iCloud a foto

Odpovědět
ropyno
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: pát dub 01, 2016 7:09 am

iCloud a foto

Příspěvek od ropyno »

Ahoj,potřebuju poradit.
Chtěl bych smazat fotky v iPhone,ale chci aby fotky zůstaly na iCloud.
Můžete mi někdo poradit.
Díky moc.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od cuting »

Vytvoř si v iCloudu z těch fotek sdílení ALBUMY, z těch ti nic nezmizí ani po vymazání z telefonu.
 Apple hračky 

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iCloud a foto

Příspěvek od jeenik »

Jak to myslíš, chtěl jsi napsat sdílená ALBA? Nebo stačí jen vytvořit ALBUM? Stejně nechápu u těch sdílených ALB, z jaké paměti ukrajují? Když ten se kterým sdílíme, se ze sdílení odhlásí, tak jsou fotky fuč? Nebo jsou kdesi u apple uložené zdarma forever?

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od cuting »

Už jsem to tady psal asi 10 x ale opakování je matkou moudrosti. Takže :
* fotky se ukládají do Photostreamu na iColudu po dobu 90 dní, pak zmizí. Aby jsi o ně nepřišel, tak musíš vytvořit na iCloudu albumy - sdílené, do kterých ty fotky zkopíruješ.
* pak je můžeš z telefonu smazat a uvolnit si místo, na iCloudu jsou na věky a NEPOČÍTAJÍ se do zakoupeného prostoru iCloudu. prostor pro ně je tak neomezený. Jediné omezení je, že se tímto uložením fotky zmenší na 2048 x 1536 a videa na FullHD.
* jestli ale zvolíš pro kopírování iCloud Photo Library, tak sice budeš mít fotrky a videa na iCloudu v originální velikosti ale tyto fotky se POČÍTAJÍ do velikosti zakoupeného iCloudu.
 Apple hračky 

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iCloud a foto

Příspěvek od jeenik »

Jasný to vím, jen mi nejde do hlavy ten neomezený prostor v iCloudu. Když by to vědel a dělal každý? Normálně se to člověk nikde nedočte, jen na forech, nebo se pletu? A taky mi překvapilo, že mohu udělat sdílené album, aniž bych ho s někým sdílel....

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od cuting »

O tom samozřejmě Apple nikde příliš nemluví, protože by spousta lidí nenakupovala prostor na iCloudu. Ale je to prostě tak. Když uděláš sdílené album, tak tam máš ty fotky navěky, do zakoupeného prostoru iCloudu se nepočítají a s kým je pak sdílíš, to je už jen tvá věc. Já to tak dělám proto, abych ve fotkách měl pořádek, takže ta alba mám tématická, podle času a místa, kdy ty fotky vznikly. A mám jich tam několik desítek, včetně videí. A že mají ty fotky a videa menší rozlišení mne opravdu netrápí. Fotku jsem na papír nevytisknul několik let a na presentaci na webu a nebo přes iCloud na telce je kvalita více, než dostačující. Podstatné je, že jsou tam fotky na věky a v neomezeném prostoru a v telefonu mi přitom nezabírají žádné místo.
Jinak, pokud má někdo potřebu většího rozlišení a neomezeného prostoru, pak ještě funguje Google Photos, který s iPhonem také velmi dobře spolupracuje a má velmi slušnou a intuitivní aplikaci. Ale to už je jiné téma.
 Apple hračky 

gulii
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 413
Registrován: sob pro 26, 2009 4:26 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od gulii »

I já děkuji za hezké vysvětlení, sám v tom mám celkem zmatek. A jak prosím zkopíruju fotky do iCloud Photo Library přímo z telefonu? Jedná se mi o to, že telefon má 16GB a iCloud mám 50GB, takže mi místo v telefonu dochází a rád bych něco v telefonu smazal. Zkoušel jsem zapnout optimalizovat úložiště, ale to dělá prostě neplechu, občas telefon prostě zahlásí, že nemá místo. Děkuji.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od cuting »

