Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od Anndy »

nijako :)
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od rony »

Anndy píše:Rony, tak záleží čo používaš :-)
Ja primárne Waze - ani nie kvôli predpisom, skôr mi ráno vyberie v tú chvíľu rýchlejšiu cestu (aspoň si to myslím :-D).
Plus počúvam Podcasty k tomu - a ich ovládanie - resp výber je cez ACP výrazne lepší.
Plus telefonovanie hlasovo (teda vytáčanie kontaktov) je silno návykové.
Teda natívny systém mi neponúka nič lepšie voči ACP.


rozumiem, ja trosku viac setrim mobilne data, takze nemam rad ak vacsinu casu iPhone zere prachy pre operatora :)
nastastie: nativna navigacia u mna je vlastne skvela (virtualna realita poviem, ze uha). Takze vlastne obcas ju zapinam aj na znamej trase :) nemam trasy, kde by som musel zlozite meni zauzivanu, takze tu nastastie Waze ani moc nevyuzijem.

Pocuvam svoju hudbu, tu sa uplatni iPhone, konecne je to hodne hodne prakticke (ak si dopredu naklikam playlist, tak v aute pokracujem - presne ako ked si nasadis airpods, proste hudba hra dalej). Konecne mi to pocita pocty a cast prehrania, takze iTunes mi vie doma vecer vyradit vypocute veci.

Podcasty vacsinou robia blazni, ktori nedokazu stiahnut tu vec na dve tri minuty a prekecavaju hodiny. Preto som na ne zanevrel, kym to niekomu z nich nedojde, ze nemam tolko priestoru. :) Na naviac, volakedy iOS appka vedela do fronty pridavat podcast, hudba, hudba, podcast, hudba... dnes to nejde. Vadi mi to. Tym pochovali podcasty podla mna.

Telefonovanie v natifnom systeme ja mam nastastie uzasne :) dva telefony naraz, jedno rozhranie :) kedze nemame SK siri, tak moj nativny system mi dal aspon cestinu :) ale priznam sa, ze az tak casto neoslovujem hlasom / najviac casto pocasie. Som totiz velmi silny odporca ludi, ktori teleonuju v aute. Najma ak vidim hovada v premiovych znackach s osuchanym androidom v spinavom gumenom obale na uchu. PARDON za vyraz, nielen hovada, aj kreteni. :)

Takze ak to zhrniem, podcasty by ta asi donutili pouzivat ACP.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od Anndy »

V podstate pôvodne som myslel, že ACP nevyužijem. Ale ráno chodievam v rôznu dobu do práce - medzi 7 a 10 a vždy je vhodnejšia iná cesta - podľa dopravy. Waze je fajn kvôli tomuto.
podcasty - najradšej mám denné spravodajské - obvykle mi vyjde jeden cestou ráno a druhý cestou domov z práce - Tie sa zmestia do 20min max. Občas hudbu, ale nemám to tak sofistikovane cez iTunes, mám skôr playlisty - a tie si vyberám, alebo z nich skladby na ktoré mám chuť. Chýba mi intelignetný systém, ktorý by podlľa mojej nálady vystihol, čo chcem počuť. Aj playlisty nemám takto dobre podelené.. takže vlastne nikdy nepočúvam presne to, čo by som chcel :D. Alebo si klikám sám.

tiež nerád telefonujem, ale počas dňa pri presunoch medzi destináciami - je proste fajn využiť čas produktívne, alebo operatívne treba riešiť. Nemám problém mať na prvom mieste šoférovanie a potom až hovor. A 70% sú aj tak zápchy, takže nie je o čom.. A hlasové vytáčanie je fasa - oveľa viac sa sústredím na situáciu v doprave ako keď som virtuálne písal písmená na touchpade a kontroloval, či je to O.K. pohľadom. Samozrejme, že mobil je pritom položený a nesiaham na neho.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od iTukan »

jeenik píše:Jak se vám waze chytá v tunelu?

