Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Odpovědět
mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od mrzic »

Neberte to jako reklamu, spíš upozornění na gadget pro iPhone/iPad a sice meteostanice Netatmo Urban. Sám jsem nedávno pátral po meteostanici pro iPhone a tohle se mi líbí.

http://www.netatmo.com/en-US/product


Zobrazit video na http://youtu.be/UndUmz48X9g
Kód do fóra: [youtube]UndUmz48X9g[/youtube]

Návod na vkladanie videa do príspevkov

zdroj: engadget
FanApple.cz
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Vypadá to parádně! Budes si to kupovat? zajímalo by me kolik to stojí a jestli se to dá sehnat u nas.
179US to stojí venku :-) To je docela pálka :D
Tady je dobré info v CZ
http://fanapple.cz/netatmo-urban-zajima ... -zarizeni/
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od mrzic »

Momentálně je to vyprodaný. Počkám, až budou nějaké uživatelské reakce či recenze. Pak se rozhodnu. Ale takhle nějak jsem si představoval meteostanici pro iPhone :)
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

mefistos

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od mefistos »

to vypada hodne dobre... urcite budou zajimavy nejaky uzivatelsky recenze... jen by to chtelo trosku zlevnit:D

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Zajímalo by me, ale jak to doopravdy funguje, jestli to muzu nechat doma a podívat se treba prave pres net jak je u nas, když tam nejsem, pokud to ma fungovat jen po wifi, to je o nicem. To se muzu podivat z okna. Pochopil jsem že to pres wifi komunikuje se serverem a me na IP posila info, kamkoliv. Cena je hrozna no :(
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

mefistos

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od mefistos »

pisou ze pres wifi komunikujou ty dva podstavce... to by bylo doleca naprd kdyby si to mohl pouzivat jen na lokalni wifi... podle me to bude minimalne dostupny skrz tu wifi i z internetu.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Tak počáme na recenze a uvidime.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od rony »

viete, mne ten trend tlacenia vsetkeho prave a len na iphone vlastne nevyhovuje.

zvykol som si pozriet na displej meteostanice, no ok... teplomeru, ktory mam na pevnom mieste doma. ak by som to mal len ako app v iphone, tak musim urobit privela ukonov - najst telefon tj. pobehovat a hladat, vyberat ho odniekial - odomknut, najst appku, spustit, cakat, kym sa nacita. slava konecne mam jeden udaj. ak je appka zlozitejsia, tak patlat displej, aby som sa este nieco dozvedel. :-)

spolupraca s iphone je super, no mala by mi pomoct.

v tomto pripade, ak si odpustim to meranie co2 tak po teplotu si pojdem radsej k teplomeru za 10 eur...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Nejde o CO2. Ale aplikace co zobrazuji teplotu a aktualni informace jsou nekdy na míle vzdálené domova a pak to je zkreslené. Potrebuji vedet kolik je stupnu kde bydlim a ne 30 km daleko na nejbližší metostanici. Jestli prši doma, kde nema pritelkyne uklizene pradlo atd...
Takže u me plus jestli to bude fungovat. Potrebuji to vsude, jen ne doma tam se mrknu z okna. Pochopil jsi to Rony opačně jak to je myšleno.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od mrzic »

MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Až v te poslední je to že to posíla data na servery meteo urban, takže by to melo fungovat dobre. Ne jen když jste v blízkosti.
Tak jeste ta cena no :-))
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od rony »

to vie rozoznat, ci prsi?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mefistos

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od mefistos »

na zaklade vlhkosti bych rekl ze jo

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od parmin »

iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Smrdaky »

Cena pro mne priserna, tohle je zajimave (pro mne) tak za 1900,- - az to kopnou cinani a s volitelnou moznosti (pro experienced users s znalosti myslq, pdp) NEODESILAT data na cizi servery, prece jen tech soukromych dat v cizich rukou uz je dost...

