Přechod na Iphone

Odpovědět
Juraj315
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 10, 2020 3:45 pm

Přechod na Iphone

Příspěvek od Juraj315 »

Ahoj, nikdy jsem neměl iphone, byl jsem věrný Nokii dokud to ještě byla Nokie. Pak jsem přešel přes honor na huawei. Momentálně mám P20 pro a nějak mi dochází trpělivost s tím jak pořád slibuji aktualizace která nepřichází jak na mobil (android 10 měl být 1Q/2020, nejnovější info že možná v červnu), hodinky Huawei watch GT2 pořád nemají aktualizaci na NFC platby i když hodinky v sobě čip mají...

Tohle je důvod proč chci změnu a asi bych šel do iphone, jen vůbec nevím co koupit jako náhradu za P20 pro. XS, 11...

Diky za radu

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Přechod na Iphone

Příspěvek od rony »

Povinna otazka:
preco nejdes do telefonu, ktory priamo podporuje google?

Ak sa pytas na iPhone, tak najprv otazka:
Nakolko si ochotny prisposobit sa inemu konceptu operacneho systemu? Mnoho je inak, nie zle, nie horsie, len inak.

Opoved na to, aky model...

Mojmnazpr je, ze hlavne nech to ma FaceID. Nezodpovie ti asi nikto ci mensi alebo ten vacsi (Obrazovka), no to si treba asi fakt len siahnut pred kupou a je to zrejme najzlozitejsie rozhodovanie. Ja mam mensi a to hlavne preto, ze mam Apple Watch a pocas dna zasa tak intenzivne nepouzivam iPhone.

Ci kupit XS alebo 11 je skor otazka tvojej penazenky. napr ja vzdy kupim najnovsi model ale potom ho mam dlho, teraz totiz mam X a nevymenim ju ani tento rok a mozno ani buduci. Pre teba je najlepsia mozna rada sa s iOS najprv troska zoznamit.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Juraj315
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 10, 2020 3:45 pm

Re: Přechod na Iphone

Příspěvek od Juraj315 »

Prvé dotykové Nokie mali OS symbian, potom možno aj Windows, nakoniec android. Prechod na iný systém mi nikdy problém nerobil, takže toho sa nebojím. Ja som sem dal otázku hlavne preto, že mám taký pocit, že P20 pro čo mám teraz nie je zlý mobil a preto by som si kúpou iphone nechcel pohoršiť, keby som išiel po X, resp 11, alebo či mám počkať na 12?

Toto je to čo mi vŕta v hlave

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Přechod na Iphone

Příspěvek od honza.mac »

Hele já bych zůstal u toho co máte.
Takhle se budete muset otočit o 360 st. a pochopit a sžít se s filosofií Apple.
Takže konec “černým android obchodům”.
Je lepší zůstat u toho co člověk má než trápit fórum dotazy a pak po nepochopení iPhone prodat.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Přechod na Iphone

Příspěvek od mike-biker »

Neřekl bych, že uživatel má otočit o 180°. Je to sice jiný systém, ale zase ne tolik. Otázkou je, co vlastně od mobilu chceš....
Od toho se vše odvíjí.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Přechod na Iphone

Příspěvek od rony »

dobre, nepoznam hw specky P20 dopodrobna, ba vobec. No takto otazka asi ani nestoji. ak kupis 11tku iPhone alebo hocaj tu XS, nepojdes ani dole ani hore, pojdes do ineho sveta, kde su XS a 11 spickove.

a jedine, co to od teba chce je preniest sa do trochu ineho sposobu a logiky pouzivania. ale ta otazka velkosti obrazovky je dost dolezita ;-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Přechod na Iphone

Příspěvek od Clon »

Mam pocit, ze tazatele odrazujete od iPhonu. Ja mel kdysi podobne pocity jako on. Taky mne Android vytáčel.
Ano, iOS je jiny system a taky jsem si na nej musel zvyknout. To ze ma ted android jeste neznamena, ze pouziva cracknute aplikace, i kdyz je to mozne.
Vetsinu toho co jsem se potreboval dovedet jsem nasel zde na foru. Cetl jsem opravdu hodne. Ale podarilo se !

Otazka znela - ktery telefon si ma koupit aby si nepohorsil.
Momentalne nejlepsi je iPhone 11 Pro. XS je taky stale jeste dobra volba. 12ka bude az za pul roku.
Pokud koupi cokoliv jineho - je to uz o kompromisech.
Takze cele je to jen o moznostech investovanych penez.
A pokud by mel tazatel jakekoliv obavy ohledne toho, jestli mu bude vyhovovat system, pak bych asi doporucil pujcit si nebo koupit neco starsiho "na chvili na osahani" a rozhodnout se az pak.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Přechod na Iphone

Příspěvek od Anndy »

Podľa mňa si polepší akýmkoľvek iPhone :-)
Už len kvôli iOS. Zjavne jo štvú aktualizácie. To má pri dnes predávaných zaručené na dlho.
Ostatné nám neprezradil preferencie. Ak ešte nejaké má.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

mpok
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: sob kvě 02, 2020 11:32 am

Re: Přechod na Iphone

Příspěvek od mpok »

Ja osobne bych sel jen 2 cesty:
1) pokud mam penize, tak iPhone 11, idealne 11Pro
2) Pokud tolik nechci davat za mobil, tak SE2020, tepe v nem cip z iPhone 11Pro a je za bezkonkurencni cenu.
Nekupoval bych verzi s 64 GB, pokud budete trochu fotit, tak se zaplni a musite v mobilu uklizet...
S temito telefony mate jistotu, ze budete mit aktualni SW po dobu 5 let! To Vam jiny vyrobce nikdy neda! :)
Do X bych nesel kvuli fotaku, 11 ma nasobne lepsi, vyplati se priplatit... ja mam 11Pro, zena 11 a kamos SE2020, kdybyste mel dotaz, napiste! :)
Rozhodne jakykoliv iPhone lepsi nez jakykoliv android! Takze rada viz vyse nesouhlasim! IOS je sice jiny, ale brzy si zvyknete a ja na nej nedam dopustit, vse slape.


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: Přechod na Iphone

Příspěvek od serwo »

Nazdar. Ja by som sa chcel spýtať, že ak prechádzam z Android na iOS, je lepšie nastaviť iPhone ako nový alebo použiť možnosť migrácie z Androidu? Ja sa prikláňam k prvej možnosti, nakoľko sám robím veľký update cez DFU a nastavím iPhone ako nový bez obnovy dát a apiek. Dík.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Přechod na Iphone

Příspěvek od rony »

kludne urob migraciu, to su len data

a naco to komplikujes s dfu?

ved mas novy iphone, tak ;en spusti migracnu utilitu a ona ti beztak prenesie len kontakty a take blbiny.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět