iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

vše co vás napadne
2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od 2L8 »

macuser: nejedna sa o pesnicky ...
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

witkoj
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 170
Registrován: sob led 24, 2009 9:06 am

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od witkoj »

Vy porovnávate iPhone 5, ktorý bol predstavený 12.9.2012 s Galaxy S4, ktorý bol predstavený 14.3.2013?

Ja tam vidím polročný rozdiel, tak ako ich môžete porovnávať?
iPhone 11, iOS 13.4
Apple watch 5, watchOS 6.2
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015), macOS Catalina 10.15.4
Apple TV 4K, tvOS 13.4
Apple user from 15.3.2004

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od Anndy »

Jednoducho. Proste tieto su momentalne zakaznikovi k dispozicii v ponuke, ako najlepsie modely oboch znaciek. Ze je medzi nimi rozdiel - to nech si zakaznik riesi sam.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od 2L8 »

Anndy: presne tak, by som dodal amen :D riesia sa dva najnovsie produkty spolocnosti co sa tyka smartphonov.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

borectom.98
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 370
Registrován: čtv lis 01, 2012 7:10 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od borectom.98 »

S4 je sice lepší na papíře,ale v realu a použitelnosti bude vždy lepší iphone.
iPhone 7
Macbook Pro Retina 15
iPad Air 2



Restore,aneb lék na vše :D

mazafka
Host
Host
Příspěvky: 111
Registrován: pát říj 16, 2009 7:06 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od mazafka »

nevím, ať výjde cokoliv, ale co bych si přál u iphone 5S či 6 tak lepší výdrž, či kapacitu baterky a větší ramky, jinak co má v sobě, s tím jsem spokojený... nevím k čemu jsou vám lepší procesory, to že se applikace spustí za 1.25 sekundy místo 1.50? To porovnávaní je myslím zbytečné :)

Uživatelský avatar
McJobs
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 529
Registrován: úte zář 30, 2008 12:58 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od McJobs »

ipho4S píše:2L8 tak 8 jadra treba zivit...S4 vydrz baterky pocitam max den a pol :ROFL:


Testy výdrže GSMarena.com



Obrázek

Obrázek



ENDURANCE RATING = výdrž pri hodine hovoru, hodine prehrávania videa, a hodine prehliadania internetu cez wifi za deň
 Mac OS X 10.6.8 Snow Leopard. Best OS X Yet.

mazafka
Host
Host
Příspěvky: 111
Registrován: pát říj 16, 2009 7:06 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od mazafka »

Pekny, ale kdyz vemes vpotaz kolik mAh ma iP5 a kolik S4 tak porad vede iP5


-> Tapatalk

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od mirmo80 »

Mne by tu sedelo porekadlo "nie je zlato všetko, čo sa blyští"

http://www.[BULVAR: odkazujte na jiné zdroje]/2013/04 ... -su-vonku/
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od Metalgirl »

Metalgirl píše:Ty vychytávky můžou věci zpříjemnit, ale celkem i potrápit.

hihi. Se potvrdilo :D
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

ipho4S
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 347
Registrován: úte bře 06, 2012 7:00 am

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od ipho4S »

O mesiac mi konci akcia z operatora, a rozmyslam co zobrat,,, Iphone 5 alebo Galaxy 4...
Na iphone mam vela app kupenych, paci sa mi zaloha dat na iCloud, ci kontakty, poznamky,ulohy atd zasa je maly displej, pomalsi,...
Galaxy ma displej vacsi, pamat je moznost rozsirit, vacsia rychlost, ...
iPhone 8 plus 256GB

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od rony »

Nejst do dalsej akcie, vzapati zminimalizovat mesacny pausal a mas po probleme.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od seamaster »

To su rady, hlavne ked clovek aj tak vyuziva wow ;-) tak preco si od operatora nevziat telefon? Na druhej strane, ak si niekto chce znizit naklady, tak si vysklada pausal podla seba, ale to neznamena, ze by si nemohol zobrat telefon, akurat ho bude mat drahsi, ale stale by mal byt lacnejsi, ako v obchode. V pripade, ze nie, tak nie je co riesit.

