iPhone 5s nejde aktivovat

Odpovědět
Sajfi
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 141
Registrován: pon pro 03, 2012 5:38 pm

iPhone 5s nejde aktivovat

Příspěvek od Sajfi »

Ahoj,

dostal se ke mě iPhone 5S a nedaří se mi ho aktivovat. Přes DFU nahrán iOS 12.4. Normálně se spustí průvodce nastavením, ale po připojení Wifi napíše, že nelze aktivovat a ať ho upgraduju. Přes iTunes to píše, že se nepodařilo načíst aktivační data. Ať už v něm je, nebo není SIMka, píše to "žádná služba" a je u toho vykřičník.

Odešel už do křemíkového nebe, nebo je nějaká šance na zprovoznění?

dík Sajfi
iPhone 8 64 GB Space Gray
iPad mini II WiFi 32 GB Space Gray
Apple TV 4K

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: iPhone 5s nejde aktivovat

Příspěvek od Tony1 »

Dle mě jde o iphone z Ali nebo podobného portálu, který byl zamčen na iCloud a následně HW odemčen přičemž do NAND paměti byly nahráty vygenerované mac adresy WIFi a Bluetooth. No a Apple myslím že od iOS 11 přidal k aktivaci prověření těchto adres a když neodpovídají originálu následuje zmíněná hláška. Oprava je možná a to nahrátím do NAND originálních adres.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Sajfi
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 141
Registrován: pon pro 03, 2012 5:38 pm

Re: iPhone 5s nejde aktivovat

Příspěvek od Sajfi »

No tím to asi nebude, protože to je iPhone po šéfovi z origo distribuce. Ale asi jsem našel odpověď sám. Zřejmě je problém v baseband chipu, který se po pádu odloupne a pak to toto dělá. A vzhledem k tomu, že telefon vypadá že už pár pádů absolvoval, mi to připadá logické. Viděl jsem na videu i borce, co to odpájeli a znovu napájeli a už to fungovalo, ale já k takovým borcům rozhodně nepatřím, tak to maximálně zkusím trochu "upéct" v troubě, nebo se na to úplně vykašlu ...
iPhone 8 64 GB Space Gray
iPad mini II WiFi 32 GB Space Gray
Apple TV 4K

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: iPhone 5s nejde aktivovat

Příspěvek od Tony1 »

Rozumím pokud by to ŠL BB tak ti nepůjde vidět IMEI, test, ťupní na i v kroužku na úvodní obrazovce je vpravo dole a tam musíš vidět IMEI. K pokusu s troubou OK nejsem proti ale sundej plastové samolepky kolem konektorů a nejlépe kdybys sundal i zadní stínící plech nad konektorem baterky tam je BB čip. Vem kovovou spojku na papíry různé velikosti a ten čip sní sepni a teď to upeč. Asi to dopadne špaťně, ale pokud jde o zkoušku tak zkoušej. Teplotu bych volil 190-220 a pozvolna nechat vychládnout. :)
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Sajfi
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 141
Registrován: pon pro 03, 2012 5:38 pm

Re: iPhone 5s nejde aktivovat

Příspěvek od Sajfi »

Ano, je to tak jak píšeš. Je vidět pouze SN, IMEI ne … Takže příčina potvrzena … :-( Teď jen, jestli budu investovat čas do pokusu s troubou s nejistým výsledkem … :-)

Asi neexistuje žádný způsob, jak telefon v tomto stavu aktivovat, aby mohl sloužit alespoň jako iPod, nebo herní konzole pro děti, co?
iPhone 8 64 GB Space Gray
iPad mini II WiFi 32 GB Space Gray
Apple TV 4K

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: iPhone 5s nejde aktivovat

Příspěvek od Tony1 »

Ne není jiné možnosti. K aktivai je třeba IMEI.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Odpovědět