Kabel lightning - usb kde koupit

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od rony »

asi vhodnejsi na pevnu instalaciu :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Koks
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: ned pro 25, 2016 12:11 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od Koks »

Dejte tip na tlustý kabel aby skutečně ty 2,1A přenesl... ty čínské to fakt nedávají, přenesou sotva 1A

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od FILIPSN007 »

Zdarec,

musím se pochlubit na co jsem přišel na Alze ohledně Lightningů od Adata. :D

Jedná se o certifikované MFI lightning nabíjecí a synchronizační kabely za 300kč. Což je pro mě přijatelnější než za 600kč, když jsem jich kupoval cca 5.

Jedná se přesně o tento model:

https://www.alza.cz/adata-lightning-mfi-1m-titanovy-d3982605.htm?o=9

Objednával jsem verzi Titan a bílou, pokud se podíváte do specifikace nezjistíte tam nic zvláštního prostě gumovej kabel. V hodnocení je dokonce odkaz na recenzi na CeskyMac.

http://www.ceskymac.cz/otestovali-jsme-prislusenstvi-adata-apple-series-na-miru-site-produktum-apple/

Recenze chválí, tak jsem objednal a druhý den jsem vyzvedával, vše došlo v pořádku a doma jsem začal rozbalovat.

Opravdu velkým překvapením pro mě bylo, že verze Titan je oplétaná. Opravdu perfektně zpracovaná. Tak koukám na Alzu, jestli mi neposlali něco špatně, a žádnou jinou verzi nemají. Prohlížím balení a na balení je napsáno Aluminium, nikoli Titan, tak hledám dále, a nic.

Tak jsem projel stránky Adata, a opravdu, bílá, černá, modrá atd jsou jen gumové, a zbytek oplétaný. Všiml jsem si, že cena je rozdílná o 50kč, ale to jsem si myslel, že je kvůli akci, a že prostě ty normálnější barvy nechaly dražší, jak bývá ve zvyku. :D

Přikládám foto:

Obrázek

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od mirmo80 »

Uz ked je debata o kabloch, ja mam vo vyhlade tento
https://www.ab-com.cz/lexar-jumpdrive-u ... rword=c20i
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od rony »

filipson, daj vedoet po dlhsom case.

v alza som podobne kupil kabel a netism po kolkych mesiacoch ale klasicky cinsky syndrom, prestal ios rozpoznavat kabel.

v hodnoteniach pisu toto aj o tomto kabli.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od FILIPSN007 »

Všiml jsem si, používám měsíc a zatím dobré, tak předpokládám, že když to má MFI, že to dělat nebude. Jak se to vyse()e tak si určitě vzpomenu a napíši sem. :D

btw už je po jednom updatu iOS a stále drží, takže certifikát zatím zrušen nebyl

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od rony »

tak dufam, ze sa Alza poucila :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od Lipon »

Mám zatím dobrou zkušenost s tímhle - https://www.alza.cz/premiumcord-lightni ... 774826.htm

Zatím 1/2 roku, vypadá obyčejně, ale drží, neláme se, žádný problém s kompatibilitou

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od mike-biker »

iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od parmin »

Originál od Apple se dá koupit minimálně o stovku levněji ;-)
https://www.alza.cz/apple-lightning-to-usb-cable-1m-bulk-d4710813.htm?catid=18851639
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Koks
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: ned pro 25, 2016 12:11 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od Koks »

A jak poznáš ze to je opravdu Apple a je nejlepší nebo existuje nějaký silnější kabel (více mědi) který dobíjí rychleji?

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od parmin »

na první pohled originál od povedené kopie asi nepoznáš. kopie nemusí fungovat. u e-shopů jako alza apod. bych se nebál, tam by se kopie dostat neměly...
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od rony »

v minulosti _ZARUCENE_ dostali. Sam mam taky kus - spominam to vyssie.

nazov tovaru bol

Kábel CONNECT IT Wirez Premium Lightning
https://www.alza.sk/connect-it-wirez-pr ... lternativy
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od sharkee »

Ale to je jasné, že to není od Applu, narozdil od toho výše.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od parmin »

rony, alza samozřejmě prodává příslušenství od třetích stran, což je i případ toho tvého kabelu.
já jsem svým příspěvkem chtěl říct, že pokud je na alze nějaké zboží přímo od apple, nebál bych se toho, že to bude fake. rozumíme si?
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od rony »

teraz uz si to napisal tak :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od FILIPSN007 »

Mike-biker: škoda, že jsem nevěděl dříve, kdyžtak příště. Dobré vědět o někom kdo má na Aukru díly, a "znám" ho aspoň z fóra. :) Potom jasná volba.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od Metalgirl »

parmin píše:Originál od Apple se dá koupit minimálně o stovku levněji ;-)
https://www.alza.cz/apple-lightning-to-usb-cable-1m-bulk-d4710813.htm?catid=18851639

Tady ten není originál Apple a po čase přestává fungovat.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od parmin »

a jak se pozná, že to je nebo není originál?

