iPhone 3G 16GB, WiFi, Nelze se pripojit k siti

Odpovědět
MEFISTOFELICO

iPhone 3G 16GB, WiFi, Nelze se pripojit k siti

Příspěvek od MEFISTOFELICO »

Ahoj vsem,

dokazal by mi nekdo poradit?? Mam iOS 4.2.1., iPhone 3G 16GB a kdyz se snazim pripojit na jakoukoliv WiFi, at free (McDonalds, KFC, Obchodni centrum) a nebo doma, v praci, u znamych zabezpecenou chvili se to pripojuje a po chvili mi to hodi hlasku Nelze se pripojit k siti (Selhalo pripojeni k siti "nazev wifi site")

Predchozi majitel tam mel starsi iOS a pry mu to fungovalo bez problemu, pred odeslanim me dal obnovit pres iTunes novy (4.2.1).

Zkousel jsem pres iTunes obnovu a znovu nahrat novy, zkousel jsem i pres "obecne v iPhonu" obnovit nastaveni site a obnovit vsechna nastaveni a nic.

Ma a nebo mel nekdo podobny problem?? Muze to byt v iOS 4.2.1?? Mam pocit ze kdyz to sit normalne vyhleda, nebude to chyba HW nebo se pletu??

Dekuji :)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone 3G 16GB, WiFi, Nelze se pripojit k siti

Příspěvek od rony »

ako prve verzia modem firmware, baseband - za podmienky, ze mas jailbreak. Ak nemas jb, tak sa netrap so zistovanim.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

MEFISTOFELICO

Re: iPhone 3G 16GB, WiFi, Nelze se pripojit k siti

Příspěvek od MEFISTOFELICO »

jailbreak - nemam
Firmware modemu: 05.15.04

Jsem zacatecnik :-)

pepoking

Re: iPhone 3G 16GB, WiFi, Nelze se pripojit k siti

Příspěvek od pepoking »

Ahoj.....

mam ten istý problém, rovnaký iOS aj Firmware modemu
Pred obnovením na 4.2.1 šlapalo všetko v pohode.
Robil som už aj restore z DFU modu ale nepomohlo.
Asi bude treba isť s tou 4.2.1 dole,ale stým nemám skúsenosti, :%) neviete niekto poradiť. :unknown: :unknown: :unknown:

MEFISTOFELICO

Re: iPhone 3G 16GB, WiFi, Nelze se pripojit k siti

Příspěvek od MEFISTOFELICO »

Presne ten samy problem :( Poradi nekdo co s tim???

brc.majkl

Re: iPhone 3G 16GB, WiFi, Nelze se pripojit k siti

Příspěvek od brc.majkl »

Já mám také tento problém!! Sítě mi to najde, ale když dám join, objeví se Nelze připojit do sítě :-/

zonxs
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 01, 2011 9:34 pm

Re: iPhone 3G 16GB, WiFi, Nelze se pripojit k siti

Příspěvek od zonxs »

Čau,
mno zkusím něco málo poradit :) .Bohužel nevím, jestli je ten iPhone JB nebo ne.A taky jestli je blokovaný či ne na naše operátory.

Ale zkus třeba tohle.Po bodech zkus jestli se nevrátí do původního stavu.

1.Záloha dat
2.Vyzkoušej wifi v jiné síti(může se stát, že je problém v routeru)
3.Resetuj síťová nastavení
4.Resetuj všechna síťová připojení
5.Vymaž obsah a resetuj všechna nastavení
6.Restore(upgrade)
7.Downgrade
8.HW-zásah servis(ale ten bych bral hodně s rezervou, protože co tu píšete tak to bude SW problém)

Tedy pokud není Wifi -šedivé.

MEFISTOFELICO

Re: iPhone 3G 16GB, WiFi, Nelze se pripojit k siti

Příspěvek od MEFISTOFELICO »

Ahoj zonxs,

vyzkousel jsme snad vsechny body krome toho posledniho :-D

Muj iPhone neni bloklej na operatory a bez JB

Pred nahranim iOS 4.2.1 WiFi fungovala na 100% az po nahrani noveho iOS to WiFi vyhleda, ale kdyz dam pripojit tak to napise Selhalo pripojeni k siti "nazev site" a nepripoji se. Dela to vsude ... doma na zabezpecene siti i na free verejnych. Zkousel jsem ruzne nastaveni routeru doma a nic. Jak ctu prispevky vyse tak to dela vice lidem po nahrani noveho iOS, muze to byt tedy tim??

Otazka ted zni, jak naistalovat nizsi verzi nez je iOS 4.2.1, pres iTunes to nejde a jak a kde vubec o radu nizsi verzi stahnout :-( O co horsi je starsi verze nez ta stavajici ??

Nebo existuje nejake jine reseni, nez jit na nizsi verzi ???

