Ako ste spokojní s iOS 16

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od serwo »

Zdravím. Mám update 16.3.1 a problém so zálohou. Nechce mi zálohovať z dôvodu nedostatku miesta na iCloud. Ale mám tam využité len 1,3GB Z 5GB. Zálohu fotiek mám vypnutú a ďalšiu zálohu mi vypočíta na +51,2GB. Pritom knižnicu fotiek mám tiež vypnutú a ďalšia položka pod tým je whatsapp, ktorý má zálohu niečo cez 200MB. Ďalšie apky majú zálohu pod 200MB. Tak jak je to možné, že mi vyráta veľkosť ďalšej zálohy cez 51GB? Dík za odpoveď.

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od Lipon »

Settings -> {AppleID} -> iCloud -> Device backups-iCloud backup -> All device backups - {název zařízení/iPhonu} -> Backup details
tam se ukáže jak velikost přístí zálohy, tak kolik jednotlivé aplikace v záloze zaberou místa - řazeno od největších

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od serwo »

Toto viem si pozrieť. Avšak už mi veľkosť ďalšej zálohy neukazuje, pretože pôvodnú som vymazal a keď dám zálohovať, tak to padne a dostanem toto:
Obrázek

Pridávam screen nastavení zálohy, nemám tam nič, čo by mi zaberalo veľa miesta:
Obrázek
Obrázek

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od honza.mac »

Fakt si myslíte že na 3,7 GB iCloud protlačíte 51 GB zálohu ?
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

dodoalexo
Host
Host
Příspěvky: 11
Registrován: pon zář 05, 2022 7:35 pm

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od dodoalexo »

serwo píše:Toto viem si pozrieť. Avšak už mi veľkosť ďalšej zálohy neukazuje, pretože pôvodnú som vymazal a keď dám zálohovať, tak to padne a dostanem toto:
Ak dobre vidím tak tam máš napríklad Sygic. Ak si dobre pamätám tak sygic potrebuje na fungovanie mať stiahnuté mapy. Takže v oranžovej farbe máš dokumenty. A tam pravdepodobne zahŕňa aj nejaké mapy. A tie sú dosť veľké. To len príklad. Tebe tam ukazuje aplikácie. Dokumenty a dáta už nie.


Sleduj http://spravodaj.madaj.net/

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od pegas »

Ať koukám, jak koukám, nemůžu těch 51GB nikde vyčíst. Z toho posledního screenu to dává cca 1,2GB a zbytek apek, které nejsou vidět, jsou už jen v zanedbatelných kB. Takže velikostně by se to mělo v pohodě do 3,7GB vejít. Zkusil bych se odhlásit z iCloudu/Apple ID a zkusit tu zálohu znovu.

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od honza.mac »

To je ale iCloud tedy cíl …
Důležitý je pro uživatele zdroj zálohy a ověřit to může přes Nastavení —> Obecné —> Úložiště: iPhone
Jestli se mu zde zobrazí velikost < než 3,7GB tak pak je to na support Apple ale nepředpokládám to.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od pegas »

Asi tě špatně chápu. V úložišti vidíš kolik toho máš naistalovaného a kolik místa to zabírá, vč. iOS a systémových dat, ale to nemá nic společného s tím, co zálohuješ do iCloudu. Takže např. v mém případě, podle úložiště, po odečtení velikosti iOS a systémových dat, apky a jejich data zabírají 9,3GB, ale moje velikost zálohy na iCloud je 1,3GB (nezálohuju fotky).

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od honza.mac »

Já jsem netušil že pokud zálohuji iOS či iPadOS zařízení tak zdrojem zálohy daného zařízení je iCloud.
Copak systém a aplikace a jejich data leží na iCloudu ?
On umí Apple komprimovat zálohy ?
Z mého 512GB iPhone mohu provést zálohu na 5GB iCloud když jen iOS a systémová data mají velikost 24GB ?
No nevím chlapci jak to má Apple se zálohou na iCloud ale stačí vzít do ruky kalkulačku a hned vím že aplikace a všechny systémové soubory na mém iPhone mají velikost 78GB a to asi na 5GB iCloud nezazálohuji.
Nepočítám hudbu a fotky uložené v iPhone to je rázem o 150GB více.
Ale jestli mi něco uniká nebo jestli má Apple iCloud backup tak propracovaný že z mých 230GB obsazených dokáže zálohou na iCloud udělat 2,3GB hned opouštím zálohování přes iMazing na lokální disk a zapínám zálohu iCloud na všech zařízeních …
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od pegas »

Fajn, ale pak mně vysvětli, jak je možný, že 31,3GB (podle úložiště, bez fotek, videí a hudby) se mně dostane do 1GB zálohy a to zálohuju úplně všechno vyjma fotek, videí a hudby. :wink:

No, rony nám v tom určitě udělá jasno :)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od rony »

netusim preco ja?

