GPS-problém se signálem-navigace

Odpovědět
TJ.thyne

GPS-problém se signálem-navigace

Příspěvek od TJ.thyne »

Dobrý den,
stáhl jsem si do svého iphonu 3GS 32gb navigaci od navigonu pro střední evropu verzi 1.8.2,funguje perfektně až na to,že když si chci zaponout navigování,pokaždé mi to píše,že není k dispozici gps signál.Nevím si s tím rady.

Předem Děkuji za rady...

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: GPS-problém se signálem-navigace

Příspěvek od rony »

1. popis postup ako si nainstaloval tu navigaciu do telefonu.

2. verzia basebandu?

3. nastavenia lokalizacie v telefone?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

pjottr

Re: GPS-problém se signálem-navigace

Příspěvek od pjottr »

Mam podobny problem s GPS. Nainstaloval som si na moj IP 3G 8Gb navigaciu Sygic europe verziu 11, aplikacia funguje bezchybne no ked zadam trasu alebo chcem aby my naslo moju polohu tak mi napise ze GPS signal nieje dostatocny na navigovanie, ale nestava sa my to stale raz my to ide a GPS mam na maxime a inokedy zasa nejde. Neviete je problém v IP, alebo v navigacii ?? za rady vopred dakujem .

gavepa

Re: GPS-problém se signálem-navigace

Příspěvek od gavepa »

Dobrý den, mám podobný problém.
Mám ip4, navigaci Sygic a když vypnu polohové služby tak nenajde signál ani po 5-ti minutách, vzhledem k tomu, že navigaci chci používat i v zahraničí a nechci platit za rouming vidím to jako problém, už jsem zkoušel restore, pokud má někdo nápad jak mi pomoci bych bych rád, jinak budu muset ip4 již podruhé reklamovat, poprvé mi nešel vůbec zvuk, tak mi vyměnili celou zákl. desku, nyní již druhá závada

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: GPS-problém se signálem-navigace

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

To je logické, že bez polohových služeb (s vypnutou GPS!) tě Sygic nelokalizuje. Jen je hezky povol, ale vypni si datový roaming (Nastavení - Obecné - Síť – Datový roaming). Pak nic platit nebudeš.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

GPS-problém se signálem-navigace

Příspěvek od Barberry.pha »

Nejlepsi je vypnout cele mobilni data a v zahranici je pokoj. Ale jak pise eRiper, kdyz si vypnes gps (polohove sluzby) tak ti logicky navigace nebude fungovat, proto jsou ofline navigace Sygic,Navigon,Dynavix atd, kde si stahnes mapove podklady a pak uz nepotrebujes zadne mobilni data, polohove sluzby znamenaji ze dana app pouziva GPS, takze si v tom nastaveni nastavis u kterych app chces pouzivat gps a svoji polohu, potom je na dane aplikaci jestli potrebuje internet, napr pocasi, google maps, ktere pak stahuji jeste jinaci informaci ale uz ne tvoji polohu, a jelikoz offline navigace uz nic stahovat nepotrebuji, pokud v ni nemas nejake doplnujici funkce, tak staci jenom mit u ni zapnute polohove sluzby, a aby si mel 100% klid, tak jak jsem psal vyse, vypni si mobilni data a budes moci pouci pouzivat navigaci ale k netu se nic nepripoji.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

seembis

Re: GPS-problém se signálem-navigace

Příspěvek od seembis »

Ahoj,
chtěl bych požádat o radu, mám stejný problém jako TJ.thyne. Mám iPhone 3GS verze systému 4.3.3 mám tam JB, kde jsem si nainstaloval navigaci Navigon 1.8.1. (Europe build). Navigace funguje, ale když dám spustit navigaci, tak to pořád hlásí "Momentálně není dostupný GPS signál". Zkoušel jsem to i v autě ale nechce se to chytit.

Nevíte čím by to mohlo být, jestli postupem instalace? Nebo mám nějakou špatnou verzi?

Mockrát díky za jakýkoliv tip
Nebo radu

francesca
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 284
Registrován: čtv bře 31, 2011 7:13 pm

Re: GPS-problém se signálem-navigace

Příspěvek od francesca »

zde se nabizi otazka, zda ji mas koupenou legalne...

nasledne jaky mas baseband (napr. ibad baseband odrovna gps) a zda mas zaple polohove sluzby jak jiz radili panove nademnou
APPLE MacBook CZ white unibody spring 2010/ C2D 2.4GHz/ 13.3" 1280x800/ 8GB RAM/ GF 320M/ 250GB 5.4k/ DVD/ WF/ BT/ CAM/ MAC OS Maverics

iMessage: vecne.zamilovana[at]gmail.com

pjottr

Re: GPS-problém se signálem-navigace

Příspěvek od pjottr »

Ahoj, mám taký istý problém ako tu už popisovali ostatný no neviem čo sa stalo no mne GPS fungovalo takmer bezchybne, Navigon tak isto no z dňa na deň my moj iphone 3gs prestal chytat signál. Mám verziu 5.1.1 baseband 05.13.04 ,, napr. cez aplikaciu GPS Drive som si stale kontroloval stav gps a stale som mal tak na 6-7 paličiek z 8-mich a teraz my to nenabehne vobec a ked aj tak len na 2-4 paličky čo je málo. Neviete č by s tým mohlo byť? Diki.

misha
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 781
Registrován: ned lis 07, 2010 8:31 am

Re: GPS-problém se signálem-navigace

Příspěvek od misha »

2pjottr: a nespadl ti nahodou ten telefon?

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: GPS-problém se signálem-navigace

Příspěvek od Tea Racer »

Mě pomohl restart telefonu. Zničeho nic se mi ztratil gps signál z every trail. Ale pochopitelně to může byt cokoliv.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

pjottr

Re: GPS-problém se signálem-navigace

Příspěvek od pjottr »

Prave ze nie nespadol, netusim co s tym moze byt napr. Dnes bol uplne krasny den be mracika a signal my vobec nechcel nabehnut a vecer ked prestalo svietit slnko tak my nabehol na 5 paliciek z 8. Tak ja som z toho mimo

misha
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 781
Registrován: ned lis 07, 2010 8:31 am

Re: GPS-problém se signálem-navigace

Příspěvek od misha »

jo a koukam ze mas jailbreak. sveho casu jsem musel pouzit gps fix kvuli tomu, ze nejaky program z cydie nastavil jako primarni gps modul neco venku (gps 360 nebo tak nejak). zkus to take, jestli to nemas nastaveno.

jasin755

Re: GPS-problém se signálem-navigace

Příspěvek od jasin755 »

Mám podobný problém. Když zapnu GPS ať už na Google Maps nebo Navigon, tak mi začne vypadávat GSM signál pořád se střídá Žádná služba, pak Hledání pak naskočí např. 1 čárka a znova tak dokola a GPS taky nefunguje dobře zaměří mě to na přesnost 2m třeba a najednou je přesnost 7km a pak zase 2m a tak se to střída a navigace vůbec neví kde jsem.

iPhone 3GS
iOS 6.1 (10B141)
Operátor T-Mobile CZ 14.0
06.15.00
JailBreak

Pokud někdo ví čím by to mohlo být a jak to opravit byl bych strašně vděčný.

misha
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 781
Registrován: ned lis 07, 2010 8:31 am

Re: GPS-problém se signálem-navigace

Příspěvek od misha »

pokud vim, tak 6.15.00 je ipad baseband a to je cela pricina. kdyz das vyhledavani, najdes o tom cele ciraty...

Odpovědět