Služba Môj fotostream bude 26. júla ukončená

Odpovědět
mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3510
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Služba Môj fotostream bude 26. júla ukončená

Příspěvek od mirmo80 »

Ahoj, aj vám dnes prišiel takýto email? U nás doma len mne zo štyroch Apple ID ktoré máme.

Nejako špeciálne mi ukončenie fotostreamu nevadí, aj keď vyhovovalo mi mať dostupné fotky v iných zariadeniach. iCloud Fotky, ako náhradu, si len kvôli tomu aktivovať nechcem.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 313
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Služba Môj fotostream bude 26. júla ukončená

Příspěvek od honza.mac »

Jj také mi to přišlo.
Mám One Drive tak to neřeším a hlavně Můj fotostream mám vypnutý od doby co si platím O365.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Služba Môj fotostream bude 26. júla ukončená

Příspěvek od rony »

Je to jedna z genialnych veci, ktorymi Apple ohuril asi nielen mna. Ziadne kopirovanie po kabli, ziadne plastove stvorceky s nakopirovanymi subormi.

Spravil som fotku a o par sekund som ju uz na macu mohol pouzit.

Je mi to luto, ze to konci. S radostou to pouzivam.

Ziadne rucne spustanie kopirovania, ziadne posielania mailom ako priloha. No nic...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: Služba Môj fotostream bude 26. júla ukončená

Příspěvek od Lipon »

To neděláš ani s One Drive. Tam to jede taky automaticky.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Služba Môj fotostream bude 26. júla ukončená

Příspěvek od rony »

Super.

Ako to spravili? One Drive appka by sa musela bud rucne spustit, alebo v tom iOS systeme bezat na pozadi, je to tak? Takze naozaj na iPhone len nainstalujem One Driv (plus pochopitelne prihlasit sa uctom), co potom musim tam este spravit, aby to pracovalo taky automaticky? Staci potom uz len fotit nativnym fotakom? Vo Photos mam potom nejaku zlozku obdobnu ako doteraz "Photostream"? Fotky v nej sa pridavaju bez akehokolvek zasahu a to vcitane kontrolovania ci appka naozaj bezi na pozadi?

A bez platenia to tiez robi taky automaticky, ked sa free kvota zaplni, co sa udeje?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: Služba Môj fotostream bude 26. júla ukončená

Příspěvek od Lipon »

Rony, ten kousavý tón je úplně zbytečný.

Nastavíš si, jak přesně ukládat, jestli složky po rokach nebo i po měsících. Nemusím kontrolovat, jestli appka běží. Nastavím, jestli používat i mobilní data.

Když mám placenou verzi, proč bych měl zkoušet jako free?
Jestli to někoho zaujalo jako náhrada Photo streamu, není nic jednoduššího, než to vyzkoušet.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Služba Môj fotostream bude 26. júla ukončená

Příspěvek od pegas »

Mám taky business 365, ale dal jsem přednost Google fotkám. Přijdou mně lepší.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Služba Môj fotostream bude 26. júla ukončená

Příspěvek od rony »

nie, ja nic nekousam, pytam sa radom na vsetko, co neviem, lebo som sa o to nikdy nezaujimal = Photostream je ideal a preto ma to nezaujimalo.

vies teda teraz odpovedat alebo len hladat kousance, kde nie su? Ak plati, ze mas plateny, tak je odpoved to, ze nevies ako to funguje vo free? Opat, nie som kousane, proste dam otazku, aby som zistil ako to je.

Skusat v tejto chvili nemozem = nebudem riskovat to, ze sa mi nieco rozsype a nepojde to rozumne dat do povodneho stavu. A zistit pri tom, ze za nakoniec to nefunguje bez platenia je nakoniec len to, ze to uz by som mohol platit iCloud Photo Library (co teda v tejto chvili TIEZ nepotrebujem len kvoli tomu, aby sa mi prave odfotena fotka prenasala bez asistencie).

