aktivace, zrušení vazby na icloud

Odpovědět
jeron
Host
Host
Příspěvky: 41
Registrován: pon dub 12, 2010 9:22 am

aktivace, zrušení vazby na icloud

Příspěvek od jeron »

Zdravím všechny příznivce apple produktů. Dostal se mi do ruky iphone 5 v super stavu, známej mi ho koupil v bazaru v Anglii(UK) ale mám problém. Telefon by neměl být blokovaný již po zapnoutí najde signál ale je problém s jeho aktivací. Je tam přehraný soft tudíž vše smáznuté, zvolím jazyk, region, aktivuju přes wifi nebo připojím k itunes a telefon či itunes mě vyzve k tomu abych zadal své apple id, že tento telefon je spojený se službou icloud - zadejte přihlašovací údaje. Jenže já tam chci zadat své apple id, jak to mám změnit a obejít. Původního majitele nemám možnost jak kontaktovat protože je to za prvé koupené v anglii pak ještě navíc z bazaru, takže šance se dopátrat a nějak kontaktovat původního majitele je bez šance. nemám na něj žádnej kontakt nic. Tak mě zajímá, jestly to jde prostě nějak možné zaktivovat buď s novým apple id aniž by musel kontaktovat původniho majitele nebo nějak jailbreknout atpod. díky za rady předem

zdcerny
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 421
Registrován: pon črc 14, 2008 6:59 pm

Re: aktivace, zrušení vazby na icloud

Příspěvek od zdcerny »

Nejde to nijak obejit bez puvodniho majitele.
Obrázek iP2G, 3G, 3GS, 4, 4S, iP5, iP5C, iP5S, iP6S+, iP7+, iPX, Xs Max 256GB
Obrázek Mac mini, MacBook, MacBook Pro Touch Bar
Obrázek iPod nano, Time Capsule, Apple TV 4, iPad Pro

jeron
Host
Host
Příspěvky: 41
Registrován: pon dub 12, 2010 9:22 am

Re: aktivace, zrušení vazby na icloud

Příspěvek od jeron »

no tak to je teda bezvadný, a jak ho mám ted kontaktovat, to mi neřikejte že to tak apple zas špatně vymslel, tomu se mi nechce veřít. Na té hlášce je první a poslední písmenko mailu, kdyby šlo aspon tomu dotykčnému napsal maíl ať to zruši, já nevím přece musí existovat nějaká varianta či řešení. kdybych třeba napsal apple ať ho zkontaktují oni jestly to může zrušit. To může být nějaký podivín nebo neználek a ani neví že ta vazba tam je na ten icloud atd. to přece není dořešeny

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: aktivace, zrušení vazby na icloud

Příspěvek od mirmo80 »

Ten kontakt skús vytiahnuť takto Lincoln Six Echo @ Dotaz : Aktivace iPhone. Aj keď iný užívateľ v tom vlákne píše, že jemu to nešlo.

A na margo toho, že to Apple vymyslel "špatně". Vymyslel to až veľmi dobre.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: aktivace, zrušení vazby na icloud

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

To je novinka v iOS 7 a je to, jak píše mirmo80, skvěle vymyšlené. Takhle se z ukradených iPhonů v bazarech stanou akorát hezká těžítka. Kromě možnosti získat ten e-mail jiné řešení není. Známý ti bohužel kradený iPhone.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: aktivace, zrušení vazby na icloud

Příspěvek od DD_ »

No az zase tak dobre to nedomysleli, protoze se ti stava tezitko i z nekradenych iPhonu. Pokud clovek nevypne Find My Phone, pred tim nez to restorne a proda to, tak kupujici ma problem. Stalo se to i kamaradovi, ze prodal iPad2 a zapomnel to vypnout, ale ten typek na nej mel nastesti kontakt, tak se domluvili a on to vypnul pres icloud.com, nicmene kdyby ho ten typek nemel jak kontaktovat, tak si taky koupil tezitko, od skutecneho majitele. Zadna corka tam nebyla.

Treba posledni iTunes uz nedovoli restore telefonu, pokud je v nem zapnute Find My Phone. Takze i Apple si uvedomuje, ze tim zpusobili lidem problemy. Jinak ja samozrejmne tu funkci vitam, jen clovek musi davat vetsi bacha, kdyz si kupuje telefon na inzerat, z bazaru a podobne.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

jeron
Host
Host
Příspěvky: 41
Registrován: pon dub 12, 2010 9:22 am

Re: aktivace, zrušení vazby na icloud

Příspěvek od jeron »

přesně to je můj případ, akorát já nemám ten kontakt, pěkně blbě to vymyslely, protože je určitě spousta lidí kterým je to úplně putna že tam maj zaktivovaný find my iphone atd. prodaj ho a víc je nezajímá, koupí si nový lepší. apple si asi myslel vše všici lidi jsou hodní seriozní ochotní atd. tu službu před prodáním vypnout. nejsou a bohužel tím degraduje tuto značku protože spousta nekradených iphonů tím pak končí v koši. no uvidím zatím jsem ten mail nezjistil ale budu to zkoušel jak se dá, kdyby byl iphone šunt za par kačer tak ho jako těžítko dám klidně, jenže je to pořád nadhodnocenej telefon za moc peněz

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: aktivace, zrušení vazby na icloud

Příspěvek od mirmo80 »

Je to relatívne stále nové. Ľudia ako predávajúci, tak kupujúci sa časom naučia, že na to treba dávať pozor.

