The New iPhone SE

Uživatelský avatar
Fifik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 310
Registrován: ned čer 07, 2009 4:16 pm

The New iPhone SE

Příspěvek od Fifik »

Je to tu!


https://youtu.be/SQIbeAk-bFA
iPhone 11 Pro Max, iPad Pro, Apple Watch 4 44mm, AirPods Pro, MacBook Air!

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od Petrt »

Bohužel pro manželku moc velký, takže zůstane u SE, nicméně v tom vidím firemní hit (ve firmách, kde je Droid zakázaný - jako např. v naší). Nízká cena, dvě SIM, Qi...
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od mike-biker »

Škoda, že se jim nepodařila lepší baterka. Ale to už by rovnou mohli dát lepší LCD panel, lepší camerku...
Pak by ovšem byla i lepší cena. :D
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od mirmo80 »

Petrt píše:Bohužel pro manželku moc velký, takže zůstane u SE, nicméně v tom vidím firemní hit (ve firmách, kde je Droid zakázaný - jako např. v naší). Nízká cena, dvě SIM, Qi...
Pre moju práve ok. Z SE prešla na iP8 a už by menší veľmi nechcela. Väčší je lepší a ešte je aj výkonnejší :ROFL:
Ale nejako tak plánujeme, že 8 posunieme mladému, jeho SE zdedí ešte mladší a manželka dostane new SE. Inak mne sa tiež páči.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

The New iPhone SE

Příspěvek od Jirka_S »

Pro mě jasná volba - 6S už pomalu dosluhuje, wow efekt u mne žádný další nevyvolal a iP 12 je v nedohlednu. Takže SE 2020. Použiju i dosavadní leather case i display covers, které mám snad ještě asi dva na 6S z Ali.
Plus starý SE, který si beru na kolo, ten mně vydrží doufám ještě dlouho.

Uživatelský avatar
McJobs
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 529
Registrován: úte zář 30, 2008 12:58 pm

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od McJobs »

Fotoaparat je po HW stranke podla vsetkeho totozny s iP 8, no vdaka A13 a Neural Enginu to podla Apple foti lepsie ako XR. Uvidime...
 Mac OS X 10.6.8 Snow Leopard. Best OS X Yet.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od mirmo80 »

Fotak ma potom trosku sklamal. Cakal som ze predsa len daju nieco trosku lepsie.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
McJobs
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 529
Registrován: úte zář 30, 2008 12:58 pm

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od McJobs »

Ved ani Google Pixel nemal nikdy najlepsi senzor ani optiku, ale vdaka ich sw a umelej inteligencii z toho vedeli vytazit maximum. U SE je hlavne podstatne ze je tam pritomne Next-generation Smart HDR, teda funkcia ktoru ponukaju len iPhony zo serie 11. Za denneho svetla by malo SE produkovat kvalitnejsie fotky ako XR, za horsich svetelnych podmienok bude mat jasnu prevahu 11.
 Mac OS X 10.6.8 Snow Leopard. Best OS X Yet.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od serwo »

A ja som sa tešil, že príde SE v rozmeroch predchádzajúcej generácie a oni predstavia toto No nič, zostávam naďalej u X-ka

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od Jirka_S »

Mně to přijde jako naprosto skvělé - kdo si koupí verzi za těch 13 tis., tak bude mít na 4-5 let vystaráno, pak jej za 3-4 tisíce může prodat, jeden rok používání pak vyjde na cca 2 tisice Kč. Ukažte mi jediný Android či jiný telefon, kde tohle může takhle fungovat.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od mirmo80 »

Mne sa tiez velmi pozdava a manzelke este viac, len skoda toho fotaku. Asi bude fotit lepsie ako iP8 ale mohli tam dat nieco ine.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

The New iPhone SE

Příspěvek od Jirka_S »

Mně docela stačil ten na 6S, tenhle může být jen a jen lepší. Stále mám ještě zrcadlovku.
A fotky nedělá foťák, ale fotograf. Když vidím kolikrát ty lidi, mobil v jedné ruce a cvaká to ještě během chůze...

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od Tea Racer »

Za mě o ničem, je to veliké, malý rychlý jako předchůdce to není, vydrz baterie... možná vodeodolnost, ale jinak asi nic. Zůstávám o SE první generace.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od bedo. »

Keby mal FullHD displej a audio jack, tak by som o ňom možno uvažoval, takto nevidím dôvod. Ale stále by som ho uprednostnil pred hocičím s výrezom...

vormen
Host
Host
Příspěvky: 44
Registrován: ned pro 25, 2016 11:29 am

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od vormen »

Koupi jsem SE místo Xr, na ten jsem si nezvykl kvůli jeho šířce a váze. Taky mám prostě rád ten design IP6 s HB. Baterka není vůbec problém, teda pro mě. Na Xr jsem končil večer na 60, teď na 40%. Největší překvapení je foťák, viditelně o dost lepší technická kvalita než u Xr. Lepší podání barev a hlavně žádné viditelné artefakty a šum při zobrazení 1:1. Za mě velká spokojenost, ale samozřejmě to není model pro všechny.

