GPS nefunguje v iPhone s basebandem 06.15.00

Odpovědět
losivanos

GPS nefunguje v iPhone s basebandem 06.15.00

Příspěvek od losivanos »

Ahoj,
mam iPhone 3G a nedávno jsem přešel z verze FW 3.0 na FW 4.2.1, Jailbreak "redsn0w_win_0.9.6rc8", protože jsem za žádnou cenu nemohl rozchodit mobilní sítě (operátora), byl jsem nucen použít BB 06.15.00, od té doby iPhone šlape jako hodinky, jen jedna věc nefunguje zcela a to je ten kámen úrazu...

Konkrétně jde o GPS, pokud například spustím mapy a zvolím vyhledat mojí polohu, ihned se objeví modré kolečko, ale bohužel vždy jen s mou přibližnou polohou, rozdíl je cca 500m. Do doby než jsem změnil FW, GPS běhala perfektně. Vyzkoušel jsem už mnoho návodů, ale nic nepomohlo.

Prosím tedy o radu: Existuje ještě nějaký způsob, jak bych mohl GPS zprovoznit, aby byla zase plně funkční?

Marek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4941
Registrován: pon led 04, 2010 11:19 am

Re: Problém s GPS

Příspěvek od Marek »

To je kvôli tomu iPad basebandu. Skus ešte raz restore a neobnovovať zo zalohy, ale pochybujem že to pomôže
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5

losivanos

Re: Problém s GPS

Příspěvek od losivanos »

Restore bohužel nepomohlo, GPS stále nefunguje jak by měla. Obávám se nejhoršího... snad se to ještě nějak povede rozběhat...

Marek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4941
Registrován: pon led 04, 2010 11:19 am

Re: Problém s GPS

Příspěvek od Marek »

Sotva ked tam je ten baseband... Jedine že by višiel napr. do cydie nejaky opravny baliček na to, inak ten baseband tam už budeš mať na vždy. Alebo ak by vyšiel nejaky novy unlock a niekto by vymyslel ako nahrať nas5 stary baseband
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5

rallydavid
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1094
Registrován: úte čer 15, 2010 10:35 am

Re: Problém s GPS

Příspěvek od rallydavid »

Nevím jestli jsem to správně pochopil, ale takže když mam iOS 3.X.X tak neupdatovat na nejnovejší protože mi už pak nepůjde GPS?
iP 3G 8 GB-Dead
iP 3GS 16 GB iOS 6.1.6JB
iPad 3 3G 64 GBiOS 7.1.1JB
iPh 5S (2x) 16 GB Black
iP 6S 64 GB-Sold
iPad Mini Retina16 GBiOS 12.5
iP 7 32 GB iOS 12.x

iPad Pro 10.5 64 GBiOS 13.x
Apple Watch Series 5 W OS 7.x
iPhone X 64 GB iOS 14.x

benitoSVK
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 696
Registrován: ned čer 07, 2009 4:52 pm

Problém s GPS

Příspěvek od benitoSVK »

Ale updatovat mozes a GPS pojde normalne ale nesmies tam dat ten ipad BB!!!prave ten sposobuje nefunkcnost GPS!
Naposledy upravil(a) benitoSVK dne pát led 21, 2011 8:37 pm, celkem upraveno 1 x.
PC:Win8.1 Pro,Iphone 3G IOS 4.1.2,iPhone 4S 16gb IOS 9.2.3,iPhone 5S 16 GB iOS ,9.3.3,iPhone 6S 64GB iOS 9.3.3,iPad 2 16gb Wifi ios 9.2.3

rallydavid
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1094
Registrován: úte čer 15, 2010 10:35 am

Re: Problém s GPS

Příspěvek od rallydavid »

AHa. A jak vubec někdo může dát FW iPadu do iPhone? To snad ani nejde ne? Nebo to snad ma nějaké výhody ? :o
iP 3G 8 GB-Dead
iP 3GS 16 GB iOS 6.1.6JB
iPad 3 3G 64 GBiOS 7.1.1JB
iPh 5S (2x) 16 GB Black
iP 6S 64 GB-Sold
iPad Mini Retina16 GBiOS 12.5
iP 7 32 GB iOS 12.x

iPad Pro 10.5 64 GBiOS 13.x
Apple Watch Series 5 W OS 7.x
iPhone X 64 GB iOS 14.x

losivanos

Re: Problém s GPS

Příspěvek od losivanos »

Četl jsem na stránkách "Dev-Teamu", že o problému s fungováním GPS na BB 06.15.00 vědí, ale zatím se jim nepodařilo problém vyřešit, nicméně na tom stále pracují. Tak snad se jim to brzy povede...