V Brně kromě Husovického tunelu jsou již ostatní tunely pokryté. Je třeba mít zapnuté BT.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od rony »

Anndy píše:Občas hudbu, ale nemám to tak sofistikovane cez iTunes, mám skôr playlisty - a tie si vyberám, alebo z nich skladby na ktoré mám chuť. Chýba mi intelignetný systém, ktorý by podlľa mojej nálady vystihol, čo chcem počuť. Aj playlisty nemám takto dobre podelené.. takže vlastne nikdy nepočúvam presne to, čo by som chcel :D. Alebo si klikám sám.


ja mam dve metody na hudbu:

smartlisty - roky premakane, odladene. Nad vypiplanou kniznicou (zanre, interpreti). Mam to zasuflikovane pricom mam dve velke skupiny hudby - jedna cas moja velmi oblubena a druha cast vyplnovky. Podla toho mi aj rotuju po vypocuti (oblubene veci po vypocuti zmiznu z iPhone na kratsi cas). Smartlistov mam viac nez 10. Kazda vec, ktoru som potreboval vyriesit -> napr. automaticky novo pridane veci mam uvodnych par vypocuti natrvalo v iPhone, potom ich bud zaradim do kolobehu alebo vysumia do stratena.

Nasledne rano zakladam frontu (vyberam si cca 10 minut) hudbu z toho, co v iphone je -> presne viem, ze neopakujem vypocute nedavno. Frontu naklikam na cely den. Pocuvam to v praci a dnes uz pri odchode plynule mozem prejst do sluchatok alebo do auta. Pred spanim robim to iste (vyklikam si nejaku frontu).

Ked mam naladu sa hrabat v kniznici, tak menim parametre, kukam kolko som co pocuval. Vyhadzujem veci, ktorym sa vyhybam a nepocuvam :)

Za viac nez desat rokov mam v iTunes kniznici kvanta infomacii o mojom pocuvani.

Robim si teda taky maly sukromny odporucaci system :-)

Doteraz som mal v predoslom aute SD kartu, takze ma dost stvalo, ze jej obsah som mal nedotknuty par rokov (lenivost) a teraz mi staci nastupit s iPhonom ;-) a auto sa k nemu samo pripoji a hra.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od sharkee »

HELP! Od včerejška mi nefunguje CarPlay přes kabel. Měnil jsem kabely, na jiném iPhonu v daném autě CP funguje, s mým iP ne. CP na autě přes BT funguje, nefunguje jen přes kabel. Zkoušel jsem čistit i prostor pro lighting connector a nic. Telefon se připojí jen jako USB, ale ne přes CP. Tušíte, kde může být problém?
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od rony »

BMW si chce nechat platit mesacny pausal za CarPlay
https://rychlofky.cz/2019/07/28/bmw-bud ... e-carplay/
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Anndy »

Aj teraz to stojí 300€ "nafurt". Si môžeš vybrať. Automobilky - podobne ako apple a iní - začínajú chápať, že služby ich asi budú živiť v budúcnosti... :-)
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od rony »

to uz pochopili davno :) a robia to
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od sharkee »

Anndy píše:Aj teraz to stojí 300€ "nafurt". Si môžeš vybrať. Automobilky - podobne ako apple a iní - začínajú chápať, že služby ich asi budú živiť v budúcnosti... :-)


až na to, že BMW žádnou službu neposkytuje, je to sviňárna
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Anndy »

Tak pozor - službou je asi to, že ti umožnia to používať :-)

Ale chápem. Avšak aj inde máš appleCarPlay alebo android auto za prachy.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od sharkee »

Nikoliv, já si musel BMW za Apple CarPlay zaplatit jednorázově (8.138 Kč), nevidím důvod, proč bych měl platit dále měsíční paušál za nic.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Anndy »

Veď podľa správ Ti BMW ponúkne jednorazovo za 300€ alebo mesačne za pár EUR.

Rovnako ako dnes máš navigáciu prvé tri roky zdarma - teda aktualizáciu máp - a neskôr si môžeš / máš za aktualizáciu priplatiť.
Rovnako ako informácie o doprave, knihu jázd, rôzne consigiere-ske služby a iné služby.
Majú na to web a ide to rýchlo a hneď. Takto som kupoval ACP.
Pred pár mesiacmi to uvoľnili pre náš trh - klikli som na BMW webe kúpiť- zaplatil som a auto to malo hneď odblokované.

