This Apple ID has been locked for security reasons

Odpovědět
bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od bedo. »

Pred chvíľou som zapol môj iPhone a na displeji notifikácia: "This Apple ID has been locked for security reasons". Tento rok sa mi to stalo už druhý krát. Ono nie je problém účet zasa odomknúť, akurát je to otravné, lebo sa treba znova poprihlasovať aj do FaceTime a iMessage (vrátane príslušných aktivačných SMS). Stalo sa to ešte niekomu, resp. máte nejaký nápad, čím to mohlo byť spôsobené?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od rony »

mame zapnuty dvojfaktor? poziciavame niekomu telefon napr na hranie? pouziva niekto aúple id tohto telefonu este v inom zariadeni?

zmenili sme si heslo na nejake poriadne? a podobne otazky, ktore si polozte, preverte a pripadne preventivne porieste.

mame ako nazov appleid emailovu adresu, ktoru mate v plnej moci a s nalezitou ochranou = tj toez dvojfaktor?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od bedo. »

2FA som kedysi zapol, ale pri zapínaní chcelo ako zálohu telefónne číslo, čo je špatne, takže som ho zasa vypol. Tie "bezpečnostné otázky" sú podľa môjho názoru lepší druhý faktor ako hocičo spoliehajúce sa (aj keď nie primárne) na nezabezpečené SMS.Tam, kde používajú ako 2F štandardné TOTP (teda prakticky všade) ho mám samozrejme aktivované odkedy to bolo možné.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od rony »

dvojfaktor u apple nie je tak celkom na t.c. je to na zariadenie. naviac, tie bezpecnostne otazky jasne i popri tom.

i keby to bola sms, tak jednoznacne, to zariadenie musis mat. to je podstata a logika dvojfaktoru.

to, ze mas pocit, ze je to nezabezpecene, to je fuk, logiku veci to nenarusa. poslany kod je len dielik v skladacke.

avsak musim pripomenut znova: 2F u apple nie je (len) sms ale je to zariadenie.

mrkni sa sem

https://support.apple.com/sk-sk/HT204915

pred rokmi ano, nam apple ponukal len dvojzlozkovu pomocou t.c. kam sa posielala sms, ale to uz roky neplati a mame aj 2fa


citujem na konci:
Líši sa táto funkcia od staršej funkcie dvojstupňového overovania spoločnosti Apple?
Áno. Dvojfaktorová autentifikácia je integrovaná priamo v systémoch iOS, macOS, tvOS a watchOS, ako aj na webových stránkach spoločnosti Apple. Používa odlišné spôsoby nastavenia zariadení ako dôveryhodných a doručovania overovacích kódov a ponúka jednoduchšie používanie. Dvojfaktorová autentifikácia je potrebná na používanie určitých funkcií, ktoré vyžadujú zvýšené zabezpečenie.
Ak už používate dvojstupňové overovanie a chcete vykonať aktualizáciu na dvojfaktorovú autentifikáciu, prečítajte si, ako prejsť na dvojfaktorovú autentifikáciu. Ak váš účet dvojfaktorovú autentifikáciu nepodporuje, môžete svoje informácie chrániť pomocou dvojstupňového overovania.
a teraz sup k otazkam :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od bedo. »

Ja viem, ako to funguje, veď som písal, že som to skúšal. Pokiaľ by to telefónne číslo nebolo povinné (teda 2FA by bola len dôveryhodné zariadenie + záložné jednorázové kódy), v podstate by som nemal námietky (nakoniec aj TOTP je len generátor jednorázových kódov s obmedzenou platnosťou). Takto ale stačí útočníkovi trochu sociálneho inžinierstva u operátora, v AppleID vybrať "stratil som dôveryhodné zariadenie", pošlite mi kód cez SMS) a má 2F. Alebo nie?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od rony »

Dobre, preco to spominam... pri zapnutom 2fa je pomerne komplikovane pre hadacov hesiel ti konto prevziat. Tie hlasky mozu dost dobre vyplynut s pokusov o luskanie hesiel.