V ponuke maju operatori aj vela lacnejsich telefonov ;-) ked si uz niekto potrebuje znizit naklady, nemusi mat high-end smartphone, ja osobne nechapem zmyslanie typu, kupim si najlepsi smartphone na trhu, ale nepotrebujem internet a nechcem ani vela platit za volanie.

Bud na to mam, alebo nie, v obidvoch pripadoch je tvoja rada mimo, ked na to mam, neriesim a kupim co chcem a mam pausal, aky chcem, ked na to nemam, riesim a vezmem si od operatora najlacnejsi telefon k najnizsiemu pausalu.

Este aby som poradil, ja odporucam iP5, ale je to otazka preferencii.

Taky tady http://spravodaj.madaj.net/

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od mirmo80 »

Ja by som na tvojom mieste tiež bral iP5. Je už overený a v podstate vieš, čoho ideš. S4 ešte len príde a potom sa uvidí, aké má "muchy". Keď tak, iP vždy predáš a kúpiš S4.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mberdych
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 168
Registrován: pon kvě 10, 2010 11:56 am

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od mberdych »

Me by zajimalo v jakem smyslu myslis, ze je ip5 pomalejsi nez S4? Jako ze to rychleji napise sms nebe mail? Ukaz mi jedinou aplikaci a nebo hru, na kterou ip5 nestaci?

Pr3dator
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 996
Registrován: stř zář 15, 2010 7:28 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od Pr3dator »

seamaster píše:To su rady, hlavne ked clovek aj tak vyuziva wow ;-) tak preco si od operatora nevziat telefon? Na druhej strane, ak si niekto chce znizit naklady, tak si vysklada pausal podla seba, ale to neznamena, ze by si nemohol zobrat telefon, akurat ho bude mat drahsi, ale stale by mal byt lacnejsi, ako v obchode. V pripade, ze nie, tak nie je co riesit.

V ponuke maju operatori aj vela lacnejsich telefonov ;-) ked si uz niekto potrebuje znizit naklady, nemusi mat high-end smartphone, ja osobne nechapem zmyslanie typu, kupim si najlepsi smartphone na trhu, ale nepotrebujem internet a nechcem ani vela platit za volanie.

Bud na to mam, alebo nie, v obidvoch pripadoch je tvoja rada mimo, ked na to mam, neriesim a kupim co chcem a mam pausal, aky chcem, ked na to nemam, riesim a vezmem si od operatora najlacnejsi telefon k najnizsiemu pausalu.

Este aby som poradil, ja odporucam iP5, ale je to otazka preferencii.

[VYPNITE SI AUTOMATICKY PODPIS TAPATALKU]


Na Slovensku je veľa ľudí, čo sa zaviaže na 2 roky platiť drahý paušál, ktorý nevyužijú, len aby mali telefón o 100 euro lacnejší. Osobne toto zmýšlanie nechápem a v živote by som sa nezaviazal.
[Návod] Ako zisťovať aktuálne info o JB
____________
Moje zariadenia:
-iPhone 5S 16GB Space Gray - iOS 7.1
-iPad Mini with Retina display 32GB Space Gray - iOS 7.1
-MacBook Air 13" 2014 - OSX Mavericks

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od Anndy »

Podstata podla mna je, ze chlapik sa pytal aky telefon zobrat a ta vec s pausalom bola spomenuta len ako dovod vyberu a v tejto "otazke" ma/mal jasno :).
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od seamaster »

Drahy pausal a o 100€ lacnejsi telefon? To si kde videl? U top pausalov su zlavy na telefon uz vyrazne.

U nizsich pausalov tie zlavy az take vyrazne nie su, logicky, ale v konecnom dosledku by ten pausal aj tak mal, tak preco neusetrit na telefone?