Ale kupce co neresi penize a koupi kazdou blbinu jen kdyz ladi k apple, si to jiste najde, takze vyrobce na to jde jiste velmi spravne. Az krivka poptavky klesne, cena jiste pujde dolu (anebo cenu necha a prida vsechna cidla).

Ot: Me by stacilo, kdyby byla dostupna historicka data ktera ukazuje WeatherPro HD - nemate nekdo tip??

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od SteveJSF »

Mne se to docela libi, jen bych mel rad treba badge s teplotou na ikonce. Tim, ze to nema na sobe ani cisilko, tak jsem odkazany pouze na otevirani te aplikace.

V podstate mi klasicka domaci stanice vyhovuje - kdykoliv na ni vidim vnitrni i venkovni teplotu a cas (bez mackani cehokoliv a i dva tri metry daleko) - to potrebuju. Tahle mi jen pridava moznost pristupu k temto informacim vzdalene a k tomu mi staci jen ta venkovni teplota. Plus teda ta historie. Klasickou domaci stanici to tedy neprekona, nenahradi. Stoji tedy vubec za to? Za ty penize?
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Smrdaky »

A v cem je lepsi venkovni teplomer nez to pocasi pro ios? Lisi se to nejak a o kolik stupnu? :-)

Vnitrni teplotu mam na teplomeru a jediny smysl pro me by byl sber statistickych ultra presnych dat za neomezene dlouhe obdobi (i CHMU data po 2 mesicich sumuje a uz treba srazky nelze ziskat denni, po tech 1-2 mesicich...

Mit ikonku na plose to znamena neustala vymena dat... To by mohl rici nejaky vyvojar jake jsou podmnky k te cervene ikonce s nazvem ""Nove polozky""

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od SteveJSF »

Nakolik se to lisi si musis posoudit sam - zalezi na lokalite. Já jsem rád používal aplikaci In-počasí, která umí ukazovat teplotu jako badge na ikonce a nabízela údaje ze stanice kousek od mého bydliště - dost přesně to odpovídalo. Bohužel ta stanice nějak přestala fungovat a vývojář na podněty nereaguje, asi je to mrtvá záležitost, tak je to o ničem. Ostatní údaje jsou pak trošku dál od reality a třebaže srovnatelné se standardními údaji z iOS, není problém odchylka i 3 stupně - takový údaj pak stále na očích nepotřebuju.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Smrdaky »

No ja mel na stole a ve stinu tri digitalni teplomery na stejnem miste a odchylka (rozptyl) byla take kolem 3 stupnu :-)

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Digitální neznamená kalibrované :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od iTukan »

Nedávno byla zprovozněna mapa obsahující údaje z venkovních stanic Netatmo, pokud to mají uživatelé povolené ke sdílení. Po propojení s WeatherPro další zajímavá funkce navíc. Přehled jak jde je se může hodit. :)

Mapa - http://www.netatmo.com/weathermap
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Je tu nekdo kdo to má? Sice jsem to jednu chvili zavrhnul, četl jsem že by mel mít netatmo i pridavné čidla, jako anemometr, srážkový koš atd.. Mel to mít do konce roku 2013 a nemaji nic :(
Ten indoor modul by mel byt pripojen ke zdroji či usb. Ale vysílat by to melo přes wifi samo jestli to chápu..
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od iTukan »

Mám to doma... co chceš vědět?
- přídavné čidla jsou zatím jen jako další interní jednotky (v základu je 1x interní + 1x externí)
- externí měří jen teplotu, humidity se počítá měření relativní vlhkosti
- interní měří teplotu, tlak, obsah CO2 ve vzduchu, úroveň hluku v dB, humidity se počítá měření relativní vlhkosti, opticky zobrazí indoor komfort (barevně po doteku)
- externí napájí baterie, interní musí být připojena přes USB k nějakému zdroji (baterie nemá)
- všechna data se odesílají přes wifi na jejich servery (každých 5 minut), odkud je potom aplikace zase stahuje a prezentuje
- externí jednotka komunikuje jen s interní
- možnost nastavení push na různé stavy (hluk, vyšší CO2, teploty, atd...)
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Prave do konce roku 2013 mela byt k dispozici i ostatní čidla, jako srážkomer, anemometr, atd...nic takového v nabidce bohužel nikdo nemá :(
Jak myslis že vlhkost se počítá? Tu to nemerí? Jen nejak vyhodnocuje?
Jinak tady je mapka meříčů :-) Nový modul má pry jen 2 baterie. Takže nonstop to musí být ten interní modul v síti....
http://www.netatmo.com/weathermap
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od iTukan »