Dobry den, jedna se o originalni kabel apple?
Zákazník, 09. 02. 2017, 1 odpověď
Odpovědět
Ano, toto je originální kabel Apple, v balení bez krabičky. Hezký den
Expert Alza.cz, 11. 02. 2017
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od rony »

no pozná sa tak, že originálny kábel je v originálnom balení Apple. Ak je vzhľadovo podobný (skoro identický), tak musí mať logo MFI a musí byť dohľadateľný výrobca na webe Apple v zozname MFI výrobcov. A neprestane fungovať :)))
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od Metalgirl »

Opravdu to není originál kabel, vím to, protože znám takové to background k tomuto kabelu. Více vysvětlovat nebudu. Kdybych to nevěděla, netvrdila bych opak. Je to hodně povedená kopie k originálu, je bez krabičky, ale není to prostě Apple originál kabel.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od mike-biker »

Já například originály mám, ale bohužel nestojí 100 Kč, jak se většina zákazníků domnívá, prostě holt mají svou cenu.
Ale myslím, že i plně funkční kopie vyhoví. Tak se klidně po roce vyhodí a koupí se nová.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od rony »

mike skor ide o ten problem s blokovanim kablov ako tym ze sa roztrhnu
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od parmin »

zbozi oznacene jako "bulk" zpravidla neni v originalnim baleni, presto jde o originalni vyrobek. takze podle obalu to fakt poznat nemusis
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od sharkee »

jsem si jist, e je to od Applu. Alza nemá si nemůže dovolit vydávat neApple za Apple produkt. Je to potvrzeno 4x u tohoto produktu.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od mike-biker »

Každopádně Alza je solidní a záruka je 24 měsíců na funkčnost.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od jackherrer »

drive se dalo jednoduse poznat, jestli to je nebo neni original kdyz se pripojil do jakehokoli macu - kabel (fake=neoriginal) se pripojil a zase odpojil a stale dokola, dnes uz jsou ty fake kabely delany dumyslneji a v Macu ted funguje i neoriginal, kdyz vsak pouzivate aktivne a dlouhodobe kabel pri sync s itunes (nejen nabijeni) tak ty kabely, o kterych se tu hadate jsou opravdu neoriginaly = prestanou po case syncovat a je 100% jiste, ze nejde o mechanicke poskozeni kabelu

kdyz koupite 4 kabely tak to je s prominutim hovno vzorek, my v praci nakupujeme kabely po 100 kusech (v nasi spolecnosti resime bezpecnost a tu nam zarucuje prave iOS(ano, kazdy tu ma iphone), z toho duvodu musime mit na sklade stovky kabelu - kabely tu vydavame jak na pase).. a vetsina tech kabelu jsou (bohuzel) faky, ktere funguji, kdyz s nimi nabijite, ale pro douhodoby sync s itunes nejsou pouzitelne..

a Alza pri reklamacich teda rozhodne neni seriozni nebo solidni, spis ma na trhu takovy "monopol"(mysleno v obecne rovine, kde termin zmanena vysadu ci privilegium), ze si muze dovolit se zakazniky vyjebavat a co si budem povidat, moc lidi, kdyz jim neuznaji zaruku(treba s oduvodnennim: mechanicke poskozeni) soudniho znalce kontaktovat nebudou, pouze se nastvou a tim to (vetsinou) konci, protoze u iphonu, ktere se nepouzivaji na sync s itunes, na nabijeni dal fungovat budou..

nerikam, ze si od Alzy nic soukrome nekupuju, ale vzhledem k tomu, ze mam s velkoobchodem trosku zkusenosti tak si dovolim (znovu) tvrdit, ze Alza neni seriozni obchod

btw.: v praci neadresujeme alzu jinak nez: ten zeleny zmrd/picus

bulk kabel je bez krabicky a prave proto to neni original, jen vydarena/verna/temer nerozpoznatelna kopie

OT: miku: jsou tve kabely v originalni apple krabicce? pokud ne tak to neni original, viz vyse

https://9to5mac.com/2016/10/19/amazon-f ... rs-cables/
http://bgr.com/2016/10/25/fake-lightnin ... sb-amazon/
http://www.zdnet.com/article/how-to-avo ... -chargers/

https://support.apple.com/cs-cz/HT204566

zaver: to ze nekde ctete original neni vubec smedoratne, ani kdyz ctete 100% ORIGINÁL... original prodava jen apple a myslim ze belkin ma primo od applu certifikaci - uz nemam overeno, zda stale plati
I will maintain an attitude of open-mindedness.

