iOS 9, 9.x - informace, zkušenosti

Odpovědět
frimlik_69
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: sob úno 04, 2012 12:23 pm

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od frimlik_69 »

Apple prestal podepisovat iOS 8.4.1 Takze kdo se nevratil do ted, mate smulu. Ja na iPad mini mam na zkouseni 9.1 beta3 a na iP6 jsem se vcas vratil na 8.4.1 Ten rozdil v plynulosti a odladenosti je propastny. Zatim nevidim jediny duvod prejit od spolehlive osmicky k zabugovane devitce. Kdo hlasi ze mu vse jede krasne a bez chyb, tak ten telefon nevyuziva naplno a proste to nevidi..

Unown
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: úte bře 02, 2010 4:03 am

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Unown »

pavelbures píše:Už konečně funguji klavesnice třetích stran tak, jak mají? Jde mi zejména o Swiftkey

Me fungovala I na posledním 8..os cajk...

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od cuting »

na 9.0.1 se mi občas stávalo, že při skrolování v safari se mi telefon trošku kousal, ale 9.0.2 je už OK. Ale ano, připouštím, že telefon nevyužívám "naplno" ...... Apropó - co to je "využívat naplno" ? :)
 Apple hračky 

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Jadro »

To by me taky zajimalo... Spis bych rekl, ze bud ma dotycny smulu a neco bezi blbe, nebo se mu neco seklo na pozadi a je potreba udelat obnovu a nastavit jako novy...

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od sharkee »

To opravdu ze Safari zmizela možnost přepnutí na plnou verzi webových stránek? Neumím to nikde najít.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Renik
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 822
Registrován: ned pro 05, 2010 8:53 pm

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Renik »

Sharkee: podrz prst na ikonke pre refresh stranky a tam to mas. V mojom pripade to tam je, no aj po kliknuti mam stranky mobilne..
MacBook Pro Retina 13” 2016 | 2 GHz Intel Core i5 | 8 GB 1867 MHz LPDDR3 | 256 GB SSD | Intel Iris Graphics 540 | MacOS Sierra
iPhone X 256GB Space Gray
Apple TV 4 64GB

PaNNy
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 13, 2010 10:12 pm

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od PaNNy »

Kromě toho je to i v share menu..

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od sharkee »

Diky
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Clon »

PaNNy píše:Potom už zbývá jen synchronizace emailu přes iCloud. Jde to nějak udělat, abych po updatu iOS dostal do iPhonu i emaily, co tam byly (bez emailu na @icloud.com)? To je jediný, o co jsem přišel.

Ja pouzivam gmail a protokol IMAP. Maily mam vzdy, VSUDE a nikdy jsem neprisel o zadny. Krom toho mi maily nezabiraji drahocenne misto v telefonu.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od pegas »

Souhlasím. Služby Google fungují skvěle na všech platformách, iOS nevyjímaje, používám většinu (gmail, drive, music, photo, calendar atd.) a naprostá spokojenost.

Harmonie
Host
Host
Příspěvky: 46
Registrován: pon dub 06, 2015 10:29 am

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Harmonie »

Clon píše:Ja pouzivam gmail a protokol IMAP. Maily mam vzdy, VSUDE a nikdy jsem neprisel o zadny. Krom toho mi maily nezabiraji drahocenne misto v telefonu.


