Apple CarPlay: iOS rozhraní do automobilů

atyp
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 624
Registrován: úte úno 12, 2008 7:02 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od atyp »

Mam nastaveny jazyk v iPhone preferovaný v češtině a nechal jsem tam angličtinu. Němčinu jsem vyhodil. No snad někdy až půjdu do důchodu.... bude komunikovat Siry v češtině.
iPhone2G 8Gb-USA (2-5 2008)
iPhone2G 16Gb-USA (5-8 2008)
iPhone3G 16Gb White-USA (8 2008-7 2009)
iPhone3GS 32Gb Black T-Mobile (8 2009-9 2010)
iPhone4 32Gb-Black
iPhone4S 32Gb-White
iPhone5 32Gb
iPhone5S 32Gb
iPhone6 64GB
iPhone6 Plus
iPhone6S
iPhone7
iPhone 11Pro 256Gb
Apple Watch5 - 44mm Milano

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Apple CarPlay v česku

Příspěvek od mirmo80 »

OT:
atyp píše:No snad někdy až půjdu do důchodu.... bude komunikovat Siry v češtině.
Z toho mi vyplyva jedine to, ze si prave musel maturovat, pretoze to tak skoro nebude :D
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

atyp
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 624
Registrován: úte úno 12, 2008 7:02 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od atyp »

jj, dostal jsem sportaka za maturitu....!
iPhone2G 8Gb-USA (2-5 2008)
iPhone2G 16Gb-USA (5-8 2008)
iPhone3G 16Gb White-USA (8 2008-7 2009)
iPhone3GS 32Gb Black T-Mobile (8 2009-9 2010)
iPhone4 32Gb-Black
iPhone4S 32Gb-White
iPhone5 32Gb
iPhone5S 32Gb
iPhone6 64GB
iPhone6 Plus
iPhone6S
iPhone7
iPhone 11Pro 256Gb
Apple Watch5 - 44mm Milano

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od Clon »

mirmo80 píše:OT:
atyp píše:No snad někdy až půjdu do důchodu.... bude komunikovat Siry v češtině.
Z toho mi vyplyva jedine to, ze si prave musel maturovat, pretoze to tak skoro nebude :D


+1 :D :ROFL: :ROFL:
P.S.: :evil:

Kuci, toto vam asi nepomuze, co? https://support.apple.com/cs-cz/HT205634
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od pegas »

Tak snad to tak strašný nebude, s Apple Pay to taky původně vypadalo v ČR tak za 100 let a najednou je tady. Aktivace služeb, které již fungují v zahraničí (Siri, EKG, Apple Card atd.), v ostatních zemích, Applu vždy přitáhlo nové zákazníky, což Apple dobře ví. Jde pouze o správné marketingové načasování (např. stagnace trhu a nutnost jeho oživení za přijatelné náklady), technicky to pro ně problém není (diktování v čj funguje už dávno). Jsem optimista a dávám bolševikovi rok, maximálně dva :-D

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od Clon »

Bolsevikovi snad. Ale se Siri v cz jsem se uz rozloucil definitivne. Cekani je az priiiiiiiilis dlouhe. Neverim. Navic je nas jen trapna hrstka.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od jeenik »

Některá auta už carplay přes bluetooth asi podporují, viz ještě jedno vlákno o Carplay zde na fóru. Já musím přes kabel, aspoň se mi iP dobíjí. Jinak od posledního iOS to docela funguje, předtím to pořád padalo. Dokonce už jede i možnost zapnout wifi hotspot, přechodně se mi zdálo, že to nešlo, ale problém byl kvůli NordVPN, kterou jsem musel přeinstalit.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od rony »

tak uz aj ja mam auto s Carplay ale nakoniec tak krasne funguje tovarensky infotaiment vratane spojenia s dvomi iphonmi (vsetky funkcie volanie kontakty hudba), ze som to len raz skusil - hned oekne nabehol - a uz som carplay nepouzil :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od jeenik »

Jo navigace v infotainmentu je ok, ale neni spatny mit v pozadi waze, a kvuli tomu carplay pouzivam a ve spojeni s itunes music je to ok.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od sharkee »