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od Tony1 »

Vážení nic proti, ale plně souhlasím s jackherrer takových origo apple kabelů mi prošlo pod rukama a i s origo Apple krabičkou jen prostě od prodejce z Číny, už jsem si i říkal že natočím videjko kde několik kabelů rozkuchám a změřím průměry drátů zda mají stínění zda po rozbalení drží tvar nebo se narovnání a hlavně jaký typ čipu co mají v lightingu. Viděl jsem i foto a celý článek kde jeden kutil evokoval origo kopii kabelu i s čipem na plošňáku cca 50x50mm bylo to úsměvné ale hodně zajímavé. Pohledám odkaz a doplním.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od mike-biker »

Já to mám ze zdroje, kde tyto kabely a nabíječky se dávají do krabiček pro konečného příjemce.
Pokud má konečný uživatel v nové krabičce od APPLE fake, tak mám fake asi také, pokud jste si kupovali telefon a věříte, že dodané příslušenství je pravé, pak to přesně mám já. :)
Ale pochybuji, že by si APPLE dovolil dávat konečným zákazníkům do krabiček nějaké náhrady.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od jackherrer »

tohle doufam nemyslis vazne, resp. nedoufas ze tomuhle tady uverime, ze by aukro prodejce mel mit lepsi pristup k nakupu opravdoveho orig. prislusenstvi nez treba alza, ktera originaly proste nema a dozajista by si je mohla dovolit nakoupit (mylsim treba 10k kusu, coz dysi byla minimalni mozna bulk objednavka primo od applu, napr. iphonu)

nic ve zlym
I will maintain an attitude of open-mindedness.

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od parmin »

ten bulk kabel pod označením "MD818ZM/A" prodává kdejaký e-shop (alza, czc, electroworld, amazon....).
všichni ho vydávají za "original apple". bohužel recenze (např. na i německém amazonu) potvrzují jackherrerovi zkušenosti = problémy při synchronizaci...
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od pegas »

Rozdíl mezi originál metrovým kabelem (koupeném na AS) a rádoby originálem odkudkoliv jinde (aukro, alza atd.) je 230 - 330 Kč. Když zohledním ceny vlastních Apple zařízení a ostatního příslušenství, za které jste každý z vás vyházeli tisíce, ale spíše deseti tisíce, tak vůbec nechápu o čem se tady diskutuje. :o

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od parmin »

ja treba o tom, ze pokud by se kabel v krabicce od verze "bulk" lisil jen a pouze v obalu, tak bych jednoznacne volil verzi bulk. stejne jako to delam u jinych veci, nepotrebuju krabicky, navody, nesmysly...
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od pegas »

To chápu, ale z toho, co se tady píše to vypadá, že pokud budeš chtít originál Apple, budeš muset krabičku s návodem házet do koše ;-)

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od sharkee »

jackherrer píše:drive se dalo jednoduse poznat, jestli to je nebo neni original kdyz se pripojil do jakehokoli macu - kabel (fake=neoriginal) se pripojil a zase odpojil a stale dokola, dnes uz jsou ty fake kabely delany dumyslneji a v Macu ted funguje i neoriginal, kdyz vsak pouzivate aktivne a dlouhodobe kabel pri sync s itunes (nejen nabijeni) tak ty kabely, o kterych se tu hadate jsou opravdu neoriginaly = prestanou po case syncovat a je 100% jiste, ze nejde o mechanicke poskozeni kabelu

kdyz koupite 4 kabely tak to je s prominutim hovno vzorek, my v praci nakupujeme kabely po 100 kusech (v nasi spolecnosti resime bezpecnost a tu nam zarucuje prave iOS(ano, kazdy tu ma iphone), z toho duvodu musime mit na sklade stovky kabelu - kabely tu vydavame jak na pase).. a vetsina tech kabelu jsou (bohuzel) faky, ktere funguji, kdyz s nimi nabijite, ale pro douhodoby sync s itunes nejsou pouzitelne..

a Alza pri reklamacich teda rozhodne neni seriozni nebo solidni, spis ma na trhu takovy monopol, ze si muze dovolit se zakazniky vyjebavat a co si budem povidat, moc lidi, kdyz jim neuznaji zaruku(treba s oduvodnennim: mechanicke poskozeni) soudniho znalce kontaktovat nebudou, pouze se nastvou a tim to (vetsinou) konci, protoze u iphonu, ktere se nepouzivaji na sync s itunes, na nabijeni dal fungovat budou..

