Ako ste spokojní s iOS 17

Odpovědět
mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3513
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Ako ste spokojní s iOS 17

Příspěvek od mirmo80 »

Dovolím si založiť vlákno a hneď aj odpovedať, že ja teda nie som. Som už konzerva a nemám rád zmeny, a už vôbec nie len preto aby boli. A o to viac, ak sú z môjho pohľadu k horšiemu. Konkrétne pre mňa je to aktuálne obrazovka hovoru. Všetky tlačidlá čo najviac dole a tlačidlo ukončiť hovor asi už nižšie umiestniť ani nejde. Človeku aby vypadol telefón z ruky, alebo aby dostal krč do palca, keď chce ukončiť hovor. Ono to asi súvisí s novým nastavením pohľadnice ale do kelu, to čo má byť? Tak miesto praktického používania bude mať volajúci na druhej strane "krásny kontaktný plagát" a mne môže telefón vypadnúť z ruky. Akože mám telefón, pretože potrebujem telefonovať, alebo preto, že má byť farbičkový??? Tak ma s**u takéto nezmysli.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 17

Příspěvek od TheSalko »

Bohuzial neopravili chybu prave ohladom ukoncovania hovorov. Idem ukoncit hovor, prstom mierim na cervene tlacitko. Ale ak protistrana ukonci hovor skor, tak mne to tlacitko zmizne a ja uz prstom stlacim miesto, kde predtym bolo cervene tlacitko.
Vo vacsine pripadov som bol naposledy v zozname poslednych hovorv, takze vo vysledku zacnem vytacat cloveka, ktory sa nachadzal v tomto zozname niekde v spodnej casti (kde bolo predtym cervene tlacitko).
Tato chyba je niekedy od iOS 15, aj som to pisal do Apple, ale iOS 16 a ani 17 to nevyriesili. Potom vidim keynote, ako stovky inzinierov a UI designerov intenzovne pracuju na vylepseniach...
Zacal som teda hovor ukoncovat bocnym tlacitkom.
Niektore androidy to maju riesene tak, ze po skonceni hovoru tam nabehne na chvilku sumarizacny screen.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 17

Příspěvek od rony »

Mna trosku prekvapilo iba to, ze v imessage je vlavo od input fieldu rozbalovacia ponuka, ja by som tam chcel sice taku ponuku ale az pri dlhsom podrzani prstu. Inak tam chcem mat posledne pouzitu funkciu.

Lahsie by sa mi fotilo do imessage.



Bola opravena chyba pri airplay vertikalneho videa zo safari do appletv.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 17

Příspěvek od pegas »

Jasně no, některé "nedokonalosti" z iOS 16, např. to ukončování hovorů, mohli opravit, ale jinak mně iOS 17 přijde docela odladěný a nemám s ním problém, krom teda výdrže baterie, alo to snad časem taky vyladí (17.0.3 už je o něco lepší). iPadOS 17 taky v pohodě, možná bych řekl, že tady je to s baterií lepší, než na iPhonu.

Ale co je pro mě největší opruz, je watchOS 10 a to zejména 2 věci. Sice je fajn, že máme novou obrazovku s widgety, ale ty nefungují pro aplikace 3. stran, teda zatím a dock, který sice lze rychlím dvojklikem korunky spustit, ale nelze ho organizovat, jako v v předchozích verzích watchOS. Takže společně s "chudými" widgety to znamená, že pro většinu aplikací musím chodit do jejich seznamu a spouštět je odtud. Na změnu ovládání systému korunkou a bočním tlačítkem jsem si zvykl celkem rychle.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3513
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Ako ste spokojní s iOS 17

Příspěvek od mirmo80 »

Mám to úplne rovnako. Nechápem tú zámenu medzi swipe zospodu a tlačítkom. Strašná blbosť. Tiež som využíval dock na svoje apky, nie na posledné. Síce sa k ním dá dostať cez dvojklik korunky, ale kým nájdem apku niekde na spodku... no otras za mňa.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 17

Příspěvek od rony »

Asi si tym otvaraju cestu na vacsie zmeny u AW.

Este som zistil dalsiu vec

skratky.

Mal som dlhsie nastavene skratky, ktore menia watch face. Predtym na to bola v Skratkach priama akcia.

Teraz som s nechutou zistil, ze akcia zmizla. musim urobit Scenu, v nej uz akcia na watch face je. cize ak pocas dna menim 3-4 face, tak musim kazdej urobit specialne scenu a az tu pouzit v planovanej automatizacii.

pride mi to hlupa zmena.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3513
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Ako ste spokojní s iOS 17

Příspěvek od mirmo80 »

Boze dalsia “uzasna” zmena . Po novom sa ziadost o viac casu neozyva z menu “Cas pred obrazovkou”, ale posiela sa cez spravy. Sprava pride rodicovi resp. ako spolocna sprava obom rodicom, ak su obaja v rodinnom zdielani. Takze my mame s nasimi detmi rozpisane nejake hromadne spravy, a teraz mame medzi spravami uplne rovnake vlakno, no len so ziadostou o viac casu. Uplny nezmysel hlupy a neviem ako to zmenit spat. Nehovoriac, ze neviem co sa stalo ale uplne to prestalo chodit. Chlapec spravu vidi ako odoslanu a nam nic nepride. Iba ked sa pozriem do menu “Cas pred obrazovkou” vidim ze o nieco ziada. Uz asi na tri krat som zrusil cely cas pred obrazovkou a nastavil ho od znova, no nic.