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

The New iPhone SE

Příspěvek od Gaaspi »

Mňa najviac rozosmialo že vo videu píšu small a pritom je väčší ako prvé SE. Aj ja som si predstavoval aspoň jeden nový model vo voľkosti toho SE čo vypadá ako iPhone 5S. A ešte viac by ma potešila veľkosť iPhone 4 to by bola pecka. Veď ja som mal z androidových také ako HTC Wildfire, Sony Xperia Tipo, SonyEricsson X10 mini. Schválne vygooglite si to! To sú mobily pre mňa ale už také nik nevyrába.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od rony »

gaaspi, pretoze to uz nie su telefony.

trend ide tam, ze pomocou toho zariadenia uz vybavujes rozmanite veci. a to vratane toho, ze riesis dokumenty. pre tieto ulohy je 2,5" displej nanic.

Nie je vsak pravda, ze sa take pristroje nevyrabaju. Ale ano. Volaju sa mobilne telefony a jedine, co musis v nich ozeliet je fakt, ze su to telefony. ;-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

The New iPhone SE

Příspěvek od Gaaspi »

Ja viem tam to smeruje ze kto chce male nech nema smartfon ale kludne by to mohlo byt aj tak ze vyrabat rozne velkosti a kto chce dokumenty a filmy nech si zadovazi vacsi ale kto chce mat len tapatalk, messenger, mail cez klienta, tomu by stacil aj ten trojpalcovy display ved ja som na to v pohede videl nebol s tym problem. Ja som dlho nemal smartfon ja som aj na inom fore dost nadaval na smartfony a drzal som stranu klasickym telefonom ale doba ta nepusti. Uz si nepytaju telefonne cislo ale skype ci messenger nick, je to prakticke mat vo vrecku mapu a cestovne poriadky atd. Na toto mi bohato stacili rozmery iP4. Este aj Angry Birds som na tom hraval tu uplne prvu cast co vysla a nemal som pocit ze je mala plocha.

No dobre a teraz k teme: Ktory iPhone je momentalne najmensi z novych? Je to SE2020 alebo nejaka sestka sedmicka? Synovec ma tenky iphone neviem kolkatka to je a neni o moc vacsi ako stare SE.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od rony »

ved cely ten rad SE2020 i6, i6s, i7, i8 ale za maly sa povazuju i iX atd.

velke su Plus
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od bedo. »

Gaaspi, ja som donedávna fungoval na iPhone 4S a bol som spokojný. Teraz mám staré SE, hlavne kvôli aplikáciám, ktoré už na 4S nebežaly. Okrem toho mám aj Android so zhruba rovnako veľkým displejom, ako má iPhone X (Xiaomi Mi A2 lite). Kvôli rozmerom a hmotnosti so sebou radšej nosím iPhone, hmotnosťou je na tom staré SE dokonca lepšie, ako 4S. Ale asi je nás už takých málo...

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

The New iPhone SE

Příspěvek od Gaaspi »

Problém ako u androidu tak aj u iOS a ďalších ako symbian, windows že už niesu aktuálne. Samotné smartfóny sa zohnať dajú, a dá sa aj dokúpiť nová batéria do nich ale už nepustí appky, nedá sa plnohodnotne využívať.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od Clon »

Gaaspi, je to cele jen o zvyku. A eventualne o ocich. Ja mnohem radeji jsem na tabletu nez na iP X. Uz jen na blbe cteni se mi zda iPhone docela maly ...
V malem smartfonu nevidim zadnou vyhodu. Vse je lepsi vetsi. Jedine co by snad nekomu mohlo vadit je vaha. Ale neznam nikoho, komu by to utrhlo kapsu nebo mel kvuli tomu kulate zada. Tak vo co go ?
Kdyz si zvyknes na vetsi, maly uz zpet chtit nebudes. Nebo rekni rozumny duvod?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od mookie »

tak výhoda malýho telefonu je prostě v tom, že se líp drží v ruce...

přešel jsem teď ze starýho SE na novej a velkej displej je jedoznačně super, ale nemám bůhvíjak velký ruce a to držení a manipulace s telefonem je prostě pro mě míň komfortní, než u starýho SE

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od Clon »

A drzet jej v jedne ruce a ovladat tou druhou, to je taky problem ?
Nedovedu si predstavit chtit ovladat jednou rukou tablet :oops:
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od mookie »

jasně, ve finále si na ten způsob musím zvyknout, ale často potřebuju mít jednu ruku volnou na něco jinýho... automaticky počítat s tím, že telefon musím ovládat oběma rukama, to je teda úlet

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

The New iPhone SE

Příspěvek od Gaaspi »

Napríklad na motorole play je to tak velké že keď som hrával jednu hru ktorá si vyžadovala rýchlo tiskat kdekolvek na display tak som veľakrát nedočiahol včas na ten bod alebo sa vyšmikó mobil. Proste pri niektorých veciach sú už nemotorné tie obrie mobily. Ale ja nevravím že sa nemajú vyrábať veľké ale nech dajú na výber že nech sú veľké, stredné, a mini. Bolo by vyroešené a každý by mal aký chce.