1. nepouzivam iCloud backup (proste mam len free 5GB storage a nemam chut testovat ho na hranici zaplnenia) :)
2. ak ma teda vyzyvas cisto k spekulaciam, tak dobre:

Predpokladam, ze zalohovaci system Apple zvladol tak, ze neuklada zbytocnosti (ktore su u neho niekde inde).

Takze typicky teda nebude ukladat cele instalacie aplikacii -> tie ma v App Store a pri obnovovani systemu sa teda nebude nainstalovana appka brat z mojej zalohy ale system si ju stiahne z AppStore. Dosledky si spocitajte.

Podobne to bude zrejme s dalsimi datami.

Zaloha teda bude obsahovat nanajvys data, ktore si svojou cinnostou vygeneroval pouzivatel. Nielen priamo vedome ale aj tym, ze appky pouziva (a tie appky si vselico odkladaju).

Preto je mozne, aby zaplneny storage telefonu vo vysledku dal kludne zlomkovu velkost zalohy a PREDSA v nej bude "VSETKO".

Zalohovanie teda Apple neytvara ako kopia celeho storage bajt po bajte (IMAGE) ani kazdy jeden subor co je na storage.


Ja pouzivam zalohovanie v macOS. Moj iPhone ma zalohu o velkosti 20 gigabajtov. V telefone mam obsadenost storage 63 gigabajtov. Z toho neviem nic odvodit avsak, keby som sa rozhodoval ci pojdem zalohovat do iCloud, tak budem uvazovat, ci tych 20 gigabajtov bude vediet vmestit pod 2 gigabajty, aby som mal este 1-2 gigabajty volne vo free storage.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od pegas »

protože jsi v mých očích za odborníka :wink:
zcela logické vysvětlení, pro mě dostačující, uvidíme co honza ... :)
Díky rony!

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od honza.mac »

Já jsem také napsal že nezálohuji na iCloud.
Zálohuji pomocí iMazing do mac strojů.
Mám jen 5GB iCloud a v rámci Family MS Office 365 odlévám fotky na One Drive. Kde mám 1TB.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od rony »

este poznamenam, ze nepouzivam icloud photo library, takze zrejme sa to bude smazit zalohovat aj moje fotky.

nejasne tusim, ze po zapnuti icloud fotiek, sa tieto nebudu v zalohach nachadzat (ale pri obnove sa samozrejme zachovaju).

podobne to asi bude s hudbou avsak, tato sa podla mna nikdy neukladala do zaloh.

podobne to bude s dokumentami a ak pouzivate lokalny storage, to extremne zvysi velkost zaloh.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od Lipon »

pokud některá aplikace využívá local storage, tak pak se nafoukne velikost zálohy dané aplikace
takové aplikace taky mám, ale data v nich mám zálohovaná jinde, takže takovou appku vyloučím ze zálohy do iCloudu (typicky třeba OneDrive, Evernote, DropBox apod.)
mám 128GB verzi iP, volných jen nějakých 10 GB, přesto má moje záloha 1,7GB - většinu místa obsadila hudba, pak offline mapy z mapy.cz, fotky a videa, knihy
iCloud fotky neprovozuju, mám to jak Honza, fotky jdou na OneDrive

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od honza.mac »

Takže pokud se podívám na střeva zálohování iOS či iPadOS zařízení na iCloud pak tam asi “zálohování” musí probíhat na principu odesílání metadat obsahu a symlinků na aplikace.
Pak vidím úsporu ve velikosti zálohy.
A pak to vysvětluje problémy s obnovou z iCloud zálohy trvající klidně i tři dny.
Zlatá lokální záloha ať přes Finder nebo iMazing.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od serwo »

Apky sa na iCloud nezálohujú, iba ich dáta. Myslím, že do Macu sa záloha dá nastaviť aj s apkami, ale na iCloud nie.

Avšak, záloha sa z ničoho nič opäť rozbehla, čiže najskôr asi problém so serverom? Obrázek Problém sa vyriešil sám, každopádne vďaka za pomoc.

