizek (?).
</uzitecna informace>

<zbytecny kecy>
v pripade, ze by to nekdo zkousel otevrit z pc, tak ano, vypada to hrozne, ale je to tim, ze to neni urcene pro pc, ale je to vyladene pro safari v iphone. pokud by neco nefungovalo, budu rad, kdyz me na to upozornite a kdybyste mysleli, ze by bylo dobre pridat nejakou sluzbu / informaci, dejte vedet a ja se ji tam pokusim zakomponovat. nebude to asi hned, jsem na tom s casem docela spatne, ale pokud to bude zajimave, urcite si na to cas udelam.
</zbytecny kecy>

<par nahledu>
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
</par nahledu>

Chrono Leggionaire
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 845
Registrován: úte pro 04, 2007 4:42 pm

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

já na tvé stránky už na několika místech na tomto foru odkazoval, konkrétně na tohle: http://drsny.net/?id=559

Můžu nejen za sebe říct, že konkrétně ten článek hodně pomohl, jen tak dál :wink:
Galaxy Note 20 Ultra 5G Mystic White [QS 865+] | Samsung Galaxy Watch 3 | Galaxy Buds+ White

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

o tom vim, ja se na toto forum dostal skrzeva zpetne odkazy, takze jsem tvuj prispevek cetl ;-)

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

drsny

Příspěvek od Paly »

drsny: chcel by som sa opytat, ze ci neurobite, alebo ci neplanujete urobit nieco podobne aj v slovenskom jazyku (napr. stranka iphone.drsny.net a ten slovnik aj so slovenskym prekladom, pocasie, doprava, kurzovy listok...)..to je len taka otazocka. Bolo by to super lebo my tu na SVK nemame take zastupitelstvo ohladom iPhone (aspon o nom neviem) :) Dik

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

no nie ze by mi slovencina robila problemy, ale cas je to co je pre mna limitujucim faktorom a bohuzial ma limituje velmi. naozaj by som rad urobil daco aj pre slovenskych majitelov iphone, ale nemam ani tolko casu aby som riadne dorobil cesku mutaciu mojho infoservisu. jedine co mam urobene su slovenske meniny.

infoservis > ostatni > svatky sk

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Příspěvek od Paly »

no tak to je asi kazdeho limit, cas je hrozny nezastavi sa :). Mozno by som vedel pomoct so slovenskou mutaciou, aj ked si tym nie som velmi isty (ci cas dovoli a ci mam take schopnosti ako Vy aby som toto dokazal). Mozno po nejakej dohode ak by sa dalo :)

spachal
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 465
Registrován: pát lis 02, 2007 4:24 pm

Příspěvek od spachal »

Pekne stranky a hlavne zajimavy napad, dik :) ..
neposkytuji podporu pro iPhone, od toho je zde forum ..

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

2 PALY: kdyby slo jen o prelozeni par textu z cz do sk, bylo by to behem chvilky, ale za kazdou polozkou v mem infoservisu je spousta prace. nejsou to totiz pouze nalinkovane zdroje, ale kazda z tech veci obnasi nalezeni vhodneho zdroje, analyzu stranky ze ktere se data vytezuji, nastaveni parseru, ktery ta data vystipe ven, potom je treba vymyslet v jake forme by bylo nejlepsi je prezentovat na iphone, aby to byl co mozna nejmensi objem dat, ale soucasne se neztratil obsah a prehlednost a nakonec udelani nejake sablony, do ktere se vytezena data nacpou. jen portovani engine z http://info.drsny.net/ na http://iphone.drsny.net/ me stalo nekolik desitek hodin a stale jeste to nemam hotove.

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Příspěvek od Paly »

drsny: Je mi to jasne, myslel som si, ze to nie je nic lahke, a ze to zabera X-vela casu, ale aspon som sa opytal. Nevadi, ved vela slov ma SK a CZ spocne tak to hadam nejak prekusnem a ked nie tak si to co porerbujem pohladam :). Aj tak dakujem. Klobuk dole, super stranka pre iPhone

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

prave jsem dodelal novou ficuru na mem infoservisu jedna se o iphone verzi meadard-online, coz je projekt ustavu informatiky av cr, ktery predpovida lokalni pocasi, pri vyuziti numerickeho modelu atmosféry mm5 a pokud to mohu subjektivne posoudit dost jim ta pradpoved vychazi. prepoved je prezentovana formou map. jedna se o 4 druhy predpovedi: srazky, teplota, tlak a vitr a to pro uzemi evropy a ceske republiky. na mem infoservisu je medard-online v sekci pocasi

infoservis > pocasi > medard-online

2 PALY: aby si nepovedal, ze na bratov slovakov vylozene kaslem, mozme se dohovorit takto. najdi si jeden web, ktory chces "zkonvertovat" pre iphone a ked mi ostane chvila a nebude to nejako extremne casovo narocne, urobim to. no a az to bude hotove mozes si najst dalsi web...

