Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Odpovědět
sepes
Host
Host
Příspěvky: 34
Registrován: čtv říj 13, 2011 3:36 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od sepes »

Zdravim,
Hosi co mate srazkomer jak ste resili kalibraci ? Nechali jste v aplikaci to jejich cislo nebo jste prekalibrovali ? Ja sem kalibroval podle navodu a pokazde mne vyslo trochu neco jinyho.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Tak ted jsi mě dostal, jaká kalibrace? Bud mi to dodali bez návodu nebo nevím :-) Můžeš to sem postnout? Jinak jsem měřil vodu co jsem napustil do pul litru a zaznamenalo to pul litru :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

sepes
Host
Host
Příspěvky: 34
Registrován: čtv říj 13, 2011 3:36 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od sepes »

Kdyz sem podle navodu kalibroval, vyslo mne 1,66 ale ukazovalo strasne moc srazek, tak sem to vratil na jejich hodnotu a vypada to ok. Srovnaval jsem to vcera s meteostanici co je u nas na netu a odchylka od nich je cca 10%. Otazkou je jestli to ukazuje spravne i u nich.

Mne nejde vlozit obrazek. Das nastaveni v aplikaci a uplne dole je kalibrace. Tu rozklikni a zase uplne dole je destak a navod na kalibraci. Lije se deci vody a poci ta se kolikrat se to zhoupne. Pak je tam napsany, jak udelat vypocet. Nikdy sem nenapocital po deci vody stejnej pocet zhoupnuti.
Asi je nejlepsi to nechat nastaveny od nich.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Aha, tak já nic takového nedelal. Kalibrovalo se to samo a soused má 30 m vedle srážkomer z CHMU a ukazuje to stejně, takže to funguje z vyrobny....

Jinak jsem dnes narazil na tohle.
http://plus.meteoware.com
vypadá to moc hezky :-) Funguje to s netatmo také..
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

sepes
Host
Host
Příspěvky: 34
Registrován: čtv říj 13, 2011 3:36 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od sepes »

Psal sem na podporu a prisla nesmyslna odpoved, ze to tak klidne muzu nastavit, tak sem jim napsal, ze to ukazovalo blbosti a kdyz sem to vratil zpet je to zhruba srovnatelny s jinou meteostanici co tady mame. Jeste sem jim napsal at mne napisou jak by se to dalo zkontrolovat jestli to ukazuje spravne. Cekam na odpoved.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Jejich podpora je hrozná, nefungovaly a nefungují mi ty jejich notifikace co jsou zakladni ani ty týdenní souhrny. Když si nastavím notifikaci svou, funguje perfektně. Oni mi napsali že vše funguje... dal jsem jim důkaz že ne, poslal screen tak nereagovali. :-)

Ta kalibrace tam není dlouho, když jsem kupoval srážkoměr nebyla tam v nastavení, proto jsem si ji nevsimnul. :-) Ted na to koukám, ale nebudu to dělat funguje to fakt dobře.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

sepes
Host
Host
Příspěvky: 34
Registrován: čtv říj 13, 2011 3:36 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od sepes »

To mas pravdu. Ty tydeni mne vlastne nechodi taky a ze zacatku to chodilo

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Jsem zvědav zdali bude jeste ten větroměr a kdy.
Jinak jsem fakt spokojen. :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

sepes
Host
Host
Příspěvky: 34
Registrován: čtv říj 13, 2011 3:36 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od sepes »

Taky. Zrovna ted resim predelani venkovniho cidla. Mam ho na balkone na zdi baraku. Sem tam ukazuje vic, ale pritom je ve stinu a na zed baraku sviti minimalne. Udelam si nejakou konzolu a dam ho od zdi. Zda se mne, ze proudeni vzduchu kolem nej je spatny.
Jinak mne odpovedeli z podpory, ze nemam zmatkovat a udelat kalibraci destomeru krok za krokem a verit ji. Tam musi opravdu sedet pekna jitrnica. Na to jak overit spravnost namerenych hodnot neodpovedeli.
Jeste po precteni prispevku tady ksem dospel k tomu, ze vnitrni vlhkost mne to ulazuje taky vysokou, ale tuhle hodnotu moc nesleduju.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Pokud chces mit aspon trochu relevantní udaje, udelej radiačni stit. Je to jednoduché, za odpoledne to mas hotovy a pasivni te vyjde do 100 kč, aktivni tak do 300 kč a muzes to mit naslunicku...
N8vody jsou vsude, pripadne to zadej do googlu, je to fakt snadné. Rozdily jsou obrovské, jak jsem udelal radiační štit, křivka je linearní a ve srovnani s kalibrovanym teplomerem je rozdil do pár desetin. JInak meřis anomalie kolem baráku a rozdíly 5 i vice °C nejsou výjimkou.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Jptak
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 17, 2014 12:20 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Jptak »