Bulwa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 208
Registrován: čtv pro 11, 2008 4:06 pm

Re: Problém s GPS

Příspěvek od Bulwa »

Mám Baseband 5.15.04 a taky problém s GPS.Kdysi to fungovalo dobře ,ale ted GPS párkrát naběhne po Restore ( zkoušel jsem různé druhy iOS,ale pořád stejné) ,potom jěště někdy pomůže restart telefonu,ale je to bída :very_angry: Mohlo by to souviset i s tímto Basebandem ???
Obrázek

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Problém s GPS

Příspěvek od ls8 »

Baseband 05.15.04 obecně nemá problémy s GPS, také ho mám ve svém 3GSku. Ale nemám ani JB ani unlock. Zkoušel jsi, jak se GPS chová když neuděláš JB?
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Jaro
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 216
Registrován: sob črc 19, 2008 8:05 pm

Re: Problém s GPS

Příspěvek od Jaro »

ja som si tiež spravil Unclock na IP 3GS 4.2.1 a jedine čo sa dalo robiť bolo BB s Ipadu ...iphone šlape skvelo aj GPS v mapách ma zamieria dosŤ často len fakt s malov odchylkov ale čo je horšie to je to že GPS použivam iGO ktoré vobec nemože najť signal GPS takže som zbytočne applikaciu kupoval ...
->Macbook Air 2013
->New Ipad 64Gb 4G White
->Iphone 4S White

Bulwa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 208
Registrován: čtv pro 11, 2008 4:06 pm

Re: Problém s GPS

Příspěvek od Bulwa »

Zkouším právě teď a nastala změna.Oproti jiným pokusům,kdy jsem hned po Restore provedl i JB,se ted GPS nechytá vůbec :D Už jsem z toho ......

EDIT : Nový pokus s čistým iOS 3.1.2 ,GPS se chytlo...asi 3x...ted zase nic.Připadá mi to ,jako že 3x a dost..Jěště to dneska párkrát zkusím..pokud se nechytne, udělám JB a vyzkouším GPS Serial ,nevíte někdo jaké to je repo? Zkoušel jsem ho v Cydii hledat,ale nenašel.
Obrázek

Bulwa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 208
Registrován: čtv pro 11, 2008 4:06 pm

Re: Problém s GPS

Příspěvek od Bulwa »

Nechci to zakřiknout,ale GPS jedéééé ;P Zatím je to hodina co to chodí, několikrát vypnuto/zapnuto a jede.Včera jsem měl GPS zapnutou půl dne a signál se chytil jednou,a když jsem nav.vypnul,už nenaskočil signál.Dneska jsem nainstaloval aplikaci MotionX-GPS a ta to rozhýbala.....tak snad to vydrží
Obrázek

mefistos

Re: Problém s GPS

Příspěvek od mefistos »

edituj si prispevky... btw at das jakejkoliv FW budes mit porad ten baseband od iPadu.. takze at delas co delas neni zadnej 100% navod jak tu gps rozchodit.. budes stim mit problemy porad...

Bulwa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 208
Registrován: čtv pro 11, 2008 4:06 pm

Re: Problém s GPS

Příspěvek od Bulwa »

Dík za radu,ale psát dva dny do jednoho příspěvku jsem nechtěl. A BB z iPadu nemám . Mám BB 5.15.04,jak jsem psal o pár příspěvků výše ;)
Obrázek

mefistos

Re: Problém s GPS

Příspěvek od mefistos »

aha sorry:D myslel sem ze si zalozil ten prispevek.. pak se omlouvam.. ale to co sem psal plati pro toho co to zalozil.. pro tebe by mel bejt nejakej fix... vim ze na tom dev team pracuje.. ale primarni pro ne je unlock na iP4 a JB untethered na 4.2.1 takze to nejakou dobu potrva...