Nemusis riesit nejaky svoj vztah k 2fa ani to, ze v skutocnosti ja mam ako "druhe" zariadenie iPad bez t.c., co by si zistil, keby si zabudol na svoje pokusy s 2stupnovej autorizacie a prebehol si moznosti ake to ma teraz napr. podla linku, ktory pridavam... Ja ta nepresviedcam na 2fa, hovorime predsa o chybovych hlaskach. Na to, kolko pises o bezpecnosti je az divne, ze povazujes 2fa za horsi variant nez tvoj sucasny stav (tj. konto a heslo). Aj pre to, ze podstatou tak 2stupnovej aj 2faktorovej je pridanie tretieho prvku. Cize napriek comukolvek, co napises je tu vzdy nutna znalost 2 z troch prvkov ;-) Takze fakt, ze oklames operatora. Ale ako pisem, riesime problem s tym, ze ti niekto luska heslo a vyskakuju ti o tom hlasky.

tvoja teoria s operatorom totiz uz implicitne predpoklada znalost prvych dvoch prvkov, cize v tvojom pripade bez 2fa, uz sa nemusi otravovat s operatorom a uz tvoj ucet ma ;-)

Takze NASPAT k mojim otazkam vyssie, podme sa venovat im ;-) a ten 2fa si poprecituj, ale debatu na tu temu nemusime zasa pitvat (moj postoj je 2fa >>>> konto heslo).
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od bedo. »

rony píše:
pon lis 16, 2020 2:54 pm
tvoja teoria s operatorom totiz uz implicitne predpoklada znalost prvych dvoch prvkov, cize v tvojom pripade bez 2fa, uz sa nemusi otravovat s operatorom a uz tvoj ucet ma ;-)
to práve neplatí kvôli "bezpečnostným otázkam", ktoré sa tiež dajú považovať za druhý faktor a na rozdiel od SMS nie sú zneužiteľné (lebo odpovede na ne viem len ja a nikto iný sa k nim nedostane). Môže ich samozrejme hádať, ale bude to mať ťažké, keďže sú dve a obidve musia byť zodpovedané správne.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od mirmo80 »

Len tak btw, na tie bezp. otazky nie je zle mat ako odpoved nastavenu blbost.
“Kde sa spoznali tvoji rodicia” - ked viem, ze napr. v BA, tak napisem KE. Ak by ma ktokolvek poznal, alebo by nejakym socialnym inzinerstvom zo mna niekde vypadlo, ze BA, tak aj tak je to urocnikovi prd platne, pretoze len ja viem, ze som tam zamerne odpovedal zle. Je to sice uz riadne psychopaticke, ale bezpecnost je nepohodlna ;)

A este by ma zaujimalo, berie sa v bezp. otazkach do uvahy diakritika? Napr. je rozdiel odpovedat Trencin a Trenčín?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od bedo. »

áno a áno - kľudne si ako odpoveď môžeš dať ľubovoľný reťazec typu "XgTňhJou342", len si ho musíš zapamätať :-)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od rony »

bedo. píše:
pon lis 16, 2020 4:21 pm
to práve neplatí kvôli "bezpečnostným otázkam", ktoré sa tiež dajú považovať za druhý faktor a na rozdiel od SMS nie sú zneužiteľné (lebo odpovede na ne viem len ja a nikto iný sa k nim nedostane). Môže ich samozrejme hádať, ale bude to mať ťažké, keďže sú dve a obidve musia byť zodpovedané správne.

ako?

bezp ot nastupuju ak chcem ulovit ucet, ktoreho heslo nepoznam.

https://support.apple.com/sk-sk/HT201303

2fa nie su to iste. nikdy. 2fa je treti prvok potrebny pre uspesne prihlasenie do zariadenie.

fakt ta prosim, nevenujme sa tomu, pocitaj si ten text na linku vyssie. postuduj co to je v skutocnosti 2fa, co je 2zlozkova aby si tu nevymyslal veci ako to, ze konto heslo je viac bezpecne ako konto heslo 2fa. plus pleties bezp ot s 2fa.

https://support.apple.com/sk-sk/HT204152


vazne sa venuj tomu, ze ti prave niekto luska tvoje konto :)


niekto ti proste luska heslo a podme na tie otazky.

https://support.apple.com/sk-sk/HT204145
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od bedo. »

rony píše:
pon lis 16, 2020 7:24 pm
https://support.apple.com/sk-sk/HT204152
citujem:

Musím si stále pamätať odpovede na bezpečnostné otázky?
Pri používaní dvojstupňového overovania nemusíte vytvárať ani si pamätať žiadne bezpečnostné otázky. Vaša identita sa overuje výhradne pomocou hesla, overovacích kódov odosielaných na vaše dôveryhodné zariadenia alebo na telefónne číslo, na ktorom môžete prijímať SMS správy, a kľúča obnovy.

