Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Anndy »

@serwo:
No waze funguje normálne. Pustím si waze v ACP a vidím mapy.
Políciu Ti ukáže aj bez trasy len vtedy ak máš mapy zobrazené - teda apka je v popredí.
Ale ja si dávam zobraziť a vygenerovať trasu kvôli týmto dôvodom:
- primárne Ti ukazuje výstrahy na trase a napr hliadku polície skôr (časovo aj vzdialenostne) ako bez trasy
- upozornenia waze (vrátane navigačných) Ti bežia na pozadí. Tj môžeš mať pustenú apku hudba/Podcasty/čokoľvek iné, čo ide a ak máš pustený waze s trasou na pozadí tak v tej inej spustenej apke waze zobrazí banner s výstrahou, či navigačným pokynom.
- v zápchach aj na známej trase (dom-práca) naviguje podľa aktuálnej dopravnej situácie
- funguje lepšie hlasové ovládanie. Stlačím v apke Waze mikrofón a poviem slovenský ulicu a číslo a len odkliknem. (Siri skratky definované vo waze mi bohužiaľ cez ACP nefungujú. Iba na mobile)
- v zásade mapy sú aktuálnejšie ako BMW originál

Neviem, čo myslíš pod pojmom screen mirroring v súvislosti s ACP.
Ja to v systémoch áut poznám len ako doplnok pre android telefóny - ak nechceš / nejde/=nie je podpora od Google/ používať Android auto (android auto vnímam ako ekvivalent ACP)

Jedine, čo majú bwm mapy (okrem princípu fungovania-nielen gps ale aj kolesá-napr. tunel, netreba telefón,...) z môjho pohladu lepšie - je grafika, že v mojom aute (rv 11/2016) idu na fullscreen (ACP len na 2/3; nové BMW už týmto netrpia).

V zasade od aktivácie ACP v mojom aute na všetko používam ACP a samotný systém auta minimálne. Teda hudba, Podcasty, mapy, telefón len cez ACP a nie cez systém auta.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od serwo »

Mne sa Waze moc nepáči ako navigácia, tiež nemám rád ani jej ovládanie. Používal som vždy Navigon, pokiaľ som nebol vo svojom aute. Waze mi vyhovuje len z hľadiska oznamovania policajných hliadok.

Keď píšeš, že máš vygenerovanú trasu, tak v tom prípade, ak by som používal BMW natívne mapy, tak by mi kvákali obe navigácie, ak sa nemýlim, či? A to práve nechcem. Ako som už spomínal, BMW mapy mi vyhovujú viac, aj graficky sú prepracovanejšie a keďže na SVK už funguje aj RTTI, tak mi chýbajú len tie hlásenia hliadok.

Tiež mám CarPlay na 2/3 displeja (BMW 6 GT, r. v. 2018 - iDrive NBT EVO). Fullscreen beží až na poslednom (v7.0). Ja používam CarPlay v podstate len na hudbu (Spotify, TuneIn).

Čo sa týka screen mirroring, tak je to tuším v menu “MÉDIÁ” na homescreene. Ak máš v telefóne apku “Driver’s Guide”, teda elektronický manuál, tak si to tam vieš pozrieť (viď. obrázok). Skúšal som to spárovať s iPhone, ale nešlo to. Android nemám, tak neviem, či to funguje s ním.Obrázek

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Anndy »

Edit: zmazaný obsah - nejako mi to zblblo a nahralo príspevok, ktorý nechcelo nahrať. Jeho obsah plnohodnotne o v ďalšom príspevku.
Admini x môžete toto zmazať prosím.
Ďakujem.
Naposledy upravil(a) Anndy dne stř led 06, 2021 2:30 am, celkem upraveno 1 x.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Anndy »

No ja screen mirroing nemám. Ani v aute ani v manuále. Myslím, že v mojom rv. BMW ešte nepodporovalo android. Neviem.