Nic proti řešení, to je v pořádku, ale poslední věta je zjevný nesmysl. Jak můžeš mít všechny emaily v telefonu kdykoliv k dispozici a přitom je tam nemít? Protokol IMAP ti nabízí právě zrcadlení obsahu, který je na serveru, v tvém telefonu, tabletu, etc. To znamená, že ti naopak místo v telefonu zabírají. Aby nezabíraly tolik místa, musel bys mít nastaveno, aby se stahovaly pouze hlavičky nebo emaily do určité velikosti, ale i tak budou pořád dostupné lokálně, tzn. místo zabírají.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Clon »

Moje aplikace Gmail mi zabira presne 43 MB po nekolikaletem pouzivani. Mailů tam (na gmailu) mam jako máku. Vsechny jsem cetl. To je praxe. Teorii ti nevysvetlim. Mozna to funguje podobne jako prohlizec. Kdyz vypnu wifinu a jdu do aplikace Gmail - napise mi to "zadne zpravy offline" = v iPadu zadne maily nemam. Tudiz nezabiraji drahocenne misto, coz je dle tveho nazoru Zjevny nesmysl.
Ale mozna by jsi mel od teorie zkusit prejit k praxi a zkusit to.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Harmonie
Host
Host
Příspěvky: 46
Registrován: pon dub 06, 2015 10:29 am

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Harmonie »

Jak říkal Forrest Gump: "Moje máma mi vždycky uměla všechno vysvětlit tak, že jsem tomu rozuměl." Pokusím se o totéž. Problém je pouze v tvém špatném a protiřečícím si popisu, kde zcela zbytečně motáš do cesty IMAP...

Jestli nemáš žádné zprávy offline, tak je jasné, že ti nezabírají místo, ale už pak neplatí tvé předchozí tvrzení, že máš všechny zprávy kdykoliv a kdekoliv dostupné. Protože ty zprávy jsou pro tebe dostupné pouze online! Je to jako bys tvrdil, že máš v telefonu kdykoliv dostupných 1000 4K filmů, protože máš přístup na internet a můžeš si je stáhnout...

Ať píšu k tématu, to co používáš, je obyč. aplikace, která ti v jednodušší podobě nabízí pouze to, co ti nabízí webové rozhraní. Takže ano, ke zprávám máš přístup, když jsi online - stejně jako by ses nalogoval do gmailu přes web. Ale není tady třeba z toho dělat něco světoborného.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od rony »

Tak vypni komunikacie - zapni Airplane, a chod do Mail.app, do akej miery mozes s mailami robit? Vsetky otvoris? Aj tie starsie? IMAP je synchronizacny protokol, cosi si drzi lokalne v pristroji a cosi nie. Prilis neovplyvnis, co ma zostat, co nie - obvykle posledne pouzite, obvykle sa vacsie objekty stiahnu az ked ich chces otvorit. Castokrat sa nestiahne ani cele telo mailu (najma HTML maily). Napriek tomu je IMAP asi vyhodnejsi protokol ako POP3 pre nomadske pouzivanie (mailbox otvaras na x zariadeniach a miestach).
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Clon »

Ano, omlouvam se. JENOM ONLINE. A proto mi zustava to drahocenne misto :-)
A online jsem FURT. Pokud potrebujes mit pristup k mailum i offline - tak ti IMAP nepomuze.
Nicmene - PaNNYho dotaz byl v podstate "jak nepřijít o maily" po aktualizaci iOS. Moje rada byla IMAP. Bodka.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od cleo.25.gr »

To naozaj nikto nepostrehol vypadávanie signálu siete pri iOS 9.0.2?
iPhone X

Manek49
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 575
Registrován: čtv lis 14, 2013 6:23 pm

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Manek49 »

Ne, ani na jednom z iPhonů...

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od pegas »

9.1 public beta 4 je venku, 1,1 GB

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od mrzic »

Na iP6plus má 1.6GB
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od pegas »

To bude tím, že já mám starou kostku 4S a někde jsem četl, že iOS 9 se instaluje podle zařízení, tzn. že v mém případě tam není touch id, zdraví atd.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Anndy »

Ja aj pri 9.0
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

sefko88
Host
Host
Příspěvky: 71
Registrován: ned dub 21, 2013 10:38 pm

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od sefko88 »

Nahodil som iOS 9.1 beta 4 na iPhone 6 a pozorujem zrychlenie systemu a celkovo reakcie aplikacii su omnoho lepsie ako na beta 3...

