TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

vše co vás napadne
Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od rony »

v homekit ide ovladat aj po skupinach aj po jednej...

mam luster s tromi ziarovkami, tam sa mi hodi aby sa rozsvietili naraz a dokazem ich ovladat jednotlivo

ale uznavam, ze bez appky to nedam ale mam nakomfigurovane ovladace na najoblubenejsie zostavy osvetlenia
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mirmo80 »

SilverSurfer píše:Tak uz som asi na to prisiel, je to tak, ze potrebujem vytvorit skupinu v miestnosti, a potom viem ovladat vsetky naraz ale uz nie po jednej?
Naraz viac súčasne nastavuješ ako scénu. Po jednej klikáš na príslušenstvo.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

SilverSurfer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 438
Registrován: čtv dub 08, 2010 2:17 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od SilverSurfer »

Super, tak uz som to asi vyriesil. Problem vsak este stale mam s pridanim jedneho clena do domacnosti. Neviem preco dva apple id funguju, a tretie nie. Stale mi to vypisuje, ze to nie je mozne, pretoze taketo apple id nie je registrovane. Cital som o tom na nete, ze sa nasiel nejaky bug, a ze kym to nefixnu tak to blokli, kazdopadne po 11.2.1, by to uz malo fungovat. Vsetky zariadenia maju najnovsi iOS, no aj napriek tomu to nefunguje. Nemate niekto nejake napady, ako to fixnut? Skusal som vselico mozne, a nic nepomohlo.

Edit: tak ak by mal niekto rovnaky problem, vytvoril som na problemovom telefone novu domacnost, a poslal som si pozvanku. Nasledne mi uz spatne islo pozvat aj do mojej domacnosti problemove apple id.

Edit2: Konecne som nasiel aj skvele vyuzite pre raspberry pi. Nahodil som na to homebridge, a vsetky led pasiky uz ovladam cez homekit, momentalne zazivam ten vau efekt, kedy som z toho uplne namakko, ako si cez siri vsetko zapinam, vypinam, menim farby :D

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mirmo80 »

Trosku ma zaskocilo, ze nejde pridat viac ovladacich prvkov k jednej ziarovke. Chcel som do kuchyne klasicky “schodistovi”, zap/vyp aj na stene aj pod linkou. Ale ee. Chapem, ze ten vypinac je dialkove ovladanie, ale ma svoje miesto kde je odlozene. Ako je to pri hue?

Ale inak som mega spokojny. Doteraz som siri vobec neriesil, ale s tymto je to parada. “Hey siri, evening” “Done”. A vypne sa luster v obyvacke a zapne sa vecerna lampa. Ano, je to svojim sposobom hracka, ale ja sa rad takto hram :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od rony »

pri Hue je to totalne jedno...

mam vypinace so 4 tlacitkami a kazde si davam funkcie ake si vies vymysliet.

mam Hue Tap na stole a kazde tlacitko riesi ine svetlo. zaroven to iste svetlo ovlada aj iny ovladac

resp tlacitko moze ovladat kludne naraz viac svetiel

vlastne sa v tych moznostiach skor stracam a neviem co vybrat skor :)

pre Hue je vypinac len dalsie zariadenie a v hue aj homekit appke si ho len formalne niekam umoestnim.

akurat je tazsie ich rozoznat lebo sa daju zlozit zo steny a potom ich musim stlacat aby som vedel ktory co ovlada...
preto mam este ten Hue Tap...



ps: siri, a co tka plna automatika: ak zacina vecer napr. pred zapadom slnka napr 30 minut, sam sa prepni na vecerny rezim.ale len ak som doma... (to vie zistit aj bez pohyboveho senzora)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

SilverSurfer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 438
Registrován: čtv dub 08, 2010 2:17 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od SilverSurfer »

mirmo80 píše:Trosku ma zaskocilo, ze nejde pridat viac ovladacich prvkov k jednej ziarovke. Chcel som do kuchyne klasicky “schodistovi”, zap/vyp aj na stene aj pod linkou. Ale ee. Chapem, ze ten vypinac je dialkove ovladanie, ale ma svoje miesto kde je odlozene. Ako je to pri hue?


To fakt nejde nijak spravit? Toto ma teraz dost zaskocilo, mam dost velku chodbu, a momtelne tam mam 3 normalne vypinace, podobne som chcel 3 aj na ziarovky. S jednym to nie je moc pohodlne. :(

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mirmo80 »

Tak to hue je asi na lepsej urovni ako ikeacka hracka. Ale neva.