Mne štýl navigácie waze vyhovuje. Vlastne všetky navi. Hlavná je zvuková navi a navádzanie cez križovatky zložitejšie. Ja si obvykle v reále na ceste čekujem smer aj značkami :-)

Moje BMW má ošetrené, že naraz nespustíš dve navigácie. Max môžem mať síce vedľa v tej jednej tretine zobrazenú mapu BMW - ale bez navigovania.

Akonáhle mám spárovaný mobil a povolené ACP - tak dokonca aj HW tlačítko “mapy” vedľa iDrive ovládača po stlačení pusto navigáciu z ACP a nie BMW. Rovnako v menu “navigácia” v systéme tlačítko-položka mapa funguje rovnako a pribudla tam položka “spustiť BMW mapu” (teda niečo v tom zmysle).
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od rony »

dam moju nesuvisiacu poznamku ku carplay. skusenost v inom voze.

1. carolay je asi pekelne dobra vec v pripade, ze farbicky infotaiment je zufaly alebo ziadny. vtedy by som ho pouzival.

2. akonahle je fabricky krajsi, tak ma nepresvedcili u acp ani veci, co ma naviac (hlasenia hliadok a pod.).

3. ak uz auto ma v sebe GPS, pride mi hlupe frcat na acp s gps v mobile.

4. u mojej fabrickej navigacie mi imponuje VR az natolko, ze navigujem aj zname cesty :) to bol dealbreaker voci moznosti zapinat acp.

To ma vedie k uvahe, co dalej ACP. Vidim len tieto moznosti rozvoja:

- acp poskytne funkcnost bez nutnosti byt spusteny v komplet UI.
- napriklad fanusikom spotify (ci inych apps) do fabrickeho infotaimentu pribudnu ikonky, toto je
najzaujimavejsi bod, appky sa spustaju zdanlivo ako sucast infotaimentu,
- konecne zacne vyuzivat celu plochu obrazovky a to bez diskusie
- dokaze autu trebars poskytovat hotspot (napr pre obrazovky na zadnych sedadlach)
- dokaze spolupracovat s fabrickou navigaciou, napr. poskytovanim trafik informacii
- zacleni auto do homekit

Za cely cas som v aute acp len vyskusal, rutinne som nenasiel dovod ho vyuzit, a zatial acp ma snad len tu vyhodu, ze fanusik waze nema inu moznost.

Samozrejme mam par drobnosti k fabrickemu infotaimentu, ktore by som chcel lepsie avsak vlastne sa tykaju prave tej komunitnej schopnosti vo waze. Nastastie nie je to pre mna priorita. :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Anndy »

Tým VR myslíš HUD? :-)

Mne ACP vyhovuje viac ako systém auta. A ten je sám o sebe dobrý a rýchly.
Ale ACP má lepšie hlasové vytáčanie kontaktov cez Siri ako systém, appleMusic sa ovláda lepšie ako v systéme auta a najväčší rozdiel je v podcastoch. Systém ich vie aj bez ACP prehrávať ale prepínanie a ovládanie ode len z mobilu.
Občas je ak bonus, že navi / waze ukazuje aj reálnu rýchlosť ;-)

Používanie ACP podtrhuje ak bezdrôtová verzia.

To sú moje dôvody prečo áno :-)
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od rony »

nie, VR resp augmented reality, MBUX. tuto https://www.youtube.com/watch?v=44myNm8T1Vw asi od 0.45

Namety som dal vyssie, vlastne mi ACP pripada ako ked si vyrves z auta autoradio a prasknes tam nejaku blikajucu potvoru za 200 eur len preto, ze to ma rezistivny display velkosti 5" ;-) pricom aktualne mam 10" display a ACP z neho vyuzije ⅔ ;-)

A vlastne si myslim, ze este aj na tu hudbu to mam vhodnejsie vymyslene. Avsak chapem kazdeho, co acp spusta lebo je zavislak na waze :-)

chcel som len po dlhsom case zrekapitulovat to, a premyslat o tom, co by ACP mohlo priniest nove a trochu odlisnejsie nez terajsi koncept, kedy vlastne len premieta svoje UI a kasle na to, co ma auto.

