Nejde zavřít iTunes

Odpovědět
fon

Nejde zavřít iTunes

Příspěvek od fon »

Zdravím Mám problém s iTunes. Nejdou zavřít po synchronizaci s iPhonem. Vše funguje normálně, odpojím fuon a chci zavřít iTunes a nic. Musím to pak zavřít přes ctrl+alt+delete. Přitom když před tím není připojený telefon, normálně zavřít jdou. Neví někdo co s tím???

pacholek

Re: Nejde zavřít iTunes

Příspěvek od pacholek »

s tim ma problem hodne lidi:) me sice jde zavrit normalne ale v procesech bezi dal a az pri vypinani PC mi to haze problem s ukoncenim :)

fon

Re: Nejde zavřít iTunes

Příspěvek od fon »

hmm, a co s tím. Kde může být, tak říkajíc, zakopán pes :?:

fon

Re: Nejde zavřít iTunes

Příspěvek od fon »

Tak co, má ještě někdo podobný problém :?:
Jakou zkušenost s tím mají moderátoři?

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Nejde zavřít iTunes

Příspěvek od Beavers »

Abych tě trochu uvedl na správnou cestu: moderátoři tu nejsou od toho, aby všechno věděli, ale aby usměrňovali fórum. K otázce: já používám Správce úloh systému Windows (Task Manager), kterého mám minimalizovaného na hlavním panelu vedle hodin. Programy, které nejdou vypnout, vypínám přes něj v okně Procesy.

fon

Re: Nejde zavřít iTunes

Příspěvek od fon »

Jasné. Ale určitě máte nejvíc zkušeností a taky jste tady toho nejvíc pročetli. Takže šance že jste se s něčím podobným setkali je dost vysoká :wink:
Jinak ikonku iTunes vedle hodin mám, ale ani tam to nejde. Není možný, aby to bylo někde v nastavení? To asi ne, co. Už jsem to zkoušel i přeinstalovat a nic.
Ještě jeden dotaz. Jak zjistím svou verzi iTunes?
Dík za pomoc :)

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Nejde zavřít iTunes

Příspěvek od Beavers »

Nemluvil jsem o ikonce iTunes vedle hodin, ale o spuštěném TaskMgr. Verzi iTunes bys snad našel v Help toho programu.

davfal

Re: Nejde zavřít iTunes

Příspěvek od davfal »

Nepomohlo by před odpojením iPhonu odpojit ho bezpečně přes ikonku v tray?

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Nejde zavřít iTunes

Příspěvek od Beavers »

Nejedná se o USB MassStorage. není třeba jej tak odpojovat. Navíc, u XP není třeba odpojovat FlashDisky tímto bezpečným způsobem, i když je to jistější. Ale to se netýká iPhone. Jinak je zde řeč o ukončování programu iTunes a název tématu o tom jasně hovoří.

fon

Re: Nejde zavřít iTunes

Příspěvek od fon »

Tak TaskMgr nemám (nebo o tom nevím). Už nevím co by pomohlo. A když nic, tak jestli to (násilný)vypínání přes správce úloh může mít nějaký negativní vliv... :?:

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: Nejde zavřít iTunes

Příspěvek od toncek »

Task Manager = Správce úloh :wink:

Negativní vliv to nemá žádný, pouze se Ti uvolní paměť, kterou iTunes zabírají. Takže spíš to má pozitivní vliv.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Nejde zavřít iTunes

Příspěvek od Beavers »

Task Manager je součástí Windows. (C:\Windows\system32\taskmgr.exe). Když jej spustíš a minimalizuješ do hlavního panelu (vpravo dole vedle hodin), budeš tam mít zelenou ikonku s průběhem zatížení CPU. Pokud na n? klikneš pravým tlačítkem myši a vybereš Obnovit, otevře se ti okno znovu, zvolíš kartu Procesy a vybereš iTunes. Zvolíš ukončit. Když si tento prográmek nastavíš pro spouštění při startu Windows (nastavit spuštění jako minimalizované), budeš jej mít stále po ruce. Jeho výhody brzo oceníš. Také se dá spustit trojkombinací Ctrl+Alt+Del, ale to je operace navíc, lepší je mít jej spuštěný stále. Po použití jej ale musíš minimalizovat, nikoli vypnout křížkem.
Je ovšem smutné to, že toto řešíme na fóru, které se zabývá iPhone, ještě smutnější ale je, že neznáš základní funkce Windows.

domca456

Re: Nejde zavřít iTunes

Příspěvek od domca456 »

a nepouzivas nahodou program miranda ? cetl sem ze prej lidi co ho pouzivaj tak s timhle maji problem.

fon

Re: Nejde zavřít iTunes

Příspěvek od fon »

Beavers:No, nějak mi uniklo, že Task Manager a Správce úloh je to samý. :oops: Znám to prostě jako správce úloh(a jak zjistíš z prvního příspěvku, tak ho i používám, a tudíž znám :wink: )
Ale to jsme, jak sám říkáš, dost odbočili a stále nevím, proč iTunes nejdou zavřít klasickou cestou. Jestli je teda jediná možnost to zavřít přes Správce úloh (task manager :lol: ), asi to tak budu muset dělat... :roll:

domca456:mirandu nepoužívám, takže v tom to nebude. Zajímalo by mě, jestli je to běžný problém...

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Nejde zavřít iTunes

Příspěvek od Beavers »

Ano, je to dost běžný problém, že iT nejdou vypnout klasicky. Proto ten TaskMgr, je to jediná pomoc. Kolem iT vznikly dva tábory, jedním jsou jeho odpůrci, druhým jeho příznivci. Odpůrci asi vědí, proč jsou právě v tomto táboře.

fon

Re: Nejde zavřít iTunes

Příspěvek od fon »

hmm, takže je to vyřešený. Prostě vypínat přes TaskMgr a hotovo. :idea:
Snad se tí nic nepokazí...

Edit: A ještě jinak. Odinstaloval jsem ze svých XP home ed. 3 aplikaci Bonjour, a najednou jdou iTunes zavřít bez problémů. Takže to asi bylo tím. Jen doufám, že mi Bonjour nebudou v něčem chybět...
ps:ještě jsem někde četl, že to může být i kvůli antiviru NOD32. ALe doporučuji tomu, kdo má stejný problém, nejprve zkusit odinstalovat Bonjour

A vůbec se nebudeme zlobit, když se naučíš editovat svoje příspěvky. Zlobit se ale budeme, když se to nenaučíš a výsledkem té zloby bude smazání tvých příspěvků. Tak se snaž. Beavers.

Odpovědět