Jj, skusam vsetko mozne s tou automatizaciou. Ale naposledy to na zaklade polohy (pridem domov a nieco sa udeje) neslo. Bavkam sa.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

SilverSurfer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 438
Registrován: čtv dub 08, 2010 2:17 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od SilverSurfer »

Ja som zas s reakciou na zaklade polohy nemal problem, to mi fungovalo bez problemov.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mirmo80 »

A co pouzivas ako centrum domacnosti? iPad alebo ATV? Lebo ja iPad a neslo to. Ale nevenoval som tomu vela casu.
No a ako to vlastne funguje? Napr. prichadzam domov, tak sa rozsvieti svetlo v chodbe. Vyzujeme sa, vyzlecieme, odlozime veci, odchadzame z chodby. Co sa deje dalej? To svetlo sa vypne, alebo ostva svietit lebo som doma?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

SilverSurfer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 438
Registrován: čtv dub 08, 2010 2:17 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od SilverSurfer »

Pouzival som iPad, no chcem kvoli tomu kupit ATV, lebo iPad nemam stale doma. Mal som to nastavene tak, ze pri prichode sa mi rozsvietila chodba, a po 5 min to zhaslo. Nikdy som vsak nevidel v akej vzdialenosti od domu sa to zasvieti, lebo ked som vchadzal do dvoru s autom, uz sa svietilo.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od rony »

mirmo zostane svietit ale homekit ma funkciu ze moze automaticka udalost po case sa zasa deaktivovat

aby ti fungovalo dobre aj vypinanie, tak je lepsie mat pohybove cidla.

mne ten prichod postacuje, nevbehnem do tmavej haly lebo uz svieti a zhasnem to uz sam kludne z inej miestnosti lebo hue tap mam nastavene aj na “vypni vsetko okrem...”

myslim, ze aj ikea ma nejaky sposob ako na jednu ziarovku mat viac moznosti ju ovladat.

mozno ma viac rezimov - jeden je, ze priamo prepojis vypinac so ziarovkou, takze vypinac nevidi ani homekit ale mozno to moze frcat tak,ze vypinace su samostatne devices.

aspon u mna s hue je to teda tak,ze vypinac aj ziarovky komunikuju s philips hue bridge no a homekit hub zasa s philips bridge.

aby fungovali polohove veci mas dve moznosti

bud mas tieto automaticke veci v brane hue (ikea) alebo v homekite.v druhom pripade ipad musi byt na kabli. preto je vyhodnejsia atv. ja vsak atv vypinam, takze na ovladanie ked som mimo pouzivam hue aplikaciu.

zaroven som dokupil thirdparty appku, ktora dokaze do brany nastavovat daleko viac veci ako dodal philips
tipujem, ze aj ikea veci mozu takto hackovat programy tretich stran. tu moju som vsak vyuzil na sirsie konfigurovanie vypinacov - chcel som ovplyvnovat aj sposob zapinania svetiel (napr. aby sa vypnutie v hale robilo 15 sekund postupnym znizovanim jasu)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mirmo80 »

Uz som to cele pochopil. System nezaujima ze som doma, ze ostavam v jeho dosahu. Nechapal som totiz, preco sa svetlo opakovane nezapina ked som uz doma. Jeho ale zaujima ze som prisiel. To je pre neho ten (jeden) impuls ze ma urobit nieco co je nastavene. A viac to neriesi kym znovu neodidem a nepridem.
Ale nefunguje mi to aj tak. Nevedel som, ze iPad musi byt na nabke. Tak som ho teraz nechal, vsetko nastavil (aspon podla mna spravne) ale aj tak nic ked som dosiel domov. Ale nejako mi to momentalne nevadi, lebo ho aj tak nechcem pouzivat ako “centralu”. A svetlo co chcem aby sa zaplo ked prideme domov mam na senzor.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od rony »

presne tak, inak vy sa ti to svetlo stale zapinalo, musi to prejst zo stavu som mimo okruh do stavu som v okruhu

naviac to nesleduje system v byte ale ohlasi to tvoj telefon.


mne to hodne spolahlivo robila brana Hue ale ked som jej dovolil cerpat poziciu tak nepochopitelne si ju citali aj moje Apple Watch a bralo mi to asi 20% naviac, trvalo mi kvanta tyzdnov prist na to preco mi na aw v kuse zoari ikonka polohy...

odporucim ti mrkni sa v homekit home v automatizaciach


Obrázek

dovnutra polozky When...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mirmo80 »

Este to cele preluskam. Len preto aby som to vyskusal :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

SilverSurfer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 438
Registrován: čtv dub 08, 2010 2:17 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od SilverSurfer »

rony: iPad nemusi byt na kabli, nemal som to nikdy na kabli a vzdy to fungovalo. Myslel som si, ze to bude aj zrat nejak velmi baterku, ale prekvapivo, nepostrehol som ani vyssiu spotrebu.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mirmo80 »

Do kelu tak co robim zle?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od rony »

silversurfer pise to ipad, tak verim,ze to tam nie je nadarmo

jasneze ked mas ipad v rukach, je to okej, skus ho vsak nechat doma a ked si mimo skus,ci sa homekit ozyva..


Obrázek
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

SilverSurfer
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 438
Registrován: čtv dub 08, 2010 2:17 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od SilverSurfer »

No praveze mi to fungovalo, vedel som ovladat bez problemov aj svetla na dialku, aj sa mi svetlo pri prichode zapinalo. Inak by to tam ukazovalo bez odpovede.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mirmo80 »

Huraaa, automatizacia funguje :)
Neviem ci je to iOSom 12 alebo bola chyba medzi stolickou a klavesnicou, ale uz to frci. Ked pridem domov, tak sa svetlo v chodbe rozsvieti. Parada :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mookie »

začal jsem si taky pohrávat s myšlenou, že zainvestuju do žárovek, ale momentálně se rozhoduju, jestli IKEA nebo OSRAM...
nemáte někdo https://smartplus.ledvance.com/ od OSRAMu vyzkoušený? úplně ideálně v porovnání funkčnosti s TRADFRI

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mirmo80 »

Pozeram, ze ikea pridala nove tradfri prislusenstvo.
Zasuvka, ktora sa da ovladat na dialku, alebo cez apku, urobi aj z niesmart smart zariadenie.
Zosilnovac signalu tiez moze byt zaujimavi.
Skusal niekto nieco z toho? Nad tou zasuvkou rozmyslam. Viem si prestavit, ze mam do nej zapojeny napr. zdroj s led pasom. Pridam ju do sceny “evening” a pekne sa rozsvieti podsvetlenie skrine sucasne s vecernou lampou.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od rony »

u zasuviek pocitaj s tym, ze nemaju stmievanie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mirmo80 »

To by mi nevadilo. V podstate aj teraz mam intenzity len prednastavene. Len velmi vynimocne ich potrebujem menit.
Teraz skor rozmyslam nad tym, ako sa bude chovat nastavenie nejakeho rgb led pasu ked ja ho “vypnem” nie s jeho ovladacom ale natvrdo ho odpojim od elektriky. Ostane nastaveny (intenzita, farba) tak ako svietil, alebo sa zapne do nejakeho uvodneho modu? Ja sa obavam, ze to druhe, ale vedel by mozno niekto vyskusat?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od rony »

pochybujem, ze zostane. preto ti to pripominam. naviac ti to bude VELMI chybat najma ak na inych svetlach vies, ze to mas.

Zasuvky su samozrejme fantasticke ale prave na SVETLO nie. Na komfortne zapnutie elektrickych zariadeni zasa urcite ano. Sam takto pouzivam tam, kde som minule roky pouzival vypinatelnu predlzku.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mirmo80 »

Jop, pri svetlách, ktoré potrebujem ešte nejako ovládať asi nie, ale pri konštantných to môže byť použiteľné. Objednal som oranžový led pás, tak uvidíme či a ako sadne :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od rony »

mam este predtym kupeny jeden lacny led pas, lenze svietil len naplno. akonahle som vsade inde dal stmievacie, tak uz to nechcem pouzivat a pridal som nad ten pas aj tak dalsie farebne so stmievanim :)

skoda, ze nie je vacsi sortiment takych zasuviek, ktore rovno strcim do krabicky v stene. to by som mozno aj obetoval 50 eur za kus a vsade.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mirmo80 »

Tak zasuvky su doma a uz zapojene do domacnosti. Svetlo pod linkou - led pás - bomba :) Štvalo ma, že luster som ovládať vedel, ale svetlo pod linkou už nie. Teraz je to tip-top. Led pás z ae dorazil, tak vmnontujem do skrine a som zvedavý. Odskúšané to už mám. Scéna evening zhasne hlavné svetlo a rozsvieti lampu v rohu a led pás. Som fakt spoko :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mookie »

pročetl jsem si celý vlákno a rád bych si ujasnil jednu věc...

pokud mám ATV, musím i přesto kupovat bránu od výrobce komponentů, nebo ATV funguje jako náhrada?

díky za objasnění

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mirmo80 »

ATV/iPad branu nenahradi. Branu nepotrebujes v tom pripade ak svetla a ostatne veci chces ovladat len pomocou ovladacou. Bez brany nepridas veci do apky tradfri a nasledne do domacnosti.
ATV alebo iPad sa zapoja vtedy ak si v domacnosti aktivujes automatizaciu. Cize sa napr. rozsvieti svetlo v chodbe ked niekto pride domov. Teda v skratke, bez brany len ovladace, s branou cez domacnost (a siri napriklad) s ATV/iPadom je nieco automaticke.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mookie »

tak jsem se konečně dokopal a pořídil TRADFRI, bránu, pár žárovek, dva ovladače a pohybový čidlo

v zásadě jsem spokojenej a splnilo to očekávání, občas se ale potýkám s tím, že mi nezafunguje automatizace přes applovskou Home aplikaci na základě času, počítám, že zakopanej pes bude asi v ATV

každopádně pokud někdo používáte nějakou jinou aplikaci, tak dejte prosím tip

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mirmo80 »

Casove aj polohove nastavenia mi funguju. Skor ma teraz trapi, ze sa mi sama od seba zacala zapinat jedna ziarovka. Uz som skusil odparovat a znovu pridat ale nepomohlo.
Nestava sa niekomu?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od Jirka_S »

Horší by bylo, kdyby se začala samy od sebe otevírat třeba garážová vrata či brána. Sorry za OT, nedalo mi to. Nicméně asi bych si nelajznul nechat ovládání tak zásadních prvků na elektronice.
Tím samozřejmě nemyslím výše zmíněnou žárovku.

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mookie »

jedna věc mě vlastně na TRADFRI štve, že to pohybový čidlo je v podstatě úplně hloupý... nedá se přes app nijak nastavit, ani se nedá třeba pomocí scény dočasně vypnout

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mirmo80 »

Jj, preto som ho prestal pouzivat a nastavil si svetlo v chodbe na prichod niekoho.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mookie »

dneska jsem přidával do systému bezdrátovou zásuvku a byl to teda dost porod...

zásuvka nejde nijak přidat samotná, je potřeba spárovat ji s nějakým ovadačem, i když neplánujete s ovladačem zásuvku používat... po ukončení procesu a přidání do systému je pak možný ovladač odebrat

abych teda zásuvku mohl přidat k bráně, musel jsem spárovat ovladač od světel, tím jsem si zase udělal bordel ve světlech a musel pak žárovky s ovladačem a čidlem párovat znovu od začátku

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mirmo80 »

Tomu som ja predisiel pretoze som kupoval zasuvky rovno aj s ovladacmi. Ale bude to asi podobne ako so ziarovkami. Tie samotne bez ovladaca tiez nejde pridat. Toto trosku nechapem ze preco je to tak.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mookie »

počítám, že důvodem bude úspora nákladů na vnitřní elektroniku

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mookie »

tak dneska jsem už podruhý narazil na problém, kterej má trochu pitomý řešení

odpojil jsem ATV od proudu a po znovuzapojení už Home app nedokáže navázat spojení s bránou a příslušenstvím... takže musím odebrat bránu a tím i všechno příslušenství a pak to znovu do Home app všechno přidat... naštěstí mi tam aspoň zůstanou zachovaný místnosti, takže jen pak musím znovu rozházet jednotlivý příslušenství do místností a znovu přiřadit do automatizací

existuje na to nějakej fígl, nebo to je chyba Home app?

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mirmo80 »

Tak som vyskúšal odpojiť ATV a po pripojení sa stalo to, že s príslušenstvom už nevedelo pracovať. Všetko som v domácnosti videl, ale na všetkom písalo červeným "aktualizujem".
Toto sa mi stalo už veľa krát (neviem či je chyba v apple alebo tradfri) ale zatiaľ mi vždy pomohlo bránu vypnúť a zapnúť (odpojiť z elektriky). Ale nikdy sa mi nestalo, že by mi všetko príslušenstvo úplne mi zmizlo.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: TRADFRI inteligentne osvetlenie by IKEA

Příspěvek od mookie »

příslušenství mi samo nezmizelo, jen to nedokázalo komunikovat s bránou a jedinej způsob, jak jsem byl schopnej to vyřešit, bylo všechno v Home app odebrat a znovu přidat... zkusím teda příště vyresetovat nejdřív tu bránu

Odpovědět