Po par rokoch sa ukazuje, ze automobilky uz dokazu inovovat aj rychlejsie nez pred 10timi rokmi, ked sa motali v autoradiach v koncepte, ktory vznikal v 60tych rokoch :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Lipon »

Já už ACP využívám vlastně je pro připojení Tidalu k audiosystému auta, když chci hrát něco novějšího/neznámého, než co mám uloženo v autě. Waze má výhodu, že ukazuje radary a hlídky a vzdálenost k nejbližší křižovatce, ale on-board navigace je jemnější a hlavně ukazuje pruhy. Zvlášť ve velkých městech se to hodí.
Hlasové ovládání má on-board systém velmi dobrý - jak pro zadávání třeba cíle navigace, tak i vytáčení čísel. Přes aplikaci v telefonu si můžu najít cíl on-board navigace a pošlu si ho do auta. Nastartuju, zvolím navigaci a zeptá se mě to jestli chci navigovat na poslaný cíl.
Mně sice ACP využívá celý displej, ale ten je dost celký a ACP vypadá, jako když vezmete nějaký JPEG a zvětšíte na 250%.

Tím, že mi systém v autě hlídá, aby neběžely 2 navigace současně, když ACP vypnu resp. přepnu na nativní navigaci, přestane se waze z ACP zobrazení na režim "jen v telefonu". Nechám waze běžet jen v telefonu a vypnu displej telefonu, hlásí mi telefon aspoň zvukem radary/stojící auta a k tomu běží vestavěná navigace.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od rony »

to s tym zvacsenym jpeg je celkom trefa :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Anndy »

Tak isto záleží, čo je v aute. Mať VR asi waze nepoužívam. (Inak toto som si predstavoval pod tým VR, ale nejako v premietaní na HUD. Nevedel som, že je aj light varianta na displayi).

Inak waze už tiež vie radenie do pruhov.

Ale iste - zlepšenie ACP akýmkoľvek smerom by bolo vítané. Vzhľadom na vek auta nemám ani dotykový display.
Mne to proste vyhovuje - 99% požívam Podcasty a hudbu cez to a telefonovanie v aute. A to spolu s waze.

A mne nedávno waze - tým že ma upozornil na haváriu predomnou - isto zachránil zadok ... mohol som o dve-tri sekundy reagovať skôr a manévrovať tak, aby aj ten za mnou, čo nič netušil zastavil bezpečne a nie v mojom zadku.

Mne v zásade vyhovujú všetky navi, čo som kedy mal a používal. Nepoužitelná bola len v MB, keď si tvrdohlavo zaumienila, že nebude navigovať niekam - lebo je to zóna s kontrolovaným a obmedzeným prejazdom. Poznala miesto všetko ale nič nepomohlo.

Skvelym rozšírením a posunom je to VR.

Ale súhlasím. Každá situácia je iná. A výrobcovia sa začali sústreďovať aj na infotainment v autách. (Bohužiaľ na iné kašlú zase ).
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od rony »

HUD zobrazuje len sipky, nie farebny obraz kamery, tej je pochopitelne len na obrazovke (plus to augmentovane VR so sipkami v obraze


ano, prave preto vyssie pisem, ze by ACP mohlo standardizovat prijem online informacii. je neprijemne, ze kazdy si hra na vlastnom pieskovisku,
pricom by mala automatizacia ist prave tymto smerom - vsetky auta by vysielali co najviac informacii automatizovane - napr. to, ze niekto predomnou prudko brzdi, zastavuje a podobne. cosi malo sa k nam dostava od Google Maps (cervene ciary na mapach) avsak toto by uz malo byt prevedene tak, ze v autach zacne naskakovat varovanie.

zasa oni by mohli povedat, ze v autach zacinaju byt asistencne systemy tak preco by mali byt nejake internetom sirene varovania...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od bedo. »

5G by vraj malo byť určené práve na tieto veci, ako komunikácia (autonómne riadených) áut medzi sebou a pod.

