Photostream v iOS6

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Photostream v iOS6

Příspěvek od cuting »

Tak koukám, že se docela zásadně a k lepšímu změnil Photostream. Poměrně zásadní změna je možnost promazávání jednotlivých fotek na Photostreamu, bez toho, aby fotky zmizeli i z iPhonu. Sice se stále nedá nikde v iPhonu nastavit - vypnout, aby se nenahrávali nové fotky na Photostream automaticky (na stolním v iPhoto to nastavit jde) , ale neni problem nepotřebné fotky ve Photostreamu jednotlive probrat a promazat. To dřive nešlo. Navíc přidali pěknou funkci na vytváření alb , ktera si ve Photostreamu v iPhonu vytvoříte , pojmenujete a pošlete odkaz znamým. Odpadá tak nutnost vytvářet tato alba v aplikaci iPhoto na telefonu a navíc jsou tato alba na webu prakticky stejná. Tato alba ale zase naopak nejdou vytvařet ve stolním iPhotu.... Co jsem jen nevyzkoušel, jestli se odesílají fotky z iPhonu jen přes wifi, jako doposud a nebo již i přes 3G . Jinak jsem docela spokojený. Doposud jsem na sdilení fotek používal Picasa , ale asi si přecejen zvyknu na Photostream.

EDIT : Tak posílání do Photostreamu pres 3G jde . Vyberete fotku, označíte a sdílením ji odešlete bud do již existujícího alba na Photostreamu a nebo vytvoříte album nové.
 Apple hračky 

smoldik
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1082
Registrován: ned čer 21, 2009 7:10 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od smoldik »

Vytvorim sdileny Photostream, poslu link a web album je prazdne. Nefunguje mi to uz od prvniho dne co mam nainstalovanou GM verzi :)
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik

_tomik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 93
Registrován: ned zář 27, 2009 9:29 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od _tomik »

Zdravim, tak já jsem také otestoval photostream a mně sdílený fotostr. funguje. Mám tedy nastaveno veřejné album, tudíž žádný poslaný link pouze jeden vygenerovaný, ale to není rozdíl.. :wink:

edit.: iOS6 GM
Obrázek iPhone 3G; iPhone 4; iPhone 5s;iPhone 6s;iPad 2
Obrázek MacBook Air 13"(2012), iPhone 8+, AW Sport, iPad(2017), aTV 4K
Obrázek R.I.P. SJ

rumex

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od rumex »

jestli sem to dobre pochopil tak fotky se posilaji nekam na net a ty pak dostanes nejaky www odkaz na to?:D A kazdy se na to muze podivat, hadam ze ta fotka asi bude dost orezana
nebo jak to funguje?

smoldik
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1082
Registrován: ned čer 21, 2009 7:10 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od smoldik »

Vytvoris sdileny photostream a mas dve moznosti. Bud ho sdilis jen s vybranymi osobami co maji iOS zarizeni a nebo to album udelas verejne pristupne, nacez se ti k nemu vygeneruje link, ktery odkazuje na webovou galerii na iCloudu.

U me je problem ten, ze galerie sice vznikne, odkaz na ni funguje ale pokud ji otevru v prohlizeci, tak mi zahlasi ze v ni zadne fotografie nejsou.
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od rony »

photostream od zaciatku funguje tak, ze sa posielaju ako vravis kamsi na web. my vravime, ze do tvojho icloudu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od cuting »

K velikosti : Fotky z Photostreamu maji dost ořezanou velikost (cca 800-900 kilo) a možnost žádného nastavení v iCloudu jsem nenašel.
Ale zjistil jsem další zajímavost. Fotky vyfocene iPhonem, ktere pošlete do sdileného alba a poté je z iPhonu - z knihovny obrázků smažete, ve Photostreamu zůstávají. To je myslím fajn. Vyfotíte, fotky se sami odešlou do Photostreamu , případně je odešlete do zvoleného nebo nového albumu a můžete je knihovny obrázků vymazat. A pokud se vám některá fotka na albumu Photostreamu nelíbí, můžete ji později klidně z albumu smazat. Alespoň nebudete mít zaflákanou paměť telefonu.
 Apple hračky 