Jestli máš zapnuté v telefonu v předvolbách iCloud - fotografie - knihovna fotografií na icloudu, tak se tam vyfocené fotky odesílají automaticky. Já mám tuto volbu vypnutou a posílám je na icloud ručně. Jak, to už jsem tady také opakovaně psal ale budiž :
V telefonu - Fotky - fotoaparat - vpravo nahoře Vybrat - označíš fotky, které chceš poslat, vlevo dole tapnout na šipku, z nabídky vybrat Sdílení fotek na iCloudu - dole Sdílené album - nahoře pak +Nové sdílené album - nazveš si ho nějak - zvoliš, s kým chceš sdílet (nemusíš dávat nikoho) - vpravo nahoře Další a na dalším okně vpravo nahoře Zveřejnit. To je vše. Tim odešleš vybrane fotky na icloud do nového albumu. Stejne tak můžeš do již vytvořených albumů přidávat fotky další, v kroku Sdílení fotek na iCloudu jen vybereš existující album, do kterého chceš přidat. Až to budeš mít hotové, tak pak počkej asi pul hodiny a nebo více (podle množství odeslaných fotek) aby se měli čas odeslat (závisí na rychlosti internetu v místě, kde jsi) a pak můžeš ty fotky z telefonu smazat. Já je z telefonu mažu zpravidla druhý den, po kontrole ve Fotky - sdílené, (na spodní liště) jestli tam jsou. Měli by být v albumu, které jsi vytvořil. Natrvalo a bez nároku na prostor iCloudu.To je vše. Více polopatický už být neumím :)

EDIT : abych nezapoměl - jestli necháš zapnuté "Knihovna fotografií na iCloudu", tak se fotky nejenom odesílají na uCloud automaticky, ale do prostoru iCloudu se ZAPOČÍTÁVAJÍ ! A to v plné velikosti fotky! V tom je ten háček, o kterém Apple "mlčí", respektive nemluví příliš nahlas. To je to iCloud Photo library, které jen žere placený prostor nesmyslně velkými fotkami. A navíc, když pak smažeš v telefonu nějakou fotku, tak zmizí i z iCloudu. Když ty fotky ale umístíš do vytvořených SDÍLENÝCH ALBUMŮ, tak tam zůstanou navěky, do prostoru iCloudu se nezapočítávají a v telefonu je můžeš smazat. Jsou sice v menším rozlišení, než originál, ale pro web a presentaci (případně pro tisk pohlednice) jsou naprosto dostačující .
 Apple hračky 

gulii
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 413
Registrován: sob pro 26, 2009 4:26 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od gulii »

Děkuji, takže pokud to dobře chápu, tak se stejně musím spolehnout na tu optimalizaci úložiště - když chci fotky v originálním rozlišení. Mám totiž zapnuté posílání fotek do iCloud. Tudíž z telefonu je smazat nemůžu. Ještě jednou díky za vysvětlení.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od cuting »

Upřimně, nechápu dost dobře smysl toho plného rozlišení. Budeš ze svých fotek tisknout bilboardy ? Ale to je nakonec každého věc. Jestli chceš za to podle mého názoru zbytečné plné rozlišení platit, a tom to celé je, proto to Apple takto udělal, tak je to samozřejmě tvá volba. Nemusíš, jak jsem popsal výše. Navíc, se zapnutou optimalizací máš v telefonu ořezané rozlišení, plná kvalita je na iCloudu. Ale smažeš v telefonu, zmizí i z iCloudu. Ale pokud ty fotky na iCloudu dáš do nějakého tematického alba , jako sdilené (v menší kvalitě) , tak je pak můžeš z telefonu klidně smazat. A nebo, jestli chceš mít fotky na nějakém jiném cloudu v plné kvalitě, tak si stáhni aplikaci od Google (Google Photos), ta má neomezený prostor pro fotky v plné kvalitě, zdarma, i když tam jsou také nějaké podmínky. Ale o této možnosti jsem už také psal, nebudu to opakovat. Více Ti při nejlepší vůli neporadím.
 Apple hračky 

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iCloud a foto

Příspěvek od jeenik »

Abychom se s tím "na věky" nespletli. Proto také využívám jak Google photos, tak Flickr kde je poměrně velký prostor i pro fotky v plném rozlišení. A pro jistotu ještě v zrcadleném NAS serveru ;-) ale s tím sdílením v Cloudu je to dobrá vychytávka.

nunasjiri
Host
Host
Příspěvky: 87
Registrován: pát črc 29, 2016 2:28 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od nunasjiri »

cuting píše:Jestli máš zapnuté v telefonu v předvolbách iCloud - fotografie - knihovna fotografií na icloudu, tak se tam vyfocené fotky odesílají automaticky. Já mám tuto volbu vypnutou a posílám je na icloud ručně. Jak, to už jsem tady také opakovaně psal ale budiž :
V telefonu - Fotky - fotoaparat - vpravo nahoře Vybrat - označíš fotky, které chceš poslat, vlevo dole tapnout na šipku, z nabídky vybrat Sdílení fotek na iCloudu - dole Sdílené album - nahoře pak +Nové sdílené album - nazveš si ho nějak - zvoliš, s kým chceš sdílet (nemusíš dávat nikoho) - vpravo nahoře Další a na dalším okně vpravo nahoře Zveřejnit. To je vše. Tim odešleš vybrane fotky na icloud do nového albumu.

