Vypnute mobilni data

Odpovědět
honyslunce
Host
Host
Příspěvky: 92
Registrován: ned bře 30, 2014 10:10 am

Vypnute mobilni data

Příspěvek od honyslunce »

Ahoj, nevim, zda to pisu do spravne verze. Tak se predem omlouvam.

Mam takovy problem. Po vypnuti a zapnuti iphonu, mi prijde od operatora informacni sms, ze jsem prave zahajil datove sluzby na den. Ale pritom mam mobilni data vypnuta.

Deje se mi to na iphonu 7 s ios 10.3.2 a i na iphonu SE s ios 10.2.1. Na obou iphonech mam vypnute Asistenta wi-fi. Myslel jsem si,ze to nasilim pripoji mobilni data.

Nesetkal se s tim nekdo? Diky Honza.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Vypnute mobilni data

Příspěvek od rony »

to bude ale otazka na tvojho operatora a hlavne aky mobilny pausal hlas/data mas.

neprezradil si to, takze tazko vyvestit.

celkom si viem predstavit, ze telefon pri zapnuti ma chvilu vsetko zapnute.

preco vobec ten telefon vypinas?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

honyslunce
Host
Host
Příspěvky: 92
Registrován: ned bře 30, 2014 10:10 am

Re: Vypnute mobilni data

Příspěvek od honyslunce »

Ja si prave myslim, ze to bude problem spis telefonu, nez operatora. Zkusim zavolat na Vodafone, ale myslim si, ze me odkazou na servis applu.

Neni dulezite,jaky mam pausal. Mam to jako nahradni telefon. Ale kdyz uz, tak mam vodafone, a pausal odepis za 49kc/mesic.

A proc vypinam tel? Protoze si myslim, ze obcas by se telefon mel vypnout. Mam to tak naucene z androidu :-) a vim, ze iphone neni android :-D

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Vypnute mobilni data

Příspěvek od rony »

moznost som ti popisal. vies kedy sa to deje. riesenie sme odvodili. prijmes alebo neprijmes.

podla mna je to zalozene na typu pausalu.

potrebujes tipy ako vypnut telefon a pritom ho nevypnut? rezim nevyrusovat (dokonca automatocky), rezim airplane.

vseetky mozes vyskusat a vypozorovat ci tiez sa to objavi alebo neobjavi

a tiez sa ty rozhodnes ci to budes pouzivat alebo budes trpiet problem.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mathas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 118
Registrován: ned úno 08, 2009 11:31 pm

Re: Vypnute mobilni data

Příspěvek od mathas »

Zablokuj si data ve vodafone samoobsluze (nebo požádej operátora).

honyslunce
Host
Host
Příspěvky: 92
Registrován: ned bře 30, 2014 10:10 am

Re: Vypnute mobilni data

Příspěvek od honyslunce »

Diky za reakce. Az budu mit iphone jako hlavni telefon, tak to nebudu resit. Mam neomezeny tarif a hodne dat. Jen me zajimalo, zda se s tim nekdo nesetkal.

Jak vypnout telefon znam jen jeden zpusob ;-) s iphonem se teprve poznavam.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Vypnute mobilni data

Příspěvek od sharkee »

Pokud jsou v mobilu zakazana mobilni data, pak je to nesmysl. Navic mit iPhone bez mobilnich dat je stejně smysluplne, jako mit auto na LPG a nemit pristup k tankovani LPG. Navic v pripade ztraty/kradeze iPhone nenajdes.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

honyslunce
Host
Host
Příspěvky: 92
Registrován: ned bře 30, 2014 10:10 am

Re: Vypnute mobilni data

Příspěvek od honyslunce »

Sharkee: To ja vim, mam ho jako druhy tel, cekam na uvolneni jb,a pak jej zacnu pouzivat jako hlavni. Nikam jej nenosim. Jen ho mam doma.

Me jen zajimalo,jak je mozne,kdyz mam data vypnuta, tak mi prijde sms, ze jsem zacal vyuzivat internet v mobilu.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Vypnute mobilni data

Příspěvek od sharkee »

To je potřeba řešit s operátorem. To se mi stalo nyní v Číně také i když jsem měl zcela vypnuta mobilní data. O2 operátor.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

honyslunce
Host
Host
Příspěvky: 92
Registrován: ned bře 30, 2014 10:10 am

Re: Vypnute mobilni data

Příspěvek od honyslunce »

Tak jsem to resil s operatorem,a "chyba" je na strane iphonu. Tohle jsem dostal jako odpoved:

Podnět k připojení dává vždy přístroj. Někdy se může telefon připojit i přes zakázaná data. Kolegové doplňují, že iPhony to takto mají. Než naběhne systém, tak se telefon na pozadí připojuje (může si ověřovat např. Cloud, iMessage, lokalizaci atd.).

Tak asi neco na tom bude :-)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Vypnute mobilni data

Příspěvek od rony »

ved ti to pisem, pri zapinani iphone zrejme ten prepinac este nie je aktivny. aj som ti potom pisal, ze ak ti to vadi, skus iny sposob ako "vypnes" od iphonu ty a aj bez toho, aby si ho komplet vypinal - existuju moznosti ako airplane mode.

a mam aj tip, preco to tak je. indicia: find my iphone.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Vypnute mobilni data

Příspěvek od sharkee »

To, co jsem popisoval já, nevzniklo nevzniklo při zapnutí iPhonu. Ten nevypinam.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

honyslunce
Host
Host
Příspěvky: 92
Registrován: ned bře 30, 2014 10:10 am

Re: Vypnute mobilni data

Příspěvek od honyslunce »

Nevadi mi to. Jen me zajimalo,jak je to mozne. A ten find my iphone bude asi to, co proste nachvilku potrebuje data. I kdyz jsou permanentne vypnuta. Tak se proste pripoji. Kluci diky. Mam vysvetleno.

Odpovědět