Občasné vypadávání internetu

Odpovědět
krystof007

Občasné vypadávání internetu

Příspěvek od krystof007 »

Ahoj, mám Iphone 4, novy firmware 4.2.1 (tenhle problém jsem měl i na předchozím). Poměrně často mi vypadává připojení k internetu, na telefonu zobrazena ikonka 3G, signal min na 4 řádkách a po chvíli načítání mi to napíše, že bylo ztraceno připojení. přitom maily chodí normálně. Operátor vodafone.
Provedl jsem již obnovení nastavení sítě (pomůže na chvíli), plny restore (pomůže na chvíli :) ), ale problém mám pořád. Nesetkal jste se s tím někdo?

Myslím, že iPhone nemá fireware a ale firmware když už. HMD

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Občasné vypadávání internetu

Příspěvek od iTukan »

Rekl bych ze jsi ve spatnem pokryti signalem operatora. Zkus to nekde ve stredu pokryti signalem 3G mimo budovu.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

BlazingUFO
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1485
Registrován: ned zář 07, 2008 12:00 am

Re: Občasné vypadávání internetu

Příspěvek od BlazingUFO »

mne sa taketo veci diali ked som mal tmobile sk... ked som presiel na orange tak to samo prestalo bez mojho pricinenia... cize to asi bude zlou kvalitou signalu
iPhone 3G 16GB white iOS 4.2.1, NoJB
iPhone 4 16GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPhone 5 32GB black iOS 6.1.2, NoJB
iPad 2 64GB 3G white iOS 6.1.2 NoJB
MacBook Pro Mid 2010 2,66GHz 13" 8GB RAM 10.8.2
MacBook Pro Late 2011 i7 2,2GHz 15" 8GB RAM 10.8.2
GameCenter - BlazingUFO

krystof007

Re: Občasné vypadávání internetu

Příspěvek od krystof007 »

No nepřijde mi, že by to bylo kvalitou signálu, tento problém mám všude, hodně cestuji a je to jak na Edge síti, tak na 3G. problém mám cca 14 dní, neměl jsem jakýkoliv problém.

dort
Host
Host
Příspěvky: 11
Registrován: sob črc 10, 2010 7:44 am

Re: Občasné vypadávání internetu

Příspěvek od dort »

operátor? Tipuji Vodafone?

krystof007

Re: Občasné vypadávání internetu

Příspěvek od krystof007 »

Jojo, Vodafone, je to napsané v příspěvku, od včerejška od odpoledne to neudělalo ani jednou. Tak uvidíme.

dort
Host
Host
Příspěvky: 11
Registrován: sob črc 10, 2010 7:44 am

Re: Občasné vypadávání internetu

Příspěvek od dort »

Omlouvám se, VF jsem přehlédl

Jinak mám zcela identický problém, prozatím řeším jen vypnutím a zapnutím dat vždy pak funguje bez problémů-> jinak problémy připisuji nástupu 3G a postupným úpravám stran VF - asi to bude chtít si více stěžovat :-(

Juramac

Re: Občasné vypadávání internetu

Příspěvek od Juramac »

Vodafone mel problemy s 3G siti-vysilacem, mozna uz jsou vyresene. Vypadek jsem pocitil jen jeden, predevcirem, na EDGE ale vse bezelo normalne..... ted uz ale bezi i 3G

dort
Host
Host
Příspěvky: 11
Registrován: sob črc 10, 2010 7:44 am

Re: Občasné vypadávání internetu

Příspěvek od dort »

tak u mne přímo v Praze problémy přetrvávají a dnes poprvé i na jedno místě, vícekráte za sebou během pár hodin :-(, asi tam mají něco *****

McDog

Re: Občasné vypadávání internetu

Příspěvek od McDog »

No ja mam obcas podobny problem s T-Mobilom SK.Napr vcera aso 8 hodin na oboch iPhonoch.

krystof007

Re: Občasné vypadávání internetu

Příspěvek od krystof007 »

Zdravím všechny, ještě k tomu problému, který samozřejmě přetrvává. Myslím si, že to není problém operátora, ale telefonu. I když safari hlásí výpadek sítě, maily se stahují zcela bez problémů. Nejhorší je, že to ovlivňuje i aplikace, např problém s aplikacemi tudyne, seznamtv apod., kdy to hlásí error 5, nepřipojení k internetu, i když safari začne fungovat . Kdy u vás problém začal? U mě cca 14 zpět, nevím jestli to nemůže např. ovlivńovat nějaká aplikace. Docela mi to začíná s...:) Nesetkali jste se s podobným problémem na zahraničních serverech?