Postupoval jsem dle návodu, vše se zdá maká ale na cloudu nemám vytvořenou složku s odeslanou fotkou.V PC ve složce Tento počítač - Fotky na Icloudu přitom složka Sdílené a fotky jsou.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od cuting »

Jestli máš na mysli webové rozhraní iCloudu, tak tam už nějaký čas sdílené fotky - sdílené albumy vidět nejsou. Proč, to nevím. Ale jestli jsou vidět na PC ve fotkách - sdílené, tak je vše OK. Měli by být stejně vidět i na iPhonu, ve Fotky opět ve "sdílené".
 Apple hračky 

nunasjiri
Host
Host
Příspěvky: 87
Registrován: pát črc 29, 2016 2:28 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od nunasjiri »

Dobre ale v prispevku pises ze se odesilaji do cloudu, takze kdyz uz tam nejaky cas videt nejsou, tak je to na nic. Takze je vlastne mam jen v Pc ve slozce sdilene fotky, tak jako tam mam slozku Stazene fotky.To popira tvuj prispevek vyse, album Sdilene fotky tam vubec neni a nelze tedy do nej mozno pridavat jak uvadis. Takze nejlepsi je si je stahnout do PC a vymazat z telefonu ( o coz mi predevsim slo).
Dik za upresnujici odpoved ale nechapu proc jsi to popisoval kdyz ta funkce vlastne uz neexistuje.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od cuting »

Nepochopil jsi základní věc. Jestli máš na počítači viditelné ty SDÍLENÉ albumy, tak nejsou ve tvém počítači fyzicky uložené, jsou tam jen viditelné, protože jsi připojený k internetu. Stejně tak je tomu i na iPhonu. Nijak ti nezabírají žádný prostor.
 Apple hračky 

nunasjiri
Host
Host
Příspěvky: 87
Registrován: pát črc 29, 2016 2:28 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od nunasjiri »

Aha, tak konecne jsem pochopil podstatu. Dekuji ti.

Renča
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: pon srp 22, 2016 9:37 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od Renča »

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak se dostanu přes iCloud na fotky, když mám iphone 3GS. iCloud totiž vyžaduje aplikaci "FOTKY", která je pro můj iOS nepřístupná :/

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od cuting »

Nejsem si jistý, jestli Ti dobře rozumím. Potřebuješ se dostat pro své fotky do iPhonu ? Přes iCloud se pro ně nedostaneš, jestli je nemáš v iCloudu uložené. Ale dostaneš se do nich přes iTunes. Tam jsou viditelné a můžeš je exportovat, kam chceš.
 Apple hračky 

Renča
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: pon srp 22, 2016 9:37 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od Renča »

Ano (chtěla bych jednoduše se nějak podívat na fotky z mého telefonu), přes iTunes vím, jen mi právě začal blbnout konektor a tak zkouším, jestli je i nějaká jiná cesta, jak se dostat k fotkám, když mi funguje fotostream. Na iCloudu to po mě chce tu aplikaci "Fotky", na kterou, jak jsem už psala, nemá můj iOS. Takže chápu dobře, že jediná cesta v mém případě je jen přes kabel? :)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od cuting »

Ve Fotkách ve Sdílení máš v předvolbách fotek u každého albumu, které tam vytvoříš volbu veřejného publikování na webu. Když ji zaškrtneš, systém Ti vygeneruje link, kterým se pak dostaneš ty a nebo kdokoliv, komu jej pošleš na fotky toho konkrétního albumu a může si je prohlížet apod.
 Apple hračky 

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od Clon »

Dalsi cestou, jak se dostat k fotkam v mobilu bez kabelu - je app PhotoSync. Z mobilu pomoci wifi stahnes do pc.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iCloud a foto

Příspěvek od jeenik »

Fotil jsem zrcadlovkou a zároveň iphonem, bohužel v jiném časovém pásmu a na zrcadlovce jsem nepřeřídil čas. Fotky jsem ze zrcadlovky jsem nahrál do iPhonu a nasynchronizovaly se mi do iCloudu. Pak jsem se rozhodl, že čas přeměním, tak jsem u fotek čas změnil a znovu nahrál do iPhone, pak jsem smazal duplikáty s původním časem a myslel jsem si, že vše bude ok. Ale stalo se, že ty staré fotky zřejmě stále někde visí na icloudu a zabírají místo, nevím jak se jich zbavit. Říkám si, že asi nejlepší bude iCloud smazat - resetovat. Ale jak to udělat abych nepřišel o všechna fota? Fotky mám nasynchronizované jak v iphone, tak v ipadu, tak v macu... Nemáte nějaký jasný návod? Díky