Do nabídky loni přibyl jen termostat.
Nevím s jakou meteostanicí jsem si spletl tu vlhkost, sháněl jsem jich tenkrát víc druhů. Omlouvám se a opravil sjem svůj příspěvek, aby to nemátlo.
Dle specifikace, má doplňkový interní modul 4 AAA baterie viz. http://www.netatmo.com/en-US/product/additional-module
Asi proto, že měří více věcí (CO2, hluk) než externí, který má jen baterie dvě. Hlavní stanice co odesílá data přes wifi musí být připojena do USB zdroje.
Mapu jsem postoval o pár příspěvků zpátky. Je dobrá na rychlý přehled kde zrovna jak je. Jen když to mají lidé dobře umístěné. I já mám ten venkovní modul ne zrovna moc dobře, ale zatím jsem nevyřešil lepší místo. Ovlivní mi ho odpolední slunce. :(
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Jptak
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 17, 2014 12:20 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Jptak »

Ty 4 AAA baterie byly pravděpodobně u starší verze. Ta nová má už jenom 2 baterie. Na výstavě CES představili dešťový senzor. Předpoklad je prodej únor/březen. Na anemometr byla prozatím jenom zmínka minulý rok. Uvidíme. Jinak je to fakt dobrá hračka (akorát že je dražší).

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Tím usb zdroj myslíš zasuvku na 220 s trafem kde je USB? Nebo USB port v PC. Pochopitelně mi jde o to, aby mi nebezel kvulí tomu PC stále. :-)
Ten modul by mel mít snad radiační štít za tu cenu. Tudíž by nemelo vadit umisteni na slunci. Pokud to nemá, tak to je dost blbý :(
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od iTukan »

V dodávce je zdroj s USB výstupem, takže kompl běžet nemusí. USB přes PC použiješ jen k prvotnímu nastavení, pak již vše konfiguruješ přes webové rozhraní.
I stříbrný hliník se na slunci nahřeje. Ale budu laborovat s umístěním. Mě teplotu ovlivní nahřátí zdi sluncem, pak mi kolem senzoru proudí teplejší vzduch. Nemám nikde úplný stín bez vlivu něčeho jiného. On by neměl být ani na přímém dešti, alespoň se to nedoporučuje.
Cena je opravdu vyšší než ostatní meteostanice s více funkcemi, ale před koncem roku měli v datartu v akci o litr levnější než se prodává, tak jsem si dal dárek na vánoce. 8)
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Jasne, to jsem chtel vedet, jestli to je permanentne pripojeno do PC :-) Oki, takže to loguje rovnou pres wifi...
Tím padem co říkas, to radiační štit nemá. Jinak se dá dokoupit i zlast, to by Ti moc pomohlo a neni to drahé. Mrkni na jakýkoliv meteoshop. JInak ten nový modul už je i vodotěsný prý a jen na 2 barie.

Mě se tam práve líbí to měření CO2, jak jsi s tím spokojený?
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od mike-biker »

Já mám na balkóně výbornou meteostanici za pár korun.
Stačí obyčejný provaz - lano ze starého tažného atd.