Vysvetlil som to tak, aby si tomu nerozumel ako KOUSANI?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: Služba Môj fotostream bude 26. júla ukončená

Příspěvek od Lipon »

Free verzi jsem nezkoušel.
Pokud vím, tak v tomto ohledu je rozdíl proti placené jen ve velikosti úložiště (5GB).
Zpočátku jsem taky zkoušel obě služby naráz (OneDrive s placeným M365 a My PhotoStream), když jsem s OneDrive na žádný zádrhel nenarazil, přešel jsem jen na to.

Pro uživatele, který už má placenou M365 verzi se použití OneDrive přímo nabízí. Kdo nemá placený M365, musí si zvážit, co je pro něj vhodnější.
Oproti PhotoStreamu nemá OneDrive omezení na dobu, po kterou jsou fotky uloženy. Jak jsou jednou uploadnuty, tak tam zůstanou.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Služba Môj fotostream bude 26. júla ukončená

Příspěvek od rony »

Dobre, ale keby som vobec nikdy nespustal tu appku OneDrive, bude to prenasat nafotene fotky?

Tak, ze spravim na iPhone cvak. NIC DALSIE na iPhone neurobim.

prejdem k macu a vo Photos mam zlozku (asi obdobu Photostream), kde uz ta fotka bude? Alebo ak nie vo Photos aspon nejaka zlozka v suborovom systeme?

K rozdielom platena vs. neplatena sme uz povedali asi vsetko / ak by vyslo, ze platenu tak to rovno budem platit Apple za ten ich iCloud ale toto je vec, kde mi ponukane sluzby tak MS aj Apple vyjdu ako zbytocne vyhadzovanie penazi. Vsetko, co chcem je obdoba PhotoStream, zvysok ma nezaujima.

Disclaimer: to nie je kousavy ton. Pytam sa hlupym sposobom lebo viem, ze ludia z fachu dolezite veci vynechavaju lebo ich povazuju za samozrejmost (napr. v tomto pripade po dlhej diskusi keby sme dospeli k tomu, ze tu appku OneDrive logicky musim vzdy spustit a pockat, kym sa to poprenasa - co je presne vec, ktoru nechcem riesit)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: Služba Môj fotostream bude 26. júla ukončená

Příspěvek od Lipon »

Alespoň jednou appka být spuštěna musí, aby běžela na pozadí.
Nespouštím ji, abych provedl upload fotek do cloudu. Čas od času ji na iP otvírám - nikoli kvůli fotkám, ale kvůli dokumentům, která používám, do fotek nelezu.
Schválně jsem se teď díval přes webové rozhraní OneDrive, do složky Pictures -> Camera Roll. Co jsem včera nafotil na přes den na semináři, tak je tam uloženo, appku na iP jsem tento týden otvíral možná někdy v Po nebo Út.
Na Macu jsem v klientovi One Drive plnou synchronizaci adresáře Camera Roll vypnul, zbytečně by mi to zabíralo místo a nepotřebuji mít všechny fotky v Macu. Jde samozřejmě udělat nastavení i pro podsložky, např. letošní rok aby se rovnou stahoval, ostatní jen on-demand.

S ohledem na limit free verze bys asi musel ručně odmazávat starší fotky, abys časem nenarazil na ten strop 5GB.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Služba Môj fotostream bude 26. júla ukončená

Příspěvek od rony »

aha, takze to nerobi nahradu syncu na sposob photostream. to som potreboval vediet.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 313
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Služba Môj fotostream bude 26. júla ukončená

Příspěvek od honza.mac »

Nikdy nic nebude “jako” Photostream !
Aplikaci One Drive používám.
Složku mám uloženou na externím disku kde také fotky edituji nebo mažu. Takže mi v zařízení soubory One Drive, myšleno v Macu, nezabírají žádné místo.
One Drive synchronizuji i s Synology NASem pomocí Cloud Sync aplikace a synchronizaci s Mac zařízeními tedy postupně vypínám jelikož “středobodem” u mě byl je a bude Synology NAS.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

Odpovědět