iTunes a synchronizace 2 zařízení

Odpovědět
jnw
Host
Host
Příspěvky: 87
Registrován: pon zář 30, 2013 7:23 am

iTunes a synchronizace 2 zařízení

Příspěvek od jnw »

Dobrý den,
sice tento dotaz asi už nebude mít smysl, pokud iTunes skončí, ale dokud jede, chtěl bych poradit s tímto: mám iphone a ipad, se kterými synchronizuji hudbu, videa a fotky s počítačem s Win10. Hudbu a video řeším tak, že mám na to playlisty pro svoje zařízení a fotky formou celé složky fotek na disku. Máme teď druhý iphone se svým vlastním appleID a nejsem si jist, co se stane po jeho připojení? Aby to tam nenatáhlo totéž, automatickou sync mám vypnutou pro jistotu. Chtěl bych, aby druhý iphone měl svoje vlastní synchronizace.
Jak to prosím funguje? Děkuji

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iTunes a synchronizace 2 zařízení

Příspěvek od rony »

uplne v pohode.

mam niekolko(!!!) ios zariadeni, vsetky pod jednym Apple ID, iPad, pod tym istym Apple ID, mam Homepod, Apple TV, vsetko jedno AppleID.

Apple pocital s tym, ze mame viac zariadeni, navrhoval system na fungovanie stylu "jedna osoba jedno AppleID viac zariadeni".

Zaroven to v pohode funguje i v pripade, ze mam DVA Iphony, kazde ma svoje separatne Apple ID a jeden pocitac s iTunes. Bude to fungovat cca tak ako si predstavujete. iTunes vie pracovat ako centrala pre celu rodinu.

Nic zvlastne sa nestane.

Ak ide o rodinu, tj. ten dalsi iphone je clovek z rodiny, odporucam vam naviac poskumat moznosti Home Sharing, je to pre rodinu skvela zalezitost
ako okrem ineho usetrit peniaze platene za aplikacie a dalsie sluzby ale HLAVNE lahsie spolupracovat v ramci rodiny.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

jnw
Host
Host
Příspěvky: 87
Registrován: pon zář 30, 2013 7:23 am

Re: iTunes a synchronizace 2 zařízení

Příspěvek od jnw »

Aha. Asi dělám něco blbě :-), zejména jde o fotografie. Mám na jednom telefonu ruční výběr složek, ty se OK natáhnou. Ale připojím druhý mobil, kde chci mít jiné složky, ale natáhnou se ty stejné. To si iTunes nepamatuje, co je namapováno? Nebo je to třeba někde uložit?

Ještě dotaz - pokud zvolím jednu složku s fotkami, která ale obsahuje podsložky a já nechci všechny podložky do telefonu, itunes mi nedovolí je zvolit

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iTunes a synchronizace 2 zařízení

Příspěvek od rony »

ked pripojis oba iphony naraz, kazdy ma vidiet itunes separatne. skus to

kazdy mozes zvlasst nakonfigurovat nastavit co odkial syncovat.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

jnw
Host
Host
Příspěvky: 87
Registrován: pon zář 30, 2013 7:23 am

Re: iTunes a synchronizace 2 zařízení

Příspěvek od jnw »

ano to jede, zajímavé že najednou

ale podsložky ve složkách Foto, nejdou vybírat - iTunes vždy vezme celou hlavní složku bez vlivu na podsložky

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iTunes a synchronizace 2 zařízení

Příspěvek od rony »

kazdemu vyber inu zlozku, ja som uz davno nevidel PC, tak neviem ako to teraz vyzera
ale fotky mam v kazdom inak ale pouzivam mac os
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: iTunes a synchronizace 2 zařízení

Příspěvek od Gaaspi »

A to čo malo byť v prvom príspevku že iTunes bude končiť??? Preboha s čím by sme potom synchronizovali? Budeme musieť zakúpiť tie Wondershare TunesGo a tak? Inák ja bežne pripájam na jedno ID viac mobilov a po pripojení sa opýta či ho dať ako nový iphone, alebo obnoviť zo zálohy a ešte sa aj to opýta z ktorej. Takže ešte aj dva tri telefóny môžu byť zálohované a ešte k tomu aj keď sú dva rovnaké modely aj to rozozná. Tak pekne to rozdelí že ja som minule na iCloude našiel zálohu iphonu ktorý už pól roka nemám.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iTunes a synchronizace 2 zařízení

Příspěvek od mirmo80 »

iTunes uz skoncil v macOS. Myslim, ze pre win stale ostane.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: iTunes a synchronizace 2 zařízení

Příspěvek od Gaaspi »

Ahaaaa. Lebo už som sa velice zlakol... Inák fúú čo idem synchronizovať? Tak starú rachotinu že sám iTunes mi vynadá tak ako zvykne Rony :-)
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Odpovědět