Zmena IMEI

Zamčeno
Rixo16GBWhite

Zmena IMEI

Příspěvek od Rixo16GBWhite »

Ahojte, chcel by som sa spýtať, ako zmením IMEI kód na iPhone 3G.Ďakujem
edit:// dočítal som sa, že Jailbreak 2.2 IMEI nezmení, ten tam už je, tak preto sa pýtam, či sa to vôbec nejak dá a či to niekto vie
edit2: no vraj je na to nejaký program s názvom ZiPhone, ktorý podľa autora dokáže toto "Zde je stručný přehled toho, co pomocí programu ZiPhone můžete provádět:"

* jailbreak telefonu
* aktivace telefonu
* odblokování telefonu
* změna IMEI čísla telefonu
* oprava poškozeného telefonu
Naposledy upravil(a) Rixo16GBWhite dne úte pro 30, 2008 6:09 pm, celkem upraveno 1 x.

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od Gekko gecko »

Jenom drobnost: Proc chces menit IMEI?? (Mam pocit ze to nejde)
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Rixo16GBWhite

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od Rixo16GBWhite »

No našiel som ten program ziphone a klikol som na niečo, iPhone na obrazovke nabehlo to jablčko prasknuté a teraz na obrazovke svieti ten USB kábel nad ním šípka a nad šípkou iTunes ikonka, čo s tým? Telefón absolútne nereaguje na žiadne tlačítka
a iTunes mi píše že "iTunes has detected iPhone in recovery mode, atď...
Čo s tým?
Naposledy upravil(a) Rixo16GBWhite dne úte pro 30, 2008 6:23 pm, celkem upraveno 1 x.

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od Gekko gecko »

No tohle se tady pise dost casto: ZiPhone uz nelze pouzit na iPhone3G s FW2.x.x,pracuje jen se starym iPhone2G do verze FW1.1.4 a je mozne ze jsi ho timhle "zabil" uplne,kazdopadne zkus QuickPWN 2.2 jestli jej zprovozni,popripade RESTORE pres iTunes v DFU Mode.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Rixo16GBWhite

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od Rixo16GBWhite »

a iTunes mi píše že "iTunes has detected iPhone in recovery mode, atď...
už ťahám ten QuickPWN2.2, čo teraz?

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od Gekko gecko »

Jestlize ti iTunes pise tohle je vse v poradku,zmackni na klavesnici SHIFT,potom stiskni RESTORE a vyber FW co mas ulozeny na disku,udelas restore a iPhone bude zase funkcni.Jestli je kupovany u ceskeho ci slovenskeho operatora aktivace pres iTunes probehne sama.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Rixo16GBWhite

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od Rixo16GBWhite »

Aha a nevieš ako mám nájsť ten FW na tom disku? pretože ja som na ten telefón nedával ani jailbreak ani programy, nič, mne ho len doniesli unlocknutý, odblokovaný s veškerými programami, a bolo mi povedané, že tam asi 2 mesiace nemôžem vložiť SIMkartu

mettzed
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 325
Registrován: sob bře 08, 2008 12:52 pm

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od mettzed »

tak nevim na co chceš měnit IMEI:D pokud si telefon neukradl a už bylo IMEI blokovany :D...
iPhone 4 32 GB Black iOS 7.0.4
http://www.hfmagazin.cz

Rixo16GBWhite

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od Rixo16GBWhite »

Neukradol som ho, ja som ho dostal ako darček od kamoša, ten mi tam nahádzal všetky programy unlockol ho, dal tam tie programy, proste spravil ho normálnym funkčným a povedal že 2 mesiace tam nemôžem dať SIM kartu a musím mať telefón vo Flight Mode.
Ako nájdem ten FW na disku? Čo to vlastne je?

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od Gekko gecko »

Rixo16GBWhite
Pozadovany FW si stahni zde: viewtopic.php?f=13&t=12268
Fakt mi ale unika proc jsi chtel menit IMEI......