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

iCloud a foto

Příspěvek od jeenik »

Tak ty smazané fotky (smazáno i ve smazaných) po měsíci přestaly zabírat místo v iCloudu a vše běží jak má, nevím proč ta prodleva. Jinak na změnu času jsem použil aplikaci Metapho. Řeším teď jiný problém. Pokud vyberu více fotek najednou, tak se mi z iPhonu do sdíleného alba nechtějí odeslat. Zmrzne to ve fázi přípravy. Musím odesílat po pár fotkách.. máte to taky tak?

nunasjiri
Host
Host
Příspěvky: 87
Registrován: pát črc 29, 2016 2:28 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od nunasjiri »

taky tak, radsi to posilam po x kusech, asi to ma nejake omezeni, akorat nevim jake

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od mookie »

po výměně telefonu jsem teď zjistil, že nejsem schopen z iCloudu přes web stáhnout do počítače fotky v plnym rozlišení, stahujou se v poloviční velikosti... s předchozím telefonem s tím žádnej problém nebyl a stahoval jsem přes webový rozhraní plný velikosti

zatím se mi nepodařilo najít řešení, nastavení aplikace v telefonu jsem otestoval všelijaký, odhlášení z iCloudu, vymazání fotek a přihlášení a pořád nic

nemáte někdo tip, v čem může být problém?

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od 2L8 »

Rozmyslam nad rozsirenim iCloudu na 50Gb, ma to niekto? oplati sa? ja si pravidelne cistim fotky, ktore mam zalohovane, ale uz mi to vadi, ze mi vypisuje iCloud, ze je plny :D
Naposledy upravil(a) 2L8 dne úte pro 29, 2020 10:05 am, celkem upraveno 1 x.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od mrzic »

Mám 50GB a zatím jsem v limitu. Řídil bych se podle potřeby. Na co platit větší úložiště, když bude nevyužité.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od 2L8 »

Jj presne, ja som si to teda zadal tych 50 Gb/0,99€ mes. Lebo opat som bol uz pri 5gb v iCloude a nerad by som prisiel o fotky a data, ked by som ich nemal vsetky zozalohovane a stalo by sa nieco s iPhonom :D pripadne ho vyuzijem s iCloud Drive ;)
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od mirmo80 »

Ide o to na co ma sluzit. Ak ako backup mobilu tak 50GB po case nemusi stacit. Prip. to treba strazit. Tiez som pouzival 50GB a potom som presiel na 200GB, pretoze sa da zdielat v ramci rodiny.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

iCloud a foto

Příspěvek od Jirka_S »

Máme 2 TB family sharing a je klid. Děda to platí, tak co.

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od 2L8 »

:D deda to plati? no komu lepsie ;) Ja ked som mal tych 5 Gb kazdu chvilu mi to vypisovalo kvoli fotkam, ze plna pamat. Appky nemam zalohovane. Iba nevyhnutne. Takto ma to aspon nebude dlhsie otravovat a nebudem musiet zalohovat do Pc fotky :)
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

iCloud a foto

Příspěvek od mirmo80 »

Len ono je to backup. Cize hrabat sa v tom a prezerat si napr. fotky nevies. Ale pre backup je to super.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od 2L8 »

Mozem sa v tom hrabat a pozerat fotky ved. Ides cez net napr. Na iCloud a vidis tam cely obsah a mozes si to otvarat prezerat. Podla toho ako si nastavis, ci to ma original zostat aj v tel.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

iCloud a foto

Příspěvek od Jirka_S »

@2L8: Ten děda jsem já.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od mirmo80 »

2L8 píše:Mozem sa v tom hrabat a pozerat fotky ved. Ides cez net napr. Na iCloud a vidis tam cely obsah a mozes si to otvarat prezerat. Podla toho ako si nastavis, ci to ma original zostat aj v tel.
Ale to su iCloud fotky. Backup je nieco ine. Obaja hovorime o svojom :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od 2L8 »

Deda deda :D ;)

Jj chapem, ja len chcem posielanie fotiek po odfoteni priamo na NAS.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iCloud a foto

Příspěvek od mirmo80 »

Ako píšem v ďalšom vlákne, toto funguje absolútne v pohode. Stihneš apku výrobcu, alebo nejakú podporovanú 3. strany (napr. PhotoSync) nastavíš potrebné a už to sa to stará samé. Je to fajn možnosť.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

iCloud a foto

Příspěvek od Jirka_S »

Záloha fotek na Synology NAS mimo domácí síť asi přes Synology VPN Plus a pak klasická záloha fotografií v DS photo nebo Moments, obojí od Synology.

Odpovědět