Martin J
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 162
Registrován: sob led 01, 2011 11:14 am

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Martin J »

Potvrdzujem zvýšenie rýchlosti ( napr. Fotoaparát) aj na IP5S a iP4S. Na iPade budem vedieť porovnať až ráno.
iPhone 5S 32GB + iPad Air 128GB + iPod nano 5g 8GB + iPod Classic 80GB
MacBook pro 17' + iMac 21' + MacBook Air

PaNNy
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 13, 2010 10:12 pm

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od PaNNy »

Clon: Tvoje rada s IMAP je dobrá, ale mě se to na seznamu nedaří nastavit. Když v iPhonu změním POP3 na IMAP, tak to napíše:
POP server „smtp.seznam.cz" nereaguje. Zkontrolujte připojení k síti a zadání v poli „Server příchozí pošty".

Dělám to ale podle návodu co je přímo na seznam.cz a pamatuju si, že mi IMAP nešel na iPhonu ani iPadu nastavit nikdy. Na seznam.cz mám IMAP samozřejmě povolený, nevím kde je chyba :(

Sice to moc nepatří do tohoto vlánka, ale třeba někdo poradí.


Mimochodem všiml jsem si, že když prohlížím fotky v iOS 9 a nějakou potáhnu prstem dolů, tak mě to vrátí zpět - není potřeba natahovat prst na šipku zpět. Užitečné.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od sharkee »

Musíš to změnit v emailové schrance seznamu, tedy otevřít sxhranku na seznam.cz a tam změnit ono nastavení poštovní schránky na jiný typ a ten pak zadat do aplikace jako imap.seznam.cz do hostitele.
Funguji tak na iPad mini2 bez problémů
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od jeenik »

S tím IMAP seznamem.cz je to někdy boj... To zaškrtnutí povolení IMAP je záludná věc ještě mě napadá, máš email končící @seznam.cz nebo @email.cz? Pokud @email.cz nebo jiné volitelné, tak je třeba zadat do loginu celou emailovou adresu...

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od sharkee »

Jako uživatele mám celou emailovou adresu samozřejmě
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od jeenik »

To musí jít

Harmonie
Host
Host
Příspěvky: 46
Registrován: pon dub 06, 2015 10:29 am

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Harmonie »

Clon píše:Pokud potrebujes mit pristup k mailum i offline - tak ti IMAP nepomuze.


Nechci být pedant, ale to je právě ten omyl - pomůže.

Jestli použiješ emailového klienta a u pošty si nastavíš protokol IMAP, tak přesně tak, jak máš poštu nastavenou na serveru, včetně složek, to budeš mít dostupné lokálně a offline! Funguje to tak, že se ti při přihlášení online do klienta propíší veškeré změny, které byly provedeny na serveru (nová složka, rozřazení emailů, smazání emailů atd.). Pokud se pak odhlásíš, v emailovém klientu můžeš nadále procházet emaily, číst je, mazat atd.

Ale to už je jen faktické opravení drobných chyb, které tu zazněly, a mírně OT... :-)

Harmonie
Host
Host
Příspěvky: 46
Registrován: pon dub 06, 2015 10:29 am

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Harmonie »

PaNNy píše:Clon: Tvoje rada s IMAP je dobrá, ale mě se to na seznamu nedaří nastavit. Když v iPhonu změním POP3 na IMAP, tak to napíše:
POP server „smtp.seznam.cz" nereaguje. Zkontrolujte připojení k síti a zadání v poli „Server příchozí pošty".

Dělám to ale podle návodu co je přímo na seznam.cz a pamatuju si, že mi IMAP nešel na iPhonu ani iPadu nastavit nikdy. Na seznam.cz mám IMAP samozřejmě povolený, nevím kde je chyba :(

Nestačí nastavení přepsat, účet musíš odebrat a znovu přidat a manuálně všechno vypsat. Půjde to, neboj.

