iPhone SE - tvrzené sklo vs. folie?

Odpovědět
Anselmo
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 05, 2017 8:31 pm

iPhone SE - tvrzené sklo vs. folie?

Příspěvek od Anselmo »

Dobrý den,
zítřkem se stávám majitelem svého prvního iPhonu, konkrétně SEčka.
Velmi mě trapí otázka jeho ochrany, a proto jsem se rozhodl zakoupit originální Apple kožený zadní kryt. Dále aktivně zvažuji nákup nějakého ochranného prvku displeje - přemýšlím, zda zvolit tvrzené sklo nebo fólii. Mohu poprosit ty zkušenější, aby se vyjádřili, kterou variantu preferují a užívají, nejlépe doložili i nějakou konkrétní spolehlivou značkou?
Děkuji moc!

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iPhone SE - tvrzené sklo vs. folie?

Příspěvek od sharkee »

Patchworks kryt a případně i jejich sklo, ale to já nikdy nepoužívám. Kupují v Datartu.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: iPhone SE - tvrzené sklo vs. folie?

Příspěvek od pegas »

Dnešní trend a všude ti ho budou vnucovat, je sklo. Já osobně skla nemám rád, když už něco, tak folii. Ale jde spíš o to, jak s telefonem zacházíš. Pokud chceš ochranu displeje jen před drobnými oděrky, pak ti bohatě stačí folie. Jestli ho ale používáš "drsněji", ber sklo. Je pořád lepší, když ti praskne ochranné sklo, než vlastní displej. Ale pamatuj, že ochranná skla jsou sice tvrdá, ta kvalitní jsou tvrzená a vyrobená např. z Gorilla Glass, ale zároveň křehká. Takže proti oděrkům a škrábancům fajn, ale stačí drobné, dobře trefené, bouchnutí a sklo praskne. Ještě jedna věc při tvém rozhodování, folie stojí pár korun, kvalitní sklo cca 1000 Kč.

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: iPhone SE - tvrzené sklo vs. folie?

Příspěvek od Lipon »

Mám něco jako tvrzený plast, antireflex od Moshi
rychlá aplikace bez bublinek, drží, mám zatím asi 5 měsíců a spokojenost

Ej.Kej.Ej.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát črc 12, 2013 4:17 pm

Re: iPhone SE - tvrzené sklo vs. folie?

Příspěvek od Ej.Kej.Ej. »

Ja som si na SE dával RhinoShield CrashGuard Bumper Case a Screen Protector a bez problémov.
Tu je aj video, ako to týpek testuje s kladivom :)

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: iPhone SE - tvrzené sklo vs. folie?

Příspěvek od kotelník »

Rozhodně si tam něco dej, protože sklo aamotného displeje je odolné jako stírací los
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: iPhone SE - tvrzené sklo vs. folie?

Příspěvek od Petrt »

pegas: asi jsem měl smůlu, ale ještě jsem neviděl fólii, která by byla hladká jako sklo. Cena skla je sice vyšší, ale dožitovní záruka u např. Zaggu to kompenzuje (několikrát ověřeno ;-) ).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone SE - tvrzené sklo vs. folie?

Příspěvek od mike-biker »

Já nabízím tvrzené sklo 9H. Kvalita jako u skel za 400 a více, cena závratných 150 Kaček. :)
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: iPhone SE - tvrzené sklo vs. folie?

Příspěvek od Tea Racer »

Určitě sklo! Mám novy SE tyden a sklo jsem tam dal hned a spokojenost!
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: iPhone SE - tvrzené sklo vs. folie?

Příspěvek od mookie »

ty skla fungujou jak? na displej se lepí? jak je to pak se sundaváním?

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone SE - tvrzené sklo vs. folie?

Příspěvek od mike-biker »

Ano, mají podobně jako izolepy či folie samolepicí vrstvu.
Sundat sklo jde opět velmi lehce, stačí nehtem vzít za okraj a pomalu odlepit, jinak praskne.
Ale stejně jako u folie, jakmile jej sundáš a znovu nandaváš, už se tam dostane prach a pak se to jen horší.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Pawlisko
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 15, 2015 3:32 am

Re: iPhone SE - tvrzené sklo vs. folie?

Příspěvek od Pawlisko »

Mám půjčovnu iPhonů a už jsem pár skel kupoval i lepil. Po těch zkušenostech mohu říci, že jestli koupíte sklo za 9 stovek s doživotní zárukou nebo sklo za 30 Kč z ebaye je jedno. I to sklo za 9 stovek je vyrobené v Číně a kvalita není tak rozdílná, že by si zasloužila takovou cenovku.

Konkrétně sklo od Zagg je sice super, má doživotní záruku, ale představte si, že si to sklo poškodíte a musíte čekat přes 1 měsíc na to, než vám pošlou sklo nové. V mém případě to je nereálné, takže musím do obchodu (dnes už mám skla v dostatečném množství v šuplíku) a dát za něj 350 Kč v Datartu. Krom toho, zaplatíte asi 130 Kč za poštovné. Za ty peníze máte skoro 6 skel z ebaye.

Co dělají prodejci skel u nás? Objednají 1000 skel z ebaye (součástí jsou i čistící ubrousky), 1000 krabiček s vlastním logem a přehodí je z těch plastových z Číny do papírových nebo jiných plastových. Nemám proti tomu nic, je to obchod jako každý jiný. Jen v mém případě, kdy to sklo měním třeba každý měsíc bylo finančně nevýhodné, abych to neřešil tím, že si jich objednám 20 pro každý model co mám. Výhoda je, že sebemenší škrábaneček nebo poškození řeším tím, že to sklo vyměním a je mi to jedno. Když jsem kupoval skla za 750-1000 Kč kde se prodejce chválil kvalitou nebo právě doživotní zárukou, přemýšlel jsem jestli to sklo ještě nenechám. Takto mám na telefon vždy krásné a nové sklo a neřeším to.

Mimochodem, když fungovala doživotní záruka, která se uplatňovala v obchodech a sklo měnili rovnou za nové, pak to smysl mělo a taky jsem to takto využíval (u svého iPhonu), ale lidi to začali odrbávat a nechali si měnit skla z ebaye za skla jiných výrobců a protože to prodejci neměli šanci poznat, tak to "výrobci, potažmo Zagg a spol." přestali buď nabízet a nebo zavedli podmínku výměny, kterou dnes známe. Vytvoříte objednávku, strhnou vám 1000 Kč z karty, čekáte až 6 týdnů na nové sklo a pak to staré sklo pošlete a čekáte další týdny než vám peníze vrátí zpátky. Mít na telefonu poškozené sklo několik týdnů je otrava... proto si myslím že ta výhoda už je spíše otravou...

orlov
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: stř úno 23, 2011 12:22 pm

Re: iPhone SE - tvrzené sklo vs. folie?

Příspěvek od orlov »

Ja som včera nasadil toto https://www.aliexpress.com/item/0-26mm- ... 0.0.FVHm4x
Kúpil som pre istotu dva kusy, jeden do rezervy. Čakal som na to 14 dní. No nekúp to za tie prachy.

misha
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 781
Registrován: ned lis 07, 2010 8:31 am

Re: iPhone SE - tvrzené sklo vs. folie?

Příspěvek od misha »

take kupuji z aliexpresu. cena pod 2 dolary za kus vcetne postovneho. dira kolem tlacitka a sluchatka je nepatrne vetsi, ale funkcne ok. dokonce se mi uz povedlo kousek si vystipnout bez poskozeni telefonu. na druhem telefonu bez jakychkoliv problemu.

Odpovědět