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: Občasné vypadávání internetu

Příspěvek od Carabei »

Tak problém může být u operátora i když fungují jen některé aplikace, mail podle mě nejede přes port 80 který je využíván pro http, tudíž safari.
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2

Vojtěch

Re: Občasné vypadávání internetu

Příspěvek od Vojtěch »

Ahoj,
Taky se mi to teď stává a předtim to nedělalo. Začalo to po nahrání nového firmware 4.2.1. Z míst kde jsem se normálně dřív připojil, tak mi to začalo taky psát tyto hlášení, že to nejde... Mám o2.
PS: vypnu mobilní data a znovu zapnu chvíli to jde a pak zase ne :-(

krystof007

Re: Občasné vypadávání internetu

Příspěvek od krystof007 »

Takže to spíše vypadá na problém telefonu, jak jsem si myslel. No nezbývá než čekat. Pokud by někdo zaznamenal podobný problém na zahraničních forech, dejte prosím vědět. :) Díky a hezký večer všem.:)

krystof007

Re: Občasné vypadávání internetu

Příspěvek od krystof007 »

Ještě dotaz, jaké jste instalovali naposled aplikace?

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: Občasné vypadávání internetu

Příspěvek od tvosi »

4.2.1 mam od GM a zadny problem nebyl..zacalo mi to blbnout od patku vecer a porad tento problem mam..nezkousel ste nekdo volat na VF linku?
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

krystof007

Re: Občasné vypadávání internetu

Příspěvek od krystof007 »

Tak včera odpoledne byl zhruba pulhodinový výpadek sítě u Vodafone (internet), kdy to nefungovalo vůbec a od té doby jsem bez problému, internet opět funguje jak má :)

Jirkus
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 611
Registrován: pát říj 29, 2010 9:42 am

Re: Občasné vypadávání internetu

Příspěvek od Jirkus »

Včera prý prováděli nějaké migrace v rámci středočeského kraje.

Během toho výpadku mi dokonce (poprvé v životě) z telefonu zmizela volba sdílení internetu a telefon mi začal psát hlášky abych kontaktoval VF ...

Naštěstí se po výpadku vše zase vrátilo do normálu. :)

VojtaBeton
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: sob led 01, 2011 5:23 pm

Re: Občasné vypadávání internetu

Příspěvek od VojtaBeton »

Od včerejšího večera se mi zdá, že mám podobný problém.

Bydlím deset km od Břeclavi. Problém jsem řešil vypnutím a zapnutím telefonu. Po cestě do Brna do školy, se toto opakovalo asi 15x a po vystoupení z vlaku se signál drží.

Jsem u O2 a to mi teprve včera aktivovali sim, kteroou jsem ořezal s paušálem "kůl" + služba navíc "internet v mobilu start" Na kterém si telefón sám stihl vytřískat limit FUP 150mb.

Také jsem zaznamenal, že se mi při výpadcích signálu rychleji (mnohem rychleji) vybíjela baterie.
 iPhone 4 16GB Black O2 CZ
 iPhone 5s 32GB Gold O2 CZ
Apple WATCH Sport
MacBook Pro (Unibody) 15,4. Intel Core 2 Duo 2,53 GHz. 8 GB DDR3 SDRAM (1333MHz). OS X El Capitan 10.11.4 Beta
 Apple TV
 Magic Mouse
 Wirelles Keyboard

ipho4S
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 347
Registrován: úte bře 06, 2012 7:00 am

Re: Občasné vypadávání internetu

Příspěvek od ipho4S »

Podobny problem mam aj ja posledne 3 dni ... :( Tmobile.sk
Ked z IP nerobim nic napr pol hodinu, hodinu tak sa neviem pripojit na net...
Vypise mi :
No Connectivity
Could not connect.. Please checj your connection and try again

Pritom ikonky 3G , siet mi svieti.. neviem kde uz moze byt problem, skusal som obnovu siete, robilo to aj pri 5.0.1 a aj pri sucasnom FW 5.1 :(
iPhone 8 plus 256GB

Odpovědět