AppleCare+ na SK

Odpovědět
TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

AppleCare+ na SK

Příspěvek od TheSalko »

Ahojte.
Kamarát má iPhone kúpený v US a tam si aj kúpil záruku AppleCare+.
Tiež by som to checl, mám nový iPhone 11 Pro cez Operátora Telekom-SK. Bol som v tom, že si môžem tiež kúpiť AppleCare+, ale bohužiaľ som nepochodil. Na apple webe mi píše, že podľa sériového čísla nie je moje zariadenie podporované.
V predajni iStores mi povedali, že AppleCare+ na Slovensku vôbec oficiálne nefunguje. Poradili mi, že teoreticky by mohlo pomôcť, keby som si zmenil región telefónu na Rakúsko.
Máte niekto skúsenosti, ako by som si mohol na nový iPhone kúpený cez operátora dokúpiť AppleCare+?
Ďakujem.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: AppleCare+ na SK

Příspěvek od mirmo80 »

To ti salko nepomoze. Applecare je sluzba Apple pre “ich” telefony. Rozumej, vsetko kupene na SK uz Apple nevlastni a preto na to nie je mozne naviazit ich produkt. Myslim si, ze aj po zmene regionu ti to nepusti na tvoje SN pretoze uz nepatri Appleu.
Ale na druhu stranu, pri iP kupenych v apple store SK servisy applecare akceptuju.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: AppleCare+ na SK

Příspěvek od rony »

kupis iphone napriklad vo Viedni (samozrejme v Apple Store), mozes si prikupit Care+ a potom si ho mozes uplatnovat napr. v tom viedenskom Apple Store.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: AppleCare+ na SK

Příspěvek od TheSalko »

Odrazu mam na strankach Apple support moznost AppleCare+ (aj ta druha moznost proti strate a ukradnutiu) pre moj iPhone. Ale vcera to tam este nebolo. Nemenil som ziaden region a ani nic ine.
Telefon som kupoval vo stvrtok, je mozne, ze to Telekom ohlasil Apple a preto je ta volba aktivna az teraz.
V kazdom pripade to skusim, nikdy som nemal AppleCare+ a je to pre mna nova skusenost.
Edit: tak predcasna radost, je to preto, lebo som bol na US supporte. Urobil som diagnostiku, vyhlasilo to, ze vsetko je OK, ide sa platit a tam bola info, ze iba pre US residentov.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: AppleCare+ na SK

Příspěvek od rony »

znova

Apple Care+ si kupis len v danej krajine, kde ho poskytuju a tam ho aj uplatnujes.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět