Vypadává Wi-Fi

Odpovědět
EvaRy
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 07, 2017 6:53 pm

Vypadává Wi-Fi

Příspěvek od EvaRy »

Potřebuji poradit. Mám iPhone SE a když se mi zamkne, tak mi vypadne Wi-Fi, ale jakmile mobil opět odemknu, tak mi zase funguje. Nevité někdo co s tím? Aby mi Wi-Fi fungovala stále?
Děkuji za rady!!!

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Vypadává Wi-Fi

Příspěvek od mirmo80 »

To znamená, že ti nechodia maily, správy, FB a pod. a všetko dorazí až vo chvíli, keď rozsvietiš mobil? Pretože štandardne to funguje tak, že síce symbol wifi po zamknutí mobilu zmizne a opäť sa objaví, keď mobil prebudíš, no vždy si online.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

EvaRy
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 07, 2017 6:53 pm

Re: Vypadává Wi-Fi

Příspěvek od EvaRy »

Ano, vše mi přijde až rozsvítím telefon, jinak ne, tak právě nevím v čem je chyba.

Koks
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: ned pro 25, 2016 12:11 pm

Re: Vypadává Wi-Fi

Příspěvek od Koks »

Zkus jinou wifi

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Vypadává Wi-Fi

Příspěvek od Gaaspi »

Zaujímavé že toto robí aj mne. Je mi síce jedno pri bežných veciach ako maily, messengre, tapatalky, push notifikácie a podobne ale keď sťahujem väčší súbor z uložto tak mi preruší sťahovanie keď zhasne mobil. Ak ho prebudím pripojí sa ale už je sťahovanie v háji.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Vypadává Wi-Fi

Příspěvek od Clon »

Nastaveni/ zobrazeni a jas —- uzamceni nastav na nikdy (jestli chces, stahni jas rucne) a stahnes ho cely. Pak zase prenastav zpet.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Vypadává Wi-Fi

Příspěvek od Gaaspi »

ano nasiel som to, ale ono to je ze mi nazamkne wifinu alebo mi vobec nezhasne dosplay?
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Vypadává Wi-Fi

Příspěvek od Clon »

Nezhasne, nezamkne, proste to porad pojede. Az stahnes, das to do puvodniho stavu.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Vypadává Wi-Fi

Příspěvek od 2L8 »

Resetni nastavenie siete.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Vypadává Wi-Fi

Příspěvek od Gaaspi »

Keby to povolilo aktualizácie cez mobilné dáta by bolo výtečné. O tom sme sa bavili už dávnejšie že apple toto vymysleli keď ešte boli dáta drahé ale nejakým upgradom napr. iOS 14.3 by mohli to zrušiť lebo na slovensku sú už také tarify že wifi ani neni treba!
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Vypadává Wi-Fi

Příspěvek od rony »

mobilne data este stale maju trosku odlisne schopnosti

no ako prvy, kto zasa az tak moc toto nechce su operatori.

takze ako po 1923ti krat opat mozno triafas po nespravnej firme :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Vypadává Wi-Fi

Příspěvek od Jirka_S »

Pletu se, anebo to kolega Gaaspi ještě nedávno vypínal mobilní data a na WiFi se připojoval jen tam, kde byla zdarma?

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Vypadává Wi-Fi

Příspěvek od Gaaspi »

Uz si pořídil takovou simkartu kde má spoustu dat...

Ale že to nechcú operátori to nechápem. Prečo by to nechceli?
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Vypadává Wi-Fi

Příspěvek od Jirka_S »

Nejspíš obavy z dalšího navýšení datových přenosů a většího zahlcení sítě?

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Vypadává Wi-Fi

Příspěvek od honza.mac »

Ve velkých městech není s daty problém.
Problém začíná v lokalitách kde nejsou upgradované BTSky a je problém se sílou mobilního signálu, Tatry, Nízké Tatry v ČR Šumava, Jeseníky atp.
V těchto lokalitách (hory, hvozdy) jsou BTS stále na 3G (EDGE, GPRS) a jejich timesloty jsou nakonfigurované tak že prioritou jsou hovory a sms a pak až data.
Pokud člověk v takové lokalitě začne “datovat” i přes to že využívá GPRS nebo EDGE a někdo připojený k té samé BTSce si zavolá a timesloty jsou plné tak se data utnou a člověk s hovorem má přednost.
Toliko k vysvětlení jak fungují data v 3G lokalitách a proč není žádoucí nabízet neomezené tarify tam kde je 3G síť.
Mohu ale říci že se jako operátoři snažíme 3G lokality upgradovat na 4G tedy zavádět podporu LTE i v odlehlých pustinách. A to nejen v ČR ale i v SK, tedy z pohledu mého zaměstnavatele.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Vypadává Wi-Fi

Příspěvek od Gaaspi »

Díky tohlo je správné. Nevedomým vysvetliť. Takto je už všetko jasné.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Vypadává Wi-Fi

Příspěvek od 2L8 »

Inak mne sa po poslednej aktualizacii iOS deje tiez, ze nechyti Wifi, alebo spadne, neobnovi sa. Z predoslym iOS mi to nerobilo problemy na IP 12 Pro Max.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Vypadává Wi-Fi

Příspěvek od Gaaspi »

Presnejšie robí toto že wifi ide, a telefón je online t.j. prichádzajú správy cez messengre, tapatalky, prebieha cloudovanie pri manuálnom spustení, ale jakmile zhasne display, tak spojenie sa preruší. Ak ťuknem naň tak ešte vidím ako je ikona wifi zmiznutá a až po sekunde sa to spamätá a rýchlo sa pripojí.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Vypadává Wi-Fi

Příspěvek od mirmo80 »

Ale to neznamena, ze wifi spojenie nefunguje. Uz to tu bolo viac krat riesene. Skus si vypnut data, zamkni mobil a nieco si posli. A uvidis, ze to pride. Jedine, ze by sa nieco pokazilo.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Odpovědět