iCloud - zapnutie/vypnutie

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Gaaspi »

Sem piste vsetko ohladne icloudu otazky a rady ak si s niecim nevieme dat rady. Zacnem ja: Na iPhone SE sa chcem spytat ze som to povypinal aby to neondilo baterku/spotrebu ale obcas by sa hodilo nieco sem tam manualne uploadnut. Problem je ze uz neviem ako ho zapnut lebo vypol som to viacerych nastaveniach.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od mike-biker »

Příspěvek jsem po chvíli váhání schválil v plném znění, aby to nevypadalo jako cenzura.
Ale přiznám se, nechápu co jsi chtěl říct? :D
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od mirmo80 »

Vseobecne temy na nejaku radu nie su velmi dobre. Je to potom velmi neprehladne pre nieco konkretne.
Zalohu mozes mat len zapnutu alebo vypnutu. Nic medzi tym nie je. A ked je zapnuta tak si vyberies co sa ma a co sa nemam bud zalohovat, alebo synchronizovat. To su dve rozdielne veci.
Ja mam ale vsetko pozapinane a vobec nerozmyslam nad nejakym selektovanim alebo casovanim.
A najdes to v nastavenia, celkom hore je tvoj ucet, klik tam a zapinas a prepinas co chces.
Naposledy upravil(a) mirmo80 dne úte čer 09, 2020 9:20 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Gaaspi »

Vlastne treti prispevok odpovedal na ten druhy. Ak to tu mate tak odborne triedene tak sa pytam na zapnutie cloudu na SE. To vseobecne som myslel tak ze aby tu nebolo viacej tem s tromi prispevkami ale vsetko ohladne cloudu dat do jednej takze vlastne chcel som nieco urobit pre poriadok na fore a nakoniec to zle vypalilo. Mozno niekto bude chciet len to ze ako vypne zalohovanie fotiek na SE a zalozi novu temu pricom to moze napisat sem.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od mike-biker »

To je možná dobře myšleno, ale v praxi by to nefungovalo. Spousta témat se samozřejmě prolíná, nebo má souvislost s více dalšími tématy.
iCloud na SE zapneš úplně normálně.
https://support.apple.com/cs-cz/icloud.
Zde více.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od mirmo80 »

Obecne diskusie su dobre na skusenosti, trendy, novinky... v podstate temy kde sa neocakava jednoznacny zaver. Ale ak niekto chce konkretnu radu, tak to treba takto triedit. Ked to potom niekto hlada, tak to lahsie najde. Teoreticky by potom mohla byt len jedna tema “iPhone” alebo “Apple” :)
Myslim, ze je to tu zaveden dobre a velmi podobne to takto najdes aj na inych forach.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Gaaspi »

OK domluvene. Nabuduce uz pisem len tak. Co sa icloudu tyka zadrhel bude inde. Aj v tom navode z toho linku (ktory je pekne zrozumitelne napisany) je to tak vravite ze treba ist na nastavenia svoje meno a tam to zapnut ALE problem je ze to nereaguje. Pose nieje mozne nacitat ulozisko a ked kliknem na to spravovat tak sa nic nestane:

Obrázek

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od mike-biker »

Zkus se přihlásit na iCloud přes webové rozhraní. Pokud je tam vše v pořádku, zřejmě pomůže restart iPhone. Případně zkus odhlásit se a znovu přihlásit k účtu iCloud.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Gaaspi »

Jaaaaj lidi už šlak ma tráfá. Cez web ide a ukazuje všetko prázdne a cez mobil nič. Resety nerád robím lebo iphone je dosť zložité nanovo štartovať, kým všetko ponastavujem aj pól dňa zaberie. Preto som chcel ten cloud lebo tam údajne sa nastavenia uložia a nebudem musieť stále ondiť s tým.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od mike-biker »

Určitě zálohuj na iTunes celý telefon a pak si musíš nastavit synchronizaci s iCloudem. Ale toto je opravdu triviální, vše se dozvíš na tom odkaze, jak jsem poslal v předchozím příspěvku.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Jirka_S »

U hard restartu není třeba nic nastavovat a už vůbec to netrvá půl dne, ale tak půl minuty. Jak se to dělá, ukáže strejda Google za stejnou dobu.

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Gaaspi »

Jorka urcite? Lebo ked som naposledy dal reset tak mi to kompletne vyhodilo cele nastavenie zacinal som ako keby som mal novy telefon. A ja tam mam vela veci nastavenych. To pol dna som myslel obrazne ze stale najdem nejaky detail ktory mozem vyladit a iPhone ponuka velmi bohate moznosti nastaveni. Konecne ked si vsetko prisposobim zase musim resetovat lebo mi nieco nefunguje. Uz som 3x redetoval kvoli tomu ze nieco raplovalo ale vzdy to pomoze takze mate pravdu len keby to nemuselo byt na ukor toho ze vsetko od znovu nastavovat...