Ale suhlasim, treba si vybrat pausal, ktory potrebujem a potom k tomu telefon, na ktory mam. Na viazanosti nie je nic zle, vsetci sme zaviazany, ked nie zmluvne, tak psychycky, uz vidim ako niekto zrusi telefon :-D



Taky tady http://spravodaj.madaj.net/

Pr3dator
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 996
Registrován: stř zář 15, 2010 7:28 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od Pr3dator »

Zruší telefón? To asi nie, ale môže sa stať, že konkurencia mu dá podstatne výhodnejšiu ponuku, alebo sa dostane do situácie, ze si ten paušál proste nebude môcť dovoliť.
[Návod] Ako zisťovať aktuálne info o JB
____________
Moje zariadenia:
-iPhone 5S 16GB Space Gray - iOS 7.1
-iPad Mini with Retina display 32GB Space Gray - iOS 7.1
-MacBook Air 13" 2014 - OSX Mavericks

flatliners
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 377
Registrován: úte lis 27, 2007 9:25 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od flatliners »

http://www.svetandroida.cz/prvni-dojmy- ... kci-201304
no neni sranda jak se ke konci diskuze navážej do iPhonu :D
teda měl sem S3 teď iPhone 5 a oba maj svoje,ale nikdy by mě nenapadlo házet špínu na druhýho..ať si každej vybere co mu vyhovuje a nechaj si trapný komenty..
u mě to je tim že sem chtěl změnu..měl sem 3GS,4 pak S2,S3 a teď zas 5 a možná ze rok S5..kdo ví..žádnej systém a tel. neni dokonalej..
řešil bych to třeba zkouškou S4,popřípadě ho vrátit a vzít i5..teda pokud to při smlouvě s op jde ;)
Metal/HC/Punk
iPhone 6s Plus 64GB+Westone 4R
MacBook Pro Retina late 2013

Pr3dator
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 996
Registrován: stř zář 15, 2010 7:28 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od Pr3dator »

Mne sa skôr zdá, ze sa hádajú medzi sebou :D. Ale nájdu sa tam aj perličky, napr. "Samsung 4 rulezzz, HTC One je shit. A to sem ani jeden jeste nezkousel."
[Návod] Ako zisťovať aktuálne info o JB
____________
Moje zariadenia:
-iPhone 5S 16GB Space Gray - iOS 7.1
-iPad Mini with Retina display 32GB Space Gray - iOS 7.1
-MacBook Air 13" 2014 - OSX Mavericks

flatliners
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 377
Registrován: úte lis 27, 2007 9:25 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od flatliners »

jo to mě moc pobavilo :D to HTC nevypadá zle,bohužel jejich přístup alá Nokia,kdy něco oznámim a za "rok" je to na trhu je hroznej..a to maj ještě teď problémy s těma mikrofonama na který má patent právě Nokia..no možná v létě,kdy už kolem něj všechno utichne se sem dostane..
Metal/HC/Punk
iPhone 6s Plus 64GB+Westone 4R
MacBook Pro Retina late 2013

ipho4S
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 347
Registrován: úte bře 06, 2012 7:00 am

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od ipho4S »

No ponuka je u mojho operatora taka ze k S4 sa doplaca 16e mesacne pri 16GB verziii (pamat viem rozsirit) , a pri IP5 19e, 16GB... ale uz ked mam zobrat IP5 tak radsej 32GB a tam je doplatok 24e,..
Kamoska ma S3, tak sme porovnali z mojim IP4,
Napr, spustili sme video, ja som mal obraz na celu obrazovku, na S3 sa dala zvacsit, zmensit, dat na plochu, posuvat hore dole,..
Z iphone som velmi spokojny, len odradzaju ma veci , ked nemam JB nemozem doinstalovat dalsie tweaky..
iPhone 8 plus 256GB

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od seamaster »

Pravda, Android ma par dobrych vychytavok, ale ruku na srdce, kolko z nich, teda asi okrem vidgetov, clovek pouziva skutocne aktivne?



Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od Anndy »

Ipho4: mne zas na S3 vadilo pri videu, ako neskoro reagoval. Pustim video - chcem pretocit/zobrazit posuvnik - dotknem sa display-a a nic - dotknem sa znova, reku asi nezobral dotyk a zrazu sa zobrazi posuvnik a zmizne. Cize len jednoducho oneskorene reagoval.
Alebo si klikni na obrazkovu galeriu s par 100 fotkami a albumami. A zrataj si ako rychlo sa ktora nacita a vies najst fotku.
Cize kazdy preferuje nieco ine. :-) Mne by viac toto vadilo, ako nejaky zoom pri videu.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

vbruno
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1145
Registrován: stř čer 11, 2008 7:52 am

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od vbruno »

Já beru jako ukázku Androidu veškeré Google aplikace na iPhone a .. i u map, které má Google mnohem lepší, je ta aplikace jinak tragická :-/ To samé YouTube. Ani jsem netušil, jaký význam pro mne má měnitelná citlivost posuvu v původní aplikaci od Applu, v googlovské nedokáži pohodlně trefit ani minutu, natož sekundy. A takto je to se vším, pro mne Apple neumí vše, ale téměř vše co mu chybí oželím kvůli tomu podstatnému, a to je pro mne ovládání a stabilita. iPhone je pro mne jako Ferrari bez klimatizace, rádia nebo vyhřívaných sedaček, Android je pro mne Škodovka v plné výbavě

V práci mi kolegové škodolibě připíchli reklamní balonek s logem S4 a okamžitě jsem si na něm vybil zlost :-D
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::

ipho4S
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 347
Registrován: úte bře 06, 2012 7:00 am

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od ipho4S »

Tak som sa nakoniec rozhodol pre S4, tak isto ako IP4 mam 16GB verziu, z tym rozdielom ze na S4 zozere android strasne vela miesta, a miesto na pouzivanie mam necelych 9GB :(
Je to rychla mrska, moje postrehy po paru dnoch su take ze automaticky jas nevie kedy mat jas zvysit a kedy ho dat dole aby ma neoslepil displej,...
Aspon budem testovat iOS vs Android :D
iPhone 8 plus 256GB

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od ls8 »

Problém s nefungujícím řízením jasu displeje měla už S3ka. Měl jsem jí půl roku a bylo to utrpení. Vyřešit jsem to musel aplikací

https://play.google.com/store/apps/deta ... brightness

V kombinaci se stmívačem

https://play.google.com/store/apps/deta ... .nightmode

aby mi displej v noci nevypálil oči.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

sorry za offtopic :-)

Příspěvek od rony »

seamaster píše:U nizsich pausalov tie zlavy az take vyrazne nie su, logicky, ale v konecnom dosledku by ten pausal aj tak mal, tak preco neusetrit na telefone?


To je prave ta otazka, ci by ho skutocne mal.

1. ak naozaj MUSI vela telefonovat, tak to je ok, to neriesme, tito ludia sa nestazuju. O nich sa nemusime bavit, telefon im zaraba peniaze.

2. su tu vsak ludia, co placu v style "hned ako skonci akcia, idem od tych zmrdov prec". a co urobi? znova akcia u ineho operatora. o dva roky tiez caka a place. Toto su ti ludia, ktori nepochopili, ze zavazky su bezpecne riesenie operatorov, nie vyhoda pre ich klientov.

3. pre mna je casto otazka motivacie pre zavazky. on si podpise zmluvu a kedze ma pausal nad svoje nevyhnutne potreby, tak ho nalezite vyuziva (zavolam, vsak co mam pausal). Takze plati cojaviem 40 a viac eur mesacne, tvrdi, ze to potrebuje (naozaj to minie), no zaroven (a to je podstatne) nadava. Pre tychto ludi je naozaj liek prestat si mysliet, ze o 100-200 lacnejsi smartphone nie je ten podstatny bod. Ja to plne chapem, ze ludi to stve, ked vidia, ze niekomu davaju iPhone za 100 eur. Tak sa snazia takym ludom DOROVNAT.