Podobne to má aj Mercedes a asi aj iné automobilky.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od rony »

hej, len je trosku zlozitejsie preletiet vsetky ich moznosti
a najma vediet odlisit, co vies dokupit dodatocne a co musis vediet, ze treba zakliknut pred kupou pri objednavani.
Chvilu mi trvalo pochopit aka polozka s cim suvisi. Nastastie ak to obmedzim na infotaiment, tak je to otazka cca 3-4 poloziek vybavy, ktore zvazujes (cojaviem QI nabijanie ano/nie, odomykanie zo smartphone ano/nie...)
Z mojho dnesneho pohladu bola u mna polozka Carplay zbytocna ale viazali ju na este jednu funkciu (v ramci balicka, ktory stal nepatrne voac nez samostatna polozka Carplay).
Predplacane sluzby uz tak ci tak infotaiment ma a su zaujimavejsie ako Carplay).
Ja mu dam par minut, ked vyjde ios13, ale nerobim si velke ocakavania. Nieco mi v nom chyba aby som ho fakt chcel pouzivat.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Anndy »

Tak jasne - ideálne je a bolo (zatiaľ) pri BMW si kúpiť max infotaiment - t.j. max navi, max display a funkcie a potom Ti všetko pôjde :D (samozrejme je to finančne najnáročnejšie).
Čo sa týka ACP - dlho som čakal na to a medzi tým odskúšal v inom aute a bol som sklamaný, že vlastne asi to nebudem ani používať.. /vtedy/ nešiel waze, správy a spol to len číta a len v angličtine, plus nutnosť použiť kábel...
Ale medzitým waze išiel (používam stále - kvôli najrýchlejšej ceste aktuálnej /pracujem v centre, takže vždy sa dá nájsť nejaká aktuálne menej upchatá cesta/, plus radary /i keď to mimo mesto/). A potom sú tu podcasty - lepšie sa v nich prepína, apple music (tu by som si želal vylepšenia). A nakoniec aj volanie - keďže rozumie Siri slovenskej výslovnosti - tak je to paráda a v neposeldnej rade najväčšie prekvapko - funguje mi to bezdrôtovo - čo som ani nečakal.
Čiže nakoniec už ani neviem ako vyzerá infotaiment auta - rádio som prestal počúvať - navi v aute tiež používať. USB ani neviem, čo je... :-D. (teda hudba).

Vylepšenia by som prijal:
-Siri - čítanie a ditkovanie správ v SK jazyku (iphone to vie, siri nie - to je na guľku)
- waze - zadávanie adresy hlasom, resp. vôbec hlasom si vedieť povedať, že nech ma naviguje na adresu X (štandardne to funguje iba na apple mapy - to je mi na nič)
- lepšia apka hubda - rovnké možnosti ako v apke v iphone
- šírka ACP na celý display (takto mám len 2/3). Ale neviem, či je to systémom infotaimentu (lebo novšie bmw - to už majú na celú šírku) alebo čím...
Po tomto by som bol max. spokojný.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od rony »

viem len, ze iOS13 by s tym rozmerom obrazu mal nieco vediet spravit.

Vsetko, co opisujes ma moj infotaiment lepsie ako ACP :-) uz sme myslim riesili, ze Waze ma svoju jednu velku vyhodu (traffic).

Ja vsak TRAFFIC info mam v infotaimente (online), asi nie je tak zhusta reportovane ako to z WAZE ale neporovnaval som nikdy. Na hlasku o zapche som totiz narazil jeden jediny raz - moje trasy nekopiruju tie vytazene.

A dnes sa infotaimentu spytam, co si mysli o KIA, Hundej, Skoda, Audi a BMW :-) (easter egg)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Anndy »

viem, rozprávali. Môj to lepšie nevie. Teda nevie si napr prechádzať playlisty (medzi nimi, v rámci nich vie), nevie meniť medzi podcastami (jednotlivé relacie daného podcastu už hej)... aťď.
Traffic (keď som si predplatil skúčobne za 1,-) a napr. počasie po trase navigácie mám všade mimo SK :-D. Teda už som to asi pol roka neskúšal, možno sa niečo zmenilo :-D.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od rony »