@Jeron: nemáš pravdu. Nič tým Apple nedegraduje. Pri kúpe/predaji sú vždy dvaja. Ak je to "putna" predávajúcemu, ešte je tam kupujúci, ktorý si to má/mal by skontrolovať. Ako píšem, ľudia sa to musia naučiť. A platí to aj pre bazáry, záložne a pod...
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: aktivace, zrušení vazby na icloud

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

DD_: To ano, ale když ho od někoho kupuješ, máš na něho kontakt. To v bazaru nemáš. Samozřejmě to může prodávající zapomenout nebo o tom vůbec neví, ale jak říkám – při přímé koupit ten kontakt máš. Však lidi na to brzo přijdou a budou si dávat bacha.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: aktivace, zrušení vazby na icloud

Příspěvek od DD_ »

No kontakt na nej mas, ale jeste musis spolehat na to, ze je serizoni, ze vi co ma udelat atd.
Napr. na icloud.com se spousta lidi nikdy neprihlasila, a tudiz netusi jak to tam vypnout apod. Nebo treba v tom videu, kde jsi postoval jak se k tomu emailu dostat, tak typek primo rika, ze nekteri lide si za to chteji nechat zaplatit, ze nechape proc to delaji ale ze se s tim setkal.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

jeron
Host
Host
Příspěvky: 41
Registrován: pon dub 12, 2010 9:22 am

Re: aktivace, zrušení vazby na icloud

Příspěvek od jeron »

mirmo80 - spousta lidi si na nic zvykat nechce a to je pravě krok hodně mimo od apple, oni pořád chtějí aby si lidi zvykaly na neco noveho jenze lidi jsou lini, nechtel si na nic zvykat, dneska je to spodtrebak a nikdo to poradne neresi, hlavne na zapade kdyz ten telefon tam stoji novej pulku co tady a je tam uplne jinej prijem lidi.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: aktivace, zrušení vazby na icloud

Příspěvek od mirmo80 »

Ja ti verím, že si n.....ý, no takéto situácie nie sú chybou Applu. Ja si naopak myslím, že viac ľudí to vníma pozitívne, ako negatívne. V decembri som čítal prieskum, kde 4 z 5 ľudí túto funkciu zapnutú mali, takže v povedomí ľudí je. Samotná funkcia nie je vôbec nová, ide o tú featuru naviac, že sa už nedá len tak vypnúť.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

jeron
Host
Host
Příspěvky: 41
Registrován: pon dub 12, 2010 9:22 am

Re: aktivace, zrušení vazby na icloud

Příspěvek od jeron »

jasný opět je to diskriminace lidí od applu. V tomto případě jsou jednoznačně ve výhodě první majitelé iphonu, s těmi kterým se dostane nějak darem, predejem z bazaru atd. je to applu už prostě šumák. ten telefon normálně fungoval bez problémů! ale před nědávnem jsem si říkal celej ho vyčistím ať tam nejsou jakýkolik zbytky po předchozím uživateli a ejhle, předchozí uživatel zapomněl vypnout službu hledat můj iphone. a co teď ? koupeno v bazaru již před delší dobou a kde mám teď a jak shánět nějakého vysněného původního majitele navíc z UK ? tlouct se do hlavy proč jsem to obnovoval je zbytečné ! Toto je jednoznačně diskriminační krok od applu a pokud to někdo chápe jako krok vpřed, jedná se jedíně o prvního majitele nikoli druhého majitele. Ale za poslední dobu udělal apple soustu takových chyb a pak se stává že těch opravdu příznivců applů je jen malá hrstka. Já jsem applák už asi 20let a zlatý časy to byly tehdá, teď ? .. jenom bláznoviny. může mi to být jenom líto, jobs se v hrobě chudák otáči

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: aktivace, zrušení vazby na icloud

Příspěvek od Barberry.pha »

Kdyby ti někde ukradl iPhone a díky tomuto ho nemohl použit tak by jsi mluvil jinak.
Kupuješ iPhone, tak si máš zjistit jestli to tam není zapnuté. Je to přesně proto aby zlodějíčci měli smůlu.
Samozřejmě Apple může za to že snaží funkčně zabránit aby nebylo možné odcizený, ztracený iPhone používat.
Já jsem za tuhle funkci rád a díky tehle funkci se známe vrátil ip4 který ztratila v Srí Lance.
A pokud je někdo blbý a před prodejem to nevypne, tak je to blb a pokud si to nezkontroluje prodávající, tak je to jeho problém a nechce se mi věřit že když od někoho něco kupuji že na něho pak nemám kontakt.
Pokud to nekupuji někde na ulici za pár korun jako čorku, a to je pak o svědomí a tohle mi tady nepodporujeme.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Odpovědět