slabý Wifi signál iPhone 5

Odpovědět
phulka

slabý Wifi signál iPhone 5

Příspěvek od phulka »

Prosím o radu:
10 dní mám iPhone 5 32 GB Black s iOS 6.0.2.
Wifi se přerušuje, nebo někdy jen přimrzne a download je pod 1Mbit, upload 2,4Mbit/s ... manželčin iP4S i notebooky jedou na download 10 - 18 Mbit/s.
Takže routerem (Mikrotik) to asi nebude. Pro jistotu jsem upgradoval BIOS i FW.... nepomohlo. Na ploše telefonu svítí wifi v plné síle, a na routeru se mi objevuje jen slaboučkým signálem.

Uvažuji o reklamaci.
Máte někdo podobnou zkušenost, nebo tip na co se ještě zaměřit?
Děkuji. Petr H.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: slabý Wifi signál iPhone 5

Příspěvek od cuting »

Je to problém operačního systému 6.0.2. , který je pouze pro iPhony 5 a iPady Mini. Starších iPhonu ani iPadů se netýká. Na reklamaci to není, je potřeba čekat, až to Apple v dalším updatu vyřeší - snad . Vědí o tom, je to poměrně hodně frekventovaný problém všudce ve světě a Apple na tom jistě dělá. Pokud to wifi zlobí, pomůže dočasně (alespoň mě) vypnutí a zapnutí celého iPhonu. pak to u mne nějaký čas běhá bez problémů. Chce to trochu trpělivosti, určitě to Apple vyřeší.
 Apple hračky 

phulka

Re: slabý Wifi signál iPhone 5

Příspěvek od phulka »

Děkuji za dobrou zprávu. Počkám na upgrade iOS.
Jak jsem blíž u antény, tak to frčí 11/3 Mbitps
Na Routeru mám nastaven 2,4 MHz only G a šifrování WPA i WPA2.
Zdá se že je slabší výkon wifi antény telefonu.

Jorgas

Re: slabý Wifi signál iPhone 5

Příspěvek od Jorgas »

Antena apple je mizerna, tam kde s notebookem (intel radio) mate plny signal, s apple telefonem a tabletem se sotva chytam. Rozdil je znatelny.

TomXasS
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: sob čer 26, 2010 9:02 pm

Re: slabý Wifi signál iPhone 5

Příspěvek od TomXasS »

Ja som nahodou s iphonom spokojny ... momentalne mam staru stvorku a ma vzdy lepsi signal jak napr. galaxy s II... sice samsung ukaze aj na vacsiu dialku ze wifi je pristupne a iphone nie ale ajtak tp nejde ...
Ale k teme, kamos ma ipad mini s najnovsim ios a tiez sa stazuje ze mi vypadava wifi signal ...
Apple iPad mini 2 Retina 16GB Wi-Fi

vlkovec
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: stř led 16, 2013 1:07 pm

Re: slabý Wifi signál iPhone 5

Příspěvek od vlkovec »

Může 6.0.2 způsobovat i to, že tam kde je slabý signál iPhone nenajde wifi hotspot. Kdežto Galaxy s II ho najde a v klidu se připojí?
iPhone 5
iOS 6.0.2

ScH0ll_kIll3r
Host
Host
Příspěvky: 32
Registrován: úte pro 22, 2009 10:12 am

Re: slabý Wifi signál iPhone 5

Příspěvek od ScH0ll_kIll3r »

4S iOS6.0, stejný problém jako vlkovec, S2 i jiný se v pohodě připojí, 4S ani nenajde
iPhone 4S 16GB CZ - White

lunov
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: pát čer 28, 2013 4:24 pm

Re: slabý Wifi signál iPhone 5

Příspěvek od lunov »

Úplně stejný problém, na notebooku výborný signál po celém domě. Zatím co na iPhone 5 a 4s je slabý nebo žádný signál.

masicek
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: sob čer 01, 2013 9:19 am

Iphone 5 problém s wifi signálem

Příspěvek od masicek »

