Obaly a pouzdra iP Xs/Xs Max

Odpovědět
Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Obaly a pouzdra iP Xs/Xs Max

Příspěvek od Petrt »

Všiml jsem si, že zde chybí thread zaměřený na pouzdra Xs, tak s dovolením zakládám.

Nikdy jsem extra pouzdra neřešil, na 5-6s jsem na přenášení používal Buggati kožené pouzdro, ale s příchodem Xs a změnou jeho využití jsem nucen začít používat i obaly, které ochrání telefon nejen při přenášení v kapse/tašce. Preferuji něco tenkého, takže jsem na Aliexpresu pár obalů zakoupil (něco je ještě na cestě, poreferuji později) a dovolím si nějaké komentáře. Třeba se budou někomu také hodit.

1. Čiré silikonové pouzdro. Na telefonu sedí dobře, volnější boky (dané pružností silikonu). V oblasti úchopu jsou na bocích vroubky, takže obal neklouže ani v mokrých rukou. Tlačítka power a volume jsou pod krytkou. Nevýhodu považuji pružnost obalu, bude se tam dostávat bordel. Tloušťka 0,6 mm. U foťáku je přesah, takže při položení na stole brání poškrábání čoček.
Obrázek


2. Poloprůhledné (asi) silikonové pouzdro. Proti provedení v bodě 1 je tužší, nemá na bocích vroubkování, z popisu na webu prodejce jsem si nebyl zcela jistý, zda bude pouzdro bilé či lehce transparentní - pozor, bílé není, spíše trochu našedlé. Zakoupena varianta Xs, ale dle spodní perforace dorazila verze X. Tloušťka 1 mm. Také má přesah u foťáku a krytá tlačítka power/volume.
Obrázek


3.Tenké skořepinové pouzdro. Boční i horní prolisy jsou tuhé a krásně kopírují tvar telefonu (pouzdro sedí perfektně). Při držení se boky od telefonu neodchlipují. Mám variatu dark black, povrch je jako by metalický (není to jednolitá černá barva). Nemá krytá tlačítka a černé pouzdro se stříbrným provedením telefonu vypadá elegantně. Má výrazný přesah u foťáku, subjektivně až zbytečně velký. Tloušťka pouzdra 0,5 mm.
Obrázek

4. kožený obal na přenášení. Zakoupen u iStyle, bohužel jej nemají na webu. Na Xs padne skvěle, na vytažení je třeba trochu větší síly (nehrozí vypadnutí, čas ukaže víc). Jsou dostupná dvě provedení - černé a hnědé. Vnitřní část vypadá jako semiš. Pouzdro je tenké, lehké, kůže je měkká, kvalita provedení výborná.
Prolisovaný nápis SENA není v reálu černý. Cena tuším kolem 1000 Kč.
Obrázek
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

bagio
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 22, 2018 10:02 am

Re: Obaly a pouzdra iP Xs/Xs Max

Příspěvek od bagio »


Leonko
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1084
Registrován: úte črc 30, 2013 3:10 pm

Re: Obaly a pouzdra iP Xs/Xs Max

Příspěvek od Leonko »

Ja mám rád iba tie číre silikonové. A v hľadáčiku mám od Spigenu Liquid Crystal Clear. Asi najprv skúsim ten tvoj a potom uvidím ako natom bude kvalitou. lebo cenou sú teda dosť odlišné :D

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Obaly a pouzdra iP Xs/Xs Max

Příspěvek od Petrt »

Plastové skořepiny Spigen používáme léta na iP5/5s/SE a spokojenost. Silikony nemám moc rád, ale za těch 45 Kč jsem to chtěl vyzkoušet ;-).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Obaly a pouzdra iP Xs/Xs Max

Příspěvek od mike-biker »

Staré dobré osvědčené již od iPhone X.
UAG Monarch.

Obrázek
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: Obaly a pouzdra iP Xs/Xs Max

Příspěvek od FILIPSN007 »

Na smítka pod obalem pozor, iPhone 7 Plus JetBlack jsem používal s originálním obalem od Applu a dostala se mi tam smítka a udělali mi tam malé tečky.

UAG obal jsem měl na iPhonu SE, ale do práce se to moc nehodí nebo k zákazníkovi. Potřebuji aby byl ten obal trochu reprezentativní.

Na XS mám teď klasický černý Apple silikon. Na outdoorové vyžití ještě něco pořídím, UAG nebo Catalyst.

Arrow79
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 515
Registrován: pon říj 27, 2008 7:01 pm

Re: Obaly a pouzdra iP Xs/Xs Max

Příspěvek od Arrow79 »

Na kazdom iPhone som mal vzdy original cierny kozeny od Apple a maximalna spokojnost.
iPhone XS Max 256GB - Space Grey (iOS 12.1)
iPad Pro 9,7 128GB Wifi Cellular - Space Gray (iOS: 12.1)

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Obaly a pouzdra iP Xs/Xs Max

Příspěvek od Petrt »

Dorazil další čínský výrobek, magnetické pouzdro. Pouzdro se skládá ze dvou polovin, zadní obsahuje ochranné sklo a vyrovnává převýšení čoček foťáků, takže se pak telefon na stole nekýve. Obě poloviny u sebe drží sadou magnetů, spojení je dostatečně silné. Pouzdro samotné je z plastu.

Nevýhody: při stisknutí boků telefonu pouzdro lupe (drobné vůle), změna hlasitosi je řešena přes dodatečná tlačítka a není komfortní. Pro přepínač vibrací je v pouzdru vybrání, do kterého se vejde jen malíček a přepínání vibrace/zvonění je velice nepraktické.
Celkový vzhled je nic moc.

Za mě nedoporučuji.

Obrázek
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

bagio
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 22, 2018 10:02 am

Re: Obaly a pouzdra iP Xs/Xs Max

Příspěvek od bagio »

Taky jsem o něm uvažoval ,aspoň vím,že je na h.... Díky
Spíš scháním kvalitní a slabý kryt zadní v červené barvě.A nejlépe k němu i pásek na Watch,ale musí sedět barva,ať to nějak vypadá ,že .-) Nějaký tip ?

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: Obaly a pouzdra iP Xs/Xs Max

Příspěvek od Petrt »

Ten třetí obal v prvním postu (Cafele) je super tenký. Používám ho teď pořád. Jen jsem si trochu zbrousil přesah u foťáku a zarovnal jej s foťákem (takže už mi pouzdro nechrání sklo foťáku). Jestli je i v červené nevím.

Teď řeším skla. Už mám doma dvě, dvě dorazí po neděli a poslední dorazí asi za 14 dnů. To nejlepší pak vyberu a nelepím :-).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Odpovědět