nerikam, ze si od Alzy nic soukrome nekupuju, ale vzhledem k tomu, ze mam s velkoobchodem trosku zkusenosti tak si dovolim (znovu) tvrdit, ze Alza neni seriozni obchod

btw.: v praci neadresujeme alzu jinak nez: ten zeleny zmrd/picus

bulk kabel je bez krabicky a prave proto to neni original, jen vydarena/verna/temer nerozpoznatelna kopie

OT: miku: jsou tve kabely v originalni apple krabicce? pokud ne tak to neni original, viz vyse

https://9to5mac.com/2016/10/19/amazon-f ... rs-cables/
http://bgr.com/2016/10/25/fake-lightnin ... sb-amazon/
http://www.zdnet.com/article/how-to-avo ... -chargers/

https://support.apple.com/cs-cz/HT204566

zaver: to ze nekde ctete original neni vubec smedoratne, ani kdyz ctete 100% ORIGINÁL... original prodava jen apple a myslim ze belkin ma primo od applu certifikaci - uz nemam overeno, zda stale plati


Nepoužívejte slov, jejich význam je vám utajen. Monopol Alza rozhodně nemá. Nemá ani větší část trhu.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od jackherrer »

aneb kdyz nemas argument tak slovickar :D

ale mas pravdu, monopol hodim do uvozovek, nicmene vsichni snad pochopili co celym prispevekem myslim, alza originaly neprodava.
I will maintain an attitude of open-mindedness.

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od sharkee »

To není slovickareni, ale zcela chybne pouzite osoceni. Konkurentů má Alza stovky, možná tisíce.
Vaši jistotu bych chtěl mít. Jsem si jist, že pokud by Alza nabízela neApple jako Apple, pak přijde o certicikaci a to si opravdu nedovolí, dle mého, risknout.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od rony »

ked sa spytam alzy ci je to originalny kabel a odpoved je ano, tak ma pravdu v tom vyzname slova pretoze bola zle polozena otazka.

spravna otazka je: predava Apple kabely v baleni bulk? nie nutne koncovym zakaznikom ale aspon zmluvnym partnerom.

na nu moze odpovedat partner Apple ale preco by to robil. obchod Alza je partner Apple ale preco by to robil ked zaroven predava tisice dalsich poloziek, ktore im nedodava Apple a su urcene k Apple zariadeniam.

potialto teoretizovanie.

fakty su, ze bezne v hodnoteniach pod lightning kablami maju odozvy ludi ako z kopirky: kable prestali fungovat - samozrejme obvykle len u kablov s vyrazne nizkou cenou blizkou tym, co vidiet na eBay. rad by som videl
zmluvne podmienky alza s apple ohladom vyrobkov, ktore maju podobnost s originalmi, do akej miery sa musia lisit
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od jackherrer »

sharkee: muzeme si, prosím, "tykat"? nebo takle: nevykej mi, prosím.. pripadam si stare :D

je to slovickareni, a protoze si nenecham nic libit tak: smyslem meho prispevku nebylo definovat pojem monopol, ale poukazat na to, ze alza je "mrcha" a nema originalni apple kabely, to je vse.. tys nevedel co na to napsat, protoze nesneses kdyz nekdo rekne: "nemas pravdu" tak sis vybral slovo (slovni spojeni), na kterem se me muzes pokusit nachytat a toho se drzis, nicmene Alza spolecne s CZC ma na trhu online prodeje elektroniky pro koncaka (koncovy zakaznik) jednoznacne nejvyssi podil, tim se dostavamevk tomu, ze ta alza vlastne ma monopol v prodeji elektroniky.. btw. monopol = vysada / privilegium, takze ma vysadu prodavat co se ji zachce s vedomim, ze si to od ni lide koupi a vydela na tom(vydelek/zisk je smyslem podnikani).. chtel sem tu jen uzivatele upozornit, aby si dali pozor, ale smyslem tveho prispevku, tak jak jsem ho pochopil, bylo branit alzu a rict mi, ze sem nespravne pouzil pojem, o cemz tedy presvedceny nejsem..

mluvim z mnohaletych zkusenosti, ale ver si cemu chces, 2 dalsi lidi, ktere tu povazuju za odborniky (Metalgirl a Tony1) tvrdi to same, sam si udelej zaver sam.. jak se rika komu neni rady tomu neni pomoci a jak sem te tu v jinych vlaknech pozoroval, stejne nikdy neuznas, ze by ses mohl mylit, ale kazdy je nejaky, ale ja tve solidni argumenty budu vzdy respekovat..
I will maintain an attitude of open-mindedness.

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: Kabel lightning - usb kde koupit

Příspěvek od jeenik »


Odpovědět