CarPlay pouzivam rovněž jen kvůli Waze navigace a podcastům, ale ty jde spusti i přes média a BT připojení. Navíc je CP opravdu nedodělek, bohužel.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

atyp
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 624
Registrován: úte úno 12, 2008 7:02 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od atyp »

Jak spustis Waze pres bluetoth pripojeni??
iPhone2G 8Gb-USA (2-5 2008)
iPhone2G 16Gb-USA (5-8 2008)
iPhone3G 16Gb White-USA (8 2008-7 2009)
iPhone3GS 32Gb Black T-Mobile (8 2009-9 2010)
iPhone4 32Gb-Black
iPhone4S 32Gb-White
iPhone5 32Gb
iPhone5S 32Gb
iPhone6 64GB
iPhone6 Plus
iPhone6S
iPhone7
iPhone 11Pro 256Gb
Apple Watch5 - 44mm Milano

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od pegas »

Nejde, pouze přes CP pomocí kabelu.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od Anndy »

Ja naopak ACP používam, odkedy automobilka 2r od kúpy umožnila jeho aktiváciu a použitie aj u nás. Podcasty a apple music idu lepšie ovládať, waze je dobrý na zápchy a radary.
Plus zahájenia tel. hovorov cez Siri sú ešte lepšie ako cez infotaimment auta.
A čo nechápem je to, že to ide komplet bez nutnosti pripojenia káblom, i keď podľa špecifikácii to nemalo ísť.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Apple CarPlay v česku

Příspěvek od jeenik »

No ono to pres kabel ma jeste jednu vyhodu, hudba hraje kvalitneji nez pres BT.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od pegas »

Jestli jede CP přes BT je věc infotainmentu auta. Jinak já to mám podobně, jako rony, infotainment (navi, volání, hudba) a ostatní (sms, viber, maily) přes AW.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od Anndy »

To je jasne, že či BT alebo kábel závisí od auta. Len v špecifikácii auta bolo, že to ide len cez kábel. A keď to konečne po 2r odblokovali túto funkciu, tak som pozitívne prekvapený, že to ide cez BT, čo je skvelé. Viac mi vadí, že sa nevyužíva celá veľkosť display-a auta, len cca 2/3. Ale to chce nový model auta už - tam je to na full spracované, čo som videl :D.

@jeenik: je to možné, avšak je to nepohodlné :) a pre moje uši neschopné zaznamenania. A navyše audiovýbava auta je len štandardná, nič navyše som si nepriplácal.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od Lipon »

Měl jsem půjčený MB E, tam šlo CarPlay jen po kabelu, ale přes celý obří displej. Mám prostředí iP v Eng, připojil se hned. Akorát waze nebyl na tak velkém displeji moc hezký, vestavěná navi byla graficky hezčí.

atyp
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 624
Registrován: úte úno 12, 2008 7:02 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od atyp »

Takže mě to na A5 přes Bluetoth nejde, ale jakmile se připnu na kabel, hned to naskočí. Ale v Němčině! Nejde to přepnout alespoň do angličtiny? Pravděpodobně se jedná o Siri v mobilu a její nastavení a to nevím jak nastavit na angličtinu. Jinak přes kabel je to krásně přes celý velký display, ale třeba WhatsApp naběhne jen ikona a vyhledávání hlasové. Jen to něco furt kecá v němčině a rozčiluje to. Je tam i ikona sms, ale tu nedovedu zatím nijak zprovoznit abych videl na sms. no možna casem na to přijdu. Ale nevím, proč bych měl připojovat iPhone XS na kabel, když auto má i bezdrátové nabíjení, takže ještě navíc tahat kabel se mi nechce.
iPhone2G 8Gb-USA (2-5 2008)
iPhone2G 16Gb-USA (5-8 2008)
iPhone3G 16Gb White-USA (8 2008-7 2009)
iPhone3GS 32Gb Black T-Mobile (8 2009-9 2010)
iPhone4 32Gb-Black
iPhone4S 32Gb-White
iPhone5 32Gb
iPhone5S 32Gb
iPhone6 64GB
iPhone6 Plus
iPhone6S
iPhone7
iPhone 11Pro 256Gb
Apple Watch5 - 44mm Milano