Dával som nádeje do toho že vyjde nejaký minimobil lebo sa už o tom šepkalo a že bude vynovené SE a čakal som práve to že veľkosť zostane.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od mookie »

nemáte někdo prosím tip na matnou fólii se správným rozměrem, aby to překrylo pořádně displej?

momentálně mám vyzkoušených pár fólií, ale šířka je vždycky necelých 58 mm a po straně chybí cca 0,5 mm, aby překrývala celou viditelnou plochu dipleje... po přeměření displeje by podle mě měla mít šířku 60 mm, moc nechápu, proč je dělají o takovej kousek menší

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od mirmo80 »

Nechaj si niekde vyrezat invisible shield. Reze sa to presne na model. Ak si nedas case friendly tak bude od okraju po okraj. Na sk to robi napr. datart, tak bude urcite aj v cz.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

The New iPhone SE

Příspěvek od Gaaspi »

Je velký! Príliš velký! U mňa je ideálna veľkosť 3,5" ako boli napr. HTC Wildfire či Sony Xperia Tipo. Už aj iPhone5 (staré SE) je strop velkosti.

The Old SE is the best! New SE fuj fuj.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od mookie »

dotaz na majitele SE 2020, kteří přešli ze starýho SE:

mám defaultně vypnutej zvuk a spoléhám tak na vibrace, ale zdá se mi, že na SE 2020 jsou výrazně slabší a často je u tekefonu v kapse ani necítím, když leží na stole, tak to je taky bída proti starýmu SE, u kterýho se mi skoro rozdrnčelo všechno na stole

máte taky stejnej poznatek? nebo mám nějakej blbej kus?

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od serwo »

Podľa mňa sú celkovo vibrácie slabšie u novších modelov v porovnaní s iPhone 4 a 5.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

The New iPhone SE

Příspěvek od mirmo80 »

Ono to mozno bude tou haptikou. Ze to uz nie je klasicky motorcek.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od mirmo80 »

Prosím vás, ktorý iPhone má lepší fotoaparát, resp. ktorý fotí lepšie? Nový iPhone SE alebo iPhone XS? Na gsmarena pozerám jednotlivé parametre ale veľa mi nehovoria.
iPhone SE 2020: 12 MP, f/1.8 (wide), PDAF, OIS
iPhone XS: 12 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF, OIS
12 MP, f/2.4, 52mm (telephoto), 1/3.4", 1.0µm, PDAF, OIS, 2x optical zoom (telefoto a opticky zoom ma nezaujíma)
Chcel som pozrieť aj na dxomark, ale tam iPhone XS nie je.
Ďakujem
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od Gaaspi »

Aaaach jaj ludia na co som sa to dal... Zaobstaral som si SE 2020 a hned ma zarazila ta velkost kedze moje najvacsie telefony boli doteraz HTC Wildfire, Xperia Tipo, iPhone5 a podobne kraviny. Ale co ma uplne dostalo! Drahy telefon jak kolera a je tam iba datovy kabel a nabijacka chyba (to mi aj predavacka povedala ze adapter mate doma nie? Ja ze ano!) Nodokelu otvorim a jeden koniec klasicky iphone5 ale ten druhy neni USB ale nieco take divne ako tie nove android mobily! Notykoxo ja to ani nemam kam zapojit. Ideme dalej, pozeram a ziadna diera na sluchatka! Dokelu doma mam asi 4 sluchatka na 3,5 jack a su mi nanic...

Akoze preto ja tolko nadavam na apple lebo to je hrozne. V bazare kupim stare SE-cko za 100€ a viem tam dat sluchatka, ma to nabijacku, akoze nonsens co ten apple robi... Ale androidovy som nechcel lebo ma poznate ja som maniak na male telefony a predstavte si ze zo vsetkych mobilov co tam mali (huawei, honor, samsung, sony, nokia, xiaomi) bel tento SE najmensi!!! koksoo to co je pre mna lopata na sneh je najmensi mobil v celej predajni. No ja uz neviem kam ten svet speje fakt.