Stazene FW iTunes ukladaji do Documents and Settings/DataAplikaci/Apple a dal uz to musis najit.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

havlbrod
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: čtv črc 03, 2008 6:11 pm

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od havlbrod »

IMEI měnit jde:-) četl jsem to na nějakem USA foru :wink: , ale psaly at to lidi neměnej....
Pač IMEI se mění nejčastějc u kradeného přístroje... :wink:
ip 5c

Rixo16GBWhite

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od Rixo16GBWhite »

gekkon: sťahujem FW 2.2.0, ten som tam mal aj predtým. Sakra čo som vlastne spravil? Ak sa mi podarí tam dať ten FW, resp. spraviť restore, tam bude všetko také ako predtým, alebo tam budem musieť nakopávať úplne odznova tie programy? Po restore bude ten telefón bez jailbreaku ?

Havlbrod: ja neviem som absolútny nováčik čo sa týka tohoto, IMEI je asi nejaké číslo telefónu nie? ě buď počkať nejakú dobu(tie dva mesiace asi), alebo zmeniť IMEI

spachal_tmp
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1444
Registrován: úte pro 11, 2007 4:54 pm

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od spachal_tmp »

Bud jsi hloupy, nebo naivni, nebo se z nas snazis delat blbce. Ten, kdo chce menit IMEI, pro to ma jiste nejaky duvod. Na 99.9% to je proto, ze je telefon kradeny. Pokud 'nemuzes dva mesice dat do telefonu SIMku', proc to asi bude, ze ..
Takze bud nam zde rozumne vysvetli proc to cele vlastne chces, nebo mas smulu, zlodejinu v jakekoliv forme tady proste podporovat nebudeme.

havlbrod
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: čtv črc 03, 2008 6:11 pm

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od havlbrod »

Rixo16GBWhite: takže je kradenej, každej ví že IMEI není tel číslo :.)
je to číslo podle kterého se dá telefon najít v GSM sítích :wink: a měněj ho jen Zloději ...
ip 5c

Rixo16GBWhite

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od Rixo16GBWhite »

Ale preboha, v žiadnom prípade z vás blboc robiť nechcem, ten blbec som tu asi ja, ja som ešte nikdy nemal žiadny MAC a ten, kto mi ho dal, mi povedal že musím 2 mesiace čakať, ja som sa spýtal či to nejde nejak urýchliť, že mám zmeniť IMEI, teraz som sa dozvedel, že to je nejaké číslo identifikačné, je moýžné že to je zlodejina, o to mi teraz nejde, teraz by som rád vedel, či mi ten iP pôjde tak ako predtým

havlbrod: :shock: tak to mám teda pekný "darček"

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od Gekko gecko »

Nechapu co myslis tim ze musis 2mesice cekat,jak tomu mam rozumet?
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

Rixo16GBWhite

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od Rixo16GBWhite »

Ani ja tomu nechápem...To mi povedal.

Tak som tam dal ten 2.2.0 FW a napísalo mi, že iP couldnt be restored, a potom niečo error 2002

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od Gekko gecko »

Zkus jiny USB port.
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

havlbrod
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: čtv črc 03, 2008 6:11 pm

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od havlbrod »

Hele jednoduše, jak změnit IMEI u IPHONE víí jen hodně málo lidí, pač to není jednoduché :wink: a nikdo znich ti neporadí protože neni důvod měnit IMEI..Naopak je lepší ji neměnit kvuly krádeži

! pravdou je že jednou sem změnu zažil a to když si ho brácha koupil, a vyndal ho hnet v obchodě z krabyce a jen vyšel mu tašku z krabicí vzaly...takže měly smůlu, ale imei musel změnit kvůly tomu že ji už neměl napsanou.. pač je na krabičce.:-)

Jednoduše máš iphone samotnej bez krabice?? pokut je kradenej je bez krabice!
Pokut ho máš z krabicí tak nemusíš nic menit dej simku a machruj sním

Sakra, chlape, dej se do kupy s tím svým pravopisem nebo sem vůbec nepiš! Reaguješ na každý příspěvěk, jsi "strašně chytrej", ale abys zapracoval sám na sobě, to tě ani nenapadne! To se fakt nedá číst. Beavers.
ip 5c