Ktoré mobilné čísla si mám pre účet overiť?
Pre účet si musíte overiť aspoň jedno telefónne číslo, na ktorom môžete prijímať SMS správy. Odporúčame vám overiť si všetky telefónne čísla, na ktorých možno prijímať SMS správy a ktoré bežne používate v iPhone alebo inom mobilnom telefóne. Mali by ste tiež zvážiť, či neoveriť aj číslo umožňujúce prijímanie SMS správ, ktoré patrí niekomu z vašich blízkych, napríklad manželke, manželovi alebo inému členovi rodiny. Toto číslo potom budete môcť použiť, keď dočasne stratíte prístup k vlastným zariadeniam.


Password breach teaches Reddit that, yes, phone-based 2FA is that bad: https://arstechnica.com/information-tec ... -that-bad/

"The upshot of all of this is that SMS-based 2FA is better than no 2FA at all, but only minimally so. Sites that allow stronger forms of 2FA but offer SMS- or call-based 2FA as a fallback should take notice. An intermediate improvement is to use phone-based apps with no fallback to SMS. The most superior forms of 2FA that are viable now include physical tokens with no use of OTPs or, if that’s considered too difficult for users, OTPs generated solely by apps. Security practitioners have been preaching this gospel for years."

Keď Ťa to zaujíma, vygoogli si viac, je toho plný internet. Primárny Apple 2FA je dobrý systém (ten, čo posiela notifikácie s mapkou pri prihlásení do dôveryhodného zariadenia), problém je ale s tou "SMS zálohou". A keďže celková bezpečnosť systému je vždy len taká, aká je bezpečnosť najslabšieho ohnivka v reťazi...

Proste SMS nebrať. U Apple, u bánk, nikde.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od rony »

okej, nechceme prejst dalej :) tak pockame, kym ti to lusknu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od bedo. »

Tak som na to asi došiel. Na iMac-u mám ako hlavný systém poslednú šelmu OSX 10.8, lebo mi tam bežia aj veci, ktoré v neskorších už nie (tak dobre) a proste aj (podľa mňa) lepšie vyzerá. Ale okrem toho tam mám ešte OSX 10.10 kvôli aktuálnym verziám prehliadačov (na 10.8 už s nimi začína byť trochu problém, požadované minimum je práve 10.10). V obidvoch mám povolený iCloud a ten aj normálne funguje, ale vypozoroval som, že keď prepnem systémy viackrát v rámci relatívne krátkeho času, tak to asi nejaký ich monitorovací systém vyhodnotí ako problém a "zamkne" príslušný AppleID. Až budem mať niekedy dlhú chvíľu, tak to skúsim overiť...

Tu to v podstate tiež popisujú: https://reincubate.com/support/how-to/a ... ud-locked/

"A number of factors can contribute to Apple ID or iCloud accounts being locked. In particular, using a variety of different tools to access iCloud data on the same account over a short period of time can often lead to this."

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od TheSalko »

Pripajam sa do klubu. Dost casto ma iPhone aj iPad vyzýva, aby som zadal heslo k iCloud uctu. Nemam 2FA.
Je to vazne dost otravne. Lenze z casu na cas, aj ked na 200% zadam sprvne heslo, tak nasledne vyskoci oznamenie, ze moj ucet je locknuty, unlock cez mail alebo bezp. otazky.
Nechapem to, preco sa to deje. Naposledy vcera vecer, hned po aktualizacii na iOS 15.2. Vyzval ma k zadaniu hesla k uctu a nasledne zamknuty ucet. Zacinam pochybovat o bezpecnosti Apple, ked sa taketo veci deju.
Ked ma vyzve, aby som zadal heslo, naozaj by som bol rad, ktora sluzba to heslo vyzaduje. Nie len ze je to k mojmu iCloud uctu.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od rony »

ja by som este skupil to heslo zmenit na ine, trosku komplexnejsie ak sucasne je len tak tak na splnenie podmienok.

pred rokmi sa mi to tiez stavalo, skor akoby ich overovacie servre nestihali, lebo samo od seba to prestalo
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od TheSalko »

To som zabudol povedat, ze robilo to, mesiac naspat som zmenil heslo a robi to stale.
To s tym nestihanim, to mam dojem, ze nieco na tom bude. Aj pred malou chviklou, iTunes na Win chceli heslo kvoli Apple Music, zadal som ho z Clipboardu, napisal ze nespravne, opat som ho tam dal z clipboardu (nerobil som ziadne dalsie copy) a uz islo.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od mirmo80 »

