Datový roming

Odpovědět
xextreme

Datový roming

Příspěvek od xextreme »

Ahoj, potřeboval bych poradit. Zajímá mě zda pokud budu mít vypnutý "datový roming" v nastavení, nebude telefon v zahraničí opravdu stahovat žádná data?

Vím totiž, že když jsem měl telefon nový a ještě jsem neměl datový tarif a v nastavení jsem vypnul "mobilní data", tak mi stejně chodilo i několik set korun na výpisu za internet. Chtěl bych používat telefon jako navigaci v zahraničí ale bojím se asistované gps, kde by mi mohlo taky po dovolený přijít pěknejch pár tisíc za internet. A dalších "samostatně" se stahujících dat.

Máte s tím někdo zkušenosti? Díky za info.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Datový roming

Příspěvek od Tea Racer »

Pokud to je vypnute tak se neboj. Já to zapomel zapnout a byl jsem v Rakousku a jaksi nefungoval net :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

xextreme

Re: Datový roming

Příspěvek od xextreme »

Díky, díky. I když bych raději ještě přivítal více názorů a zkušeností. Když jsem míval vypnuté mobilní data tak mi u nás taky net nešel ale přesto se sem tam něco stáhlo a tam by to mohlo bejt za moc peněz. Zrovna ta navigace mi u nás dělala největší paseku, než jsem si zařídil datovej tarif.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Datový roming

Příspěvek od rony »

Vypnes Datovy roaming v nastaveni a v domacej sieti normalne mobilny net ide, v zahranici nie. Co este chces poradit?

tie tvoje "problemy" s datovym pripojenim spocivaju v tom, ze aplikacia, ked chce pristupovat na net, tak to urobi. Takze bud mas tarif, ktory ti umozni mat data zapnute alebo nemas a vtedy ides v setriacom rezime s datami komplet vypnutymi a zapinas ich vzdy len na nevyhnutny cas. Normalne selske uvazovanie, nie je ani co riesit, pretoze nastroje na obmedzenie minania dat v telefone su, ty si vyberies svoj rezim, ktory ti vyhovuje.

Navigacie nepovedal si ake, ale ak Google Maps, tak tie jasne na nacitanie obrazkov map potrebuju internet. Ine ako iGo, Sygic, Navigon, TomTom su schopne pracovat s vypnutymi datami, ale ak su dostupne, tak ich pouziva GPS chip pretoze ten cas komunikacie ma aj cez internet, nastuduj si princip A-GPS, pochopis to lepsie ako z mojich reci.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Datový roming

Příspěvek od ls8 »

OT roming :ROFL:
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Freaders
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2588
Registrován: pát lis 06, 2009 4:31 pm

Re: Datový roming

Příspěvek od Freaders »

potvrzuji za to funguje,nemecko,slovinsko,rakousko,slovensko,chorvatsko,svycarsko,francie nikdy se mi nic nestahlo :)
iPhone SE 64GB Space Gray
MacBook Pro 13" Retina late 2013 i5 256GB SSD 8GB RAM 10.10.2
Moto 360
Xiaomi Mi Band
iPhone 5C 32GB Blue
iPhone 4S 8.1.3

PetrCBR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: úte zář 07, 2010 7:53 pm

Datový roming

Příspěvek od PetrCBR »

A-GPS nema s internetem nic spolecneho . Je to spojeni GPS a GSM. Pomoci GSM a dotazovani BTS stanic zjisti pribliznou polohu a GPS na zaklade teto polohy urci presne umisteni.
iPhone 4 16GB Black (FW 5.1 non JB)
iPod Touch 1G 16GB (FW 3.1.3 non JB)
iPad 1G 16GB Wifi (FW 5.1 non JB)
iPod Nano 5G 16GB
iPod Video 80GB

engel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 277
Registrován: stř črc 30, 2008 1:18 pm

Re: Datový roming

Příspěvek od engel »

Jestli jedeš po Evropě, koukni na ceny dat, už to není tak hrozný, že by tě to zruinovalo, u O2 cca 24Kč/MB

xextreme

Re: Datový roming

Příspěvek od xextreme »

díky za info a omlouvám se pokud je to pro někoho debilní dotaz, mě některé odpovědi velice pomohli díky

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Datový roming

Příspěvek od rony »

PetrCBR píše:A-GPS nema s internetem nic spolecneho . Je to spojeni GPS a GSM. Pomoci GSM a dotazovani BTS stanic zjisti pribliznou polohu a GPS na zaklade teto polohy urci presne umisteni.


ja som sa docital, ze a-gps si moze z internetu stiahnut "katalog" co su data, ktore si obvykle gps chip taha pri inicializacii zo satelitov. ciel je stiahnut to rychlejsie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

walid
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 169
Registrován: ned led 30, 2011 7:01 pm

Re: Datový roming

Příspěvek od walid »

Jestli chces mit jeste stoprocentni jistotu tak zavolej operatorovi :-)

makatch
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2924
Registrován: ned pro 06, 2009 10:22 pm

Datový roming

Příspěvek od makatch »

Ked chces mat 200%- nu istotu, prepni telefon do airplane modu. :)


---
- Odoslané z môjho iPhonu cez Tapatalk.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3

preston
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: úte srp 31, 2010 9:32 am

Re: Datový roming

Příspěvek od preston »

jediná možnost, jak předejít nechtěným výdajům za internet v zahraničí, je vypnutí datového roamingu v nastavení iPhonu, pak se vám nic nenaúčtuje, ovšem nepůjdou vám posílat ani MMS...ale internet přes wifi by měl fungovat

Odpovědět