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od rony »

da mi niekto rychlokurz ako sharovat fotky? akosi to nikde nevidim, mal som pocit, ze nasharujem bud photostream cely alebo urobim album a potom ten ale nikde nevidim kde to je.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od cuting »

Pokud mas na mysli fotky z iPhonu, tak to zkusím .
- V prvni rade musis mit Photostream v iPhonu zapnuty :
nastaveni-obrazky a fotoaparat-muj Fotostream i Sdilene Fotostreamy zapnout. Pak by jsi mel mit v obrazcich ve spodni liste " alba ","fotostream" a "mista".
- vyberes v "obrázky" fotky napriklad z knihovny fotek a nebo z novych fotek "fotoaparat" takto - upravit v pravo nahore - oznacis fotky- sdílet (v levo dole)-vyberes z nabidky " Fotostream" -z nabídky das novy fotostream, zvolis nazev, pripadne komu se ma odeslat odkaz a zapnes verejnou stranku - dalsi (vpravo nahore) - zverejnit.
Adresat dostane odkaz mailem.

Upravovat , promazavat obsah verejneho albumu pak muzes tak, ze zvolis v obrazcich dole "fotostream" , objevi se ti obsah celeho fotostreamu a tva vytvorena alba, v konkretnim albumu si opet pres "upravit" vyberes , co chces smazat a smazes .
Original fotky v knihovne fotostreamu zustane.
Snad jsem to popsla spravne, vysvetlovat bez nazorneho prikladu moc neumim.... :)
Naposledy upravil(a) cuting dne čtv zář 20, 2012 7:59 pm, celkem upraveno 1 x.
 Apple hračky 

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od Metalgirl »

Dole je ikona fotostream, přepni se na ni, dej + založit nový fotostream, pak tam nahážeš fotky, pak u něho je šipka modrá, ťap na ni a tam jsou možnosti a tam je zveřejnit, vygeneruje se odkaz a je fotostream na sdílení hotov.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

smoldik
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1082
Registrován: ned čer 21, 2009 7:10 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od smoldik »

Chcete mi tvrdit, ze vam to vsem funguje? :)
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od rony »

jasne, ten Settings som neprebehol, to bola chyba :)

https://www.icloud.com/photostream/#A35WXqd9jYd34

Jo funguje a ženy s pistolí jsou sexy. MG
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

smoldik
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1082
Registrován: ned čer 21, 2009 7:10 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od smoldik »

Mne to proste nefunguje, kdyz se chci dostat na vygenerovany odkaz, vzdy skoncim na teto zprave :)

https://dl.dropbox.com/u/2822774/photostream.png

EDIT:
Tak uz jsem na to prisel. Je ale chyba na strane Applu. Jakmile vytvorite jeden sdileny fotostream a potom jej zase smazete, pak kazdy dalsi fotostream ktery vytvorite ma identicky link jako to puvodni album, ktere jste smazali (odkazuje vas tedy na jiz neexistujici album...)

Prozatimni reseni je tedy vytvorit sdilena alba dve. (prvni ziska URL na jiz neexistujici album, ktere jste v minulosti smazali) a druhy ziska link novy, funkcni (predpokladam ze jen do doby, nez ho zase smazete...)

Jen abyste vedeli... :)

Rony: Makepeacová... :)
Naposledy upravil(a) smoldik dne čtv zář 20, 2012 9:35 pm, celkem upraveno 1 x.
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od cuting »

To se mi nezdá, ze by icloud generoval na nove album stejny link. Mam tam albumu zatim sest a kazde ma vygenerovany jiny link. Ale je mozne, ze tam apple nejaky bug mit bude.
 Apple hračky 

smoldik
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1082
Registrován: ned čer 21, 2009 7:10 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od smoldik »

Ano kdyz mas sest paralelne, tak ma kazde album jiny link. Ale pokud vytvoris album jedno, nahazis do nej fotky a pak ho smazes cele (ne jen fotky), tak je to tak jak jsem to popsal výše. :)
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od Barberry.pha »

Mam dotaz, jde nejak udelat, aby kdyz to uz vytvorene alba ve fotostreamu co sdilim, pridam dalsi fotky, aby se ukazaly pokud nekomu poslu odkaz treba mailem?
Pokud mam osobu pridanou do sdileni daneho alba, tak se tam zobrazi, pokud jsem ale poslal odkaz mailem, tak se poslala ta stejna adresa jako pred pridanim dalsich fotek, a zobrazuji se tam porad ty stejne fotky.
Takze se musi asi vytvaret nove alba pokud je chci takhle sdilet pres odkaz na icloud.com?
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

smoldik
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1082
Registrován: ned čer 21, 2009 7:10 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od smoldik »