Sice se to netýká Meteostanice, ale týká se Netatmo. Pořídil jsem ten Netatmo Thermostat. Včera jsem namontoval ke kotli. Vypadá to super. Ovládání odkudkoli. Aplikace na Mac, Ipad i Iphone. Tak jsem si představoval konfiguraci schedularu na topení. Tak uvidím jestli ušetřím :-) V grafu to ukazuje i venkovní teplotu z meteostanice.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Jak budete řešit srážkoměr v zimě? Necháte ho tam na pospas? Já asi ano, snad to neroztaje a pak neroztrhne ty plastíky :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

sepes
Host
Host
Příspěvky: 34
Registrován: čtv říj 13, 2011 3:36 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od sepes »

Ja ho asi sundam. Je to jeden sroubek.

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Smrdaky »

A navod hovori o cem?
Jak je to mechanicky udelane, hrozi roztrzeni?

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

U mě dva šroubky :-) Ale třeba lonská zima byla deštivá, tak by se merit dalo. Já to mam na stožáru, tak bych musel pak v zimě lest po žebříku v dost blbém terénu, ale jeste uvidím..
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Jptak
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 17, 2014 12:20 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Jptak »

Četl jsem na foru Netatmo, že doporučují srážkoměr nenechávat venku. Možná by mohl být problém kdyby tam zamrzla voda. Řešili tam taky jestli by nešel vyhřívat nějakýma dečkama, že by vlastně měřil i v zimě. Ale to už je asi trochu moc :-) Já ho raději sundám. Možná, že bude teplá zima a namontujeme to už v lednu :-)

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Je to škoda, že to nemaji vyřešené...
srážkové koše mívají vyhrivaní, nebo system udelaný tak, že to roztaje a nic se nestane. Premyslím dát tam sitko, nebo to taky sundat no.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od MiGR »

K tomu termostatu.

Vetsinu odpovedi jsem nasel zde: https://static.netatmo.com/therm/faq_en-US.pdf

Odpovedi prikladam primo sem:
Lze si naplanovat urcite teploty v urcitou dobu nebo je to nejak automaticke? - ano lze naplanovat
Pocitam ze to lze. Kdyz uz to umi cist teplotu z venkovni stanice. Umi tomu nejak prizpusobit vytapeni? - ano umi
Staci ta venkovni stanice nebo musim mit cely balik? - vypada ze je treba i vnitrni stanice
Jak funguje pri vypadku internetu? Je cely topny plan v termostatu aby dal mohl fungovat? - topny plan bezi dal jen se nespoji s NETATMO servery. Tim padem nepujde vzdaleny pristup. Zde akorat nevim jestli pristup pres Wifi pujde dal. Bylo by blbe kdyby o neslo.

Jptak
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 17, 2014 12:20 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Jptak »