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Problém s GPS

Příspěvek od Barberry.pha »

Jaro píše:ja som si tiež spravil Unclock na IP 3GS 4.2.1 a jedine čo sa dalo robiť bolo BB s Ipadu ...iphone šlape skvelo aj GPS v mapách ma zamieria dosŤ často len fakt s malov odchylkov ale čo je horšie to je to že GPS použivam iGO ktoré vobec nemože najť signal GPS takže som zbytočne applikaciu kupoval ...


Jenze v googles mapach se poloha nemusi urcovat jenom podle gps ale podle BTS, takze jenom priblizne a poloha se ukaze ikdyz neni GPS signal, coz se urcuje tobe takze ti GPS po nahrani ipad basebandu nejde proto ti nejde v iGo.
Stahni si s appstoru gps motion lite, ta ti ukaze jestli mas signal nebo ne ...
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

xxxcalimeroxxx

Re: Problém s GPS

Příspěvek od xxxcalimeroxxx »

rád bych přispěl do diskuze také jsem měl problemy s gps a vím že problem mi zpusobil skin na IPHONE byl totiž pozlacený :) byl jsem neštastný myslel na problem kombinovane anteny wifi s gps a pak mě napadlo oddělat ten skin - možná tato zkušenost někomu pomůže :)

xxxcalimeroxxx

Re: Problém s GPS

Příspěvek od xxxcalimeroxxx »

znate prosim nějakou aplikace která ukazuje kolik satelitu je v dosahu, kolik fixnutých a pod? něco jako gps visual na WM

cicolably
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3277
Registrován: pon pro 22, 2008 10:31 pm

Re: Problém s GPS

Příspěvek od cicolably »

heej heej
double posty nič ?
hladať o navigáciach je tu toho kopa
PS: zabudni na WM
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB

xxxcalimeroxxx

Re: Problém s GPS

Příspěvek od xxxcalimeroxxx »

myslím že to patří k tomuto temátu - nepotřebuji navigaci, ale aplikaci která mi pomuže diagnistikovat proč gps nejde!! když uvidím že iphone vidí satelity ale má problem je fixnout tak budu hledat napravu třeba v opravě hardware!
PS. na WM jsem zabudol přechodem k iphone! :o)) ale na appstore jsem hledal desítky minut v aplikacích gps monitor, gps utility, gps radar apod a nic nenašel proto jsem požádal o radu tam kde mají taky problem s gps :o))

niky79

Re: Problém s GPS

Příspěvek od niky79 »

cicolably píše:PS: zabudni na WM


Nechapu, co mu tady jako vycitas. On proste uvedl aplikaci z WM, ktera dela presne to, co potrebuje a uvedl to jako priklad, abychom vedeli, co vlastne hleda.

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Problém s GPS

Příspěvek od Barberry.pha »

To calimero: taky jsem podobnou app hledal ale zatim nenasel, jedine co mi nejak pomohlo byla app Gps MotionX lite, neukazuje sice primo pocet satelitu ale alespon silu signalu, pripadne jestli nejake zameril nebo hleda ;) a vim co myslis, mel jsem na wm iGo a tam to pekne ukazalo kolik satelitu se zamerilo a i silu
signalu u jednotlivy satelitu.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

pethy

Re: Problém s GPS

Příspěvek od pethy »

Riešenie problému s GPS
Ak ste doteraz nenašli spôsob ako spojazdniť svoju GPS navigáciu, toto je riešenie, ktoré pomohlo práve mne.

1. Stiahnite si cez Cydiu aplikáciu GPSSerial a po jej spustení prepnite na iPhone GPS

2. Zadajte si v Nastavenia > Všeobecné > Uzamykanie na (Nikdy)

3. Zadajte si v Nastavenia > Všeobecné > Lokalizačné služby na (Vypnuté)

3. Zadajte si v Nastavenia > Wi-Fi na (Vypnuté)

4. Zadajte si v Nastavenia > Všeobecné > Obnoviť na (Obnoviť nastavenia siete), kedy sa vám iPhone aj sám reštartuje

5. Po reštarte si zadajte v Nastavenia > Všeobecné > Lokalizačné služby na (Zapnuté) tak, aby ste mali zapnuté aj aplikáciu Mapy

6. Spustite aplikáciu Mapy (oznámi, že Mobilné dáta sú vypnuté, čo ignorujte) a nachajte sa vyhľadať. To znamená, že musíte byť priamo v kontakte s oblohou a za cca. 3 min. vám začne v aplikácii Mapy BLIKAŤ modrá bodka na obrazovke bez viditeľnej mapy.

