macOS Big Sur

Odpovědět
Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

macOS Big Sur

Příspěvek od Saddako »

Tak co říkáte na nový macOS?

Koukal jsem, že možnost vytvoření Fusion je zablokovaná (minimálně v betě), že Top Sites v Safari už není (opět minimálně v betě) a vůbec mi to přijde jako že zakulatili okna ale obsah zůstal stejný. Díky tomu, že možnost ignorovat upgrade na novou verzi už macOS nenabízí, tak asi budeme muset stejně aktualizovat.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od honza.mac »

Nebudeme, mám MB Pro mid 2012.
Jsem rád že můj to nebude podporovat, stejně víc dělám v Mavericks.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od Anndy »

Beta verzie neskúšam. Ale sa teším. Vlastne som zistil, že sa vždy tesim na všetko nové. Aj na ARM macy sa tešilm aj na BigSur :-) proste zmena je život.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od bedo. »

Ja som sa tiež kedysi takto tešil. Teraz sa už skôr obávam, čo bude zasa rozbité.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od Anndy »

Možno nerobím nič zložité - ale rozbite veci nenachádzam. Zásadné. Čo fungovalo - funguje. Niekdy aj lepšie. Keď len inak - to beriem ako trvalú zmenu života - a vlastne som niekedy rád - Nemám rád rovnaké veci. Resp. keď sa nič dlho nemení.
A možno mám šťastie, že mne naozaj všetko funguje. Či je to AirDrop, alebo všetky ostatné podobné veci, vždy fungovali. Mac som v živote nereinštaloval, vždy mi stačilo po kúpe nového si preniesť automaticky dáta a nastavenia do nového, a všetko funguje od začiatku. Už 8 rokov. Na Windows nemysliteľné. Možno sa iba snažím veci používať tak, ako to Apple naplánoval. Kde si pozriem ako dane funkcie majú fungovať, vyskúšam to tak a ono to ide. Toto sa mi najviac Apple páči, že to vždy ide, najmä ak potrebujem.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od rony »

ano ano ano
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od bedo. »

Ono sú to väčšinou také malé zákernosti - naposledy som si všimol, že keď vo Fotkách (iOS 13.5) stlačím hore "Vybrať", tak dole vidím "1 vybraná fotka", pritom som ešte žiadnu fotku nevybral. V kombinácii napr. s mazaním to nie je ideálne, kým som si to všimol, aj som si nejaké fotky nechcene zmazal (našťastie len do koša, takže náprava nebola zložitá). Keď stlačím "Zrušiť" a znova "Vybrať", tak už nie je (samo)označené nič. Tak som to vlastne aj "vyriešil". Ale možno to robí len mne, skúste prípadne tiež...

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od Anndy »

Toto je síce debata o Mac OS, ale vyskúšal som to a nerobí mi to.
Prosté dám vybrať a čaká to na výber. Akonáhle kliknem na prvú fotku, tak sa mi ukáže jedna vybratá.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od jeenik »

Když v safari na macos spustím web seznam.cz, tak fotky jsou v nízkém rozlišení. Nepřišel jsem na nic jak to změnit. Máte to taky tak?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od rony »

este nemam big sur
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od mirmo80 »

Je tu, prosím, niekto kto na macku požíva winbox a už aktualizoval na big sur? Čítal som inde, že pod big sur prestal úplne fungovať winbox for mac aj winbox spúšťaný pod wine.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

macOS Big Sur

Příspěvek od mirmo80 »

Tak winbox pod big sur funguje. Aj nas disk ostava po restarte pripojeny, ale len vtedy ak sa maju priecinky spustit po prihlaseni uzivatela. Tiez to tak mate?

Inak sa mi na prvy kuk big sure paci viac ako macos catalina. Sice som ho pouzival len velmi kratucko, ale big sur mi pride taky viac “upratany”
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od Julek »

Teď mi na Mac 12 early 2015 nabídlo stažení Big Suru, jak teď datluju do fóra, tak sosám macOS. Uvidíme jakej bude.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od rony »

najviac si vsimnes okruhlejsie okraje okien.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od Julek »

No, já novej dizajn oceňuju a na mím MacBooku lítá pěkně :)

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od rony »

ja si zvykam na iphonove ikonky aplikacii :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od mirmo80 »

Mne sa prave toto priblizenie k iOS velmi paci.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od bedo. »

Mne sa ikonky nepáčia už zhruba od iOS7/OSX 10.10, takže to beriem v zmysle "prašť jak uhoď". V ideálnom prípade by sa v tomto mohli inšpirovať Androidom, kde sa ikonky dajú bez problémov zmeniť pomocou tém. Nakoniec niečo podobné už existovalo aj v Apple svete v časoch klasického MacOS 8 a 9.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od rony »

takto, ja nehovorim, ze spatne, len je to zmena na platforme. Intuitivne som doteraz vnimal macOS oddelene od mobilnych OS. Tak to proste je, nemam nastastie tendencie buchat pastickou, ze Jobs by to nedopustil ;-)


Skinovanie, preboha nie. To bude zasa plno vseumelov, ktori jedine co zvladnu je zaprasit priestor tymi spackanymi pokusmi byt ini a vzdy len horsi. Radsej kyvnem hlavou, ze niekto nad ikonkami premyslal, kym ich pustil von a mal vo vedomi myslienku na tie miliony ludi, co na to budu pozerat.

Androidacke "temy" su jeho najvacsie zlo pretoze jedini, ktori tam vyniknu su autori gycov a nepodarkov. A ludia, ktori gyce miluju prebiju akukolvek snahu urobit NAOZAJ lepsie ikonky a vytvarne lepsie prostredie. Nechcem to ani keby ste povedali, ze ved to nemusim pouzit. Mna totiz vcelku irituje majitel Androidu, ktory mi podstrci screenshot z toho svojho veldiela, kde pouzije Comic Sans ako systemovy font, s nemotornymi ikonkami, ktore sa mu tak pacia ale v skutocnosti su tak zle az mi vystiera mozgove zavity :-)

BTW: na macOS som si ikonky (aspon v istom rozsahu) menil (isteze to nejde vsade a vzdy), no robim to u suborov a zloziek, ktore potrebujem odlisit od inych. Snazim sa pouzivat na to ikonky od profesionalov.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od Anndy »

Mne príde pekný, zmenené ikony trocha mätú (napr zmena farby z modrej na zelenú pri správach) ale to je otázka zvyku.
Skôr mám pocit, že to trocha plýtva miestom na ploche - aspoň na 13” Macbooku.
Uvidíme ako budú ostatné veci fungovať.
TM záloha na sieťový disk funguje, ovládače na sieťové tlačiarne som ešte neskúšal... uvidíme.
Paradoxne sa mi viac krát spustil vetrak pri “ničom” ... ale možno len indexoval.
Výkonovo a pocitovo na bežnú prácu to ide asi rovnako - ale zase od piatku som toho moc neurobil - tak sa ťažko hodnotí. Vydrž na aku sa tiež nedá hodnotiť.
Na 4K externom monitore bolo vidieť neplynulosti v animáciach. Najmä safari pri ytb prehrávali videa - keď človek klikne na fulsceeen - tak to sa akože plynulo roztiahne. Tak plynulo na 4K ext monitor nie. Na natívnom displayi celkom plynulo. Tu to bude asi viac optimalizované na M1 GPU ako Intel iris plus 655. Co už. Zase mám 2r staré železo.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od Julek »

Já tedy musím ještě za sebe říct, že u mě na starším MacBooku 12 (2015) se tedy zlepšila pří stejném zatížení baterie. Já mám MacBook na práci, klasika exel, SAP, emaily, hodně datlování na pozadí hudba. Mám novou baterii (cca 90 cyklů) a teď mám výdrž cca 9-10 hodin, před tím s Catalinou cca to samé o 2 hoďky míň. Je to sice jen "papírový" údaj, ale protože na něm dělám denně, poznám to při práci že baterka prostě nemizí. Za mě spokojenost. Ale zase já nejsem správc, nedělám videa a podobný věci. Jsem dejme tomu pokročilejší uživatel.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od mirmo80 »

Tak niektore macbooky vraj maju problem s big sur. Mozno je to aj moj pripad.

https://zive.aktuality.sk/clanok/149695 ... -pocitace/
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od Jirka_S »

Já to teda u mini 2018 risknul a vše proběhlo v pohodě. Jako první věc s povděkem kvituji, že se mi přestaly náhodně odpojovat během uspání externí disky, vždy jsem musel do diskové utlitity a připojit, tohle odpadlo. Taky start probíhá rychleji, nemám změřeno, ale mám to "v oku".

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od honza.mac »

Tak mě se BS vyhne. :D
Ale mám ho ve virtuálce už od první developer verze a teda za mě jedno velký zklamání.
Ne doopravdy nejsem cílovka, latte nepiju a hipsterský vzhled nepěstuji.
Tak nějak už Apple opouštím jelikož zjišťuji že mi stačí na práci v terénu můj Dell XPS 15 a teď co jsem si objednal Dell XPS 17 s 64GB RAM, 8jaderný i9 a 1TB SSD nějak nechávám všechny Apple věci dožívat.
Na Dellech mi běží Fedora a RedHat, žádné Winblows, ty mám ve virtuálech.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od jeenik »

honza.mac píše:Tak mě se BS vyhne. :D
Ale mám ho ve virtuálce už od první developer verze a teda za mě jedno velký zklamání.
Ne doopravdy nejsem cílovka, latte nepiju a hipsterský vzhled nepěstuji.
Tak nějak už Apple opouštím jelikož zjišťuji že mi stačí na práci v terénu můj Dell XPS 15 a teď co jsem si objednal Dell XPS 17 s 64GB RAM, 8jaderný i9 a 1TB SSD nějak nechávám všechny Apple věci dožívat.
Na Dellech mi běží Fedora a RedHat, žádné Winblows, ty mám ve virtuálech.
Tak to si budeš muset změnit nickname Obrázek