4. ak mam averziu k cenam operatorov, plati, ze ak dobrovolne vstupim do zavazku, tak nemam co nadavat lebo tymto rozhodnutim davam operatorom konkurencnu vyhodu k tomu, aby boli drahi.

Tazko sa premysla ak viazes telekomunikacne sluzby aj k pristroju, ktorym ich pouzivas. Povedzme takyto priklad, vobec teraz neargumentujme rozsahom sluzieb, berme tak, ze ten minimalny rozsah mi STACI a len STRASNE chcem iPhone. Zivotne nutne potrebujem dostupnost na prichodzie volania, volam parkrat za mesiac (vzdy maximalne minutu), vobec neposielam SMS a chcem nutne potrebujem polgigabajtu dat na internet mesacne.

3G Pausal 500, mesacne 75 eur, telefon za 79 eur.
nepocitajme len obdobie 2 roky, iPhone kludne vydrzi 3 roky, sam ho mam tolko ;-) a neuvazujem ROZSAH SLUZIEB.

za tie roky zaplatim 2800 eur. A mam iPhone 5. To som vymyslel, co? Ok za dva roky? 1900 eur.

Naproti tomu povedzme mam mesacne telekomunikacne naklady (maly hlasovy pausal, data minimalne pol gigabajtu) vyjde to povedzme 15 eur. Kupim si k tomu iPhone za 700 eur.

Za tri roky je to 1240 eur. za dva roky 1060 eur.

Ok, kolko mesacne by som musel platit bez uvazku, aby som dorovnal ten krasny pausal s lacnym iPhonom? 58 eur mesacne. a este stale by som si mohol kupit iPhone za plnu sumu 700 eur.

rony ty smejd, podvadzas, ten pausal je pre zazobancov. Tak ok, Nekonečno 3, mesacne 34,99 € a iphone za peknych 505,00 €. No kto mi dnes da 200 eur? BERIEM!!!

Takze tri roky? 1765 eur. Dva roky? 1345 eur.

Kolko mesacne by som mohol platil bez uvazku ak by som si kupil iphona za plnu cenu? 29 eur pri troch rokoch pouzivania. Pre rozpocitani pouzivania iphonu na dva roky by som si mohol vybrat platenie telekom sluzieb do 27 eur.

Ok, platim mesacne 15 eur. Asi 60 minut pausal. Z toho 7 eur je za data. nebudem s tym hybat. Kolko miniem spolu s iphonom?

iPhone je za 700. Za tri roky 1240 eur. Za dva roky 1060 eur. Samozrejme ak sa drzim a neposielam SMSky. Preto mam totiz ten datovy pausal.

* * *

DOSLOVA to je, ze ti daju lacnejsie telefon, aby si si myslel, ze si nieco dostal ZADARMO a USETRIS a vzapati ti kazdy mesiac beru malicke sumy naviac + fakt, ze su si dva roky isti, ze to NEDOKAZES zmenit.

pod ciarou, nikdy, nikdy neuvazujem nad aktivnymi ponukami operatorov. Zavolaju mi, otravuju ma a ponukaju "VYBERTE SI CO CHCETe, BUDETE VOLAT LACNEJSIE". Povodne castokrat vyhodnejsie veci zmenami v sluzbach si nenavratne zlikvidujete. Vsimajte si ako sa za posledne roky domrvili datove sluzby. Kto vydrzal, ma dnes pomerne slusny mesacny datovy pausal a nemusi riesit "nekonecne obmedzeny internet v mobile", kedy ti tlcu do hlav, ze je neobmedzeny a pozries do cennika a je tam za 7 eur nejakych 700 megabajtov. No a ty mas za tu istu cenu gigabajt.