7. Následne iPhone zase reštartujte

8. GPS signál by mali chytať už aj vaše navigácie a vy môžete všetky nastavenia dať do pôvodného stavu

moramiki

Re: Problém s GPS

Příspěvek od moramiki »

Tak ja mam bb 05.16.02 a GPS+WiFi mi zacli blbnout po update na 4.3.3.Uz jsem skusil uplne vsechno ale GPS mi porad nefunguje.Ani po navodu v prispevku nademnou. :(

hacker.tom
Host
Host
Příspěvky: 70
Registrován: čtv dub 21, 2011 7:48 am

Re: Problém s GPS

Příspěvek od hacker.tom »

Na mém přístroji s 05.15.04 mi také nešla GPS, vůbec to nemohlo najít satelity.... Pomohlo mi až vymazání GPS cache... Návod jsem našel na foru Macrumors.com

Kód: Vybrat vše

CONFIRMED GPS FIX
(Only confirmed for people whose GPS randomly stopped working, but since it doesn't harm anything it's still worth a try for any other GPS problem. It's just a general cache refresh.)

Q: So what's the problem?
A: "locationd", the process that makes GPS work, isn't working correctly.

Q: Why?
A: It's Apple so who the hell knows why. One thing that's for sure however is that deleting the cache can fix the problem.

Q: Tell me more.
A: No restore required, not even a restart. It's a simple fix, you'll just need a jailbroken iPhone to do it. If you haven't jailbroken yet, you should consider. You'll need to be able to send commands to your iPhone, which can be done through SSH or through Terminal, which is an app that can be installed from Cydia.

1. Go back to the home screen.
2. Open Terminal or establish a SSH connection. Note that these commands are case sensitive (capitalization matters). If you're using Terminal, you need to log in as root to run these commands. To log in as root type 'su' and enter the root password 'alpine' when it asks.
3. Type the following, it will terminate the locationd process (the process will restart next time your iPhone uses the GPS):
killall -9 locationd
If the above command says no matching processes found, that just means locationd isn't currently running and you can continue to the next step.
4. Type the following, it will delete the GPS cache (don't worry about deleting the cache, it'll rebuild itself next time your iPhone uses the GPS):
rm -rf /var/root/Library/Caches/locationd
5. Open Maps, your GPS should be working now.

So to reiterate the commands:

killall -9 locationd
rm -rf /var/root/Library/Caches/locationd
BB 05.15.04 :(

moramiki

Re: Problém s GPS

Příspěvek od moramiki »

Tak jsem to skusil ale porad presnost 500 metru. :unknown:

mikusp

Re: Problém s GPS

Příspěvek od mikusp »

Prosím Vás dajte vedieť ked bude nejaký fix tiež mam problem s

Iphone 3G
4.2.1
BB 6.15

mikusp

Re: Problém s GPS

Příspěvek od mikusp »

Niekde som čítal že by stačilo zmenit BB ale vraj sa to nedá. Inak neviem prečo by sa to nemalo dať ked už raz som ho zmenil na 06.15.00

jackb
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 172
Registrován: úte čer 30, 2009 2:40 pm

Re: Problém s GPS

Příspěvek od jackb »

ja mam velmi zvlastny problme s GPS:
v zahranici ma vie lokalizovat na 20m, ale doma je odchylka okolo 2km, lebo ma hadze na poziciu BTSky. Kym som v januari nezmenil operatora vsetko bolo OK, teda okrem problemov s jedninym s predoslich iOS, ktore boli riesene GPSfixom a potom aj v novsom iOS...

mam BB 05.15.04, ale vyssie zmieneny navod odskusat nemozem, lebo sa mi neda stiahnut Mobile Terminal, Cydia ohlasi chybu o existujucom balicku a tym to pre nu konci.
MacBook Pro late 2010
iPhone SE 128GB

mikusp

Re: Problém s GPS

Příspěvek od mikusp »

Skusam nastaviť dual boot a mam nainštalovaný android a ios

http://www.redmondpie.com/install-andro ... -required/

talbot1510

Re: Problém s GPS

Příspěvek od talbot1510 »

Jen takový napad nebo spiš dotaz . Jde problém s GPS u BB 6.15 vyřešit externím gps modulem přes bluetooth. Ja vim je to takové vidlacké řečení ale aspon něco.

