Adresa práce ako súradnice

Odpovědět
TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od TheSalko »

Ahojte.
Urobím si pripomienku (interná iOS App), a chcem, aby na mňa "vyskočila", keď prídem do práce. Aby to fungovalo, musím mať pri svojom kontakte uloženú adresu mojej práce.
Pracujem na adrese ulica Elektrárenská 1, ibaže táto ulica je skutočne obrovská (cca 2km) a pod číslom "1" je tu registrovaných veľmi veľa firiem. Potreboval by som k môjmu kontaktu zadať súradnice mojej práce namiesto adresy.
Keď sa to snažím zadať adresou, tak to proste dá do stredu Elektrárenskej a pripomienka nevyskočí. Keď si dám špendlík na mapu a z neho sa to snažím priradiť, Apple to prevedie na adresu, ktorá je zase mimo.
Ešte pri iOS 11 mi to fungovalo, tam to bolo definované iným spôsobom.
Vedeli by ste ma nejako naviesť na správnu cestu?
[iOS 13, iPhone 11 Pro]

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od rony »

chod na Apple Mapy

vyznac si to miesto - prst pridrz na nom.

potom chod do zdielat, tam pripomienky.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od TheSalko »

Rony, vďaka za reakciu, ale vysvetlím, čo som chcel dosiahnuť.

Obrázek

V rámci úspory času sa snažím robiť veci čo najefektívnejšie. Teda vytvorím pripomienku, dole stlačím symbol Lokácie a potom sa zobrazia tlačítka "Príchod domov", "Nastúpenie do auta".
A keď mám zadanú adresu práce (pri mojom kontakte), tak sa tam zobrazí aj tlačítko "Príchod do práce". Lenže nedokážem zadať adresu práce pomocou ulice a popisného čísla (lebo sa to proste nedá) a potom tento systém odmieta fungovať. Viem iba presné súradnice, ale tie zase nie je schopný tento workflow akceptovať.
Proste chcem využívať tú funkcionalitu, ktorá mi príde veľmi efektívna, ale nedokážem to nastaviť, aby som to dokázal využívať.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od rony »

myslel som, ze si to potom vies nejako prezobat dalej do toho.

bohuzial tuto funkcnost nevyuzivam, prisla mi nakoniec otravna a dost zeruca baterku :-) ale rozumiem tej frustracii, ze nevies presne pichnut spendlik na konkretne miesto a drzi sa to smerovacich cisiel.

mal som teda pocit, ze tym mojim opisom sa ten pichnuty spendlik da nejako preniest do pripomienky
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od Jirka_S »

Já třeba nechápu, proč nelze totéž provést u jednotlivých kontaktů v adresáři, prostě přiřadit místo ke kontaktu stejně jako v jakékoli navigaci. Tohle postrádám roky a nejspíš se nic nezmění.

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od TheSalko »

iOS 12 a 13, pokiaľ tam nie je pevná adresa, tak pripomienky na lokáciu sa zjavne nedajú použiť.
By ma zaujímalo niekde v USA alebo Kanade v odľahlom lese, ako tam zadajú adresu...

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od Metalgirl »

Mě to taktéž fungovalo hodně, hodně kdysi dávno, jsem potřebovala, aby mi vyskočila u obchodu připomínka na nákup. Taky asi naposled snad iOS 10 nebo 11, od té doby mi to nefunguje. Celá krásná funkce k ničemu. Takže bohužel neporadím, jelikož se mi to nepodařilo rozchodit, ani po resetu lokalizací.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od rony »

jeden dovod preco to nejde ma napadol, ze prave tie velmi volne suradnice zrali baterku - mne jedine taketo upozornenie vtedy davno, zozralo za pol dna. preto som to prestal pouzivat. No a teraz nemam prilis napadov na vyuzitie - na nakupy mam Pripominky ale tie manazujem doma, do obchodu ked pridem, len odskrtavam a rutinu mam taku ,ze VZDY v obchode kukam pripominky ;-)

na lokacne varovania by snad este siel pouzit IFTTT.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od TheSalko »

Ja to pouzivam dost casto, ked potrebujem nezabudnut nieco zobrat z domu. Pridem domov a vyskoci to na mna. Ono to bolo tak dizajnovane, aby to bolo easy a na tu adresu to aj skvele funguje. Snad iOS 18 ;)

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od Clon »

Zere to baterku, tak nic nebude. Pak si nekdo bude stezovat na malou vydrz.
Jedine by to mohli rozpohybovat za podminky, ze zaroven bude pripojena powerbanka (iOS 24). Po jejim odpojeni se ale vše smaze !!!
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od mirmo80 »

@Salko: a co keby si to skusil cez skratky - osobna automatizacia - ked sa telefon pripoji na wifi “xyz” tak ...

Ja som cez to skusal nastvit “kde sa pripojis na wifi, rozsviet v chodbe”. Sice mi to nikdy nefungovalo, ale kto vie. Mozno to nejakym updatom opravili a ani o tom nevedia. Nemal som posledne cas hrajkat sa s tym, ale vratim sa k tomu.
Ak to ti bude fungovat, tak ta to sice neupozorni na adrese, ale az v miestnosti kam prides, ale asi lepsie ako nic.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od TheSalko »

Ako dal som tomu šancu cez shortcuts, ale:
https://support.apple.com/en-gb/guide/s ... 971e63/ios
The following automations cannot be run automatically:
Arrive
Before I Leave
Bluetooth
Leave
Time of Day
Wi-Fi

