iphone 4 dramaticky zatěžuje wifi

Odpovědět
thiefik
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 29, 2010 4:01 pm

iphone 4 dramaticky zatěžuje wifi

Příspěvek od thiefik »

ahoj, ode dneška mám vdsl od o2, původně jsem myslel že se budu muset smířit že je wifi modemu huawei hg622u prostě špatná, ryhlost totiž klesla za 16mbps na kabelu na cca 8-9 mbps na wifi, mám více zařízení tak jsem celý den laboroval jesli něco nejede přes standart "b" a podobně.. iphone má "n"

ovšem nakonec jsem zjistil že to dělá iphone jakmile ho připojím k wifi! cca 6-7mbps dolů dle speedtest.net a upc.cz.. podotýkám že OTA update mi na novou verzi mi to ukazovalo jako "staženo", tak jsem ho nainstaloval a nic pořád stejný problém.. hard reset pomohl tak na 10 minut (během psaní příspěvku)

jailbreak nemám, nainstalováno celkem standartní věci, mail a cloud nepoužívám, wifi synchonizace aktuálně taky ne protože ani nezapínám itunes.. přes 3G mimochodem telefon stahuje samovolně pár MB (5? přesně nevím) za den což není málo ale přijde mi to v pohodě.. tak co by to sakra mohlo dělat?

ještě dodám že na samotném iphonu naměřím cca 15mbs což nahrává tvrzení že za to může přímo iphone ne třeba router
Naposledy upravil(a) thiefik dne sob čer 09, 2012 6:16 pm, celkem upraveno 1 x.

mefistos

Re: iphone 4 dramaticky zatěžuje wifi

Příspěvek od mefistos »

shodou okolnosti delam u O2 jako technicka podpora:).. prosimte zalezi na tom co mas za rychlost koupenou.. pak zalezi jestli to meris na kabelu nebo na WiFi.. pak zalezi kolik mas jeste pripojenejch zarizeni.. taky kdy si delal poslendi restart modemu... u O2 neni rychlost wifi garantovana.. a taky je dobry vedet ze to co mas koupeno za rychlost, neni vzdy ta rychlost jako na papire.. sou to takove balicky koupis si valicek 16 ale diky ty lince a parametrum tam muzes mit jen 13 treba... a taky je dobry vedet ze O2 garantuje jen 50% z ty rychlosti.. diky agregaci 1:50... kdyby neco ptej se

thiefik
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 29, 2010 4:01 pm

Re: iphone 4 dramaticky zatěžuje wifi

Příspěvek od thiefik »

prosimtě díky za reakci ale odpověděl si mi asi stejně jako kdybych zavolal na na tu guru linku :D pokud by sis to pořádně přečetl tak bys zjistil že nemám problém s internetem jako takovým.. mám koupeno 16mbps a přes kabel jedu 16,5mbps a přes wifi 15-16mbps.. tohle se děje když připojim iphone na ten huawei.. jediný co bych eště bral je že ten huawei nemá kvalitní wifi část aby si poradil s 2-3 zařízeními, nebo si prostě nerozumí konrétně s iphonem. ale mám podezření že je problém přímo v iphonu

a btw agreagace 1:50 neznamená že se může snížit rychlost na jednu polovinu ale na jednu padesátinu, to by musela být agegace 1:2 :wink:

mefistos

Re: iphone 4 dramaticky zatěžuje wifi

Příspěvek od mefistos »

no abych pravdu rekl :D zadnej z tech VDSL modemu nema nejslavnejsi wifi.. nejlip bys asi udelal kdyby sis koupil wifi router a pichl to za to... oni jak maj vestaveny ty anteny tak to neni zadna slava... pokud ti to jede pres kabel 16 a po zapojeni iPhone na wifi ti to klesne na 8 tak to je sakra b lbost.. iPhone nestahuje permanentne data... deje se it to samy kdyz si na kabelu a pripojis treba ntb pres wifi?

PS: guru linka pekny:D

thiefik
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 29, 2010 4:01 pm

Re: iphone 4 dramaticky zatěžuje wifi

Příspěvek od thiefik »

teď se to trošku rozhodilo, měl sem vypnuto QoS, změřil jsem 8 mbps ok zapnul jsem ho, hle 13-14.. vypnul jsem wifi v iphonu hle pořád 13-14, asi to bude tím routerem.. spolubydlící buď pod návalem megabitů z vdsl odešel notebook nebo se zapíná nějakym tajnym trjohmatem (nemůžu ho zapnout) takže to ostestuju později.. a mám tu ještě airlive 5460 ale bez anténky tak bych si moc nepomoch, spíš koupim nějakej netgear 3700WR nebo něco podobnýho

mefistos

Re: iphone 4 dramaticky zatěžuje wifi

Příspěvek od mefistos »

spis se zeptej v elektru co maj za nejsilnejsi wifi router.. az ho budes mit doma zapoj to LAN 1 nebo 4 na VDSL modemu a LAN 1 na routeru.. nez to zapojis pripoj se kabelem k routeru a v nastaveni zmen jeho IP na 10.0.0.139 a najdi si DHCP a to vypni.. pak to propoj :) jo a samozrejme si nastav wifi

thiefik
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 29, 2010 4:01 pm

Re: iphone 4 dramaticky zatěžuje wifi

Příspěvek od thiefik »

no radiově signál mám dobrej, nezvláda to jakoby správně routovat.. a netgear 3700 je z nejlepších to se neboj (i když má taky integrovanou anténu) a av elektru no.. to sme zas u ty guru linky :D jinak nastavit to umim. k tomu předchozimu přispevku to je clever idea zkusit dat ntb na kabel a pripojit iphone pres wifi aby se vyloučilo že iphone stahuje data

mefistos

Re: iphone 4 dramaticky zatěžuje wifi

Příspěvek od mefistos »

promin :D to mam z prace:D:D... no prijde mi hloupy ze by si iPhone bral 8Mb z celkovy rychlosti.. leda ze bys sosal nejaky updaty nebo neco

thiefik
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 29, 2010 4:01 pm

Re: iphone 4 dramaticky zatěžuje wifi

Příspěvek od thiefik »

tak to bude tou wifi části routeru huawei.. iphone jako takový nežere.. ale pro uplnost dodam tusim ze od ios5 si stahuje updaty pres wifi.. jelikoz se to tedy netyka iphone tak to tady dal rozebirat nebudu a klidne to locknete a diky za pomoc

mefistos

Re: iphone 4 dramaticky zatěžuje wifi

Příspěvek od mefistos »

jediny co iPhone dela automaticky je zaloha na iCloud a to dela pokud je telefon pripojen k Wifi a je zamcenej delsi dobu a neni pouzivanej (u me to dela pravidelne kazdej den kolem 1 rano).. urcite zkus to s tim druhym pc na wifi a uvidis

Odpovědět