Meciar

Re: Problém s GPS

Příspěvek od Meciar »

áno, dá sa...a je to asi najlepšie riešenie, nakolko iphone GPS chipy sú asi najhoršie na svete a napr. s HTC sa nedajú ani len porovnať.... potrebuješ nainštalovať ruqyBT a to Ti potom pomôže sparovať hociktorý BT GPS modul tým vlastne získaš novú navigáciu... asi naozaj iPhone je najhorší mobil čo sa GPS týka, proste ich chipy sa "prehrievajú" a končia.... najprv ukazujú velké odchylky a potom nefungujú vôbec..pravda mapy su niečo iné,no ale tam sa gps nevyužíva

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

GPS nefunguje v iPhone s basebandem 06.15.00

Příspěvek od Barberry.pha »

Koukam ze si hodne vtipny ;) ty si mel naposledy zkusenost s iphone 2G ne?(kde gps neni) :D nebo u nejakeho iphonu s ipad bb kde nefungovala gps, kdyz napises takovy blabol, mam iphone 3GS a ip4, 3GS naviguje naprosto v pohode a chyta pozice hned a ip4 je na tom jeste lepe, takze by me zajimalo cim mas svoje tvrzeni podlozena ze iphony maji nejhorsi gps chipy ze vsech mobilu? Nebo je to jenom ubohy pokus o flame?
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: GPS nefunguje v iPhone s basebandem 06.15.00

Příspěvek od DD_ »

No jako tady musim rict ze GPS v iPhone je znatelne horsi nez v jakemkoliv telefonu, ktery jsem pred tim vlastnil. Mel jsem 3GSko, tedka mam 4ku a kvalita signalu za oknem v aute je znatelne horsi nez u predchozich telefonu (konkretne znacek HTC).

Nerikam ze je nepouzitelna, pouzivam ip4 celkem pravidelne s navigaci TomTom a celkem v pohode, rikam ze prijem signalu je horsi.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

Meciar

Re: GPS nefunguje v iPhone s basebandem 06.15.00

Příspěvek od Meciar »

no svoje tvrdenia opieram o skúsenosti s iPhonmi ... a môžem Ti ich aj ukázať ak chceš..samotný apple si je vedomý toho problému,no a to že tebe to ide neznamená,že niekto si tu vymýšla... V Apple shope predávajú stojan do auta na iPhone,no a btw. je v ňom zabudovaný GPS modul, prečo asi ?
Proste niektoré basebandy majú lepší signál ako ostatné,ktorých je väčšina,Bohužial.Tak to je a najlepšie riešenie je externý modul..TO JE MOJA skúsenosť.
No a ja na rozdiel od Teba som sem dal overenú radu,ktorá funguje,ty si sem dal akurát invektívy a ódy na iPhone GPS... A teraz sa pozrime,ktorá rada pomôže užívatelovi talbot1510

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

GPS nefunguje v iPhone s basebandem 06.15.00

Příspěvek od Barberry.pha »

Tak pokud si odrovnal gps nahranim ipad basebandem, tak jinaci moznost mit nebude.
Ja mel taky nejaky htc a s porovnanim s ip4, je pro me ip4 daleko lepsi, zalezi asi i kus od kusu ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Meciar

Re: GPS nefunguje v iPhone s basebandem 06.15.00

Příspěvek od Meciar »

No ja som neupgradoval baseband , ja mam 4.10.04 a druhy 5.12.04 a gps proste chyta velmi zle,pripojim bt gps a hned je to ok, tak o com asi to svedci?proste gps chip v iphone v kombinacii s polovicou BB -ov je mizerny A porovnavajme to s novsimi Htc , napr. Ja mam este wildfire s, to mam cisto na sport a nieze ma daleko lepsi gps, ale aj wifi.ak mate moznost, vyskusajte to.ja tu neospevujem htc, proste to je moja skusenost

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: GPS nefunguje v iPhone s basebandem 06.15.00

Příspěvek od ls8 »

Pokud máš popisované problémy s GPS, jedná se o výrobní vadu konkrétních kusů a přístroje jsi měl reklamovat. Mám 3G a 3GS a oba mají GPS příjem naprosto v pořádku, lepší než samostatná navigace TomTom One XL, kterou jsem dřív používal.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Odpovědět