Nadměrná spotřeba dat při iOS 11

Odpovědět
holanj
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 30, 2017 5:00 pm

Nadměrná spotřeba dat při iOS 11

Příspěvek od holanj »

Po instalaci ios 11 jsem během jednoho dne nasbíral cca 6,5 GB dat. Stalo se to při jízdě autem, nevšiml jsem si varujících SMS a bylo to tam. Po týdnu jsem nainstaloval iOS 11.1 a dnes jsem opět jel autem a od 26.9. jsem opět nasbíral 4,5 GB. Nevím jak zjistit co mi to žere, aktualizace mám pouze na Wifi. Je možné, aby to bylo přes rodinné sdílení, tam mám dvanáctiletého vnuka, třeba by to mohlo být z nějakých jeho her? Vůbec nevím jak to řešit, při ios 10 bylo vše bez problémů. Potřeboval bych vědět kde se dá zjistit statistika co která aplikace stahovala přes data.

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Nadměrná spotřeba dat při iOS 11

Příspěvek od jeenik »

Fotky či videa? Zálohování? Co takhle mrknout do nastavení/mobilní data?

holanj
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 30, 2017 5:00 pm

Re: Nadměrná spotřeba dat při iOS 11

Příspěvek od holanj »

Nyní je na mobilních datech všechno v pořádku. Včera večer jsem ještě přes iTunes aktualizoval systém. Mám pocit, že před aktualizací jsem v mobilních datech neviděl ASISTENT WIFI. Po prvním nainstalováním jsem měl Wifi scanner a hned mi hlásil že nepracuje s iOS 11. Potom jsem jel autem a zhruba po hodině jízdy jsem zjistil několik sms od operátora že mi nabihaji data. Při použití handsfree se mi nic nezobrazilo. Měl jsem ještě v autě iPad; ten jsem také upgradoval na iOS 11. Je možné že si aktualizoval přes telefon. Po instalaci iOS 11,1 se stalo to samé, opět v autě, tablet jsem sebou neměl, dokonce jsem ani neměl telefon přes handsfree. Po dvou hodinách jízdy opět nasbirano 4,5 GB dat. Dnes zatím nic, pomalu abych se bal sednout do auta.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Nadměrná spotřeba dat při iOS 11

Příspěvek od sharkee »

Pbvykle za to muze osobni hotspot aneb pripojeni jineho mobilu pres WiFi, v te chvili se totiz pripojeny mobil chova ne podle mobilnich, ale WiFi preferenci a nastaveni, takze jede vse
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

holanj
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 30, 2017 5:00 pm

Re: Nadměrná spotřeba dat při iOS 11

Příspěvek od holanj »

Ještě by to mohlo být CarNet v autě. Ale nemám zapnutý hotspot, zítra to v autě odpojim. Ale v iOS to nebyl nikdy problém, přemýšlím o downgrade. Jsem sem to dal, třeba se to stalo i někomu jinému. Potřeboval bych vědět zda je možné aby se při upgrade stala taková věc, nebyl jsem na to vůbec připraven.

korwin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: sob dub 03, 2010 6:04 am

Re: Nadměrná spotřeba dat při iOS 11

Příspěvek od korwin »

Tak mne celkem nepochopitelně vyčerpaly data systémové služby/exchange účty. Celkem 1,2GB během pár hodin - přitom jsem aktualizoval OTA, většinu dne jsem stejně na Wi-Fi. E-mail aplikace má 720MB. Tak nevím co se tam stahovalo :(
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Nadměrná spotřeba dat při iOS 11

Příspěvek od Petrt »

holanj: hloupá otázka - co máš za auto (stáří)? Kolegové si sdílí mobilní data z mobilu pro auto. Na rádiu jim pak fungují google mapy a auto toho využívá (Passat B8 a tuším i Sup3).

Jak píše jeenik, mrkni do Nastavení->Mobilní data a dole jsou Systémové služby, na to se taky zaměř.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

holanj
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 30, 2017 5:00 pm

Re: Nadměrná spotřeba dat při iOS 11

Příspěvek od holanj »

VW Caddy, 6/2017, navigace je samostatná. Teď mě napadá, dá se upgradovat přes mobil, ale nebyl zapnutý hotspot. Systémové služby dnes za cely den 3,2 MB.

EDIT:
Ráno jsem sedl do auta, telefon se připojil k handsfree a vzápětí se objevila hláška SERVER VPN NELZE NALÉZT, hned na to přišla SMS od Vodafone že jsem opět překročil limit dat atd. Tak nevím co se chce k serveru VPN připojit a jak to mám zlikvidovat bych mohl mít zapnutá data.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Nadměrná spotřeba dat při iOS 11

Příspěvek od sharkee »

Podívat se do připojení iPhonu k VW SYSTÉMU v autě.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Nadměrná spotřeba dat při iOS 11

Příspěvek od Petrt »

holanj píše:VW Caddy, 6/2017, navigace je samostatná.

To oni ji mají taky samostatnou (nějaký ten top model), ale pokud nedají do autam datovou SIM, tak je auto schopno pracovat s netem z mobilu.

