Nefunkční notifikace emailových klientů

Odpovědět
falen
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: pát lis 06, 2020 11:33 am

Nefunkční notifikace emailových klientů

Příspěvek od falen »

Ahoj, stalo se mi, že přestala chodit notifikace z mailového klienta - prostě se emaily načtou až když do něj vlezu. Měl jsem outlook MS, ale dělá mi to i u bluemailu, gmailu a aplikace mail. Neví někdo čím to je? Notifikace mám všude povolené. Notifikace z messengeru, whatsappu fungují normálně. Mám staré SE ( ios 14.2). Telefonem to není - zkoušel jsem to na 6S a chová se to stejně... .

Děkuji

falen
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: pát lis 06, 2020 11:33 am

Re: Nefunkční notifikace emailových klientů

Příspěvek od falen »

Fakt nikdo neví?? Všem to funguje normálně?? Díky

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Nefunkční notifikace emailových klientů

Příspěvek od rony »

1. zalezi vcelku na tom, kto je provider mailboxu (typicky, Google Mail, ten urcite nenotifikuje okamzite, len u plateneho mailboxu alebo len v gmail app), notifikuje pri Fetch (pravidelne nacitanie mailboxu)

2. tak si pozrite Fetch - interval nacitavania.

Celkovo je to tak, ze push (okamzita info o maili) je "luxus". Ak potrebujes hned, tak u iOS takto funguje mailbox u Apple v appke Mail. Ak mas ine mailboxy, tak bud ich presmerujes alebo nastavis Fetch, ale asi nie moc casto, predsa len to potom robi celkom "provoz" (baterka, blabla).
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

falen
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: pát lis 06, 2020 11:33 am

Re: Nefunkční notifikace emailových klientů

Příspěvek od falen »

Na provideru?? Jako že by to měl jinak pro ios a jinak pro android? Mě to chodilo před tím než sem měl ios 14 a na androidu to funguje normálně. Teď sem měl možnost mít v ruce ios 13 a na tom to taky funguje... .

Tak ten luxus mi právě přišel jako normální funkce. No nic asi se tedy budu muset naučit koukat do mailu častěji. Takhle to pro mě bylo pohodlné... .
Každopádně díky za reakci... .

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Nefunkční notifikace emailových klientů

Příspěvek od rony »

no asi nemyslime presne to iste. ios ma push notifikacie, tie vsak “vysiela” server, kde je mailbox. musi to teda ten server vediet a aj chciet posielat.

potom su takzvane fetch, kde klient v ios dotazuje server a ked je zmena posle lokalnu notifikaciu.

odporucam guglit vzdy konkretneho providera mailboxu a jeho schopnost do ios posielat push.

ja ti mozem len reprodukovat, ze:

gmail vie posielat push ale zadarmo do ios nie v mail.app ale ano v gmail.app, alebo mate platene sluzby u google a potom vie

icloud apple mailbox vie a chce posielat push
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Nefunkční notifikace emailových klientů

Příspěvek od pegas »

Jen doplnění ronyho, že k nativnímu iOS mailu jsou alternativy, které push umí, např. Spark nebo Outlook.

falen
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: pát lis 06, 2020 11:33 am

Re: Nefunkční notifikace emailových klientů

Příspěvek od falen »

Nvm chlapi. Asi si úplně nerozumíme :-( . Mě to fungovalo, s aktualizací na ios14.2 přestalo. Používám standartně outlook jak jsem psal. Teď jsem zkoušel bluemail a nechodí to - tam je aspoň nastavení push nebo fetch (ale nedá se nastavit "stahovat v určitých intervalech - buď povoleno nebo zakázáno) v outlooku to zmizelo úplně... . Na androidech a ios 13 to chodí, ale na ios 14.2 ne.

Poradí mi někdo proč mi nechodí fetch notifikace? :-( Tak přeci není závislá na mail.serveru - ale ttřeba v app outlook se nedá nic takového nastavit :-(

Děkuji.
Naposledy upravil(a) falen dne pon lis 09, 2020 5:07 pm, celkem upraveno 1 x.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Nefunkční notifikace emailových klientů

Příspěvek od bedo. »

u mňa na SE1/iOS 14.0 je to takto:
Apple Mail: push notifikácie chodia len pre iCloud a MS Exchange účty
Gmail: push notifikácie fungujú pre "hlavnú" schránku (čo je dobre, o notifikácie, že prišla nejaká reklama aj tak nemám záujem)

Pokiaľ si dobre pamätám, rovnako to fungovalo aj na iOS 13.

Odpovědět