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Lipon »

tak mě třeba zabudovaná navigace upozorňuje (na dálnici), že se blížím ke konci kolony, zatím se mi nestalo že by se mýlila

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od rony »

tak kolony vidim aj ja, len mam pocit, ze v nej musi byt voz tej istej znacky :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Anndy »

Hej, toto si značky zatiaľ vo vlastnej réžii manažujú.
Časom isto príde spolupráca.

Na ACP je zaujímavé to, že vlastne ti dáva mobil do auta. Ak máš hlavne veci v mobile centralizované, tak je to fajn. Sadneš, naštartuješ a nič neriešiš.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od rony »

no ved to :) mozno to je v mojom pripade nepotrebna snaha :) moje vozidlo nastastie skvele integruje mobil. a tym padom mi chodia na rozum take inovacie, kde by som to acp aspon nejako vyuzil.

ked totiz pisete o tych komunitnych alertoch z waze, tak presne a len tie by som asi aj chcel :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od serwo »

@Andy
Ja tiež nemám android auto. Ten screen mirroring bude niečo všeobecné pre zariadenia s hocijakým OS podľa mňa. V pondelok som objednaný na servis, tak sa ich tam na to spýtam.
Ja som v pdstate ani neskúšal spustiť inú navi cez ACP. Tiež sa mi po stlačení MAP zobrazí buď Google Maps alebo Apple Maps alebo ten Waze. No zistil som, že keď stlačím NAV a hodí ma to do menu natívnej BMW navi, tak potom keď znova stlačím MAP, tak používam BMW mapy. Čiže tým tlačidlom NAV akoby vyberiem primárnu navi BMW mapy.

Ako tak Rony píše o bezvýznamnosti ACP, ak sa tak zamyslím, tak tiež v podstate nepotrebujem ACP, keďže používam natívne mapy a hudbu si viem streamovať aj cez BT. A aj tak ovládam hudobné apky cez telefón a nie cez iDrive, lebo je to rýchlejšie. Škoda, že po pripojení cez ACP mi na rozdiel od BT streamu zvukovo neoznamuje napr. SMS, Messenger a pod., aj keď to je práve podstata ACP, aby nebol vodič rušený.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od rony »

nechcem, aby to vyznelo, ze zvyraznujem pojem zbytocnost.

skor skusam premyslat nad tym, ze

- uz sa zacina ukazovat, ze automobilky vedia urobit infotaiment, ktory sa vyrovna alebo i predci UI technologickych firiem (a u ACP je to UI mozno i divnejsie vyzera ako 2xzoom)
- aby som vyuzil nejaku funkcnost naviac (dostupnu v acp), musim brat cele acp, a vynechat fabricky infotaiment. to mi pripomina casy, ked si ludia kupovali aftermarket autoradia a potom riesili ako ich ovladat, lebo napr nefungovali tlacidla auta (volant).
- chyba snaha poskytnut autu funkcnost, ktorou by sa doplnalo a kedze uz dnes auta mavaju graficke rozhrania tak zrejme by bolo fajn, aby to viac kooperovalo.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Anndy »

Rony nie je to tak úplne, že sa ACP nedá kombinovať s infotanmentom auta.
Dá všade (u mňa) okrem máp, resp. navigácie. To asi dáva logiku.
Môžem mať spustené Podcasty, apple music, Waze/Google maps, ... a mať zobrazený infotainment auta. Resp. čokoľvek z neho. Proste vec z ACP beží na pozadí a infotainment auta robí svoje. A keď príde notifikácia z ACP tak sa len ukáže banner, na ktorý sa dá kliknúť v prípade potreby a prepneš sa do apky. Samozrejme design prostredí je iný. Rovnako to funguje aj v opačnom garde.

Ad mirroring. Ja ho nemám. Možno je univerzálny, ale neviem , či ho apple podporuje :-)
Čo som sa dočítal má len kopírovať multimediálny obsah (hudba, YouTube) na display infotainmentu z mobilu a cez repraky auta. A že BMW ho podporuje len pre android. (V skratke).