Odkaz vede na album. Pokud pridas nove fotky tak se to zaktualizuje a link zustava stejny
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik

scapin
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 118
Registrován: pon čer 15, 2009 1:56 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od scapin »

ten link ako ziskam ked ho chcem dat napr. sem na forum? musim si ho poslat na mail?
-> Apple iPhone 15PRO MAX, 256GB
-> Apple iPad 2018, 32GB, White
-> Apple iPod nano 6.g, 8GB
-> Apple Mac mini 09
-> Apple Tv 3.g
-> Apple Airpods
-> Apple watch 7.st gen,
-> iPhone 1.g, 3G, 4, 5, 5s, 6, 7, 11PRO,iPad 1g, 2g, iPod touch 4.g, Mac mini 06

smoldik
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1082
Registrován: ned čer 21, 2009 7:10 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od smoldik »

Tak kdyz kliknes na Sdílet odkaz tak ti vyjedou moznosti sdileni. Muzes si ho zkopirovat do clipboardu, poslat mailem, sdilet na socialnich sitich... Vsechno to tam mas kdyz se podivas.
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od Barberry.pha »

smoldik píše:Odkaz vede na album. Pokud pridas nove fotky tak se to zaktualizuje a link zustava stejny



No zatim mam zkusenost ze pokud ten link poslu pres mail, tak se opravdu zobrazi i ty nove pridane, pokud jsem to posilal pres imessage, tak tam porad ukazovalo to co bylo v albu pri vytvoreni, a ty nove fotky to neukaze.
Tedka koukam ze pokud otevru v ipadu i ten mail pres ktery jsem sdilel ten odkaz tak se mi porad ukazuje to co prvnim otevreni.
Odkaz pres imessage jsem posilal s iphonu na ipad.

edit: tak v safari v macovi to ukazuje presne to co je v dane slozce ve fotostreamu, a staci i pouze danou stranku znovunacist, v iphonu nebo ipadu v safari to ukazuje neco jineho, v ipadu ty fotky co tam byly jako prvni pridany, dalsi uz ne, vymazal jsem historii i znovu zapl safari nic, v iphonu zase ty ktere byly pridany ale kdyz se nejake smazaly tak ty jsou tam porad videt ..

Edit2: tak super je, ze sdileny photostream jde sdilet i pres 3G, neni potreba wifi jako u photostreamu
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

marseli
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 721
Registrován: ned črc 20, 2008 5:22 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od marseli »

Nasdilim fotky poslu odkaz na ip4s aoni se mu tam zobrazi, ale kdyz udela album ip4s a posle z5 me tak se ukaze, ale pise ze tam nejsou zadne fotky. Nejaka zavada.

Hardsoul
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: sob kvě 26, 2012 12:04 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od Hardsoul »

Můžete mi prosím vás poradit, jak dostanu fotky z alba fotoaparát do fotostreamu? Musel jsem totiž udělat obnovu telefonu a po obnově jsem měl ve fotostreamu v telefonu jen 33 fotek, z nějakých 300. Zkoušel jsem fotostream vypnout/zapnout, resetovat a nic nepomohlo. Před obnovou bylo všechno OK. Díky za rady.
iPhone 4 16 GB, neblokovaný, bez JB
iOS6

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od cuting »

Už jsem to psal výš ..... V knihovně obrazku zmačkneš "upravit" ,označíš fotky , které chceš, dole zmačkneš "sdílet", vybereš photostream a přidáš je do existujícího alba a nebo vytvoříš album nové. Podmínkou ale je, aby jsi měl v předvolbách zapnutý photostream i sdílené photostreamy.
 Apple hračky 

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od cuting »

Doplňuji další informaci. V poslední versi iPhoto 9.4 pro stolní macy jde vytvářet nová verejná alba stejně snadno, jako v iOS 6 . Na předchozí versi to možné nebylo.
 Apple hračky 

siana
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 269
Registrován: pát led 04, 2008 10:34 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od siana »