Rixo16GBWhite

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od Rixo16GBWhite »

Teraz budem rád, keď bude vôbec fungovať po tom mojom "zásahu"=to že som ho mal zapojený do USB a zapol som ten ZiPhone, hneď sa zapol iPhone nabehla čirna obrazovka, ptoom to jabĺčko a potom ten obrázok s tým USB-čkom...Kua mám ja štastie na kktské zásahy do mobilu:(

edit: po tom restore bude iP bez JB a tých ostatných programov, hier, etc... čo som tam mal predtým?
Naposledy upravil(a) Rixo16GBWhite dne úte pro 30, 2008 7:14 pm, celkem upraveno 2 x.

havlbrod
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: čtv črc 03, 2008 6:11 pm

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od havlbrod »

Itunes-Restore..... IMEI stím nemá nic společného.. :wink:
ip 5c

Rixo16GBWhite

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od Rixo16GBWhite »

No super, iP ide, všetko ostatné, čo tam bolo tam nieje, takže je to dosť na p..., hlavne že ide, môžte LOCK :cry: :cry:

A ˇˇDakujem vám za pomoc

havlbrod
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: čtv črc 03, 2008 6:11 pm

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od havlbrod »

Cos tam měl, máš snat v Itunes ne?? hudbu v PC a obrázky také ne ?-.. :-) tak si to tam dohraj
ip 5c

Rixo16GBWhite

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od Rixo16GBWhite »

To ano, to sa mi už kopíruje, lenže ja som tam mal Cydiu, Installer + asi 20 programov na 3 strany.To tam dal ten, od ktorého mám ten iP.
Ešte otázka, teraz je v tom telefóne JB??

havlbrod
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: čtv črc 03, 2008 6:11 pm

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od havlbrod »

Pokut jsi udělal restore přez itunes, a dál nepokračoval podle návodu, tak tam JB není:-) copak tam vydíš cydii? bo instaler? :mrgreen: Návody máš tady tak si ho udělej
ip 5c

Rixo16GBWhite

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od Rixo16GBWhite »

No restore som spravil cez iTunes, potom sa ma spýtalo či chcem "New iPhone", alebo "Restore from Backup"
Teraz je tam akurát ten AppStore - to je asi normálny program čo tam má byť že?
Naposledy upravil(a) Rixo16GBWhite dne úte pro 30, 2008 7:36 pm, celkem upraveno 1 x.

havlbrod
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: čtv črc 03, 2008 6:11 pm

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od havlbrod »

JJ to je oka, tak si udělej JB znova:-) neni to nic těškého
ip 5c

Rixo16GBWhite

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od Rixo16GBWhite »

Spravil by som, ale keď som videl jaký som kripel na tieto veci tak to radšej robiť nebudem ja, Šak keď som celodennú prácu dojebal jediným pustením programu? Kto iný môže niečo tak obligátne dojebať ako ja? :wink: :lol:
Zanesiem mu to tam a on to dúfam urobí
P.S. neviem či zas robím niečo zle, ale nejdú tam dať Ringtones a Videos, v iTunes ich mám aj zaškrknuté ako sync ringtones/sync movies a nič nekopírijú sa do iP:D

spachal_tmp
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1444
Registrován: úte pro 11, 2007 4:54 pm

Re: Zmena IMEI

Příspěvek od spachal_tmp »

Zamykam, jak dostat do iP novy firmware se zde resi na mnoha jinych mistech, vcetne problemu ktere s tim souvisi.
Jak zmenit IMEI vim, ale nemam duvod to nikomu sdelovat, zajimal jsem se o to jen diky memu zajmu o funkcnost baseband casti telefonu. Pokud Ti 'kamarad' dal/prodal kradeny telefon, je to uz jen a pouze na Tvem svedomi a ani to zde resit nebudeme. Nevim o tom nic vic nez to co jsi napsal, ale i z toho se priklanim k tomu, ze to je corka. Delej jak myslis, ale tohle vlakno nezavisle na tom zamykam.

Zamčeno