Takze moj result je: nebrat akcie. nepodpisovat dodatky LEN kvoli telefonu. To je ZLE rozhodnutie pre tych, co potom nadavaju ako su operatori drahi. No jasne, operator rano pozrie kolko ma klientov na uvazkoch a ak to neklesa, nemusi sa strachovat.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od seamaster »

Cele co pises je pravda, az na taku malickost, ked kupim telefon teraz a cash, musim dat 700€ na drevo, super, usetrim mesacne par eur na uctoch, ale ma to jeden hacik, tie prachy, co usetris mesacne nikdy v zivote neuvidis, su tomtake sumy, ze ich nezbadas, ale tych 700€, ktore musis dat teraz sakra vidis.

Toto plati v podstate vsade, kde sa snazia firmy ohirit zakaznikov pojmom navratnost a uspora.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od rony »

Tak bud hovorme o USETRENI alebo sa bavme o niecom ako "su tomtake sumy, ze ich nezbadas".

Ty vlastne hovoris, ze nema zmysel setrit po tri roky mesacne 20 eur "lebo to nezbadas" ale DOLEZITE je usetrit jednorazovo 200 eur.

Tomu sa ale nehovori SETRENIE :-)

Opat vypocet: za tri roky ak setris 20 eur, tak to je celych 720 eur!!! Nie blbych 200.

Hovoris totiz, nasledovne: zjem jeden chleba, lenze dnes pekar predaval chlieb za polovicu. Tak som kupil hned styri ;-) Ale to si NEUSETRIL nic, dal si vlastne DVAKRAT viac ako bezne za vlastne dvakrat vyssiu cenu toho "zlacneneho" chleba. :-) setris ale inak. Zistis, ze sice denne kupujes chleba, no prilis casto ho aj polovicu vyhodis. Takze sa rozhodnes, ze budes kupovat polku chleba bez ohladu na to, ze niektore dni si zjedol aj 3/4 ci cely :-) No a celkom iste VZDY tu polku zjes. (doplnene: a ked ti pekar ponukne 4 chleby za polovicu, tak nekupis).

Setri sa tak, ze sa NEMINA.

Bavme sa teda len o "pocitoch", takze ty mas pocit, ze usetris za iPhone ked podpises zavazok na dva roky a oni ti ho daju o 200 eur lacnejsie. OK :-)

No a ja som na par prikladoch vypocital, ze si KLUDNE mozes kupovat iPhone za PLNU palbu a aj tak ti zostane OBROVSKY priestor vybrat si mesacne platby za telekomunikacie, ktore ta AZ tak obmedzovat nebudu. Dokonca som dal priklad, kedy mozes mat iPhone, mozes vela setrit na pausali a aj tak nemat pocit, ze nevyuzivas ten smartphone :-)

Chapem, ze klamlivy pocit usetrenia par stoviek je dolezitejsi. No musis predsa vediet, ze takto SETRENIE nefunguje :-)

ps: nevysvetluj mi ako funguje marketing dotovanych telefonov, myslim, ze je jasne z mojho dlheho prispevku, ze tomu zda sa rozumiem ;-) ja naozaj viem, ze pohlad clovieci ka je obmedzeny na "lacny iphone" a na tu chvilu nevnima, ze k nemu berie mesacne poplatky, ktore "ani nezbada". Ukazujem tvrde cifry. Ak niekto PLACE, ze su operatori drahi, ma tu odomna cisla, ktore mu pomozu nefungovat na 2rocnych dodatkoch.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od Anndy »

To mas tak Rony. Nebyt malych cloviecikov a hlupacikov, nebolo by ani majetnych ludi, ktori zvacsa zarabaju na hluposti/lenivosti/neschopnosti/etc.. "malych" cloviecikov.
Ako sa hovori, kazdy si je strojcom vlastneho (ne)stastia :D
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od rony »

Ja by som kludne rozbehol predaj:

iPhone za 550 eur a kazdy mesiac za pausal iba 30 eur dostanu podporu, servis, dokonca hry zadarmo. Po skonceni zmluvy dalsi mobil.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od Anndy »

V zasade co Ti brani, ze? :D.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od rony »

Zakladny napad je bezcenny. Treba to domysliet a to sa mi nechce ;-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od seamaster »

Idealny stav je, ked mam pausal presne ako potrebujem a k tomu si vezmem telefon za cenu, ktora mi vyhovuje, preco by som si ho nezobral? Aby som mohol stale rozmyslat, ze prejdem inde? Mam telefon u toho isteho operatora 15 rokov s tym istym cislom a nad zmenou ani nerozmyslam, preto sa kludne zaviazem na 2 roky, lebo viem, ze tie sluzby budem vyuzivat aj tak.

Ty popisujes cloviecika, ktory vlastne nepotrebuje ani pausal, ani nejake extra data a preto, aby dostal iPhone si vezme najdrahsi pausal.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od rony »

hura :-) o com inom by som pisal? ja popisujem ludi, ktori su ZAROVEN VIAZANI a ZAROVEN NADAVAJU NA CENY. A vzapati ako konci zmluva, tak ani nechapu, ze NEMUSIA predlzovat. Ba co dokonca, ze to funguje aj bez nej. Popisujem ludi, ktori si povedia, AJ TAK TO MINIEM (ten pausal), tak co, zoberiem aj telefon. No a potom riesia aki su operatori nenazrani.

Ja totiz vysvetlujem, ze ich riesenie nie je cakat na koniec uvazku a potom utekat po dalsi mobil (alebo k inemu operatorovi) ale naopak, zminimalizovat vyuzivanie sluzieb, nepodpisovanie uvazkov.

Vypocitavam na CISLACH, kolko mi zostane penazi ak NEZOBERIEM takzvany dotovany mobil, ked si jednoducho okresem pausal.

Pozri, JA mam tiez pausal a NEMAM viazanost. Toto vsetko IDE, nie ze ak beriem mobil, musim brat pausal. Ak beriem pausal, potom je to uz jedno, zoberiem aj mobil. Takto to NIE JE.

Ja mam tiez 15 rokov jedneho operatora a NIE SOM VO VIAZANOSTI. Je tam presne ten dovod, ktory neustale popisujem - NEOPLATI SA TO. Musel by som dvoj az trojnasobne platit aby som si mohol VOBEC zobrat normalny mobil. Ja nemam nejake super minimalne data, mam 1 gigabajtovy pausal. Napriek tomu platim 15 eur mesacne. Chapes to? Nepouzivam SMSky, malo aktivne volam - nie je to ani nejake obmedzujuce, len mi pride hlupe kazdy mesiac nasypavat operatorovi 50-80 eur. Vobec ma nezaujima kolko je minutova ci sekundova sadzba hovoru pretoze ak potrebujem volat, je to DOLEZITE.

Hovorim teda o VACSINE ludi, ktori si povedia "aj tak by som" a obratom pisu po internete ako je mozne, ze su ti operatori drahi. Volaju po konkurencii. Musis zmenit svoje spravanie a potom ho zmeni aj operator :-) konkurencia mu k tomu nepomoze :-) pretoze konkurencia si rano pozrie kolko ludi ma na viazanostiach a sladko zaspi. na obed vymysli dalsi pausal, kde zadarmo budes platit zasa viac, lebo usetris :-)

Ta vyhoda "dotovaneho" mobilu je minimalna. Pomaha operatorovi DRZAT svoje ceny. Tebe tym padom NEPOMAHA napriek tomu, ze mi budes este dlho pisat, ze aj tak by si platil a preco nie ked je lacnejsi. Ak chces o 5 rokov tieto iste ceny za sluzby, ok :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Zemlicka
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 490
Registrován: úte dub 07, 2009 4:48 am

Re: iPhone 5 vs. Samsung Galaxy S4

Příspěvek od Zemlicka »

Co takto sa vratit k teme? alebo si zalozit novy topic?
iPhone 5S
iPad Air
Hackintosh Mavericks (docasne)

Odpovědět