K termostatu. To plánování je super. Nadefinují se vlastně parametry jako třeba Den DOMA 22 st a ty se potom vkládají do plánu. Dny e dají kopírovat, dají se dělat profily. Na PC je to přehladnější ale lze to dělat i na iPhone. Dále se dá přednastavit teplota k AWAY. Když odcházíš tak dáš Away a teplota klesne na požadovanou teplotu. Přes telefon si to potom zase zapneš až se vracíš. Jako super vychytávka se mi líbí změna teploty dynamická. Teď je ti zima nebo odcházíš ale chceš topit na menší teplotu tak změníš teplotu a posuvníkem si nastavuješ do kdy. Můžeš si i přednastavit jak dlouhou má topit když změníš teplotu. Potom se samozřejmě vrátí k plánu. Podle venkovní teploty topí ale myslím že jenom tak že si zjistí ztrátu baráku a podle toho potom řídí to topení abys neměl výkyvy (tzv PID). Lze nastavit také hysteréze (po 0,1 st). Měl jsem equitermní termostat ale pořád zlobil tak jsem koupil tohle. Ten uměl řídit výkon kotle. Tohle si myslím že úplně takhle nefunguje. Ale pořád SW vylepšují. Já jsem s tím spokojen. Můžeš mít venkovní Netatmo a nemusíš. Když ho nemáš tak bere teplotu z internetu. Což se moc asi neliší. Hlavně je to ovládání snažší pro ženu. Na iPadu nebo Iphone si mění teploty. S tím výpadkem prozatím zkušennost nemám a netestoval jsem to. Ale píšou to přesně jak se ptáš, měl by být plán v termostatu a termostat komunikuje s tím vysílačem u kotle rádiově takže internet nepotřebuje. Ještě v těch grafech vidíš jak dlouho ten kotel jel a tak trochu se dá z toho usuzovat zda když je zima má význam ho večer úplně vdát na nízkou teplotu a nebo večer snížit teplotu třeba o 1 st a ráno to nemusí potom tahat dlouho nahoru a přitom spálí možná i víc. Záleží jak je barák izolovaný.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Srážkoměr zatím mám venku, dneska prší a je pod nulou, zatím to meří, vsude ledovka tak uvidíme co to vydrží :-))
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Jptak
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 17, 2014 12:20 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Jptak »

Já musel srážkoměr sundat. Celý byl zamrzlý a neodtékal. Hold bude přes zimu měřit doma :-)

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Ještě si říkám, zdali to neudelat jak to meri starší stanice CHMU, proste se necha napadnout sníh na stejnou plochu a pak se to bud zanese do tepla a prolije zařízením, nebo se zanese celé zařízení, aby se zjistily srážky :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Smrdaky »

A jak meri novejsi stanice chmu, ma vyhrivani?

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

sepes píše:Kdyz sem podle navodu kalibroval, vyslo mne 1,66 ale ukazovalo strasne moc srazek, tak sem to vratil na jejich hodnotu a vypada to ok. Srovnaval jsem to vcera s meteostanici co je u nas na netu a odchylka od nich je cca 10%. Otazkou je jestli to ukazuje spravne i u nich.

Mne nejde vlozit obrazek. Das nastaveni v aplikaci a uplne dole je kalibrace. Tu rozklikni a zase uplne dole je destak a navod na kalibraci. Lije se deci vody a poci ta se kolikrat se to zhoupne. Pak je tam napsany, jak udelat vypocet. Nikdy sem nenapocital po deci vody stejnej pocet zhoupnuti.
Asi je nejlepsi to nechat nastaveny od nich.


Tak jsem z té kalibrace jelen, zhouplo se mi to po 100 ml 60x, a dolu mám dat čislo 60? nejak to nechápu tu kalibraci. Delam to dobre? Nebo tam nechat to co tam je? To je prece factory reset ne?
Dnes jsem to sundal ze sloupu a dám to na balkon, abych to mohl sundat když bude padat sníh a nechal to rozmrznout....
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Jptak
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 17, 2014 12:20 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Jptak »

To tea Racer: Spočítáš počet zhoupnutí. A v té kalibraci napíšeš číslo 100/počet zhoupnutí, tzn máš 60 zhoupnutí tak 100/60=1.67. Návod je nad tím číslem s tou kalibrací.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

To opravdu není zřejmé z toho návodu, navíc tam nikde neni uložit nebo potvrdit. Below je pod, sice to deleno (divide) kde jsi zjistil že tam máš nechat to 1, ...?
Na druhou stranu si rikam, jak muzou nezkalibrovanou vec takhle dát do obehu.... Dal jsem tedy 1,67 tak jsem zvedav..
Kolik to vyšlo tobe po 100 ml?
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Jptak
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 17, 2014 12:20 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Jptak »

Taky mi není jasné proč kalibrovat. Jestli to funguje v různých nadmořských výškách jinak :-) a nebo dělají různá vahadla (nedaří se jim udělat stejné :-)). Mě vyšlo 1,59.
Asi to úplně špatně (aspoň řádově) nemám. Mám vedle ještě takovou tu zachytávací nádobku a je to cca stejně.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Tak jsme tu měli výpadek proudu, dokonce se vyresetoval VDSL modem, nastavil jsem ho stejně, vsechna zařízení fungují až na netatmo. Vypnutí a zapnutí netatmo nepomahá. Nevíte nekdo, pokud to instaluji znova, jestli prijdu o data na tom serveru?
Jelikož konfigurace wifi se mi zobrazi jako stahnout SW na prvotní instalaci a to se mi nechce... tam vidím riziko.

Díky za rady

Edit: Tak jsem prece jen reinstaloval netatmo a uvnitř byla nevybraná wifi sit, je s podivem že název síte i heslo bylo stejné a nepripojilo se to, jako jindy když vypadne elektřina. Naštestí data zůstala na serveru nedotčena. :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Tak koukám na stránkách už je info o větroměru :-) Vypadá to hezky, snad se mi bude líbit i cena :-))
https://www.netatmo.com/en-US/product/s ... ion#view_4
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

sepes
Host
Host
Příspěvky: 34
Registrován: čtv říj 13, 2011 3:36 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od sepes »

Kdyz zavru to venkovni cidlo do radiacniho stitu, tak musi byt furt pod strechou nebo ho, uz muzu dat normalne ven ? Vypada to, ze by se tam nemusela dostavat voda.

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od iTukan »

Venkovni cidlo mam normalne na desti a nic mu neni, vlhkost se nikam nedostava. Radiacni stit je hlavne kvuli slunecnim paprskum, aby neovlivnovaly mereni.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Voda tomu opravdu nevadí ani tak. Radiační čidlo je jak psal kolega kvuli teplote na slunci ale také kvuli prave proudeni vzduchu, abys nemeril anomalie co ti ovlivnuje dům a jeho rozpalene či ochlazené zdi.

Radiačních štítů je cela rada, základni rozdelení je aktivni a pasivní. Záleží na podmínkách.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

sepes
Host
Host
Příspěvky: 34
Registrován: čtv říj 13, 2011 3:36 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od sepes »

Mam pasivni. Hodlam ho dat na konzolu cca 40 cm od zdi baraku. Muze byt ?

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

jj to bude ok. Já si ho vyrábel, sežen nekde solar panylek (aukro, ebay) dej tam vetrak z PC a máš aktivni :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

tatranka
Host
Host
Příspěvky: 37
Registrován: pon dub 26, 2010 8:08 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od tatranka »

Já vzal panel a vrtulku z takové té čepice co prodávaj Vietnamci za 100 Kč.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

jj to jsem tam mel jako prvni, ale prestalo to fungovat asi po mesici, pak jsem si objednal na ebay vykonejsí a pripojil to na 2 soláry, abych tam mel vetsi plochu, jelikož rano a večer už to pod tím uhlem nestacilo... :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Kalibrace srážkoměru je dílo!
Z odměrného válce liji vodu, pokaždé jiné čislo. Když ji nechám prekapat vyjde mi 47 zhoupnutí, když poamlu liji tak 56-57 :-)))
Už to je zase na sloupu, ikdyž na balkone pres zimu to ve srovnani s jinými měřilo jen asi o 10 % méně.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

sepes
Host
Host
Příspěvky: 34
Registrován: čtv říj 13, 2011 3:36 pm

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od sepes »

Ja to mam s tou kalibraci stejne (pokazde vyslo neco jinyho). Ted sem vedle dal klasickej srazkomer a uvidime. Netatmo ukazalo vcera 1.6 a klasickej 1,9. Chvilu to budu sledovat a to cislo upravim tak, aby to ukazovalo spravne.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

Dobrý napad, soused tu má meteostanici tu starou mechanickou asi 50 m vedle, asi udelam to samé. Ale ty prvni srážkomery co mám já, byly bez možnosti SW kalibrace, a ukazovalo nám to hodne podobně. Tak uvidíme.
Jsem zvedav na ten měřič větru!
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Meteostanice pro iOS - Netatmo Urban

Příspěvek od Tea Racer »

sepes píše:Ja to mam s tou kalibraci stejne (pokazde vyslo neco jinyho). Ted sem vedle dal klasickej srazkomer a uvidime. Netatmo ukazalo vcera 1.6 a klasickej 1,9. Chvilu to budu sledovat a to cislo upravim tak, aby to ukazovalo spravne.


Tak jak jsi dopadl? čím vetsi čislo tam dam, tím mi to bude ukazovat vetsi sražky ne? Kolikrát ti to klaplo po 100 ml?

Novej design jejich stránek pro to sledování je naprosto otresný a roztahaný :( Nejde to zmenit vůbec :(
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Odpovědět