Mne sa lepšie ovládajú apky cez iDrive ako z mobilu. Výhoda je, že na mobil nemusím siahnuť vôbec.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od rony »

hej, prave na to mierim, ze su tie UI rozne. Rovno priznavam, ze rozhranie v mojej kare mi imponuje viac. Preto by som uvital rezim fungovania, ze appky ACP budu akoby bezat v infotaimente auta.

Ako keby sa do neho pridali ikonky, ale nielen. kludne aj nieco na sposob widgets, takze teoreticky jeden z budikov auta by boli infos z ACP.

Este disclaimer: som clovek, co nema rad v aute mobily, nechcem nan ani siahnut, plus som aktivne proti ludom, co to robia :) preto mi neimponuje riesenie, ked clovek musi manipulovat na mobile v aute. acp tomu pomaha, no dnes je podla mna v istom pohlade “pozadu”, nakoniec tie automobilky pochopili, co robit. Ta moja dokonale :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od serwo »

@rony
Tak mne zas vyhovuje lepšie chytiť telefón do ruky a vytočiť si kontakt, zmeniť playlist atď. To mám oveľa rýchlejšie, ako keď mám čučať do infotaimentu a robiť to tam - paradoxne táto cesta ma rozptyľuje viac ako mobil v ruke.

Podľa mňa zas to ACP nevyzerá zle
Obrázek

@Anndy
Ja neviem, ako to máš ty s tým Waze. Keď si dám si vygenerovať trasu, tak mi to v telefóne ukazuje navigáciu len so šípkami, čiže ani mapu si tam neviem pozrieť a ani náhľad trasy. Mimo auta funguje mapové zobrazenie normálne.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od rony »

aha :)

moj system je nejako takto:

1. v iphone mam uz smartlisty, takze v aute si volim medzi nimi ak teda fakt chcem nieco specialne - s,artlisty mam delene podla stylu (ambient, rychle, pop a tak)
2. auto proste pokracuje v queue iphonu, cize predtym uz som pocuval a mal som naklikane dopredu na par hodin do fronty a auto v tom len pokracuje
3. oslovim hlasom: hej auto, hraj Depeche Mode


nerobim si teda pocas jazdy nejaku disko na zelanie :) a mierne jednoduchsie je to preto, ze to lovim z volantu pripadne dotykovo vedla sedadla. nehram sa na obrazovke.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od bedo. »

U seba som tiež zatiaľ nespozoroval potrebu "smart" aplikácií v aute (Car Play, Android Auto). Cestou do garáže väčšinou počúvam nejaký podcast na BT slúchadlách, po naštartovaní sa podcast sám presunie do auta a takto mi to asi aj stačí. Jazdím prevažne po mne známych cestách, takže navigáciu nepotrebujem. A ak občas idem tam, kde to nepoznám, tak stále ešte používam Sygic, asi som si na neho za tie roky tak nejako zvykol...

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od jeenik »

S prichodem bezdratoveho nabijeni pokukuji po moznosti bezdratoveho carplay. Auto zatim menit nechci a nic jineho nez po dratu neumoznuje. A tak pokukuji po nejakem udelatku, ktere mi ten bezdrat umozni. Narazil jsem na Carlinkit, nemate s tim nekdo zkusenost? Nebo s necim jinym?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od rony »

a preco nekupit nejaku placku s bezdratovym nabijanim, ktoru pripojis na zasuvku v aute?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od TheSalko »

Ja som narazil na toto: https://cplay2air.com/
Diskusia k tomu na toyota clube:
Mam jednu v kasliku a nepouzivam. Cele to funguje tak, ze se pomoci BT spoji tel na tu krabicku a ta pak navaze jeste wifi spojeni(aby to procpalo ta data) Vadilo mi, ze telefon nemohl byt pripojen k wifi AP v aute a kdyz volam tak Waze nemel internet. Jinak to jeste uplne pomrsi rozliseni CARPLAY a vypada to jinak.(z meho pohledu hur) No a posledni minus je ze se mi to hlavne pri parkovani, kdyz se rozsviti couvaci kamery restartovalo. To cele v RAV4 2019. Jinak to umi updatovat system a jednou za cas se pokusim udelat update zda to neopravi. Posledni pokus listopad a nic 😞 Nedoporucuji.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od serwo »

rony píše:a preco nekupit nejaku placku s bezdratovym nabijanim, ktoru pripojis na zasuvku v aute?
Ak som to pochopil správne, tak on nemá bezdrôtový CarPlay v aute a práve ten by chcel nejako dorobiť.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od rony »

a jo, nedocvaklo mi to.

