Zkratky (shortcuts)

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Zkratky (shortcuts)

Příspěvek od TheSalko »

Skratky naozaj boli kedysi aplikácia Automator. Apple ich kúpil a prerobil to na Shortcuts.
A bohužiaľ už aj ja som narazil na niektoré (pre mňa) nezmyselné obmedzenia, ktoré mi proste nedávajú zmysel.
https://support.apple.com/en-gb/guide/s ... 971e63/ios
The following automations cannot be run automatically:
Arrive
Before I Leave
Bluetooth
Leave
Time of Day
Wi-Fi

Chcem automaticky spustiť akciu, keď telefón príde na lokáciu, ale bohužiaľ sa akcia nespustí, kým to nepotvrdím. O baterke to zjavne nebude, keďže aplikácia Reminders robí to isté.
No proste, vedel by som si predstaviť lepšie možnosti automatizácie.

Trošku OT, budík. Mám pravidelný budík Po-Pi na 07:30. Ale zajtra je akože 1. máj a ja chcem vypnúť budík na zajtra. Alebo sa iba zobudím skôr a nechcem, aby budík hulákal, kým budem v sprche, proste chcem ho vypnúť, ale zároveň nechcem zabudnúť ho potom zapnúť. Je síce rok 2020 a snáď každý Android má možnosť vypnúť budík iba pre najbližšie budenie, ale iOS nič.
Tak som sa snažil niečo porobiť cez skratky, aby som sa aspoň trošku priblížil k tejto primitívnej funkcii. No poviem vám, je to peklo. Som programátor, takže logické postupy zvládam, ale tu to nedávam. Keďže sa nedá spustiť automatická akcia v presný čas alebo na lokáciu, snažil som sa vytvoriť na ten deň pripomienku, aby to na mňa večer vyskočilo, aby som zapol budík. Získal som dojem, že Apple urobil všetko preto, aby som tento cieľ nedosiahol :)
Mám rád Apple aj iOS, ale nič nie je dokonalé.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Zkratky (shortcuts)

Příspěvek od mirmo80 »

Ja začínam mať dojem, že Apple prestáva byť user friendly, ak už neprestal.

servo: už chápem. To "keď sa pripojíš na wifi tak..." som myslel tak, že pripojenie na wifi bude ten impulz na nejakú akciu. Konkrétne som chcel nastaviť, aby sa mi zaplo svetlo v chodbe. Momentálne to mám cez domácnosť nastavené na lokalizáciu. Ale keď idem domov pešo, tak to zareaguje veľmi skoro. Alebo sme minule boli sadnúť na jedno v podniku trošku od nás, a svetlo v chodbe sa stále zapínalo. Tak som to chcel dať na wifi, pretože tú chytím až vo výťahu. A zafungovalo to ako píšem. Skratka na mňa vyskočila, že aktivuj. Ak to má byť skratka, čo ma má na niečo upozorniť "keď nastanú podmienky", tak ok. Ale ak je to nastavené ako automatizácia, tak tiež to chápem tak, že sa to má stať samé. Škoda, lebo dalo by sa s tým pekne vyhrať.

rony: áno, na záver počítame s možnosťou, že to nepôjde a bude len to čo bude.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Zkratky (shortcuts)

Příspěvek od rony »

a ja ti to chcem len skratit
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Zkratky (shortcuts)

Příspěvek od pegas »

Mám zkratku spustit náhodné přehrávání playlistu v YouTube Music, v nastavení zkratky je volba Zobrazit při spuštění, ať je tato volba zapnutá nebo vypnutá, nepozoruji žádný rozdíl ve fungování zkratky. Nevíte někdo, co to je?

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Zkratky (shortcuts)

Příspěvek od jeenik »

Nemáte někdo zkratku na zabezpečení bytu od jablotronu? Aplikace jablotron? Nějak mi to nefachá...

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Zkratky (shortcuts)

Příspěvek od jeenik »

Tak už jsem to rozchodil.

Odpovědět