Michal17

Re: iPhone 3G 16GB, WiFi, Nelze se pripojit k siti

Příspěvek od Michal17 »

Mám ten istý telefón a rovnaký problém...Už som skúšal aj jb...No kamarát v škole vytvoril na druhom iPhone Wifi sieť a pripojilo ma to, no písalo že sa nenašiel prístup na internet...bol som s tým v oprave a tam mi to nevedeli opraviť po 3 týždňoch...Tento problém nemám len od 4.2.1tky ale už od verzie 3 niečo...

zonxs
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 01, 2011 9:34 pm

Re: iPhone 3G 16GB, WiFi, Nelze se pripojit k siti

Příspěvek od zonxs »

Michal17 píše:Mám ten istý telefón a rovnaký problém...Už som skúšal aj jb...No kamarát v škole vytvoril na druhom iPhone Wifi sieť a pripojilo ma to, no písalo že sa nenašiel prístup na internet...bol som s tým v oprave a tam mi to nevedeli opraviť po 3 týždňoch...Tento problém nemám len od 4.2.1tky ale už od verzie 3 niečo...



Takže ten problém ti přetrvává už od tý doby co jsi několikrát upgradoval firmware? A v opravně se ti třeba nepodívali na wifi jestli je v pořádku(výměna atd.?


EDIT:Zkoušeli jste downgrade na 4.3.5. nebo na 4.3.3 ,abych tu nepsal návod zbytečně?

MEFISTOFELICO

Re: iPhone 3G 16GB, WiFi, Nelze se pripojit k siti

Příspěvek od MEFISTOFELICO »

Ahoooj,
ja mam problem s WiFi az po upgrade na iOS 4.2.1. pred timto novym iOS mi WiFi fungovala bez problemu :-( Ted to siti nomal vyhleda a po vyberu mi to zacne pripojovat pak napise "Selhalo pripojeni k siti" viz moje prispevky vyse. Zda se mi ze, to je tim iOS, ale kdyz pripojim iPhone k iTunes tak vyssi verze pro muj iPhone 3G neni :-( a nevim jak tam dat zpet nizsi verzi a hlavne jakou ... chtelo by to nejakou odzkousenou.

zonxs
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 01, 2011 9:34 pm

Re: iPhone 3G 16GB, WiFi, Nelze se pripojit k siti

Příspěvek od zonxs »

Zdar
mnoo..stačí se trochu podívat po foru. Např. viewtopic.php?f=13&t=38997

Nebo se může podívat na videa na youtube zadat do vyhledávače(Downgrade from iOS 4.2.1 or 4.1 or 4.0.2 to 4.1/4.0 / 4.0.1 on iPhone & iPod Touch with a PC), protože nevim jestli odkazy jsou povoleny na foru.
http://www.youtube.com/watch?v=c-860j5htuc
http://www.youtube.com/watch?v=sFlWhvPwMnE

Doporučuji si to stáhnout na verzi 3.1.3 nebo 4.2.(4.1) 8)

Je několik způsobu jak to udělat buď přes iReb a dále pak změnu v hosts(listu v Windows/systemu32/drivers/hosts)a následovnou instalaci nového firemware přes shift+klik na restore nebo přes samotnou změnu v hosts filu a následný shift+klik na restore.


Kdyby si potřeboval rozepsat postup i když si myslím, že to nebude zapotřebí , tak napiš do zprávy nebo sem.

Michal17

Re: iPhone 3G 16GB, WiFi, Nelze se pripojit k siti

Příspěvek od Michal17 »

Pretrváva už dlhšie... v oprave mi najprv povedali že to bude wifi chip a že ten mi vymenia, nuž nestalo sa a nebol to ani wifi chip a povedali mi že sa to nedá resp. že to nevedia opraviť

shift41

Re: iPhone 3G 16GB, WiFi, Nelze se pripojit k siti

Příspěvek od shift41 »

Hale jsem taky začátečník takže nevím jak jeto s tím novým firmwarem ale tady na foru už se to řešilo dřív a prý pomáhá "zmražení" iP. Jelikoš mi wifi taky nefunguje jak má tak jsem to skusil a sice to nepomohlo (pravdě podeobně protože mám trochu jiný problém) ale iP se tím nezničil. Postup je takovíto : 1.) Z iP pro jistotu vyndej SIM
2.) Přepni do letového režimu a uzamkni telefon (stisknutí tlačítka na vrhu telefonu)
3.) telefon zabal do igelitového pytlíku nejlépe tak aby se do něj nedostala voda (neskoušej to :D)
4.) Hoď ho tak na 40 mi do mrazáku
5.) Když ho vyndáš tak ho hned nerozbaluj ! orosil by se a to by asi nedopadlo dobře. Počkej až bude na ohmat stejně teplí jako okolní vzduch

Pokud jsem pomohl tak jsem rád pokud ne tak je to celkem trapas :%)

pepoking

Re: iPhone 3G 16GB, WiFi, Nelze se pripojit k siti

Příspěvek od pepoking »

takže dnes som išiel z verziou 4.2.1 dole na 4.1 a wifi stale nefunguje :-(

Odpovědět