Takže keď prídem domov na wifi, tak na mňa vyskočí asi na 4 sekundy male upozornenie, ze ci chcem spustiť akciu (napr. zobraz pripomienky) a pokiaľ si to za tie 4 sec. nevšimnem (keďže telefón je ešte v taške), tak mam smolu.
To vyzerá naozaj na iOS 27, lebo v Apple ľudia nerozmýšľajú ako napr. ja.
Je tu teda ešte možnosť, aby si Apple aktualizoval mapy a mal možnosť našu budovu identifikovať nejako lepšie, ale ... mnou hlásené bugy na Apple neboli schopní za 3 roky opraviť.
No nič, budem trénovať pamäť a nebudem zabúdať veci v práci :)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od mirmo80 »

Uprimne, nechapem automatizaciu, ktora potrebuje potvrdenie. Tiez som si chcel nastavit, aby sa rano na atv zaplo radio a ja zapnem uz iba receiver. Skratku mi slo vytvorit, v danom case sa spustila a od mna mna chcela potvrdit ze spustit. Nechapem.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od Metalgirl »

rony píše:ze VZDY v obchode kukam pripominky ;-)

No a já právě jen jednou za čas, tak jsem chtěla, aby na mě vyskočily, ať na ně nezapomenu, připomínky nepoužívám totiž rutinně. :)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od rony »

hej chape, no bez nich kupujem nezmysly a skratilo mi to cas obiehania.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od bedo. »

Ani tú baterku by to žrať nemuselo, lebo na +-50m by mala stačiť aj triangulácia z BTS, ku ktorým je telefón aj tak pripojený. Len toto už nie je Stevov Apple...

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od Anndy »

Mne to funguje a batéria je v pohode. Používam najmä práca a domov. (Proste nech mi pripomenie veci, ktoré chcem aby mi napadlo v práci - alebo doma. Nemám presné príchody). Mám na to aj shortcut.

Hento je ale problém. Ja som to nejako oklamal pri práci (chcel som presne vchod do podzemných garáži - čo je asi 60m inde ako hlavný a číslo ulice) podarilo sa mi to nejako.
Už si nepamätám. Neviem, či som náhodou nesaškoval že som bol na mieste a dal som pridať aktuálnu polohu. Ale klamal by som.

Ešte je na to trik - niekedy treba dať inú ulicu - hoc vedľajšiu - ale môže byt bližšie ako tá ktorú chcem v ponímaní apple. Veď navyše je tam aj min 100m Rozptyl vždy a to to celkom slušne vie pokryť. Mne to pípne už vtedy keď keď autom sa blizim k budove prace. A to stačí. Si už zapamatam a ostane to svietiť na display.
Jednak už v aute pri parkovaní sa to objaví (apple CarPlay) potom to ostane bodka na hodinkách a koniec koncov aj na iP. Už nezabudnem :-)
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od TheSalko »

Toto su spominane suradnice: (48.1706312, 17.1537167)
V AppleMaps ked budes davat “spendliky” okolo tohoto bodu, tak bude v dost velkej oblasti ukazovat adresu “Elektrárenská 11983/127C”
Takze jedina moznost je si nastavit tuto adresu k mojmu kontaktu. Lenze ked si das nasledne zobrazit, kam ta adresa smeruje, tak je to o hodny kus mimo. A teda ked pridem do prace, tak na mna pripomienka nevyskoci.
Ale skusim najst nejaky bod okolo, ako pise @Anndy, cez ktory prechadzam a ma jednoznacnejsiu adresu.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od Anndy »

A keď skúsiš na mieste pridať poznámku dať tam adresu, ale daj že výber aktuálnu polohu. Čo to spraví?
Ak to nechá správne, tak by som si to vždy potom pripomienkoval histórie.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od TheSalko »

Myslis ako v app Pripomienky? Ze ked bude v praci, dam novu pripomienku a nastavim aktualnu polohu pre upozornenie?

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od mirmo80 »

Asi ano, pretoze som skusil nastavit “pripomenut doma”, prisiel som domov a nic sa nestalo. A ked som pozrel do pripomienky, tak podla telefonu som bol o vchody vedla. Tak som to premenil na “aktualna poloha” a uvidime ked znovu pridem domov.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od Anndy »

TheSalko píše:Myslis ako v app Pripomienky? Ze ked bude v praci, dam novu pripomienku a nastavim aktualnu polohu pre upozornenie?
Presne tak.
A potom on si aj pamätá posledne miesta - tak toto by si mohol zapamätať.

Alebo je ešte jedna možnosť. Nepridávaj si miesto pripomenutia cez tú šípku - ale cez to “i” v krúžku a tam vyber miesto a potom sa ti to aj dovolí na mape vybrať rozsah od 100m viac. Tak daj na tu zlu adresu ale 700m a chytí to snáď aj teba.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od TheSalko »

Tu moznost cez “i” samozrejme poznam a rozsireny perimeter funguje. Len chcel som vyuzivat tu moznost cez one click.
Dam potom vediet, ze ci dokaze odchytit aktualnu polohu.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od mirmo80 »

Tak u mna (zrejme) nefunkcne. Prisiel som na adresu a nic. Neviem co by som mal nastavit inak.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od Anndy »

Tak aby to fungovalo bolo treba mať zapnuté niečo v nastaveniach polohy. Po pravde si už nepamätám čo. Na fóre to tu niekde bude. Ale všeobecne mám povolené takmer všetko v polohách.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Adresa práce ako súradnice

Příspěvek od mirmo80 »

A mas pravdu. Nemal som v systemovych sluzbach povolene “polohove upozornenia”
Dik

@Salko: to by mohlo zafungovat, co Anndy radi. Tiez som chcel zadat adresu ku svokrovcom, ale hadze to inde ako byvaju (dedina). Tak som miesto dal “aktualna poloha”, ked som tam fyzicky bol, a funguje.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Odpovědět