]Dobrý den, mám problém s wifi signálem. Stává se, že někdy se sám odpojí z wifi sítě a přehodí se do 3G sítě. Teď se mi začalo stávat, že když vezmu mobil do dvourukou(jako když hrajete real racing), tak se úplně uzemní wifi signál a přepne se na 3G, poté když jdu do nastaveni-wifi a chci se znova připojit na danou wifi síť, tak tam není vidět ani jedna síť, tak dám tedy znova vyhledat a pořád nic, až po 3 pokusu se vyhledá daná síť a automaticky připojí. Pokud má někdo stejný problém nebo ví jak to vyřešit ať neváhá a napíše. Jinak telefon byl, už po druhé v reklamaci a teď by to bylo případně po třetí a vím, že pokud by byla chyba uznána a chtěl bych vrátit peníze tak britex se v mobilu bude štourat více, aspoň mi to takhle řekli v T-mobile.
Jinak běží na Ios 7
Naposledy upravil(a) Metalgirl dne pát říj 25, 2013 10:09 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeno do již existujícího tématu, není třeba zakládat další.

Cyclope
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 196
Registrován: pát zář 12, 2008 4:30 pm

Re: slabý Wifi signál iPhone 5

Příspěvek od Cyclope »

Stejný problém, ptal jsem se na to tady "Zkratování" wifi v landscape mode - iP 5 , pošlu ho co nevidět na reklamaci taky. Tedy... tys ho posílal na reklamaci 2x s tímto problémem, nebo jiným?

Edit: Tak teď jsem se výpadek wifi opět snažil vyvolat, v týdnu jsem updatoval na 7.0.3 a nedaří se mi wifi zkratovat... ještě to testnu, ale je to teda podivné (ani kupodivu příliš neklesá síla signálu :unknown: ).
Naposledy upravil(a) Cyclope dne pát říj 25, 2013 11:38 am, celkem upraveno 1 x.

masicek
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: sob čer 01, 2013 9:19 am

Re: slabý Wifi signál iPhone 5

Příspěvek od masicek »

Prvně to bylo s tlačítkem na zapínání a vypínání iphonu, podruhé to byl špatný signál při telefonování a teď to je ten to problém, plus mi blbne čím dál více home button. Kdy, že ho budeš posílat? a pokolikáté. Díky za tvoji odpověď

Cyclope
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 196
Registrován: pát zář 12, 2008 4:30 pm

Re: slabý Wifi signál iPhone 5

Příspěvek od Cyclope »

Pokud se mi to podaří zase vyvolat, tak ho pošlu na reklamaci příští týden. Bude to první reklamace.

Jam3ss
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 260
Registrován: pon říj 19, 2009 8:26 pm

Re: slabý Wifi signál iPhone 5

Příspěvek od Jam3ss »

Masicek: Aby ti vrátili peníze za iP, musel by jsi ho reklamovat 3x ze stejnou závadou.
iPhone 5S 16GB Champagne Gold Obrázek

Cyclope
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 196
Registrován: pát zář 12, 2008 4:30 pm

Re: slabý Wifi signál iPhone 5

Příspěvek od Cyclope »

Včera jsem tedy odeslal telefon na reklamaci, na podpoře mi řekli, že by mi do 5 dnů měl dorazit nový kousek, tak jsem vážně zvědavý. Dlužno dodat, že mi ještě mezi tím přestaly fungovat vibrace...

Cyclope
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 196
Registrován: pát zář 12, 2008 4:30 pm

Re: slabý Wifi signál iPhone 5

Příspěvek od Cyclope »

Právě mi dorazil zcela nový iPhone z reklamace. Nebylo u toho žádné info, takže nevím, kvůli čemu přesně poslali nový. Když jsem při odesílání mluvil s podporou, řekli mi, že beztak tady s iPhonama nic nedělají a pokud není vyloženě iPhone domlácenej, tak do týdne posílají nový kousek a reklamovaný na rozebrání do Holandska, kde vezmou nepoškozené díly a složí z toho fungující stroj.

No každopádně radost!

(iPhone jsem zasílal do Českého servisu)

Odpovědět