A ještě dodám, že smtp.seznam.cz je hodnota pro odchozí a nikoliv příchozí poštu.

PaNNy
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 13, 2010 10:12 pm

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od PaNNy »

Harmonie: Díky, po odebrání a přidání už vše funguje ;)

Grave D.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 43
Registrován: pon lis 29, 2010 12:58 pm

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Grave D. »

Vám se nikomu nestává, že mu telefon ztiší zvuky (nebo je úplně vypne) i když ve zvukách je vše v pořádku? Kvůli tomu 3x týdně telefon vypínám a netuším kde je problém. Instalaci sem dělal z DFU, žádnou obnovu jsem nepoužil. Mám iP6...

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od pegas »

Známý problém v devítce. Pročti si to tady.

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Saddako »

Grave D. píše:Vám se nikomu nestává, že mu telefon ztiší zvuky (nebo je úplně vypne) i když ve zvukách je vše v pořádku? Kvůli tomu 3x týdně telefon vypínám a netuším kde je problém. Instalaci sem dělal z DFU, žádnou obnovu jsem nepoužil. Mám iP6...


Něco podobného jsem viděl na jiném iPhone. Stalo se to spuštění diktafonu a přehrání záznamu. Stačilo v diktafonu přepnout modrý symbol na bílý a telefon opět vesele vyzváněl.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Jadro »

Jj tohle s tim diktafonem se mi taky stalo. A pak nejakym zpusobem umi ztisit telefon taky Facebook App. Mam pocit, ze to souvisi s prehravanim videa v FB app.

jennydrums
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 342
Registrován: úte říj 27, 2009 12:33 pm

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od jennydrums »

Stále nikdo se zkušeností s iOS9 na iPadu 3.gen?

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Petrt »

OT: iPad 3. generace (první retina) byl nepoužitelný už po updatu na iOS7 a bojím se, že devítka to nezachrání (vidím jak laguje devítka na Airu).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

PaNNy
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: čtv kvě 13, 2010 10:12 pm

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od PaNNy »

Ještě k tomu IMAP emailu: vytvořilo mi to několik složek v mailu (koncepty, odeslane, nevyzadane, atd.) - šli by některý z nich smazat? Přes nabídku "Upravit" to nejde a v nastavení jsem taky nic nenašel.

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Saddako »

jennydrums píše:Stále nikdo se zkušeností s iOS9 na iPadu 3.gen?


Na youtube je několik vidí. Nebude lepší se na ně podívat než očekávat subjektivní názory? iPad 2 bych řekl, že je s iOS9 lepší než byl na iOS8
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iOS 9 - informace, zkušenosti

Příspěvek od Clon »

Harmonie: diky za osvetu, ze to lze nastavit i tak, aby se maily stahovaly pro offline cteni. Mozna to nekdy budu potrebovat :-) Zatim mi to ale vyhovuje tak jak to je, prave kvuli uspore toho mista.
PaNNy: myslim ze vsechny slozky se upravuji pouze primo po prihlaseni do schranky pres webove rozhrani. Pokud si tam vytvoris sve slozky, jiste pujdou i odstranit. Ale urcite tam budou nejake "zakladni slozky", se kteryma nenadelas vubec nic.
Jinak ja to sveho casu nastavoval a cetl jsem, ze seznam dela problemy. Rada znela (uz nevim presne jak) v principu tak, ze jsem si zalozil ucet na gmailu a tam v nastaveni je neco jako kontrolovat i dalsi schranky. Pridal jsem tu na seznamu a gmail v urcitych nastavitelnych intervalech kontroluje schranku seznamu a posle mi Push. Z praxe bych rekl, ze kdyz mi nekdo posle mail na gmail - notifikace prijde do par vterin. Kdyz posle nekdo mail na seznam, dojde mi Push treba az za pul hodiny (asi tedy dle casoveho nastaveni kontroly seznamu).
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Odpovědět