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od rony »

pamatam si obnovu iPhone len s pomocou zalohy v macu cez iTunes, ked este byvali instalacky aplikacii stiahnute v iTunes). Trvalo to 10 minut :) holt dnes je technologia omnoho dalej :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od pegas »

Celkem mám 56 apek a ani kilo dat v telefonu, všechno (fotky, videa, hudba, kancelářská data) mám rozházené po cloudech Google a Microsoft, takže u mě obnova telefonu přes iCloud je otázka 5 min.

@serwo tak fajn, že už ti to zálohuje a díky tvému dotazu jsme si tady udělali trochu osvěty o zálohování na iCloud :-)

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od Lipon »

Nejvíc času obnovy z iCloudu u mně vždy zabere postahování appek.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od mirmo80 »

Ja to mam zase tak, ze icloud backup mam len keby nieco. Neobnovoval som z cloudu ani nepamatam. Ked kupim novy telefon, prenasam data z povodneho.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od honza.mac »

Chlapi já to mám tak že zálohuji do macu.
Pokud mám novou iHračku provedu její zálohu a pak obnovu do nové.
iCloud používám jen pro kontakty a sms.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od serwo »

Ja tiež mám iCloud zálohu hlavne na kontakty, SMS, Drive, kľúčenku a ostatné iOS apky (poznámky, kalendár, pripomienky) a potom na dáta z niektorých apiek ako napr. chaty z messengerov a pod. Fotky zálohujem priamo na MacBook. Update vzdy robím cez DFU bez obnovy. Apky si potom znova stiahnem z AppStore. Možno niekomu sa to zdá zbytočne pracné, ale ja robím update 1x, max. 2x ročne.

Teraz som to síce porušil a asi 2 týždne po prechode z 15-ky na 16.3 som spravil update cez OTA na 16.3.1, pretože mi blbol telefón v aute. Vždy po odpojení, keď som ďalší raz sadol do auta, tak sa spojenie nenadviazalo, či už CarPlay alebo BT audio/telefón a znova som musel párovať.

Avšak neviem, či je to bug 16.3.1 alebo je to tým, že som robil OTA update, ale deje sa mi to, že otvorím napr. Safari, zadám adresu a nenačíta stránku, keď zavriem a otvorím znova tak už nevidím nič, len čiernu obrazovku. Úplne prestane Safari fungovať. Pomôže len reštart. To isté sa mi nedávno stalo s apkou Kontakty. Zrazu som nemohol na nič kliknúť, nič nefungovalo. Skúsil som zavrieť a znova otvoriť a nič, len čierna obrazovka. Tak zasa reštart. Čiže dosť často musím kvôli tomuto problému reštartovať a pripadám si už jak užívateľ Android alebo Windows, keďže pri iOS 15 ani neviem, či som telefón niekedy reštartoval. Snáď len keď sa mi raz, dvakrát v priebehu roka vybil.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od rony »

to, co opisujes, ze mas icloud zalohu, tak to nemas zalohu :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od serwo »

A čo je to?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od rony »

prislusne data v cloude a synchronizovane do zariadeni.

ale zaloha to neni, jasny pane. :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od mirmo80 »

Po poslednom update mi zmizla možnosť odpovedať správou pri prichádzajúcom hovore. Je tam len pripomenúť neskôr. Reštart nepomohol. Mám len niečo zle nastavené, alebo niekto podobná skúsenosť?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od honza.mac »

Mě odpovědět sms funguje.
Někdo mi volá a já kliknu na ikonu zprávy a mohu si zvolit z mnou navolených sms odpovědí.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od mirmo80 »

Tak chyba medzi stolickou a klavesnicou :). V nastaveni FiD som si povypinal vsetky pristupy zo zamknutej obrazovky. Zmiatlo ma to, ze to nefungovalo ani manzelke a nespojil som si to s tym, ze som nam tieto nastavenia pred par dnami zmenil. Po povoleni "odpovedat spravou" je opat vsetko ok :).