Trošku z iného, ale podobného súdka, tak by som sa opýtal tu. Dva krát po sebe mi prišlo upozornenie, že syn sa prihlásil so svojím Apple ID na novom zariadení. V tom čase nemal nič nové, ale aj tak som mu pre istotu zmenil heslo, ktoré ani nevie (ani to pred tým nevedel). A pred pár dňami znovu to isté upozornenie. Čo by to mohlo byť?
Dík
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od rony »

neotvaral nejaku webku, ktorej Safari predvyplnilo Apple ID (pretoze je predsa uz prihlaseny v telefone)?

napriklad https://appleid.apple.com/ alebo www.icloud.com

ma zapnute Obmedzenia (napr. aby nemohol menit Apple ID a ine konta v telefone?)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od mirmo80 »

V histórií prehliadača nevidím, takže asi nie. Obmedzenia majú nastavené obaja. Nevedia nič robiť ani s účtom, ani s heslami.

Volal som na apple support (btw, viete o tom, že už je aj SK support, nie len CZ? :), ja som nevedel) a nič významné zatiaľ nezbadali. Povedali mi, nech v jeho zariadení pozriem, či pod svojim ID nemá pridané nejaké ďalšie zariadenie a nech sa prihlásim s jeho ID na webe a či tam neuvidím niečo nezvyčajne.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od rony »

este mozno to, ze si to z nejakych dovodov mysli, ze meni mobil za iny.

fakt len fantazirujem ale veci ako: meni operatora (vymiena simkarty), alebo to pri nejakych prepinaniach nejakych funkcii si zacne mysliet, ze sa zmenil hw. pripadne tak, ze zapne airplane, geograficky zmeni polohu a zapne. Appe servery si pri tom pomyslia, ze nieco nove...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od mirmo80 »

Jj, všetko je možné. Na supporte mi povedali, že mali pár dní do zadu nejaký výpadok, takže aj to môže byť príčina. Na prvý aj druhý kuk sa zdá byť všetko ok. Ale kto ma tu už trošku dlhšie číta, tak pozná moju paranoju :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od TheSalko »

Ja sa uz necudujem, ze Applu unikli kedysi tie fotky celebrit. Nieco tak priserne ako zabezpecenie AppleID proste nemoze existovat (a ze je konkurencia silna).
Dnes prosim pekne 1x zamknuty ucet hned potom, ako som na milion % zadal spravne heslo (islo cez clipboard). Okrem ineho si pytalo moje heslo uz 4x v priebehu poslednych 3 hodin.
To zamknutie uctu sa realizuje cca raz za dva mesiace.

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od honza.mac »

Nikdy se mi nic výše popsaného nestalo.
Asi to nebude Apple-m.
Věřte že iOS, iPadOS a macOS zařízení máme v rodině ještě stále dost.
Jestli ona nebude chyba někde mezi židlí a klávesnicí … ;-)
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od TheSalko »

Jestli ona nebude chyba někde mezi židlí a klávesnicí …
Mam heslo v clipboarde. Zadam ho z clipboardu, iPhone napise, ze heslo je zle a da mi moznost ho opatovne zadat. Opat ho vyberiem z clipboardu, kupodivu uz je vsetko OK. To je presne ten problem medzi "zidli a klavesnici"...

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: This Apple ID has been locked for security reasons

Příspěvek od rony »

fixujes sa na to, ze problem podla teba je len v “spravnom” hesle.

len ten moze byt inde. kludne vo veci, ktoru povazujes za normalnu ale zrejme sposobuje to, ze si to heslo system neustale pyta.

neviem to inak ozrejmit ale opkujes nam tu ako moc mas to heslo spravne, ale to problem nie je.

dam priklad a nefixuj sa zasa iba na to. len dam priklad situacie, kedy si moze system vypytat heslo, robieva to v situaciach, ked usudi, ze je podivna situacia a treba overit pouzivatela.

opat opakujem, nefixuj sa na to, co konkretne napisem, chcem ta inspirovat v hladani.

napr. pristroj v kratkom case odrazu zmeni polohu. nie postupne, ze s nim ides a on si meria polohu a ma to nejaku trasu.

povedzme ze najprv je niekde, potom dlhsie nic a odrazu je na inom mieste.

ja by som cakal, ze mobil bol ukradnuty a niekto sa ho snazi pouzit. tak trebars system vyzve k prihlaseniu.

tymto smerom by som zacal uvazovat.

hladat odpoved na to, co robim, co by mohlo system nutit pytat si heslo.

dnesne systemy si heslo nepytaju len cojaviem “kazdych xx dni”, uz to ma viac podmienok. a treba uvazovat tak, ze nastavaju po nejakom podnete, a vacsinou je to zamerane na situacie, kedy moze dojst k ukradnutiu apple id.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět