Nejde mi nastavit e-mail v iPhone

Odpovědět
Louiss97
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: pát bře 20, 2020 2:20 am

Nejde mi nastavit e-mail v iPhone

Příspěvek od Louiss97 »

Zdravím všechny,

mám problém s nastavením e-mailu od seznamu v iPhone.
Konktrétně u nastavení IMAP. Vše vyplním a když dám dále, napíše mi to "poštu nelze přijmout, uživatelské jméno nebo heslo k účtu imap.seznam.cz je nesprávné".
Zkoušela jsem to snad 10x.
Vše zadáván správně, dokonce i velká a malá písmena.
Máte někdo podobnou zkušenost?

Děkuji

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Nejde mi nastavit e-mail v iPhone

Příspěvek od Gaaspi »

Mám. Nastaviť centrum.sk (je aj v čechách) a buď to iphone nezobere, buď nefunguje odosielanie iba prijímanie, alebo to nefunguje vôbec... Tam sa zadávajú aj také čísla, to si si všimla? Žs SSL/TLS a to musíš mať dobre. Mne to pomohlo aspon prijímanie e-mailov nastaviť.

Aj ja by som bol zvedavý ako nastaviť tieto veľmi zlé freemaily. Ale kvôli tomu si nebudem zakladať yandex, outlok, gmail len preto že s tými mobilný klient lepšie spolupracuje.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Nejde mi nastavit e-mail v iPhone

Příspěvek od rony »

ja som uplne zrusil pouzivanie tychto podivnych mailboxov. Mam iba Google Mail a Apple Mail (ten co volate icloud).

VSETKO, co sa dalo, som zapol smerovanie do Gmailu - takze ak aj mam centrum, seznam a taketo veci, v nich som nastavil "forwarding" tj. kazdy dosly mail ide rovno dalej na moj gmail. Niektore to nastastie umoznia, bud funkciami ako filtre alebo tak. Takze vyhovorka, ze moj seznam maju vsetci, nemozem ich donutit aby si zmenili moju adresu blabla...

Tym padom v mojich zariadeniach nenastavujem taketo veci, len pridam Gmail.

A celkovo vam odporucam ich nepouzivat, ich schopnosti su voci Gmailu zufale. Dokonca Gmail drzim vlastne hlavne kvoli tomu, aby som mohol dat adresu skoro hocikomu a nemusim trpnut, co za hovadiny mi bude kazdy druhy posielat, ked zasa klikne na nejaku hovadinu a zacne spamovat kdecokdekade.

/\/\.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: Nejde mi nastavit e-mail v iPhone

Příspěvek od Gaaspi »

To ma zaujalo. Takze tym mam apple ucet mam k tomu automaticky aj mail? Alebo to je nejaka VIP sluzba za priplatok? To viem o gmaili lebo istu dobu sam ponukal navody ako si tam presmerovat postu. Ale da sa aj tak odpovedat? Ze napr. niekde uvediem ako svoj kontakt mail na nejakom takom freemaily a ked cez gmail odpisem tak nech sa to doruci z adresy freemailu.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: Nejde mi nastavit e-mail v iPhone

Příspěvek od Lipon »

Louiss97 píše:... u nastavení IMAP. Vše vyplním a když dám dále, napíše mi to "poštu nelze přijmout, uživatelské jméno nebo heslo k účtu imap.seznam.cz je nesprávné".
A zadáváš jako jméno kompletní emailovou adresu? Tj. včetně @seznam.cz?
Účty na seznamu mi normálně fungují v nativní mailové aplikaci.
A IMAP je podle seznamu aktivní stále, není potřeba jej někde nastavovat.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Nejde mi nastavit e-mail v iPhone

Příspěvek od rony »

vsak ked si zakladal apple id, tak ti to ponukalo. vtedy sI aj vyberas co bude pred zavinacom...

no a ak ho mas to
appleiD prinlasene v telefone, staci ho len pozriet, ci je zaskrtnuty.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Nejde mi nastavit e-mail v iPhone

Příspěvek od Clon »

Mam to stejne jako rony na gmail. Zadny problem a vse funguje. Ale kdyz to zalozeni uctu na gmailu je tak slozite ..... :cry:
A seznam ma svoji aplikaci na maily, snad funguje i ta.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Odpovědět