Dark mode

Odpovědět
pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Dark mode

Příspěvek od pegas »

Jelikož už téměř 30 let čumím denně do kompu, začínám mít oči vysvícený jako králík, takže tmavý režim, tapety atd. jsou pro mě úlevou. Na plnohodnotný dark mode si musím počkat až na iOS 13 (což už není tak daleko, cca 6 měsíců), ale našel jsme jistou náhradu v iOS12, více viz https://www.lsa.eu/2019/01/01/jak-na-ip ... ri-sekund/ (místo lsa vložte [BULVAR: odkazujte na jiné zdroje])

Nastavil jsem si i tu zkratku, takže přepnutí zpět je otázka vteřiny. V podstatě všechny nativní Apple apky fungují bez problému, z mnou nainstalovaných apek třetích stran má špatnou korekci barev Viber (ale dá se to) a Google Fotky (to je nepoužitelné, protože z nich udělá negativy). Ale s rychlým vypnutím/zapnutím dark modu to jde vyřešit. Každopádně, než bude nativní dark mode v novém iOS, tak to bez větších obtíží přežiji s tímto režimem. Možná, že kompenzací za ne 100% dokonalost by mohla být delší výdrž baterie.

P.S. Pro některé možná žádná novinka, tak sorry a moderátorům omluva za ten link na lsa, ale jinde jsem to tak hezky uceleně nenašel :-)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Dark mode

Příspěvek od rony »

Defakto si to nastavis v Settings v casti, ktora sa vola Pristupnost a asi tam ludia nechodia, lebo si myslia, ze to je pre postihnutych

Moj postoj k veci (kukanie do monitorov). skor mi citelne pomaha Night Shift, samozrejme musim mat stiahnuty jas (naozaj hodne, tak desatina).

Chvilku som skumal aj moznosti ciernej ale nikdy mi to dobre nevyslo.

Par dni mam vsak cierny rezim v macOS a ten zatial zvladam.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Dark mode

Příspěvek od Metalgirl »

Dark mode v mac OS je úžasný, hned od první chvíle ho používám, tak snad časem by mohlo být něco takového příjemného i na iOS, snad to tam nezmrví do nepoužitelnosti. V macOS to vychytali, ten dark mode je příjemný na oči.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Dark mode

Příspěvek od rony »

Mne by sa v ramci darkmode pacilo ak by to nejako vedelo - volitelne - prisposobovat aj webstranky :) ale zasa, tam to vyriesili uz pradavno Reading mode.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Dark mode

Příspěvek od pegas »

Tak při použití dark modu nebo alternativně nightu shiftu s potlačením bílé je výdrž baterie opravdu větší, při stejném používání to dává min. půl dne navíc.

Odpovědět