Zdravím, mám dva dotazy:
1. když nastreamuji pořízené fotky, můžu je pak ze složky fotoaparátu vymazat?
2. lze do fotostreamu vložit video? Předpokládám, že ne, jelikož se mi to nepovedlo nebo dělám něco zle.
Díky za radu.
iPhone X - 64 GB Silver; Vodafone; & AirPods ;-)
New iPad 2018 - 128 GB Cellular Silver; T-Mobile; Apple Pencil
MacBook Air 13" - 256 GB SSD (early 2015), macOS Monterey12.0.1
Apple Watch 5 - silver case; 40 mm, watchOS 8.1

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od cuting »

1.) Ano, fotky odeslané do Photostreamu z iPhonu můžeš z knihovny smazat, ve Photostreamu zůstanou.
2.) Ne, nejde to,přímé odeslání videa je možná pouze na YouTube a nebo na Vimeo z prostředí aplikace Vimeo. A pak jde ořezaná verse videa také poslat na Picasa, také prostřednictvím aplikace. Osobně používám MyPics.
 Apple hračky 

@solokaprik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 305
Registrován: čtv kvě 31, 2012 2:48 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od @solokaprik »

Osobně jsem s novym fotostreamem velice spokojený, pár alb mám veřejnou a pár jen s pár přáteli, je to super. Je možné "olajkovat" jednotlivé fotky, případně i okomentovat. Prostě supr :-)
Apple iPhone 5 16GB - black
Apple iPad Mini 16GB wifi - black
Apple iMac 21,5" (late 2012)

niky79

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od niky79 »

cuting píše:Ale zjistil jsem další zajímavost. Fotky vyfocene iPhonem, ktere pošlete do sdileného alba a poté je z iPhonu - z knihovny obrázků smažete, ve Photostreamu zůstávají. To je myslím fajn. Vyfotíte, fotky se sami odešlou do Photostreamu , případně je odešlete do zvoleného nebo nového albumu a můžete je knihovny obrázků vymazat. A pokud se vám některá fotka na albumu Photostreamu nelíbí, můžete ji později klidně z albumu smazat. Alespoň nebudete mít zaflákanou paměť telefonu.


Co je na tom fajn? Udělám spoustu mepocedenych obrazku, které se mi nahráji přes fotostream do úpadku třeba. V mobilu je smazu, ve fotostreamz a ipadu zůstávají. Proto fotostream nepoužívám, dokud tam tento bug bude aa

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od cuting »

Ale žádný bug tam není. Pokud je chceš z Photostreamu smazat, tak dnes už to jde, klidně jednotlivě.A tím, že je smažeš z photostreamu je smažeš i z iPadu. To dříve možné nebylo. Fotky si promažeš výběrem a stejně tak výběrem i uděláš případné veřejné album.
 Apple hračky 

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od Metalgirl »

Ach jo, tolik piplačky s tím. Jediné, v čem vidím přínos, je možnost sdílet fotky s přáteli, rodinou, nebo veřejně. Jinak samá piplačka, promazávat tamto a hento. To to rovnou můžu skopírovat do PC a udělat tu samou věc doma. Jedině, že jste někde na dovolence a v iPhonu ubývá volného místa, tak se to hodí na fotostream. Ale jinak piplačka, piplačka, piplačka v důsledku zdvojení.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

bob123
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 174
Registrován: pon lis 12, 2007 11:38 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od bob123 »

IMHO je to dobry na mobilni sdileni vice fotek, pokud je clovek na ntb tak to az takovy smysl nema ...
iPhone 2G 4GB
iPhone 4 16GB Vodafone
iPhone 5 16GB Vodafone
iPhone 6 16GB Vodafone
Macbook pro 13" (mid 2009) Snow Leopard
Macbook pro 13" 2016
Apple AirPort Extreme
New iPad 16GB Wifi

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od Slimák »

Mam dotaz, neni obsah fotostreamu casove omezeny, nekde jsem cetl, ze se tam udrzujou fotky jeden mesic od uploadovani? Z vlastni zkusenosti, proc mi ve fotostreamu fotky postupne ubyvaji a rozhodne je nemazu :D


Sent from my iPad 2 using Tapatalk
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od cuting »