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Příspěvek od Paly »

drsny: Ooo, tak to Vam patri vrela vdaka. Stranku som si nasiel, myslim, ze s tym nebudete mat vela problemov lebo to uz je puzite na Vasej stranke v cestine, aj ked nedokoncene ( http://slovnik.zoznam.sk/ ) to keby sa Vam podarilo tak by to bolo super.
Ta predpoved pocasia je dobra, da sa z toho celkom vycitat co nas caka :).

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

iPhone

Příspěvek od Julek »

Každý kus práce které české ruce na iPhonu udělají se výtečná.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

tak slovnik uz je taky plne funkcni

infoservis > slovnik

az bude chvilka pokusim se udelat i ten slovensky pro palyho a ostatni bratry slovaky ;-)

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Příspěvek od Paly »

2 Julek: Tak tak, vsetko co urobite na iPhone je super :)
2 drsny: Vidim, ze slovik ide super :), tesim sa, ze raz pojde aj ten svk :), robis kus prace :wink:

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

2 Julek:
Julek píše:Každý kus práce které české ruce na iPhonu udělají se výtečná.

pochopil jsem, zes to asi myslel jako pochvalu (za coz ti dekuji), ale dalo mi to hodne prace to prelouskat. asi jsem se za tech 18 let co jsem v cechach jeste malo naucit cestinu :-P

btw kdyz uz to bereme takle narodnostne, tak moje ruce jsou moravske, su totiz zkurvene hanak a su na to sakra hrde! osobne si ale mylsim, ze je jedno jestli neco uzitecneho udela cech, moravak, slovak, tatar nebo hotntot.

// ted se tak trosku bojim aby to nekdo nevzal vazne a nezacaly tu nejake narodnostni tahanice 8)

Martas06

Příspěvek od Martas06 »

GOOD WORK :!: :wink: :wink: :P

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

iPhone

Příspěvek od Julek »

Ano pochopil jsi to správně, dobrá práce :)

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

mam ted v planu udelat ten slovensky slovnik a potom se asi vrhnu na jizdni rady

ma nekdo nejaky jiny napad / pozadavek?

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

2 PALY: slovensky slovnik z adresy http://slovnik.zoznam.sk/ je jiz take soucasti meho infoservisu

Obrázek Obrázek

infoservis > slovnik

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Příspěvek od Paly »

2 drsny: Velmi dobra praca. Pozeram, ze to ani dlho netrvalo. Ide to velmi dobre. Si fakt dobry pracant. Ked sa budes niekedy nudit tak Ti kludne nejaku tu pracu este pridam :).

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

i ty komiku :-) chtel bych se obcas nudit, musi to byt zajimave, ale uz se mi to nepodarilo ani nepamatuju

ten slovensky slovnik nema u vysledku strankovani a ani nejsou prelozena slovicka jako odkazy na dalsi preklady, tak to bylo fakt relativne za chvilku. dal jsem tomu asi pul hodiny. cesky dal mnohem vice prace.

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Příspěvek od Paly »

musim trocha podpichnut :). Fakt bolo to velmi rychlo urobene tak zato sa tak tesim a zertujem. Volny cas je u kazdeho vzacny :). Nudit sa je podla mna velmi nudne, ani to neskusam :)

Chrono Leggionaire
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 845
Registrován: úte pro 04, 2007 4:42 pm

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

mimochodem..myslím, že se s iPhone ani nudit nejde :)
Galaxy Note 20 Ultra 5G Mystic White [QS 865+] | Samsung Galaxy Watch 3 | Galaxy Buds+ White

kewin22

Příspěvek od kewin22 »

:lol: skvelej info servis, jen mi tam trochu chybi vice kamer, treba hory...joooooa nebylo by na skodu idos, a nejaky telefonni seznam, porad hledam nejake cisla na info linkach ... :oops:

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

nahod nejake odkazy na ty kamery a uvidim, co se bude dat delat.
na tlf seznam mrknu.

pokud nekdo zaznamenal vypadek tv programu infoservis > kultura > televize - aktualni vysilani | televize - program | televize - hledani poradu (nefungoval asi 2 dny), tak uz to opet funguje. system, ze ktereho jsem vytezoval data pro tv program se presunul na jiny server, takze jsem musel upravit konfiguraci parseru. podle toho, co pise provozovatel serveru by to melo byt rychlejsi a spolehlivejsi nez drive, tak uvidime

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

telefonni seznam - prvni nastrel

Příspěvek od drsny »

prvni nastrel tlf. seznamu je hotovy. infoservis > telefonni seznam

zatim funguje jen jednoduche vyhledavani. v horni casti formulare je vyhledavani ve zlutych strankach (firmy), v dolni potom vyhledavani v bilych strankach (lide).

sice uz to funguje, ale zatim to jeste neni hotove, musim dodelat vyhledavani podle vice kriterii a zobrazovani dalsich stranek s vysledky hledani (v soucasne dobe pokud je stranek vice, vypise to jen tu prvni).