Strasne ma uz s***e cely apple
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3513
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Ako ste spokojní s iOS 17

Příspěvek od mirmo80 »

Prosím vás, dnes som manželke cez správu chcel poslať aktuálnu polohu, niečo v zmysle že tu a tu teraz to a to. A ono to tam nie je. Alebo ja zle hľadám? Ježiš otrasný je ten nový iOS.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 17

Příspěvek od TheSalko »

Funkcia "Contact Photo & Poster", male Contact Photo mi nedrzi vyrez a vzdy sa vrati do neorezanej povodnej fotky.
iOS17.1, kontakty mam cez Google account.
Vzdy to blblo (od roku 2016), ked to predstavili v iOS17, tak to fungovalo a teraz opat problem.
Robi to este niekomu?

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 313
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Ako ste spokojní s iOS 17

Příspěvek od honza.mac »

@mirmo : Myslíš správu jako zprávu sms ? Mám iOS 17.2 dev beta 2.
Myslíš toto :
ObrázekObrázek
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3513
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Ako ste spokojní s iOS 17

Příspěvek od mirmo80 »

Áno, toto som mal na mysli. Nie že by som to využíval denne, ale takto mi to príde normálne. Dík za info.

Inak strašne ma s**ú tie žiadosti o viac času pred obrazovkou. Nie len že to urobili tak debilne, že to chodí ako správa, no mne ani tá správa nepríde. Aktuálne mi chodí nejaký divný email. Žiaden "odklik" do nastavení, žiaden odklik z notifokácie priamo do nastavení. Predtým som rovno na AW podž prst a vybral konkrétny čas. A pritom v hláseniach všetko povolené. Strašná sprostosť.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 17

Příspěvek od TheSalko »

Obrázek

Od iOS 17.0 (aj posledna 17.1.1) mi CarPlay (Corolla 2021) obcas zobrazuje takto nezmyselne vysoky blok s navigaciou. Vtedy sa zmensi Music blok a skryje nazov prave hrajucej skladby. Prechadzajuce verzie iOS boli v poriadku.
Robi to aj vam tak? Viem ze zalezi od velkosti obrazovky v aute.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3513
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Ako ste spokojní s iOS 17

Příspěvek od mirmo80 »

Vcera som pouzival navigaciu a bolo to ok. Aj navigovanie aj pesnicka s obrazkom interpreta aj ovladanim. Mame 8" infotaiment.
iOS aktualny no navigácia google.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 17

Příspěvek od TheSalko »

Ja pouzivam Waze a obcas ukazuje takyto vysoky blok a obcas normalny.
Paradoxne, ked je viac info, tak ukaze normalny blok a ked je menej info tak ukaze takyto vysoky.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3513
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Ako ste spokojní s iOS 17

Příspěvek od mirmo80 »

Tak do iOS 17.2 sa vrátilo (alebo to opravili) pôvodné schvaľovanie času pred obrazovkou. Hurá.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 17

Příspěvek od rony »

v macOS v Music sa v Recenly Added vratilo clenenie "This week, This Month, Last 6 Months" aleluja!

A aspon ako tak viem zasa pouzivat skratku na pridavanie skladieb do Queue v Music.app na iPhone aj ked nie tak ako to bolo pohodlne, teraz sa mi cela povodna queue zmaze a pridaju sa novo naklikane ale ASPON NIECO, tak si davam pozor. tieto veci ma stvu asi najviac.

zostalo vkladanie pinlock kodu pri KAZDOM syncovani iPhone s macom, toto je desivo otravne a Apple na to nereaguje. Viem len, ze je to kvoli nejakemu blbemu sw, co sa hrabal v zalohach ci co.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3513
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Ako ste spokojní s iOS 17

Příspěvek od mirmo80 »

Nj, userfriendly je asi nenávratne preč. Pretože mám pocit, že niektoré veci robia, alebo zmenia, len preto, aby bolo niečo nové. A to asi ešte horšie, ako samotná zmena.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 17

Příspěvek od pegas »

Tak jestli mezi "many more" jazyky bude i čeština/slovenština, tak od března bude Siri pro nás o něco víc použitelná. Teď je strašný, když mně Siri do sluchátek čte zprávu/mail v češtině. :lol:

https://www.macrumors.com/2024/01/25/io ... 1-changes/

The Automatically Send Messages setting under Siri & Search has been renamed "Messaging with ‌Siri‌," and there is an option to set ‌Siri‌ to read incoming messages in a specific language like Spanish, French, German, Chinese, and many more. The change does not update the primary language that ‌Siri‌ listens in and responds to, but is limited to message playback.

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 313
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Ako ste spokojní s iOS 17

Příspěvek od honza.mac »

Omyl
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 17

Příspěvek od pegas »

No jasně, že "many more" nemusí zahrnovat češtinu, ale stejně tak to neříká, že tam nebude. Jelikož však Siri zatím česky nemluví, moc šancí tomu nedávám, nicméně to mně nebrání si to přát :-)

Odpovědět