Aj ked myslim si, ze sa ikonka "odpovedat spravou" mala zobrazit vo chvili, ked som sa pozrel, kto mi vola. Ale nevadi.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od honza.mac »

Ach ta paranoia a snaha “omezit” přístupy na uzamčené obrazovce.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od mirmo80 »

Tak mne islo najma o to, aby nebolo dostupne control center uz som vypol aj zvysok. Ale ano, ja to obcas prehanam :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Stefan77
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 04, 2017 12:04 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od Stefan77 »

Dobrý večer, som nevidiaci majiteľ Iphone SE 2022 a Iphone používam za pomoci Voice overu. Asi nikto z Vás nepoužíva žiadne čítacie funkcie IOS a tak ste ani nepostrehli, že vývojári - teraz neviem či IOSu 16 alebo priamo rečovej syntézy, ktorá v IOS je - zdokonalili výslovnosť hlasu do takej miery, že on sa teraz snaží rozpoznať anglické slová a čítať ich správne. Samozrejme slovenským hlasom to nikdy nie je ono a vznikajú z toho úplné nezmysly nie len v anglických appkách ale aj v slovenských textoch. Proste v ostatnom čase mi mobil regulérne slovenské slovo "my" zásadne prečíta ako "mai", slovíčko "na vine" ako "na vain" ukazovacie zámeno "to" zásadne ako "tu" a mnoho mnoho ďalších. Anglickým textom - ak sú napríklad v kombinácii so slovenským - napr. ak je anglická ikonka v slovenskej appke - niekedy vôbec nejde rozumieť a vôbec neviem kam to reportovať. Na stránke Apple vidím len odkazy na články alebo komunitu. Mal by niekto nápad ako postupovať?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od rony »

Stefan77 píše:
sob dub 22, 2023 9:43 pm
Mal by niekto nápad ako postupovať?
Dobrý deň Štefan, priame poslanie spätnej väzby na Apple je možné jedine na stránke https://www.apple.com/feedback

Nedávno som ju využil, nastalo niekoľko zmien, ktoré mi tiež prekážajú (napríklad fakt, že pri zálohovaní do mac OS si zakaždým pýta PINLOCK a prestala fungovať jedna skratka, ktorú používam).

Na stránke zvoľte vhodné zariadenie napríklad iPhone: https://www.apple.com/feedback/iphone/

a tu už je formulár, ktorý vyplníte. Zrejme je najvhodnejšie použiť angličtinu.

Neočakávam, že môj feedback nejako iniciatívne zoberú za svoj, nečakám ani reakciu z ich strany. No ozvať sa treba a kľudne požiadajte známych, ktorí majú podobný problém o pomoc a nech aj oni sa ozvú.

PS: odstránil som vám schvaľovanie príspevkov v našom fóre.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od TheSalko »

Dve veci k telefonovaniu na iPhone:
1) Zoznam poslednych hovorov, zavolam niekomu z tohoto zoznamu. Dovolame spolu a ja uz idem stlacit cervene tlacitko pre ukoncenie hovoru. Lenze protistrana ten hovor ukonci skor a moj prst dopadne namiesto cerveneho tlacitka na cca predposledny riadok zo zoznamu poslednych hovorov. To samozrejme sposobi, ze nechcene zacnem vytacat dalsi hovor. Neda sa tam nieco nastavit, aby po skonceni hovoru tam bolo nieco, co tomu zabrani? Nejaka info obrazovka, ....

2) Pocas hovoru mi pipne notifikacia o udalosti v kalendari. Telefon mam v tom momente pri uchu. Lenze po tejto notifikacii ostane svietit display a obcas si aktivujem (asi uchom) hlasity odposluch... minimalne toto viem, ze v kedysi fungovalo normalne a spolahlivo, ale 16.4.1 je to takto.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od pegas »

Ad 1) to se mi taky stává a je to otravné
Ad 2) nepozoruji

Mám vždy a na všech zařízeních nejnovější verze OS.

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od honza.mac »

Už jste to reportovali Apple ?
Ad 1) Ano
Ad 2) Ano
Verze iOS 16.6
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od TheSalko »

TheSalko píše:
úte lis 22, 2022 12:32 pm
Ludia, co pouzivate CarPlay a Waze, funguje vam nahlasovanie udalosti cez to tlacitko, ako smeruje sipka na obrazku? Mne to vobec nic nerobi.
Obrázek
Tak problem vyrieseny. Mal som aktivovany "Inkognito" mod. Teda ocakaval by som, ze bud tam to tlacitko vobec nebude, alebo po stlaceni to oznami, ze je aktivovany Inkognito mod.

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Ako ste spokojní s iOS 16

Příspěvek od TheSalko »

Ahojte, otazka na tych, ktori uz maju iOS17. Ako sa sprava telefon po skonceni hovoru, ked druha strana skor zlozi? Uz to je nejako vyriesene? Popisoval som to tu v bode 1) viewtopic.php?p=704452#p704452

Odpovědět