btw: bylo to docela peklo. ti co delali zlate stranky tam maji super vychytavky jako ze tlf cislo neni cislo ale obrazek a jeho adresa je nejak vazana na ip adresu, takze kdyz jsem na serveru stahnul stranku, vytezil z ni adresu obrazku s tlf cislem, a ten se pokusil otevrit v prohlizeci, obrazek neexistoval. takze obrazky oteviram primo na serveru a generuju potom pro prohlizec obrazky nove.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: telefonni seznam - prvni nastrel

Příspěvek od rony »

obcas mi to webove rozhranie poriadne spomaluje Safari, je to zrejme dane vyuzivanim javascriptu.

v kazdom pripade keby si mal cas urobit dodatky v TV programoch pre SK prostredie, bol by som rad - nerobis to nahodou s tvxb do xmltv formatu? teoreticky by sa malo dat spravit upozornovanie na programy do kalendara iphone.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: telefonni seznam - prvni nastrel

Příspěvek od Paly »

Dobry napad rony, mohol by nam zase drsny helfnut a urobit tam aj TV SVK stanic :-), bola by to pecka.
Naposledy upravil(a) Paly dne ned led 13, 2008 11:41 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

to zpomalovani jsem nezaznamenal, ale je to mozne.

tv program vytezuju z normalni html stranky a ven ho peru taky jako html. ale je mi jedno z ceho to budu zrat, pokud to jde nejak normalne rozparsovat.

ohledne slovenskych stanic: nahodte nejake zdroje, ze kterych by to slo vytezit a mrknu co se s tim bude dat delat.
Naposledy upravil(a) drsny dne ned led 13, 2008 11:54 pm, celkem upraveno 1 x.

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Příspěvek od Paly »

Ved SVK programy su na drsneho sajte :-). Troska viac som pokrutil kolieskom a boli tam tie nase 4 SVK progamy.
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

hehe abych rekl pravdu ani nevim, ktere programy tam jsou. vytezuje se to automaticky, takze zjevne zdroj, ze ktereho sosam programy poskytuje i je. aspon to nebudu muset programovat, kdyz uz to vlastne mam hotove :-p

Witus

Příspěvek od Witus »

2 Drsny
Skvělá práce!!!

iphonelover
Host
Host
Příspěvky: 66
Registrován: pát pro 14, 2007 9:58 am

Příspěvek od iphonelover »

ahoj, myslis ze by si mohl do toho infoservisu zakomponovat i informace o tech wifi hot spotech co je zde: http://www.wifi-in.cz/

jako ja mam teda stejne ten pausal od t-mobile na EDGE ale preci jen jsme cesi a setrit musime vsichni ne???

takze jestli by to slo a mel by si nekdy cas...myslim ze by to ocenilo vice lidi...

xaver13

Příspěvek od xaver13 »

no, jak tě pochválit, mám to v oblíbených, hned jak tu o tom padla zmínka. Super! Díky moc :D

maskov1
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: sob úno 23, 2008 6:15 pm

Re: drsneho infoservis pro iphone

Příspěvek od maskov1 »

@Drsny.... ak by sa ti chcelo mohol by si este do infoservisu pridat ikonku, ktora je pre webclips...isto vies o com kecam... priklad .. v safari stiknete + a date ADD TO HOME SCREEN... apple, google a ine tu ikonku maju peknu... co ty na to?

cyberfox
Host
Host
Příspěvky: 62
Registrován: čtv bře 27, 2008 6:28 pm

Re: drsneho infoservis pro iphone

Příspěvek od cyberfox »

Nedalo by se přidat do seznamu TV programů ještě Showview ? Děkuji za skvělou práci. Fox
MacBook Pro 13", 2.40 GHz, OS Mac OS X 10.7.1, 8GB RAM, 750 GB HDD + 240 GB SSD
iPhone 4 16G, OS 4.3.3 JB
iPad 64GB, OS 4.3.3 JB

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: drsneho infoservis pro iphone

Příspěvek od rony »

na TV program pouzivaj app TeVee (viac o TeVee po zadani v Hledej)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Triad
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 28, 2008 3:19 pm

Re: drsneho infoservis pro iphone

Příspěvek od Triad »

rony píše:na TV program pouzivaj app TeVee (viac o TeVee po zadani v Hledej)


Com ze jsem asi narocny, ale TeeVe take nemá podpory showview. Fox

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: drsneho infoservis pro iphone

Příspěvek od drsny »

showview do infoservisu pridat nemuzu, zdroj, ze ktereho cerpam data ho neobsahuje

kolemjdouci

Re: drsneho infoservis pro iphone

Příspěvek od kolemjdouci »

Nevím, že jsem tak odvážný a dovolím si oslovit někoho kdo udělal tolik věcí pro komunitu kolem iphone/itouch.

Děkuji za vše


Měl bych ovšem takovou prosbu. Objevil jsem tve specialně vytvorené stranky pro iphone všechno na nich funguje skvěle až na kamery v Praze ukaze se jenom jejich zdroj a nenaskoci samotne programy. A zrovna ty by se mi moc hodily kdyby fungovaly.

Takze jeste jednou moc dekuji za vsechny projekty co jsi pro nas bezne prumerne uzivatele udelal:-)

Kolemjdouci

Odpovědět