1) Je li provaz suchý a volně visí - je hezky a bezvětří
2) Kape-li z provazu voda - prší
3) Provaz se houpe - vítr
4) Provaz je ztuhlý - je mráz
5) Provaz zmizel - jste v Čechách! :D
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od iTukan »

Pořád nějak nevím o jakém novém modulu mluvíte. :) Tohle http://www.netatmo.com/en-US/product/additional-module je přídavný modul a je pro indoor použití a je na 4 baterie. Nic jiného přídavného u nich v nabídce nevidím. Můžeš dokoupit až tři, celkem tedy 4 indoor senzory (včetně základny) a 1 outdoor, na jednu základnovou stanici. Outdoor modul dodávaný současně se základnovou stanicí je na 2 baterie. Můžete dát odkaz o čem mluvíte?

Měření CO2 se mi taky líbí, je pěkně vidět jak se to pohybuje podle toho jak jsi doma a jak větráš. Defaultně jsou nastavené hodnoty na 1000 ppm a 2000 ppm jako push pro upozornění na vyvětrání, ale nastavit si můžeš libovolně. Stejně tak měření hluku. Když ho dobře nastavíš, dá se to "použít jako tichý alarm".
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Ještě bych rád vedel, jak to je se signálem. Jak máš stanice delako od sebe. Jednu, dve, vice zdí, panel, cihla atd...
čidlo NWS02 už je vodotesné a na dve baterie. :-) zkus si to dát do google a máš to, nechci delat reklamu :-)
JInak muzes si tedy v PC i iPhonu najit data zpetne ne? Treba rok?
S tím softem jsi spokojený? Má to notifikaci na ikoně na teplotu a pracuje to dobre? jediné proč jsem do toho zatím nesel je, že mi chybí info jako u klasické meteostanice a musim do telefonu. Ktery je nekde treba x hodin v aute, v kapse nebo kdoví kde :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od iTukan »

Konečně jsem v obraze s těma čidlama. :D To co jsem koupil u nás je už dodáváno s NWS02 venkovním čidlem a opravdu to má dvě baterky. Tak jsem ji rovnou šoupnul jinam,tak uvidím jestli to bude mít na něco vliv. To o čem jsem mluvil já jako přídavným čidlu, je vnitřní a kupuje se zvlášť a je na 4 baterie. Stojí cca 2 litry, což je dost. Pak máš informace třeba z obýváku, ložnice, dětského pokoje, balkónu.

Pokud jde o signál, stanice mám od sebe cca 4 metry s jednou cihlovou zdí a signál tak 90%. K datům se dostaneš zpětně jak dlouho potřebuješ, jak na internetu, tak přes aplikaci na iPhone či iPadu. Můžeš si zobrazovat grafy po dnech, týdnech, měsících či celý rok na internetu. Aplikace mají zobrazování grafu trochu jiné, ale taky se dají zoomovat na různé časové úseky. Prezentace v grafech je možná pro všechny měřené veličiny (teplota, tlak, CO2, hluk...). Součástí dat na webu i v aplikaci je předpověď počasí na následující týden. Informace z interního čidla (čidel) jsou k dispozici jen pro autorizovanou osobu. Informace z venkovního čidla můžeš najít na mapě co jsme postovali nebo je můžeš zakázat publikovat veřejně. Můžeš z historie vymazat libovolný časový úsek naměřených hodnot. Aplikace ještě automaticky zobrazuje maxima a minima teplot za daný den.
Na ikoně jsem zatím nepřišel na to, jak zobrazovat teplotu, zobrazuje se jen počet alertů, které přijdou přes push.
Líbí se mi integrace do Weather Pro, kde místo aktuálních teplot dle nějaké meteostanice, můžeš mít zobrazené teploty z vlastní netatmo stanice, samozřejmě se všemi dostupnými údaji a to i včetně částečné historie.
To že to nezobrazuje bez nějakého jiného zařízení hodnoty je prostě vlastnost, ale nijak mi to nevadí. Většinou mám telefon vždy po ruce a ráno, když zazvoní budík (na telefonu) se jen kouknu jak je venku. :)

edit: Zobrazení v WeatherPro
Obrázek
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Jptak
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 17, 2014 12:20 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Jptak »