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od Anndy »

Tak pozor - apple je zameraný na bezpečnosť - čiže treba zabudnúť, že whatsapp, či správy, alebo čokoľvek textové vám ukáže vo forme textu. To nie, lebo je to nebezpečné "podľa apple".
Teda sms, whatsapp,... - toto všetko je možné si len nechať prečítať alebo nadikovať. Čo je kameň úrazu, lebo SK/CZ/akýkoľvek text sa snaží prečítať podľa jazyku SIRI. Ten sa podľa mňa nastavuje v telefóne. Teda u nás je to nepoužiteľné. Je to škoda, lebo apple vie (v mobile) pekne čítať text v SK/CZ jazyku, rovnako ako aj diktovať. Toto však nevie v Apple CP. Jediné, čo vie, že ak SIRI anglicky prikážem vytočiť číslo, tak kontakt môžem vysloviť krásne slovensky a on mi rozumie (síce ho pre kontrolu prečíta anglicky, ale to je už detail).
Teda za mňa je CP použiteľné iba na:
- volanie (je to skvelé - rýchle - vytáčať hlasom)
- apple music/spotify/audioknihy (mne to ide lepšie=viac/t.j. playlisty, albumy, atd../ako cez infotainment auta)
- podcasty (nielen apple apka, ale najmä Overcast). ja ich počúvam dosť - takže super - zase je to lepšie (komplexnejšie) ovládanie ako cez infotainment auta
- waze - hlavne zápchy, radary (dá sa zapnúť len zvuk pri týchto udalostiach - čiže ma neotravuje bežnou navigáciou)
- možno sygic.. to ale nepoužívam, rovnako ako google, či apple mapy.

Na ostatné je apple CP asi na nič. Reálne vzaté viac iných apiek tam ani neexistuje - keď tak človek googli a zisťuje. Samozrejme dá sa ovládať hlasom (cez Siri vlasnte) apple music, navigácia (to je ale bohužiaľ viazané iba na apple mapy - teda napr. príkaz "navigate to home" mi proste zapne apple mapy a začne navigovať. Keby to vedelo podľa apky - bolo by to ešte lepšie.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od sharkee »

bezpečnost jsou marketingové kecy, jediné bezpečné je nepoužívat mobil vůbec

jinak díky umístění kabelu v novém autě ACP používám často, jen je problém s tím, že v případě připojení přes ACP to dělá často problém s voláním (vypadne mi spojení a píská to, druhá strana ok, evidentně je někde technický problém na straně ACP v autě, při připojení přes BT tento problém v daném autě není).
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od Anndy »

súhlasím, preto som to dal do úvodzoviek ale je to názor apple a asi to nikdy inak fungovať nebude.
Skúšal si iný, najlepšie originálny - kábel?
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od sharkee »

ano
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od Anndy »

A nemáš možnosť si updateovať infotainment auta? Napr u BMW je možné na ich webe si stiahnuť na USB kľúč update ich systému alebo len podpory ich systému pre mobily a následne spraviť v aute update. Pár krát to pomohlo, keď vyšiel nový iOS alebo nový iPhone a nejaké somarinky sa zrazu vyskytli. Plus to určite nejaké chyby odstránilo.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od sharkee »

dělá to od začátku, update je dostupný asi jen vzduchem (Skoda, VW, Audi)
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od rony »

Anndy, ty mas BMW, ktore ako jedno z mala spravili CP cez Bluetooth. Nastastie u mna nepotrebujem Siri na ovladanie hlasom a mam plus, nemusim na to cudzim jazykom ;-)) Takze, co mozem zavidiet ja tebe, mozes ty mne ;-)
Ak by CarPlay prinasal na pozadi nejake drobnosti naviac (napriklad tie hlasenia), tak to by bola fajn motivacia, ale na obrazovke ho vlastne nepotrebujem. Aktualna situacia, ze vleziem do auta, netusim, kde mam mobil a vsetko sa popripaja, dokonca hudba pokracuje v hrani tam, kde som skoncil mimo auta (pocuvanie v praci, ci vonku na Airpods), to vsetko sa mi zda byt ako pekny skok do pritomnosti ;-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Apple CarPlay v česku

Příspěvek od Jirka_S »

Mám Q5, asi z 2012, telefon přes bluetooth funguje spolehlivě, bohužel Spotify si v autě nepustím, to moje tuším MMI 3 nepodporuje. Zkoušel jsem hledat třetí cesty pro konektivitu, ale nic rozumného jsem nenašel. Takže nejspíš až v nějaké nové káře...
Naposledy upravil(a) Jirka_S dne pon dub 15, 2019 5:59 am, celkem upraveno 1 x.

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od jeenik »

Anndy píše:@jeenik: je to možné, avšak je to nepohodlné :) a pre moje uši neschopné zaznamenania. A navyše audiovýbava auta je len štandardná, nič navyše som si nepriplácal.


Tak schvalne zkus pri poslechu hudby z bluetooth zapojit na kabel. Myslim, že na poznání rozdílu není třeba mimořádný sluch a ani mimořádná audiovýbava, alespoň v mém autě ne.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od Anndy »

rony píše:Anndy, ty mas BMW, ktore ako jedno z mala spravili CP cez Bluetooth. Nastastie u mna nepotrebujem Siri na ovladanie hlasom a mam plus, nemusim na to cudzim jazykom ;-)) Takze, co mozem zavidiet ja tebe, mozes ty mne ;-)
Ak by CarPlay prinasal na pozadi nejake drobnosti naviac (napriklad tie hlasenia), tak to by bola fajn motivacia, ale na obrazovke ho vlastne nepotrebujem. Aktualna situacia, ze vleziem do auta, netusim, kde mam mobil a vsetko sa popripaja, dokonca hudba pokracuje v hrani tam, kde som skoncil mimo auta (pocuvanie v praci, ci vonku na Airpods), to vsetko sa mi zda byt ako pekny skok do pritomnosti ;-)


Jasne. Tuším aj ja mám ovládanie hlasom systému v aute. Ale nikdy som to nepoužil :). V zásade aj bez CP mi funguje prehrávanie hudby, či podcastov z apiek v iphone. Len v mojom aute je system tak obmedzený, že ak si vyberiem album/playlist tak cez systém auta si neviem už meniť album, či playlist. Iba max posúvať pesničky, ci v pesničkách v danom playliste. Rovnako podcasty. A CP mi umožnňuje riešiť aj toto. Plus je tam waze - ráno sa hodí - chodievam v nie rovnakú dobu do práce a waze mi vie vybrať aktuálne rýchlejšiu cestu (aspoň pocitovo, keďže niky neviem ísť oboma trasami naraz :D).
Takmer 2r som používal toto auto bez CP, teraz s CP a je to lepšie - je to pre mňa prínos. Vlastne rádio už ani nepočúvam. Teda systém auta je mi na 2 veci. momentálne.

ad to bmw. Keď som ho kupoval tak u nás nešlo nakonfigurovať CP, v nemecku už išlo. Tak som písal (rovno do DE, keďže obvykle naši nevedia nikdy nič), že prečo. Odpoveď bola, lebo Apple... ale že podľa konfirugracie vedia zaručiť, že keď Apple dovolí, tak to u mňa pôjde neskôr určite. To sa stalo 2r po kúpe. Stačilo si to zaplatiť (rovnaká cena ako 2r späť v DE) cez webstore apiek bmw a okamžite to začalo fungovať. Ale vždy to malo ísť len cez kábel. Tak som bol milo prekvapený, že to ide cez BT.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od rony »

Mne bluetooth pripojenie z telefonu nacita aj playlisty (tie si vypiplavam, takze som si len spravil sadu playlistov do auta), zaroven som skusal usb klucik s nahranymi mp3, tam je infotaiment aj u mna trosku hlupejsi (iste, skvele rozoznava ID3), no oni stale nechapu, ze potrebujes cosi ako frontu pesniciek a pridavat do nej veci. Takze v tomto pripade ak vyberiem album, zahra ho. cely. a skonci. To dost otravuje ;-)

U mna je hlasove ovladanie celkom prakticke, kedze okrem pridavania plynu nim teoreticky ovladam vsetko mozne (zapni kurenie, ake je pocasie atd). Musim asi poskumat CarPlay, ci sa vie upratat prec z obrazovky a zaroven aby v nom bezalo Waze :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Apple CarPlay v česku

Příspěvek od Anndy »

tak v bmw sa dá deliť obrazovka na 2/3 a 1/3 a v tej 1/3 môže byť zobrazené niečo čo vie systém auta a v tej 2/3 CP. Ciže napr je možné vidieť waze, alebo cp a v tej 1/3 mapa navigačná z auta.
Keď je poustený podcast cez CP apku, tak kľudne môžem vbehnúť mimo CP a všetko funguje. Môžem skúsiť waze, čo spraví. Ak beží waze, ale je zapnutá iná apka z CP, tak potom pokyny okrem reči ukazuje cez bannery v CP. Či to vie spraviť aj keď bude vypnuté CP - neviem. Minimálne hlasom by to mohla povedať. Ukazovať asi nebude nič.

Edit: tak som skúsil cestou domov pustiť waze a vyjsť z CP do systému auta a úplne v pohode. Waze bežalo na pozadí ale ina zvuk išiel cez systém auta. Samozrejme obraz nič - jedine, že som prepol na CP.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od jeenik »

Waze používám na pozadí kvůli hláškám - upozornění. Nativní navigace mého vozu je lepší, navíc funguje i v tunelu, alespoň co se týče odhadu ujeté trasy i při změně rychlosti. Navíc mám na mapu 3D náhled i mezi budíky. Btw po aktualizaci na iOS 12.3 se zdá, že konečně u Waze začla fungovat softwarová klávesnice u CarPlay. Sice to okénko je na zvolený font malé, ale již mohu zadat kam chci jet (pokud bych chtěl na navigaci využilt Waze).

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od sharkee »

Mám domu objednané nové BMW i s CarPlay, tak snad brzy otestuji i variantu bez drátu. Dám pak vědět rozdíly VW vs BMW verze.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od Anndy »

jeenik píše:Waze používám na pozadí kvůli hláškám - upozornění. Nativní navigace mého vozu je lepší, navíc funguje i v tunelu, alespoň co se týče odhadu ujeté trasy i při změně rychlosti. Navíc mám na mapu 3D náhled i mezi budíky. Btw po aktualizaci na iOS 12.3 se zdá, že konečně u Waze začla fungovat softwarová klávesnice u CarPlay. Sice to okénko je na zvolený font malé, ale již mohu zadat kam chci jet (pokud bych chtěl na navigaci využilt Waze).


sharkee: Ake bmw? Lebo tie s novym systémom infotaimantu (3-ka, X5/7, 8, z4...) - majú už roztiahnutý ACPL na celý display. Ale iné veci sú rovnaké.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od sharkee »

X1, uvidíme
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od sharkee »

Tak AppleCar funguje v bavoru skvěle a hlavně bez drátu, drahý Marconi!
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od Anndy »

Áno. Odkedy to mám v aute - natívny systém som nepoužil už :-)
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od rony »

ste ma namotali tak som vcera znova skusil Apple Car ale stale mi pride moj nativny lepsi :) a nemina moj mobilny pausal :)
uznavam, ze na kabli je to otrava :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od Anndy »

Rony, tak záleží čo používaš :-)
Ja primárne Waze - ani nie kvôli predpisom, skôr mi ráno vyberie v tú chvíľu rýchlejšiu cestu (aspoň si to myslím :-D).
Plus počúvam Podcasty k tomu - a ich ovládanie - resp výber je cez ACP výrazne lepší.
Plus telefonovanie hlasovo (teda vytáčanie kontaktov) je silno návykové.
Teda natívny systém mi neponúka nič lepšie voči ACP.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od sharkee »

Mám to podobně, jezdím podle Waze po celé Evropě + Podcasty a AppleMusic + vytáčení kontaktů přes Siri. V autě je i nativní navigace, ale si ji nepoužiji, nebo jen v případě nouze datového připojení mimo EU.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Apple CarPlay v česku

Příspěvek od jeenik »

Jak se vám waze chytá v tunelu?

Odpovědět