Prave toto su take drobnosti, ktore sa napr. novy zaujemca o auto nedozvie. Chybaju jednoznacne opisane moznosti ;-) lebo jedna vec je nakukavat videa, weby, testy, opisy vyrobcu a druha, ked do toho sadnes a ty skusas :-) Ale ked ta pocuvam, tak len u infotaimentu som spokojny, ze som si nevybral tvoju znacku :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Anndy »

trocha OT:
Ako takto - zo všetkých áut, čo som mohol a používal - tak intotaiment BMW mi prišiel v globále najlepší. A keďže som mal možnosť testovať veľa bmw - tak to platí globálne - tak zhruba od r. 2012 modely a vyššie - i keď niečo zavisí aj od prevedenia (najmä rozlíšenie a veľkosť display-a).
hlavné dôvody (acp je mimo):
- bezkonkurenčná rýchlosť rozhrania - toto nemá nikto tak rýchle - jednak je okamžite po naštartovaní plne funkčné a jednak samotné rozhranie je rýchle. Asi ako voľakedy iOS vs zbytok lacnejších androidov (napr. tu sa MB vôbec- ani v najnovších modeloch nechytá)
- slušná prehľadnosť..
- veľmi dobrá konfigurovateľnosť (i keď poznám lepšie - a napr. nový virtuálny kokpit v bmw je príšený voči napr tým z MB alebo VW group (audi) a konfigurovateľnosť tiež - toto ale nie je infotaiment)
- vynikajúca podpora zo strany výrobcu (bmw) - update systemu a najmä časti zopodvedné za komunikáciu s mobilnými zariadeniami je super. Podpora zmien - reakcia napr na nový iOS (alebo len verziu desatinkovú) je do pár dní, ak treba - proste stiahneš z webu na usb kľúč - pichneš v aute do usb a za pár sekúnd máš novú verziu.
- dobrá navigácia
- z usb prehrá čokoľvek - filmy, mp3, sprostosti
- výborné skratky (na hw tlačítka "1-9" je možné takmer čokoľvek z infotaimentu namapovať)
- dobrá navigácia
- slušná spolupráca s iPhone (až na tie muchy, čo som písal)
- touchpad je skvelý.. najmä využitie pri zadávaní textu (rozpoznávanie písmen)

Ale má to aj muchy.. jasne.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od rony »

hej, to je to co pisem, len malokto sa venuje z takeho "smartphone" pohladu systemom v aute. Obvykle sa opisuju veci, ktore vlastne vidis alebo su vyslovene automobilove (jo tu je tvrdy plast, jo tu je volant) ;-)
Za mna moj infotaiment je z pohladu cloveka zvyknuteho na iOS a macOS nieco vyrobene s rovnakou preciznostou. Pocnuc vypiplanym UI, cez nie nekonecne ale pekne moznosti variacii - akoby premyslali nad tym, ze v tom bude sediet clovek, ktory moze niektore veci neznasat (napr. modre rozhranie, tak si dam do cervena).
Alebo tam bude sediet detailista, ktory vidi ako je nejaka ikonka odflaknuta, tak to spravili vsetko tip top.
Az po case som si uvedomil, ze v aute nemam ladenie radia :-) oni to proste spravili nejako niekde na pozadi ;-)

no a v tomto rozpolozeni som si spustil (dodnes presne 2x) CarPlay a nesedel mi do toho prostredia ;-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Anndy »

Súhlas. Ale na druhú stranu pre mňa má 95% významu pri aute fakt ako jazdí. Alebo z časti pocit, z časti fakt - ako to viem vyhodnotiť. A tieto veci sú pre mňa podružné. Aj kufor, aj sprostosti. Ale každý to máme inak vrátane potrieb. :-)
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od rony »

ono obcas nastve, ked zistis, ze si si nedal nejaku drobnost do vybavy a tym padom nemozes pripojit mobil... tak potom musis ako chudak drzat mobil pri uchu :-) :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od honza.mac »

Jediné auto kde je CP v symbióze a plně funkční je Tesla. ;-)
Ten ostatní paskvil o který se automobilky pokouší je sranda.
Mám v autě android rádio, slot na datovou sim, DAB+, Wi-Fi přední i zadní kamera v osvětlení SPZ, OBD2 konektor, propojeno a konfigurováno s multifčním volantem.
Nikdy jsem nepustil navigaci, jezdím podle “papíru”, že jsou někde kolony, no a, si počkám, jediné co používám je stream hudby a audio pohádek dětem na cestách a bezdrátová nabíjecí podložka.
Nemám rád moderní palubovky, mám klasické budíky, tak asi u mé B180 zůstanu hodně dlouho.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od rony »

pockat ja som letmo zachytil ze tesla cp nema :)

honzo ja si zasa naopak myslim, ze klasicke budiky je ako klasicke hodinky
nakoniec “kazdy” ma AW. okrem tych par dlhorocnych hodinomaniakov :)