Já to mám od sebe 6m. Je mezi tím jedna zeď 45 cm a jedna 30cm a jeden strop ( mám to pod úrovní patra). Mám ještě 2 čárky. Spíš myslím že slabší je ta wifina. Přes jednu zeď mám 2-3 čárky. Z Netatmo mi psali že jsou všechny vodotěsné. Aplikace je super. Na PC je to webové rozhraní možná ještě lepší. Používám to i ve spojení s WeatherPro. To měření hlučnosti by se opravdu dalo využít i ke sledování bytu :-). Když to máš v obýváku tak hned zjistíš jestli tam nekdo mluví nebo ma puštěnou TV. U toho CO2 je zajímavé jak rychle můžeš překročil normu kdyz málo vetráš.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

2 iTukan: No to jsme si nerozumeli, ale už je to oki :-)
Pánové líbí se mi to čím dál tím více :-)
Umí weather pro stupne na ikoně?
Škoda jen, že za takovou cenu nemá ten vnější modul radičaní štít, to budu muset tedy vyřešit kam ho umístím. jelikož u stěny domu to je o nicem, to bude merit anomalie kolem baráku, mělo by to být aspon 30cm od stěny domu, už hledám na balkoně vhodné místo. :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Smrdaky »

iTukan píše:Líbí se mi integrace do Weather Pro, kde místo aktuálních teplot dle nějaké meteostanice, můžeš mít zobrazené teploty z vlastní netatmo stanice, samozřejmě se všemi dostupnými údaji a to i včetně částečné historie.
To že to nezobrazuje bez nějakého jiného zařízení hodnoty je prostě vlastnost, ale nijak mi to nevadí. Většinou mám telefon vždy po ruce a ráno, když zazvoní budík (na telefonu) se jen kouknu jak je venku. :)


1. Na mereni venkovni teploty mi v pohode staci samotny weather pro :-) jako resit CO2 nebo teplotu v byte, za kolik celkem tisicovek vas to vyslo s temi dodatecnymi cidly celkem? A dalsi zrout energie a baterek a zdroj zbytecneho mikrovlnneho zareni v byte :-((

To uz se mi spise libi ten jejich dalkovy ovladac kotle (novinka z prosince?), protoze za podobne penize se nedavno prodavaly hloupe GSM brany pro zap/vyp... Na indikaci teploty by se mi spise libil nejaky wire system s levnymi cidly a domaci automatizaci v routeru, treba fhem (samozrejme to neni tak jednoduche, jako tahle krabicka, ale univerzalnejsi a meziksichty na ios jsou a umi to i ovladat vypinace).

Za ty prachy co chteji za netatmo, bych ocekaval aspon desetiny stupnu celsia, lze to nastavit?

2. Umi to aspon i nejake grafy tloty? Pls screenshot.

3. Zobrazení v WeatherPro - ten sileny odkaz neumi Tapatalk zobrazit, musel jsem dat web view

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Ano, umi to destetiny, ty nekoukas asi na ty odkazy vid? Grafy to umi opravdu parádně :-)
Je paráda že vís kolik máš v byte, kdy zatopit, to CO2 je taky parádní, to jiná stanice neumí. Odber proudu je pod 1W ( ani ti to neroztočí hodiny ). To už jsem také zjištoval. To že to hned odesílá data je opravdu super.
To o čem mluvíš je dávno natrhu, router ktery se pripoji pomoci usb kliče se specialnim SW a stahuje z meterologických stanic data...
Dohromady to ale vyjde dráž 6500-800kč. Router žere daleko více enegrgii ( ty to řešíš ). Sice to má navic sražkomer a anemometr, ale nema to mereni CO2. Nevím jestli ten nebo ten. Zatím vede ale netatmo. :-)