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od mike-biker »

Musíš také umět rozlišit reset, restart, reinstalace a obnova, případně obnova přes DFU.
Zkusil ses už odhlásit a znovu přihlásit k iCloudu? Případně máš nastavenou synchronizaci pro tebe důležitých položek a zálohy na iCloud?
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Clon »

Ano. Reset u iPhonu neni to same jako u androidu. Nic se nesmaze. Pro zacatek zkus telefon jen vypnout a zase zapnout. Takze se odhlas, vypni, zapni, a zase se prihlas ke svemu uctu.
Edit: ale bacha! Nechod Nastaveni / obecne / resetovat —- to ti opravdu vymaze vsechna nastaveni :cry:
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Gaaspi »

Aaaanooo tady byl pes zakopany! Ja sem to delal presne tak jako clon pise. Podla navodu som pouzil Home Button + ON/OFF na ten jemny reset a ten spravil presne to co pisete. Nastavenia nezmenilo a zresetoval tie hlavne veci.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Clon »

A ten iCloud uz jsi rozchodil ?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Gaaspi »

Nerozchodil ale je pravda ze ten reset cez home button a on/off niektore veci spravil ale icloud ale uz kaslem na to lebo nechce sa mi resetovat nanovo cely mobil. Ulozil som dolezite veci inde.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od mike-biker »

Nepoužívat iCloud je stejná kravina, jako koupit auto a zapřáhnout do něj koně. :D
Pak ti fakt stačí Android za 2k. iPhone je pro tebe škoda.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Jirka_S »

Jeden by si myslel, že se tady kolega Gaaspi jen dobře baví, ale obávám se, že je to nejspíš realita. Nu což...

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od honza.mac »

mike-biker píše:Nepoužívat iCloud je stejná kravina, jako koupit auto a zapřáhnout do něj koně. :D
Pak ti fakt stačí Android za 2k. iPhone je pro tebe škoda.


No jak kdo ...
iCloud mám jen pro sms.
Kontakty, kalendář, poznámky mám jinde.
Fotky mám na OD v rámci Office 365.
Na vše lze najít alternativu.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Gaaspi »

"na vse je alternativa" presne tak. Androidy zial nemaju take male modely ako iphone. Keby mali uz mam davno taky.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Jirka_S »

@honza.mac: Fotky na OD jsem měl taky, jako zálohu, ovšem jen do okamžiku, kdy jsem pohnul se složkou Z fotoaparátu (či jak se to jmenovalo) v adresáři na OD. Když jsem pak obsah složky vymazal a znovu povolil zálohování fotografií jak předtím v domnění, že se opět zazálohují všechny, tak ouha, zálohovat se začaly jen ty nové, co byly vytvořeny až po tom smazání. Tak jsem se na to vybodnul a mám vše v iCloudu a pro sichr i v NASu.
Někde jsem se pak dočetl, že holt se s tou složkou se zálohou fotografií nemá hejbat, jinak je zle. Je tomu tak.

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Gaaspi »

Prosim vas neviete co je toto??? To mi vyhadzuje vkuse ale ak to chcem riesit nepusti ma. Ak si pamatate nevedel som spojazdnit icloud, medzitym som resetoval telefon uplne nanovo ale problem je hlbsie akosi sa nevie vibec napojit na apple ID ci co.

Obrázek
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od rony »

problem je v tom, ze mas svoju hlavu a koldokola skusas svoje vlastne postupy.

normalny clovek kupi iphone, prejde tym uvodnym sprievodcom, zalozi si popritom apple id, samozrejme si bezpecne zapise udaje k nemu (heslo konto), ubezpeci sa, ze ma pristup aj k mailboxu ktory uviedol. potrebne piny atd si tiez aktivuje a odlozi.

rovnako sa nebrani veciam, ktore si s iphonom kupil tj. synchronizacie dat atd.

nepocuva ludi, co uz maju svoje skusenosti a opisuju ako sa oni bez toho tam toho obidu a maju svoje netradicne riesenia.

ste novacik, nechodte nepreslapanou cestou.

nesnazte sa ten pristroj prerobit na vasu unikatnu platformu

dnes je doba kedy sa neustale ktosi snazi naburat do kont
pri vasich pokusoch ste mozno konali neobvykle a netradicne a podozrivo, tak skuste byt obozretnejsi v tom co robite. neviem to asi opisat tak aby ste to pochopili tak ako to myslim.

ale strucnejske to asi nejde: v tomto chodte s davom, chodte podla toho ako ta vec bola namodelovana, podla postupov ake pise Apple.

a dalsia strucna rada: nie je hanba citat najprv navod. hanba je to zkonit a potom hladat ako z toho von

osvojte si Knowledge base Apple a tam su postupy na vsetko.


trebars tu https://support.apple.com/sk-sk/HT202033
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Gaaspi »

Nakoniec som to vyriešil zošitom a perom. Záloha je vytvorená. Napísal som si do zošita všetky aplikácie a dopísal ktorá na čo je a kontakty tiež si píšem do zošita. Pero a papier je jediný cloud čo zaručene funguje. Už nemám nervy na to. Aj keď idem podľa návodu ajtak to nejde. V inej téme sme sa trocha odklonili k icloudu a tam to riešim poslal som aj screeny kam som sa dostal. Dospel som k tomu že podozrievam WiFi ale ešte to nemám vyskúšané či sa rozbehne.

Apple ID používam rovnaké od kedy mám iphony. Ale mám podozrenie ale neni to isté že keď som mal tú 5-ku a neskôr tú 5S a strašne rýchlo sa vybíjali tak som v panike šiel do nejakého menu kde mi ponúkalo že zmenšiť spotrebu tým že povypínam isté funkcie a tam bolo že osviežovanie appiek na pozadí, nesynchronizovať a take. Mám tušáka že si to Apple ID zapamätalo a teraz je z toho chaos. Asi by pomohol iba ten factory reset ale bolo by mi lúto všetkého čo už mám nastavené.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od rony »

clovece strucne ti poviem preco mas problemy

zacal si si mysliet, ze to treba rozvrtavat, ze tak sa to zlepsi.

v skutocnosti si uz musis priznat, ze si laik. a ako laik mas ist vychodenou cestou.

to nie je cesta, ktoru si prerazis hlava nehlava stena nestena ty sam. to je cesta, ktora ide bez odporu. bez tvojho odporu.

nechapem preco musis byt tak tvrdohlavo presvedcem=ny, ze ty to nejako das po svojom :)

normalne si myslim, ze ty premyslas nejako takto

vponukne ti to prihlasit sa do wifi a ty uz v ten moment premyslas ako to okabatis a urobis inak. hlavne aby si to nerobil podla ponuky lahko.


je to blby iphone, netreba sa snazi citit pri nom ako pan tvorstva.

ozivenim iphone prejdu v pohodocke totalni laici, deti, zeny, co k technike nulovy vztah.
len clovek ako ty, co uz ma pocit, ze on rozhoduje ako, ma odrazu s blbym iphonom kopec problemov.
kompletne vsetky vznikli v tvojej hlave. toto musis uz vediet. ked ti opat nejaky cervik v hlave zacne hrat, ze nie pojdem po svojom.
dokonca si myslim, ze akykolvel navod je pre teba vyzva neist tak ako opisuje ale zamerne sa snazit robit obchadzky
a vedome aby boli zdlhavejsie. vyberas si vzdy take, kde v tom svojom slede krokov ani len netusis, co sposobuju a ako koncia.

preco musis z iphone, tupeho blbeho nastroja, robit vec, kde sa snazis nasilim dokazat, ze mas prevahu a nie dizajn tohto produktu??? ? :)

ber to ako postreh na nedelu :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Gaaspi »

Lebo nemal som sa kde pripojiť na wifi. Prvé iphony som si nosil nastavovať do cukrárne ale kvôli korone zavreté a mobilných dát mám hocikoľko. Preto som to chcel obísť. Apple začalo nie ja. Keby nehali dáta tak by ten problém ani mevznikol.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Clon »

Clovicku, mas ty doma vubec internet? Pokud ne, mel jsi nam to sdelit hned na zacatku, protoze takovych je asi moc malo.
A pokud internet doma mas, pak nechapu proc nemas wifi router. Za par kaček :-(
Nebo “už” sis jej poridil ?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Gaaspi »

Nemam doma internet. V notebooku je ten malinkej usb modem na simkartu a vsetci maju smartfony s datami takze to nema vyuzitie u nas. Len som ani ja nevedel ze ako to je lebo nemal som pred tym apple a s tymto som sa este nikdy nestretol ze vy mobil nasilu vyzadoval wifi a pod. Pre vas mozno malickost a samozrejmost ale kto nemal apple a modernejsie smartfony vseobecne tak nevi...