myslim, ze po chvili premyslania nakoniec po case uznas, ze aj ta navi je vcelku pomocka - teraz skor myslim len doplnkovo bez nutnosti zakazdym nahadzovat trasu. i ked ja som este vo faze ked aj zname trasy si pustam navi kvoli AR. Uznavam, ze je to trosku naviac no doteraz som cele roky uplne ignoroval akekolvek navigacie - robil som si itinerare z googlemaps vytlacene na papieri. No AR to uplne vymazalo z mojej existencie :)

mam teraz cca taky pocit ako ked vysiel prvy iphone...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od honza.mac »

Hm, AW jsem odložil a vrátil se s velkou ale velkou radostí k mým Wenger Attitude HALE a
Prim sport 17 jewels ČSSR edition. ;-)
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od honza.mac »

No asi ano, Tesla tedy, ona je celá založena na iOS ;-)
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od rony »

Tesla ja myslim, ze na iOS nie. je to nejaka variacia Linuxu.

MB ma system zalozeny na QNX.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Tony1 »

Tesla jede na Linuxu, samozřejmě přepracovaný Teslou. Ovládací prvky v něm připomínají iOS. :)
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od rony »

ja len dufam, ze sa automobilky nerozhodnu ist po vzore programovania systemu v 747 MAX :))))
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Lipon »

737
747-ky normálně lítají, ty uzemněný nebyly

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Anndy »

rony píše:ja len dufam, ze sa automobilky nerozhodnu ist po vzore programovania systemu v 747 MAX :))))

Tak paradoxne Tesla má k tomu najbližšie
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od sharkee »

sharkee píše:Nikoliv, já si musel BMW za Apple CarPlay zaplatit jednorázově (8.138 Kč), nevidím důvod, proč bych měl platit dále měsíční paušál za nic.


Tak konečně dostali bavoři rozum!

http://www.autoforum.cz/predstaveni/bmw ... -internetu
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Anndy »

Zatiaľ iba v USA.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Lipon »

právě naopak, mluvčí BMW potvrdila, že se to bude týkat i USA; původní zpráva se týkala UK

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Anndy »

Aha.
Ja som včera z tohto

https://www.engadget.com/2019/12/04/bmw ... ccounter=1

Pochopil, že sa len o USA jedná.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od serwo »

Zdravím.
Dá sa, prosím vás, nejako vypnúť v Apple mapách to, že keď sa mi spojí telefón s autom, aby mi nevyhodilo na locksceen cestu domov? Je to dosť otravné. V nastaveniach som to nenašiel. Tam som vypol iba polohu zaparkovaného auta, čo ma tiež otravovalo, ale tamto neviem nikde zakázať. Najradšej by som z CarPlay vyhodil natívne mapy úplne, ale to sa zas nedá
Jediné, čo ma tak napadlo, je vypnúť buď hlásenia pre mapy alebo celkovo zakázať mapám polohové služby. Inak fakt neviem. Dík.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Clon »

Nastaveni/soukromi/polohove sluzby/systemove sluzby/tipuji Navrhy zalozene na poloze nebo polohova upozorneni nebo snad Vyznamna mista - tady je i adresa Domov. Zkus si s tim pohrat a uvidis
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od serwo »

Toto riešenie vypnutia polohových služieb mi zrovna nevyhovuje, pretože vtedy mi prestanú fungovať aj pripomienky založené na polohe. Ale dík.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od Anndy »

Hmm neviem. Mám všetko zapnuté a toto mi nevyhadzuje. Ale nemám nastavenú ako primárnu obrazovku tú s mapami - ale tu s ikonami alebo priamo apku - 80% waze alebo Podcasty.

Nemáš zapnuté - vylepšovať apple mapy na základe často navstevovsmych miest? Bo toto mám ako tskmer jediné vypnuté.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

Příspěvek od serwo »

Nie, to nemám zapnuté.

Prosím ťa, ako to funguje ten Waze? Tiež mám BMW a používam natívne mapy BMW, nakoľko mi prídu najlepšie. Keď by som chcel, aby ma Waze upozorňoval na hliadky, tak si ho len zapnem na pozadí alebo aj trasu si musím vygenerovať?

A ešte som sa chcel spýtať, že či ti v iDrive funguje ten screen mirroring. Dík.

Odpovědět