2 iTukan: Dle me by to mel ty stupne na ikonce zobrazit inpočasi když to odesíla online. Já jim tam tedy psal, ale pry to asi nejde. Což dle dalsi odpovedi bylo videt že pan neví ani oč jde. Jelikož to umí i dalsi 2 nativní aplikace... tak uvidime. :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

dmi
Host
Host
Příspěvky: 69
Registrován: čtv zář 09, 2010 11:08 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od dmi »

Nadchlo mě to, poraďte prosím, kde koupit - Amazon za 175$ (plus doprava a asi dph a clo se myslim nevyplati), tak kde u nas? Treba Datart nema externi cidla navic ;( A hlavne, heureka mi nasla na Netatmo ruzne nazvy - NWS-01 nebo WTSNE 0002 - oboje kolem 5.000 - zde jsem cetl o NWS02 - to je oznaceni venkovniho cidla? Neni mi to uplne jasne - je vic verzi stejneho typu - napr. ruzne verze externich? Nerad bych koupil stary typ ;) Budu jich kupovat viic (darek i domu), tak se radeji napred ptam ;)
Diky za rady..

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od iTukan »

Smrdaky:
1. Weather pro bere venkovní teplotu z meteostanice poblíž, což je mi na dvě věci, chci vědět jak mám u baráku, ne 30km daleko. :wink: Nikde jsem napsal, že mám dodatečná čidla. Kdyby jsi opravdu nebyl líný a přečetl si co to umí v základu, budeš v obraze co umí měřit.

Dálkový ovladač je fajn, ale mám doma řešení přes, podle tebe, hloupou GSM bránu pomocí SMS, kdy to umí i víc než jen zap/vyp, ale to je OT.

Ad desetiny, no fakt je načase aby jsi si to tom něco přecetl....

2) navštiv jejich web už konečně http://www.netatmo.com/en-US/product


TeaRacer:
Třeba tu aplikaci upraví. In-počasí z toho neumí asi brát data. Třeba nabídnou nějaké API pro ostatní a někdo něco vytvoří.
Jinak jak jsem změnil umístění externího čidla, tak až na něj včera svítilo slunce, vykazovalo celkem reálnou teplotu i podle jiného čidla ve stínu. Rozhodně deálnější než na místě kdej sem ho měl pod střechou, ale jak se najřála sluncem zeď, nahřálo se i čidlo. Teď má kolem sebe dost místa, jen to přímé slunce. budu pozorovat dál a uvidím.

dmi:
Nehledej to podle nějakých kódů, najdi prostě kde to prodávají. Myslím že od jisté doby už je v prodeji jen verze s vodotěsným venkovním čidlem. Případně to rozbal na prodejně a uvnitř venkovního čidla najdi model, to je to označení NWS02 (NWS01 je to původní, asi ne vodotěsné). Koupil bych přímo u apple http://store.apple.com/cz/product/HB683 ... 0001050701 , pokud někde neseženeš lepší cenu. Mě se zadařilo za 3990,- před koncem roku v datartu.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Jptak
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 17, 2014 12:20 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Jptak »

Pro ty co stanici nemají, aby věděli jaké měření to umožňuje.
Indoor comfort je počítán z vnitřní teploty, vlhkosti, CO2, a hlučnosti. Když je CO2 vyšší, teplota příliš nízko nebo naopak vysoká, místnost příliš hlučná tak to vše je zahrnuto v indexu pro indoor comfort.
Ootdoor air quality to je index který má 5 úrovní od 0(velmi nízká) do 100 (velmi vysoká). Je to relativní odhad množství znečištění ovzduší. Je založen na 5 znečišťujících hlavních ukazatelech: částice (polétavý prach) (PM10), NO2, ozon (O3), CO a SO2. Takže je vidět venkovní znečištění.
Dále na té mapě stanic je vidět i nadmořská výška stanice (což je taky super).
Sice to stoí 4 500 Kč (DATART), ale stojí to za to.
Samozřejmě někomu bude stačit se podívat z okna a vidí jak je, ale pokud vás tyto věci baví tak to vyhozené peníze nejsou.

Odpovědět