Apple ekosystém na prd nebo ne?

Odpovědět
serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Apple ekosystém na prd nebo ne?

Příspěvek od serwo »

Tak ono v podstate keď chcem štuple do uší, tak si kúpim hocičo za pár € a svoj účel to splní, nakoľko to potrebujem len na šport a tak s tým aj zaobchádzam. Ono zas kompatibilita je bezproblémová aj s non Apple produktmi, takže človek nemusí ísť vyslovene po jablku. Osobne mi stačí iPhone a MacBook. Prečo napr. kúpiť AW, keď ich musím nabíjať každý deň? Radšej ísť do Garminu.

A na margo MacBooku - chcel som vymeniť MBP, keďže už je starší (mid 2014), ale kašlem na to. Keď som videl tie nové, tak hneď ma to prešlo kvôli napr. touchbaru, butterfly klávesnici, absencii magsafe. Toto všetko je podľa mňa krok späť a predstavuje to diskomfort oproti starším zariadeniam.

Jobs sa musí v hrobe otáčať...

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Příspěvek od Anndy »

serwo píše:Tak ono v podstate keď chcem štuple do uší, tak si kúpim hocičo za pár € a svoj účel to splní, nakoľko to potrebujem len na šport a tak s tým aj zaobchádzam. Ono zas kompatibilita je bezproblémová aj s non Apple produktmi, takže človek nemusí ísť vyslovene po jablku. Osobne mi stačí iPhone a MacBook. Prečo napr. kúpiť AW, keď ich musím nabíjať každý deň? Radšej ísť do Garminu.

A na margo MacBooku - chcel som vymeniť MBP, keďže už je starší (mid 2014), ale kašlem na to. Keď som videl tie nové, tak hneď ma to prešlo kvôli napr. touchbaru, butterfly klávesnici, absencii magsafe. Toto všetko je podľa mňa krok späť a predstavuje to diskomfort oproti starším zariadeniam.

Jobs sa musí v hrobe otáčať...
Tak MagSafe je len rozprávka. Mal som o 6 rokov v živote sa mi nestalo že by som kábel vykopol. Teraz už mám dva roky USB C aj paráda že ho kedykoľvek môžem strčiť kamkoľvek podľa toho kde mám zrovna nabíjačku zásuvku a notebook. Nový MacBook Air 2020 je celkom podarený. Už aj základná i3 je výkonná + za malý príplatok môžeš mať štvorjadrový i5. Navyše má novú klávesnicu ktorá by už mala byť konečne ok.
touchbar je výborný a dá sa dobre používať. Stále nechápem prečo ho Apple neurobil aj do externej klávesnice bezdrôtovej. Keby to bolo bolo by to super. Hneď by som si takú kúpil.
Apple Watch majú skvelú previazanosť so systémom. Oveľa väčšiu ako ostatné platformy. Samozrejme je to preto že Apple to tak chce. Ale to ako sa dá krásne poprepájať čo má kde zvoniť, notifikovať to ide bohužiaľ dnes iba s Apple Watch. Rovnako ako ApplePay a podobné kraviny. Čiže nie je tam čo riešiť.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Příspěvek od serwo »

No ja mám opačnú skúsenosť zasa. Veľakrát, čo by som si stiahol laptop káblom, ma magsafe zachránil... Podarilo sa mi to viackrát pri predchádzajúcich laptopoch (vždy som bol verný značke Asus) prakticky u každého, no našťastie som takým spôsobom nezničil ani jeden. A to ani nebudem hovoriť o podarených jablčných kábloch, ktoré sa mi už aj po polroku pri konektore začali štiepiť práve kvôli tomu, že sa naťahovali a ohýbali. Magsafe je po 6 rokoch nepoškodený.

Čo sa týka touchbaru, tak jednoducho mi vyhovujú hardwarové tlačítka. Po pamäti viem, čo kde je a nepotrebujem vyslovene položiť prst na dotykovú plochu, ale tlačidlo môžem stlačiť hocičím, nie len prstom. Už mi lezie na nervy, že sa začína všade preferovať dotykové ovládanie ako napr. aj v autách.

Čo sa týka AW, tak Apple samozrejme nepôjde proti sebe a z hľadiska kompatibility budú ich produkty medzi sebou pracovať najlepšie. Avšak produkty iných značiek zas až tak nezaostávajú. Ako som spomínal, tak neviem si predstaviť situáciu, že by som mal hodinky denno-denne na nabíjačke, čo je napr. aj dosť vtipné vzhľadom na fakt, že majú funkciu monitorovania spánku, a teda by ich mal mať človek na ruke. Takže na stolíku na nabíjačke si spánok môžu monitorovať, koľko chcú a v tom prípade mi tá funkcia nedáva zmysel Takže v tomto smere to pre mňa predstavuje iba ďalší diskomfort. Čo sa týka platieb, tak myslím, že dnes už každé hodinky majú NFC, takže tam problém nevidím. A ako som spomínal už, predávajú sa rôzne, ktoré dokážu vydržať kľudne aj 2 týždne bez nabitia.

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Příspěvek od honza.mac »

No tak co se “eko” systému Apple týká tak u mě začíná mít trhliny jak díru do p*dele.
Synovi jsem věnoval AW, mám Suunto.
AirPods jsem vrátil hned a místo nich mám Bose Sport a na doma Bose QC 35.
Macbooky Pro mám mid 2012 a 15”, s 16 GB RAM a 1TB OWC SSD a nechci je upgradovat. Jsou to poslední modely s NVidia grafikama ať 650 či 750 a hlavně mají Thunderbolt 2 a já mám TB Cinema displeje a plno Thunderbolt 2 příslušenství (LaCie externí SSD, dock stanice).
Kdybych upgradoval na nový 16” Pro tak bych všechno musel kupovat znovu, dock stanice, TB3 příslušenství a redukce a za vše bych dal stejně jako za druhý 16” Pro v “základu”.
15” MBPro mám celkem 4 ks, všechny udržované, servisované.
2 aktivně používané, 2 záložní.
Jo a to mám doma ještě 17” Powerbook v max konfiguraci s 250GB PATA SSD a funguje skvěle, někdy lépe než Intel stroje.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Příspěvek od serwo »

Keď si taký Apple guru, resp. píšeš, že máš niekoľko kusov servisovaných MBP v super stave, tak by si možno zodpovedal moju otázku, na ktorú som zatiaľ nedostal odpoveď. Najviac si to všímam v Safari, že laptop je pomalší, a to hlavne v prípade, že kliknem na “+”, aby som otvoril nový tab a tento proces niekedy trvá aj 3 - 5 sekúnd, kým sa okno otvorí. Nerobí to stále a neviem, čo to môže spôsobovať. Robí to hocikedy, aj keď nič na backrounde nebeží. Dík.

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Příspěvek od honza.mac »

Safari, co to je ?
Od počátku všechny nativní Apple aplikace zakazuji/odinstalovávám a nepoužívám je.
Chrome, Firefox s ničím problémy nemají.
Vyjímku tvoří balík iLife09 na mém starém PowerBooku a Aperture na druhém MBPro s Maverick pro správu mé foto knihovny.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Příspěvek od bedo. »

Máš dosť pamäte? Také chvíľkové "zaváhanie" často znamená, že sa musela uvoľniť operačná pamäť zväčšením swap súboru. Pri web prehliadačoch dnes dosť bežná vec, viac zaťažujú počítače hádam už len hry.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Příspěvek od serwo »

Tak RAM ma napadla ako prvá, ale aj keď som spustil activity monitor, tak nebol tam žiadny extra nárast využitia RAM. Jedine WindowServer berie tak 1,5GB. Ale zas celkovo mám 16GB RAM, 2,5 GHz quad i7 a SSD, takže to nejak extra nepripisujem hardwaru.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Příspěvek od bedo. »

To potom asi nie, tie parametre vyzerajú dostatočne aj na dnešný web. :-) Tak ešte klasika prejsť hlášky v Konzole, či tam nie je v tom čase niečo nezvyčajné.

jumbo78
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 177
Registrován: čtv led 18, 2018 5:20 pm

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Příspěvek od jumbo78 »

No, to se to vlákno posunulo úplně jinam ;)

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Příspěvek od serwo »

Práve som sa dopátral k tomu, že ak niekto má problém (ako ja) s rozdielnou kapacitou AirPods, prípadne vybíjaním jedného rýchlejšie, mohol by to spôsobovať firmware 6.8.8 (september 2019) a teda ich treba skúsiť updatnúť. Bohužiaľ, mne osobne sa to nedarí a stále mám FW 6.8.8. Posledný by mal byť pre 1st gen 2C54 (december 2019) a pre 2nd gen a Pro 2D15 (máj 2020)

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Příspěvek od serwo »

honza.mac píše:Safari, co to je ?
Od počátku všechny nativní Apple aplikace zakazuji/odinstalovávám a nepoužívám je.
Chrome, Firefox s ničím problémy nemají.
Hehe, Chrome a Firefox majú problém minimálne so zabezpečením Obrázek

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Příspěvek od honza.mac »

@servo : Hehe, Safari je děravější.