Keby som nepotreboval applacku kvalitu, a pouzivanie aplikacii ktore bez smartfonu by som nemohol tak prisahamvacku cely zivot by som mal tlacidlovy nesmartfon!!!
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od mirmo80 »

Gaaspi, ako sorry, ale hw výbava SE 2020 je predsa dávno známa. Jeho možná konektivita ťa predsa nemohlo prekvapiť. Ak chceš ešte menší telefón, kúp si nový iPhone 12 mini.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... hone3=7969
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

The New iPhone SE

Příspěvek od Lipon »

Není to tak trochu alibismus? Něco si koupím a pak začnu zjišťovat, co všechno je blbě proti starému a budu na to nadávat kudy chodím.
Racionálně uvažující jedinec si zjistí PŘED KOUPÍ co daný model /-y umí a co neumí, co za funkce potřebuje. Zhodnotí, zda pozitiva nového převáží negativa a zda mu negativa nepolezou na nervy. A podle toho se rozhodne.
V dnešní době, kdy informace jsou dostupné z křesla na pár kliků, je koupě nevhodného přístroje a následné "špačkování" jen omlouvání špatného rozhodnutí.
Proč si teda nekoupíš SE 1.gen (a necháš si třeba vyměnit baterku za novou, která vydrží), když ti vyhovuje víc?

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od mike-biker »

Přesně tak, než si koupím ledničku, tak se podívám, zda mám doma el. proud a pokud možno i zásuvku. :D
V tomto případě nadávej jen na sebe, chyba je jen a jen v tobě. Btw. Telefon je možné do 14ti dnů vrátit a buď počkat na menší iPhone 12 Mini, nebo koupit starší SE.
Ale trend už je takový, malé a kvalitní telefony o rozměrech původního iPhone 2G už těžko seženeš.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od mirmo80 »

mike-biker píše:
čtv lis 12, 2020 1:24 pm
Telefon je možné do 14ti dnů vrátit
Ale len keď ho kúpil cez internet.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: The New iPhone SE

Příspěvek od Gaaspi »

Bohužial SE1gen aj 6 čo sú maličké už nikto neodporúča, je tam zastaralý hardware a seká atď. Ja by som mal milerád IP5 keby existoval s hardwarom 11-ky :-) Aby som vedel že bude mať podporu aj o 10 rokov. Čo SE1 zaručene nebude mať už možná o rok!
mirmo80 píše:Gaaspi, ako sorry, ale hw výbava SE 2020 je predsa dávno známa. Jeho možná konektivita ťa predsa nemohlo prekvapiť. Ak chceš ešte menší telefón, kúp si nový iPhone 12 mini.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... hone3=7969
Chalani nebláznite! Ja som ani nevedel že to existuje! Koxooo ja ho chceeeem!
Ďalší po SEčku bude určite tá 12 mini. Díval som sa na roznery oboch a je trochu menší, nie o moc sle je. Díky hoši fakt.

Ja som nikdy nebol fanatik na apple ale páči sa mi ich dizajn, OS stď. Len teraz sa zasmejete aspon. Ja som svoj prvý iphone kupoval tak že som ani nevedel čo je iphone zač len sa mi páčil vo výklade aha jaký pekný telefón. Pojem apple som poznal len tak zbežna... Ale nevedel som o nich vlastne nič konkrétne... Donesiem ho domov, a chcel som sundať zadný kryt ale nešiel tak som našiel to z boku a dal simkartu. Hľadal som slot na micro sd kartu a ten nikde! Myslel som že to bude podobný fígel ako so simkartou... Obzerám zbkaždej strany, nič. Ešte som sa vrátil do mobilshopu (nebol to apple obchod ale klasický mobilshop) a pýtam sa predavača že kde je slot na sd kartu a ten vraví to je iphone tam sd karta nejde ale má väčšiu vnútornú pamať. Zapojil som na PC (ani som netušil že existuje iTunes) ale ono ho otvorilo sko flashku. Tak tam nahádžem myšou skladby a bum nič nehrá. Tak som šiel googliť a všetko som sa učil za jazdy!

To že ja si nikdy nič nezisťujem o telefónoch pramení z histórie že kedysi boli všetky druhy telefónov kompatibilné sj medzi sebou. Či si mal Symbian, Android, alebo tie vstavané OS čo mávali staré samsungy ale ovládalo sa to vždy rovnako. Apple som zažil prvý krát že tu sa robí všetko ináč ale beriem to lebo sa mi momentálne apple najviac páčia.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

The New iPhone SE

Příspěvek od Gaaspi »

mirmo80 píše:
mike-biker píše:
čtv lis 12, 2020 1:24 pm
Telefon je možné do 14ti dnů vrátit
Ale len keď ho kúpil cez internet.
V obchode ale nevratim ho som snim spokojny nebi az taky velky a 12 vyjde trocha padne a potom po SE si zaobstaran 12ku.

Hoši prúser! Ten istý PC aj iTunes som používal na iP4s, iP5, iP5s, a išli! Prečo to SE2 neberie???

Obrázek
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Odpovědět