To by mne také zajímalo. Ale domnívám se, že alba vytvořená a zveřejněná ve Photostreamu jsou oddělená na iCloudu od obsahu Photostreamu . Takže i když zmizi fotky z knihovny Photostreamu, tak fotky v albech zůstanou. Soudím tak podle toho, že album vytvořené ve Photostreamu v iPhoto v počítači je dostupné v albech Photostreamu na iPadu i iPhonu, ale v obsahu na těchto zařízeních nejsou. A když smažu nějakou fotku z obsahu Photostreamu v iPhone, tak ve vytvořeném albu take zustane. Takže možné obavy nejsou na místě. Jen je asi problem s velikosti fotek. Ve vytvořených veřejných albech jsou fotky ořezané, zatímco v knihovně photostreamu jsou v původní velikosti připravené pro import do počítače.
 Apple hračky 

jennydrums
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 342
Registrován: úte říj 27, 2009 12:33 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od jennydrums »

Nevím jestli to má souvislost s iOS6, nicméně stalo se mi, že jedna z fotek se nesyncla na photostream. Jiné, vyfocené před a po ní tam jsou. Vůbec nechápu :)

ZnuGy
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: čtv úno 16, 2012 7:45 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od ZnuGy »

Já se zeptám na tu první variantu, chci nasdílet album mezi iphonem 1 a iphonem 2, vytvorim photostream ktery ma odeslat danemu uzivateli odkaz, ale nic mu neprijde. Pokud otevru album a dam "zaslat pozvanku znovu" tak se opet nic nestane. Photostream mam v nastaveni zapnuty na obou zarizenich, oba dva jsou iP4 s iOS 6.0.1 Nekdo ten samý problém ?

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od Barberry.pha »

A je na obou zapnuty i sdileny photostream? A neprijde mu ani mail? Pripadne mas u toho kontaktu s kterym to chces sdilet i mail adresu jeho icloud uctu?
Viz photo
http://img.tapatalk.com/d/12/11/20/tapurapy.jpg
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

ZnuGy
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: čtv úno 16, 2012 7:45 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od ZnuGy »

Ano, je zapnuty
Ano, je pridany email, kdyby nebyl, nejde ani pridat do alba
Ne, neprijde ani email, zkousel jsem to i nasimulovat sam sobe.

Bobo17
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: čtv zář 13, 2012 8:59 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od Bobo17 »

Můžu se zeptat?
Taky se někomu stalo že u iCloud panelu 2.0 Windows 64 bit přestal Uploadovat fotky do iOS zařízení? ..Nechápu z iOS do PC ok ale naopak ne:(..
Macbook Air 2013 i5 256GB
iPhone 5S Space Grey
iPhone 6 64 GB Space Grey

ZnuGy
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: čtv úno 16, 2012 7:45 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od ZnuGy »

A ještě jsem zjistil pár poznatků. Při upgrade na iOS 6.0.1 nevidím iCloudové fotografie uložené v iOS 5.1.1 Telefon sice hlásí, že je obsazeno 4GB ale nevidí je. Naproti tomu iCloud pro Win hlásí, že na úložišti nic není. Pokud přejdu zpět na 5.1.1, dostanu se na iCloudové fotografie a i iCloud pro Win ukazuje hodnoty správně. Další věc je, že se v 6.0.1 nenahrávají fotky na iCloud pro Win, prostě ho to ignoruje.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: Photostream v iOS6

Příspěvek od cuting »

Tak jsem ted zjistil, že upload více fotek najednou z počítače na Photostream je děsivě pomalý. Včera jsem tam chtěl přidat několik starších albumů , asi 500 fotek a upload jde děsivě pomalu. Občas se načte pár fotek a pak dlouho nic a zase pár fotek atd. Nechal jsem to běžet celou noc a načetlo se mi tam asi jen 60 fotek ! Přitom mám doma upload linku 5 Mega a i videa na Vimeo mi jeli celkem slušně. Díval jsem se teď po webu na fora a nejsem jediný, kdo si toho všimnul a koho to zarazilo. Když třeba uploaduju jen tak asi 10 fotek, tak tam jsou celkem rychle, ale jakmile pošlu třeba album s 30 fotkami , tak je to doslova tragedie.... jaké máte zkušenosti s posíláním více fotek najednou vy ?
 Apple hračky 

Odpovědět