Netgear WNDR3700: iPhone si nepamatuje heslo k Wifi

Odpovědět
toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Netgear WNDR3700: iPhone si nepamatuje heslo k Wifi

Příspěvek od toncek »

Vyměnil jsem doma router za Netgear WNDR3700 a mám takový problém, že pokud si nastavím zabezpečení na WPA2-PSK (AES), a v iPhonu zadám dané heslo, tak se mi iPhone sice připojí, ale v momentě, kdy wifi vypnu nebo se pouze vypne obrazovka a iPhone se musí znovu připojit, tak se nepřipojí a chce po mě znovu zadat heslo-prostě si ho nepamatuje. Nevím proč, zda může být problém v nějakém dalším nastavení routeru, případně někde v iPhonu. Po opětovném zadání hesla se samozřejmě připojí.

Mám zde nastavenou taky klientskou síť (síť pro návštěvy, kdy se dostanou pouze na internet, ale ne na další zařízení v síti). Tady mám nastaveno stejné zabezpečení. V tomto případě si iPhone heslo zapamatuje a v případně vypnutí wifi se k ní automaticky připojí.

Takže teď nevím, v čem by mohl být zakopaný pes.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Netgear WNDR3700: iPhone si nepamatuje heslo k Wifi

Příspěvek od ls8 »

Máme pár kousků (myslím že 3) těchhle routerů v práci, a takový problém nemáme. Já se k nim připojuju z iPhone 3GS a iPadu 2, nejméně jeden kolega s iPadem a možná i dalši lidi s iOS zařizeními. Zabezpečení máme také nastaveno na WPA2/AES. Problém bych neviděl v routeru, spíš možná v tvém iPhonu. Zkus třeba jen resetovat síťová nastaveni v iPhonu.

Edit:
http://forum1.netgear.com/showthread.php?t=66947 :-(
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: Netgear WNDR3700: iPhone si nepamatuje heslo k Wifi

Příspěvek od toncek »

Tak koukám, že problém asi nebudu mít jen já. Zkusím reset síťového nastavení v iPhonu, v nejhorším případě restore. A nebo uvidím, zda update na iOS5 něčemu nepomůže.

Když jsem zabezpečení vypl úplně, tak problém s opětovným připojením nebyl a normálně se připojil.

EDIT: 12/10/2011

Tak u mě naštěstí zabral reset síťového nastavení, nyní si již iPhone heslo pamatuje.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

Odpovědět