Aplikace Fotky a Fotky na iCloudu - pár obecných dotazů

Odpovědět
Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Aplikace Fotky a Fotky na iCloudu - pár obecných dotazů

Příspěvek od Onygzzer »

Zdravím,

předem se omlouvám za založení nového vlákna, jistě by bylo kam pokračovat, ale nějak se mi nedaří najít to správné vlákno.

Jde o jednoduchou věc. Vždycky jsem si třídil a zálohoval fotky jednou za čas z telefonu uplně ven. Nedávno jsem si ale zaplatil vyšší tarif iCloudu a rozhodl jsem se používat Fotky na iCloudu. Všechno funguje super, komplet knihovnu jsem si nauploadoval, synchro a další automatické zálohy probíhají ku veškeré spokojenosti.

Teď jsem ale narazil na uplně elementární problém. Mám guču fotek, žádná alba. Vytvořím si album, pak procházím do historie knihovnu a přidávám si do alba fotky.

Teď co nechápu:

Proč fotky, které si přidám do alba vidím pořád mezi ostatními fotkami? Jak mám teď dál přidávat fotky, když z paměti nevím, jestli už jsem si danou fotku do alba přidal nebo ne?

A co mě teda štve snad ještě víc je to, že když si na jeden zátah přidám do alba třeba 20 fotek, tak pak v tom albu sedí časová chronologie tak jak má být. Ale pak si, třeba druhý den projdu všechny fotky ještě víc do historie, zjistím že mám dalších 5 fotek která chci do alba přidat, ale po jejich přidání se pak tyto v albu zobrazují jako nejnovější. Zjednodušeně řečeno: lze obsah alba zobrazovat chronologicky dle data vyfocení?

Snad to bude aspoň trošku pochopitelné :)

Díky předem za každou reakci :)
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Aplikace Fotky a Fotky na iCloudu - pár obecných dotazů

Příspěvek od mirmo80 »

K prvemu dotazu: pretoze album je len virtualny priecinok. Fotku z hlavnej zlozky fyzicky nikam nepresuvas. V albume je nieco ako odkaz.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Aplikace Fotky a Fotky na iCloudu - pár obecných dotazů

Příspěvek od rony »

a tym padom je mozne mat jednu a tu istu fotku kludne aj v niekolkych albumoch. Zaroven apple vie vyrabat aj meta albumy typu fotky na ktorych je konkretna osoba, fotky z konkretnych miest atd. atd.

to s vyhodou pouzivas na detailnu katalogizaciu fotiek.

toto mimochodom nie je vysada cloudovej kniznice, toto robi ios odjakziva.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

nunasjiri
Host
Host
Příspěvky: 87
Registrován: pát črc 29, 2016 2:28 pm

Re: Aplikace Fotky a Fotky na iCloudu - pár obecných dotazů

Příspěvek od nunasjiri »

Vyborna funkce je Sdilena alba, mam takhle skoro 6.000 fotek. Vytvoris album, nahrajes do nej fotky, smazes z Fotek.
Pro mne vyhody: denne muzes pridat az 1.000 fotek, nezabira to misto na cloudu, kdyz v albu na tlacitku Lide pridam manzelku, tak vidi ty same fotky co ja chci aby videla. Bere to i videa, myslim do 15 minut.


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Aplikace Fotky a Fotky na iCloudu - pár obecných dotazů

Příspěvek od rony »

presne tak, no ja by som tam nedaval veci, ktore si chcem uchovat ale inak ako priebezne nazdielanie fotiek je to superskvele
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Re: Aplikace Fotky a Fotky na iCloudu - pár obecných dotazů

Příspěvek od Onygzzer »

Díky za reakce. A to chronologické řazení asi nelze co?
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Aplikace Fotky a Fotky na iCloudu - pár obecných dotazů

Příspěvek od Jirka_S »

Mně se teda fotky ve Fotkách řadí podle data vyfocení správně, i když jsem je uploadoval z jiného zdroje a ne vždy najednou v dávce.
edit: aha, já neměl na mysli alba (ta moc nepoužívám), ale Fotky.
Naposledy upravil(a) Jirka_S dne úte říj 08, 2019 5:19 pm, celkem upraveno 1 x.

Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Re: Aplikace Fotky a Fotky na iCloudu - pár obecných dotazů

Příspěvek od Onygzzer »

I když si vytvoříš své album, do něj si naházíš nějakou dávku fotek. V té jedné dávce to seřadí správně. Ale každé další přidání fotek do řadí časově nad tu první dávku. Tzn. neřadí to dle data pořízení snímku, ale dle data přidání do alba.
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

Odpovědět