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od honza.mac »

@jeenik : Tak určitě ... :D
Lepší bude zrušit registraci ...
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

macOS Big Sur

Příspěvek od honza.mac »

Zkuste v Big Sur začít používat svá firewallová pravidla ...
Nestačíte se divit ...
Ale co to píšu vlastně, firewall je první věc kterou vypínáte, že ? :D
Ale jak jsem psal nejsem cílovka, latte a hipster vzhled.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od rony »

tak, ja mam mac ako domaci, skoro sekundarny stroj, viac suchtam prstom po ipade.

mna teda big sur moc neuraza ;-) ale ani ho nijako profesionalne nenamaham ;-) beztak som heppy, ze photoshop na mojom mac mini slape 10x lepsie nez na firemnom pocitaci.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od mike-biker »

Já musím s MacBookem do servisu, baterie už je na 50ti % po 6ti letech a 1.335 cyklech. Takže zralá na výměnu.
Jedu stále na Mojave, pak taky přejdu na Big Sur. :good:
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od mirmo80 »

Nechcem zakladať nové vlákno, tak sa opýtam tu. Prečo, prosím vás, nemám v safari v menu zdieľania možnosť kopírovať? V nastaveniach rozšírenia to zaškrtnuté mám, no v ponuke zdieľania sa mi to neukáže. Mám niečo zle nastavené ja?
Ďakujem,
m
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od mirmo80 »

Prosím vás, máte všetko ok po poslednej aktualizácií? Resp. posledných dvoch? U mňa katastrofa. Všetko je strašne spomalené, občas sa nič nedeje keď na niečo kliknem, koleso šťastia už vidím pravidelne, keď na niečo čakám... Nič som nemenil, nič neinštaloval, aspoň si teda nie som vedomý. Naštvaný som riadne.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od rony »

ja v klidku
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od mirmo80 »

Hm, a existuje niečo univerzálne čo by som v macu vedel spustiť pre kontrolu/upratanie? Napr. v diskovej utilite je "záchrana disku". Píše sa na nej, že nájde a opraví chyby. Ešte nemám také skúsenosti ako s win a nechcem pospúšťať kde čo. Nevymažem si tým niečo?
Dík
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od rony »

SSD nie je treba upratovat. Isteze, nejaky ten bordel vznika ale ten si riadis aj ty (neinstalujes nezmyselne aplikacie).

Vyslovene servisne utility v macOS ani vlastne velmi nie. Velmi vynimocne mozno nejaka utilita, ktora ti urobi prehlad obsadenia disku a vie ti urcit ake typy suborov to su. Avsak s trochou sebakontroly je skor zbytocna. Lepsie rozhodnutie je kupit storage, kde nemusis riesit, ze mas odrazu 3 volne gigabajty. Zlate pravidlo: kupim storage 2x vacsi ako predpokladam obsadenie.

Pokial ten mac funguje zrejme nema vobec ziadny zmysel vybavovat ho utilitami tretich stran a snazit sa s tym nieco robit (pravidlo: funguje, neries).
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od mirmo80 »

No štve ma to sekanie, ktoré sa do updatov nedialo.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od rony »

moze suvisiet s vecami, ktore si zbytocne urobil.

tesne po upgrade pocitaj, ze moze preindexovat obsah disku. Pozrel by som sa, ci ti neindexuje externy disk (co mozes radsej vypnut).

Tazko z fleku povedat, co tomu je. Nepises aky HW mas, co moze mnohe vysvetlit. Nepises, ci mas zapnutu Time Machine a ci nahodou si dlhsie nepripojil zalohovaci disk a kopec kopec kopec detailov.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od mirmo80 »

Nenapadá ma nič čo by som v poslednom čase menil. Skúsil som "vyp/zap" indexovanie tak uvidíme čo bude, keď si to schrúme.
Iank že beží indexovanie, tak to vidím v monitore aktivity, záložka disk - užívateľ _spotlight?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: macOS Big Sur

Příspěvek od mirmo80 »

Tak nechcem to zakríknuť, ale zdá sa že vyp/zap indexovanie pomohlo. Opäť je to také plynulé, ako pred tým. Je možné, že po aktualizácií sa čosi kdesi zacyklilo.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Odpovědět