Obrázek

Ale už vidíte že se mi to povedlo. Tým pádom je to vyriešené. Ďakujem pomohli ste lebo vďaka vám som sem dospel. Neni hanba čítať návody ale pri predošlých mobilech to ani nebolo treba. Apple má pekné minimalistické mobily líbí se mi tak si na apple zvyknu.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Clon »

Priznam se, ze jsi mi docela vyrazil dech.
Neumim si asi ani predstavit byt doma bez internetu (pevneho a neomezeneho) a bez wifiny, kterou mam tim padem vsude pro vsechna zarizeni a s neomezenym internetem.
A jak jsi to tedy oprčil? Nasdilel sis internet z jineho mobilniho tarifu s omezenymi daty?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Gaaspi »

V praci mame wifinu v cele budove takze to mi na aktualizaci staci. Jinak moc net nevyuzivam. Nejsem ministr abych mel 150 mailu denne. U me to funguje tak: zapnu data, poodpisuju a vypnu.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od rony »

mozem mat sukromnu otazku? pripajam sa ku Clon, takze

zijes doma sam? ten pripad by som este chapal - zda sa ti, ze mobilny net v mobile (i ked prtavom) ti staci. BERIEM.

ale ak zijete ako rodina, a trochu si to naznacil, ze vsetci maju data v mobile.

Tak tu je ta otazka, kolko vas teda dokopy vyjdu naklady na mobilne pausaly s tymi mobilnymi datami?

Vies, pytam sa preto, ze ked som si to spocital, tak je mi lepsie platit internet do domu, k tomu router, solidnu rychlost etc. etc. Isteze, nemam ten pohlad na vec, ze "nic tam nepotrebujem", skor naopak, ked na to pride, tak to vcelku vyuzijem. Beriem to skor ako volakedy ludia brali kablovku.

Lenze moje naklady su na to pomerne nizke, naopak, mobilne data pre mobil som dlhe roky mal minimalny pausal, pretoze po spocitani euro k euru mi vyslo, ze naplno radsej pouzivam to co je doma a ked som vonku, zasa pockam (a obmedzim sa na mejly a spravy, tj. ziadne videa etc.).

Takze aby som to nezamotal, otazka je tam vyssie ;-) Fakt ma zaujima ako to riesis s rozpoctom na taketo veci. Ci si ten typ cloveka, ktory povazuje za setrenie minut za nieco mesacne "iba 50" a 300 za rok sa mu zda privela, alebo to mas predsa len nejako inak...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Gaaspi »

Takze vsade kde sa da pripojim sa na wifinu a data vyuzijem len na odpovedat na messenger a pod. Wifina je na kazdom rohu, napr. ideme na pivo ci do restiky tak tam ajtak sme hodinu aj dve tak spustim manualne zalohu na ich wifine. Ved len o ten iCloud ide.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Jirka_S »

@Gaaspi: když se tak bezelstně a důvěřivě připojujete na kdejakou veřejnou wifi, tak mám pro vás nové téma, které můžete úspěšně rozvíjet, nebo někdo, kdo bude mít tu trpělivost.
Téma zní - VPN.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Jirka_S »

No, koukám že VPN nezaujala, zatím se jinde řeší hudba na pozadí u her, opravdu zásadní téma, tak snad někdy, až uzraje čas. Zatím tedy mnoho krásných chvil u veřejných wifi!

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od mirmo80 »

Nin, mozno ked prestanu byt zasadne “hluposti”, tak sa posunieme dalej :)
Aj ked nedovolim si hodnotit, pre kazdeho z nas je hlupost a dolezitost nieco ine.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Gaaspi »

JirkaS kde to je? Dej link.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od mirmo80 »

To Gaaspi nie je na jeden link :)
VPN je celkom rozsiahla diskusia. Zacni postupne tu a tam. Aj tu sa to vo velkom rozobera.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Gaaspi »

Spominane boli verejne wifiny... Co s nimi ma byt? Mne to vyhovuje takto na kredit s datami v kombinacii s wifinou. Nikdy s tym nebol problem. Wifi je na kazdom kroku pomaly tak na vacsie subory som ju pouzil a na taketo ze obcas maily, obcas odpisat na fora, urobit dva tri platby v bankovej appke atd mi data bohate stacia. Ine na telefone nerobim. Akurat pri iPhone si spustim iCloud ked som na wifine. Zazalohujem a vybavene. Ja na iCloude nevyuzijem ani 1GB ved zalohujem iba kontakty, poznamky, prejdene levely v dvoch hrach, nastavenia safari, nastavenia tem a to je tak vsetko. Zaloha sa udela za par minut.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: iCloud - zapnutie/vypnutie

Příspěvek od Lipon »

klíčovým rizikem veřejných WiFi je bezpečnost
zkus se zeptat strýčka G -> veřejná wifi bezpečnost VPN
a pokud ti není angličtina cizí a zeptáš se anglicky, dostaneš násobně víc fundovaných odpovědí
a přečti si důkladně, co ti odpoví

Odpovědět