to mi uz vyjde lepsie kupit riesenie, ktore robi uz vyrobca auta, lebo ako pise kolega vyssie, skusenosti budu vzdy len horsie :)

a na kablove pripojenie si - ak uz teda fakt nutne treba CarPlay - vymysliet sikovnejsie pripojenie - napriklad nejaky dock, kam mobil nastoknem.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Jirka_S »

To je jediná věc, co mě v autě štve: telefonování přes Bluetooth v poho, ale nějaké přehrávání Tidal nebo Spotify z mobilu bohužel, Q5 z 2010 to neumí, jen SD, flash nebo CD.
Jinak nemám důvod auto měnit, hliník nehnije a třílitrový šestiválec je nezmar.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od rony »

tak automobilky su veci na dekady, co sa tyka rozvoja.
takze, kym dospeju k novinkam, prejde vzdy dekada.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od mirmo80 »

A nechať vymeniť infotament za nový priamo v audi? Asi to bude pálka, ale 100%-tné funkčné, žiaden mačkopes a hlavne lacnejšie ako nové auto :). Videl som niekde na fb, že to existuje.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od serwo »

Ono v zásade stačí streamovať hudbu cez BT, čo zvládnu hocijaké “udělátka” a tak vôbec netreba žiadny CarPlay.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od rony »

udelatka su fajn, pokial prenesu ovladanie do auta, cize do fabrickeho autoradia resp na volant. machlit na obrazovke iphone najma ak sa zamyka, je neprakticke - najma ak si zvyknes na komfort.

udelatka som uz skusal, v predoslom aute mam krabicku s SD kartou, lebo by ma do tej cinskej krabice nebavilo neprestajne pripajat telefon (a hudbu ovladat z neho). Nastastie vacsina novsich aut uz snad nepotrebuje taketo udelatka.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od TheSalko »

Dnes mi prestal fungovat Apple Music na CarPlay. Ked sa pokusim cez touchscreen spustit aplikaciu Music, tak to crashne a vrati sa na CarPlay screen.
Sledujem Twitter a jedna sa zjavne o globalny problem, ktory nastal dnes nadranom.

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od jeenik »

ano, pozoruji totéž, prý se to týká iPhonů s iOS 14.5.1, chvilku to fungovalo i s tímto iOS a pak to začlo padat... takže kdo ještě neaktualizoval, vyčkat

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od TheSalko »

Po aktualizacii na 15.2 je to cista tragedia s Carplay, myslim Waze.
Na 80% neaktualizuje polohu a treba aplikaciu v telefone "zabit" a nanovo spustit.
Nasiel som uz aj zopar clankov na tuto temu.
Ak ste este neaktualizovali, tak radsej pockajte na opravu.

igino
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 06, 2018 4:43 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od igino »

Taká istá skúsenosť

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Anndy »

Áno. Celkom zle.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od TheSalko »

Akože už som tu pred pár dňami písal, ale cítim sa frustrovane. To vážne nie je schopný Apple alebo Google fixnúť?
Teraz snáď po každom naštartovaní Waze cez CarPlay neaktualizoval polohu, musel som zakaždým na iPhone vypnúť Waze. Nepomohol ani reštart iPhone.
Tieto ich zrýchlené rýchlo kvasené a slabo testované aktualizácie sú peklo. Keď predstavovali CarPlay tak blabotali o pohodlí a bezpečnosti, takže je naozaj pohodlné a bezpečné za jazdy vyťahovať iPhone a reštartovať tam Waze.

korwin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: sob dub 03, 2010 6:04 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od korwin »

Tak nevím, u mne na iPhone 13pro max cca měsíc v provozu a tyto problémy nemám.
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD

Odpovědět