Nikdy bych nevěřil že to řeknu ale začíná se mi ten Microsoft čím dál více zamlouvat.
Microsoft 365, Teams, Microsoft Edge, Visual Studio Code s Powershell ISE.
Von ten kluk jeden Microsoftí má výše zmíněné aplikace pro macOS a teda co se Oulook 365 týká, je lepší než Mail, Edge je lepší než Safari a Teamsy jsou lepší než FaceTime, Remote Desktop Client 10 podporuje Windows Server 2019.
Tak a poslední co mi chybí abych zrušil virtuálku s Windows je VMware vSphere klient pro macOS a je to.
SQL Developer, DBeaver, Putty, Visual Studio Core, Azure Data Studio no fakt mi chybí už jen ten vSphere klient.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Příspěvek od serwo »

No neviem. Spravil som si obyčajnú fake stránku s prihlasovacími údajmi na phising a otvoril som ju v Chrome, Firefox a v Safari. Z prvých dvoch menovaných som získal prihlasovacie údaje, ale zo Safari nie. Tak aká to bezpečnosť?

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Příspěvek od honza.mac »

Už jsme hodně offtopic.
Nepoměřujeme si tu přece ...
Já mám svůj názor na nativní appky od Apple vy máte svůj.
Ale jak jsem uvedl v mém posledním OT příspěvku, od vydání Edge pro macOS mě nic jiného nezajímá.
Chrome, Firefox a Safari už nepotřebuju.
Tak good luck.

P.S. : Poslední aplikace Apple které mám na Mavericku jsou iLife09 a Aperture 3. Na ty nedám dopustit.
A na mém 17” Powerbooku stříhám na iMovie06 z iLife06 balíku a Powerbook se nehřeje a nefuní jako ty nové intel stroje.
Jo odchodem Jobse to jde s Applem ... Jobs byl pes a perfekcionalista a nikdy by nedopustil vypuštění paskvilu, ať už SW nebo HW.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Příspěvek od Anndy »

Ono chápem - ak chceš a používaš zväčša sw od MS tak je Ti apple na 3 veci a Windows je vhodnejší. Bolo by moc divné ak by to tak nebolo.
Ja naopak si neviem vynachváliť natívne apky od Apple a vôbec nevidím dôvod používať iné. Aj keď som skúšal - nemalo to význam. Najmä v kontexte prepojenia s iOS, watchOS a pod. - v čom ja vidím najväčšiu výhodu celého apple (pre mňa samozrejme).
A naopak - sw od MS a Google mi do macOS ani nesmie - lebo to len všetko pokazí.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Rozdielna kapacita praveho a laveho airpodu

Příspěvek od honza.mac »

No watchOS jsem opustil, AW0 a AW3 jsem poslal do rodiny, dětem.
Mám teď Suunto, kvůli výdrži baterie.
M$ produkty používám protože mám macbooky pro práci (korporát) a Safari a Mail prostě proti exchange a web aplikacím nefungovali.
Outlook a Edge naprosto bez problému, SAP web aplikace, web admin rozhraní a.j.
Linuxové farmy administruju přes webmin a v Safari to byl voser, HTTPS na portu 10000 to vyhazovalo a nezobrazovalo, phpmyadmin https a na jiném portu Safari nenačetlo, Chrome a Firefox je blokovali, Edge bez problémů.
Mám Putty4Mac kde mám několik stovek adresářů a v nich několik desítek linux serverů, Terminál je dobrej ale nemá možnost vytvořit si jako v Putty groups kam si našoupu SSH připojení.
To samé exchange a nativní Mail, mám 7 exchange účtů + 2x Kerio a po každém update macOS jsem se s Mail aplikací trápil protože nefungoval sync kalendářů, připomínek ...
Ale pokud bych měl Apple stroje na “takovéto domácí žvýkání” tak bych asi nativní aplikace používal.
Jak jsem uvedl, domácí videa stříhám v iMovie a fotky upravuju a třídím v Aperture v kombinaci s Corel AfterShot Pro.
Když jsem se v roce 2005 rozhodoval jestli Windows nebo Linux, po tom co IBM zařízlo OS/2 Warp tak jsem si vybral Apple. ;-)
No a mým pracovním vývojem to dnes došlo tak daleko, že mám Apple jen jako nosný OS.
Ale důchod se mílovými kroky blíží a netvrdím že “nativní” Apple aplikace zase nezačnu používat.
Pro “rejpaly” mám na VR i Windows stroje Dell a mám i NTB Dell XPS 15 v max konfiguraci a na něm Red Hat Enterprise linux protože rendering pro VR dělám na něm.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Apple ekosystém na prd nebo ne?

Příspěvek od Metalgirl »

Tak a máte tu vlastní téma, tak se můžete dohadovat do krve. :)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Odpovědět