PS: to máš na mobilu pořád aktivní hotspot anebo se todle vše děje s vypnutým hotspotem?
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

holanj
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 30, 2017 5:00 pm

Re: Nadměrná spotřeba dat při iOS 11

Příspěvek od holanj »

Vůbec nemám zapnutý hotspot, to je při vypnutém. V iOS 10 vůbec nebyla možnost zapnout samostatně VPN, je možné, že při aktualizaci na iOS 11 jsem si nevšiml, že je VPN zapnuto a spustilo to načítání dat. Po dnešním hlášení že SERVER VPN NELZE NALÉZT jsem vypnul VPN a nyní to data "nežere". Ale stejně mě to štve, štve mě že Apple nechal při novém systému novou možnost hned zapnout. Ty peníze přežiju, připadám si blbě. Stalo se to vždy po aktualizaci.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Nadměrná spotřeba dat při iOS 11

Příspěvek od Petrt »

Já tedy nikdy VPN aktivní neměl a i nyní (11.0.1) vidím u VPN "Nepřipojeno" a v podmenu není ani žádná VPN konfigurace vytvořena. Asistent Wi-Fi mám taky defaultně vypnut a po aktualizaci z 10.3.3 se neaktivoval.
Vůbec mě nenapadá, jak by za dvě hodiny mohl mobil protočit 4,5GB dat. A hlavně čím - mimo YT videa ti snad iOS nic velkého stáhnout ani neumožní (synchronizace fotek na iCloud, aktualizace aplikací na novou verzi, atd.).

Je ale taky pravda, že Aktualizace aplikací na pozadí mám léta vypnutou
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Nadměrná spotřeba dat při iOS 11

Příspěvek od rony »

firemny profil, rozne tie cinske profily (kvoli jailbreaku), cokolvek, co si vypytalo profil. to vsetko si mohlo dokonfigurovat VPN, ak to neurobil on sam pri pokusoch. Ludia maju motivaciu skusat VPNky ak chcu pozerat rozne prenosy online v TV. Zvycajne zistia, ze to chce platit ale nakoniec konfiguraciu tam nechaju :) Tazko vsak dohadovat. Ani mne po xxx upgradoch sa taketo veci nedeju. Ale od iPhone X ten pristroj ziskava pomalcky AI, takze bude to na koho hodit :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

holanj
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 30, 2017 5:00 pm

Re: Nadměrná spotřeba dat při iOS 11

Příspěvek od holanj »

Rozhodně jsem neměl žádnou VPN před iOS 11, jailbreak jsem také nikdy nedělal, nainstaloval jsem 11 a odjel, vzpomínám, že mi vyskočila hláška že WIFI scanner nelze spustit, že není pro 11. V desítkách mi některé aplikace hlásily že nejsou aktualizovány, šly s omezením spustit, od 11 to nelze. Možná si to zapnulo na telefonu ASISTENT WIFI a to způsobilo že to data sežralo. Dnes mi jde o to, co to vlastně způsobilo. Nejraději bych byl kdybych přišel na to, že jsem to zavinil já a příště si dal pozor.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Nadměrná spotřeba dat při iOS 11

Příspěvek od rony »

to si dohladas bud sam presmejdenim nastaveni alebo ti to niekto iny povie po podobnej prehliadke. Mozno len niektore veci povazujes za normalne a nesuvisejuce a ony boli :) pred par prispevkami by sa hodilo prezradit tie spotreby mobilnych dat, co tu viac ludi spominalo. Asi si si to pozeral ale moc si o tom nenapisal. Z toho sa neda nic uvarit :) V kazdom pripade ak ti rozne upgrady tahalo a zapojilo do toho miesto wifiny mobilne data, tak sme doma. Instalacky by mohli tolko zabrat.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Nadměrná spotřeba dat při iOS 11

Příspěvek od Petrt »

A když je Rony aktivní Asistent Wi-fi a je zrovna připojen přes mobilní síť, tak ti dovolí stáhnout velké instalačky? Dříve takové věci mimo wifi dělat nešly, jak je to dnes netuším.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

holanj
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 30, 2017 5:00 pm

Re: Nadměrná spotřeba dat při iOS 11

Příspěvek od holanj »

Tak jsem pátral a pátral až jsem se dostal na iPhone podporu, tam také nic nebylo vyřešeno. Nakonec jsem se rozhodl se vrátit na iOS 10.33, bohužel to Apple již nedovolí, a tak jsem skončil u továrního nastavení a nainstalování 11.0.2. A už je všechno v pořádku. Takže uzavírám své dotazy.

keisak
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: pát úno 17, 2017 9:47 am

Re: Nadměrná spotřeba dat při iOS 11

Příspěvek od keisak »

Ahoj, sice je to starší topic, ale ať nezakládám nový. Řesim na iPhone XS aktuálně 13.1.2 (děje se však někdy od upgradu na iOS 13) exrémní spotřebu mobilních dat, konkrétně dokumenty a synchronizace v systémových službách. Podle toho, jak jsem na wi-fi, je spotřeba klidně 200MB/den.
Co vše jsem udělal a co mám nastaveno:
- iCloud Drive vypnuto na všech zařízení, pro jistotu soubory z icloud drive vymazány (i smazané), aplikace soubory smazaná, odhlásil jsem se z icloudu ze všech zařízení (iMac, iPad, ATV, zrušil jsem rodinné sdílení), zkusil jsem udělat restore v DFU? nastavit jako nový iphone, obnovit ze zálohy (zálohuji do itunes, nikoliv do icloudu), smazal jsem všechny fotky z iphonu, fotky na icloud mám vypnuté, klíčenka vypnuto. Zkusil jsem založit o nové apple ID a přihlásit se pod tímto účtem, ale to také nepomohlo.
Jedině, kdy ke spotřebě mobilních dat v položce dokumenty a synchronizace nedochází je, když se odhlásím na iphonu z icloudu.

Dokážete mi, prosím, někod poradit? Díky

Odpovědět