App Store placeni peněz za nic

Odpovědět
strpans
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 23, 2019 7:54 pm

App Store placeni peněz za nic

Příspěvek od strpans »

Zdravímy , App Store po me požaduje zaplacení určité částky a nevím proč. Nemám předplatné ani placené aplikace. Znám lidi, kterým se to taky stalo, takže nejsem jediný. Jde to nějak vyřešit bez placeni ? Děkuji

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: App Store placeni peněz za nic

Příspěvek od rony »

novy majitel? akurat si zalozil apple id?

to by bol lepsi pripad. pri zavedeni platobnej karty to pre overenie zablokuje na par dni mensiu sumu (neboj neodode ti z uctu)

horsi pripad: niekto vie tvoje apple id a snazi sa nakupovat...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

strpans
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 23, 2019 7:54 pm

Re: App Store placeni peněz za nic

Příspěvek od strpans »

Nejsem nový majitel a apple id nikdo nezná. Dvoum mým známým se to taky stalo a oba platili přesně 250 korun. Má s tím někdo zkušenosti?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: App Store placeni peněz za nic

Příspěvek od rony »

okej zavazna otazka:

ziadne snahy pokutneho ziskavania platenych aplikacii bez platenia cez rozne podivne navody na webe?

ak nie

tak dolezita poznamka je, ze nakupy su vzdy explicitne potvrdzovane (cez touchid/faceid) takze musela by tam figurovat tvoja tvar alebo ruka.

ale u predplatneho je tusim moznost, ze sa predplatne obnovuje automaticky. to vsak vidis, v ios je v Nastaveni polozka zobrazujuca zoznam aktivnych predplatnych. Napriklad si skusal Apple Music? naozaj si si isty, ze si ho nelatis? atd

apple id ma historiu nakupov, ak netusis kde, google “historie nakupu +site:apple.com”
Google: historie nakupu +site:apple.com
https://support.apple.com/sk-sk/HT204088
https://support.apple.com/sk-sk/HT204939
https://support.apple.com/cs-cz/HT201382
a ci tam ta polozka je, aky je predmet nakupu atd.

ak to zistis, napis ako si dopadol, cim sa to vysvetlilo.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: App Store placeni peněz za nic

Příspěvek od Jirka_S »

Taky znám lidi, kterým se to stalo: připojili se někde na hacknutou bezplatnou WiFi síť a už to jelo, že se nestačili divit, pozor na to.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

App Store placeni peněz za nic

Příspěvek od mirmo80 »

A to je ako mozne?

@strpans: v tranzakciach je co? Za co to je? Prip. v maile je nejaky popis? Alebo to vidis iba na ucte?
Ak si si isty, ze chyba nie je u teba kontaktuj apple support co sa to deje. Bude fajn ak nam das potom vediet co sa stalo.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: App Store placeni peněz za nic

Příspěvek od Tony1 »

Blud, chyba uživatele nic takového nelze, pokud s tím majitel nesouhlasí, a i kdyby souhlasil s nějakým vzdáleným připojením, tak znovu je třeba nákup potvrdit otiskem nebo tváří, tak jak psal Rony. Přes žádnou haknutou Wi-Fi nic neudělaláš můžeš snad něco vysledovat, ale ovlivnit zařízení které má nejnovější iOS a nepoužívá JB nelze.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

strpans
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 23, 2019 7:54 pm

Re: App Store placeni peněz za nic

Příspěvek od strpans »

Přehlédl jsem, že v historii nákupů mám nějaké nevyřízené nákupy. Jdou zrušit? Hledal jsem na google , ale nenašlo mi to ,to co hledám.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: App Store placeni peněz za nic

Příspěvek od rony »

Si majitel veci, ku ktorej uplne normalne poskytuje Apple hotline. Ide o tvoje transakcie, obchodny vztah s Apple, ten je v tejto chvili vhodne riesit priamo s Apple. Ak ti tam visia nezaplatene nakupy, riesil by som to s nimi.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: App Store placeni peněz za nic

Příspěvek od Jirka_S »

Nemám předplatné ani placené aplikace, nejsem jediný, po kom Apple chce bezdůvodně peníze...

Pak se teda zjistí, že "mám nějaké nevyřízené nákupy"...

Neberte to nikdo osobně, ale budiž to zdviženým prstem pro všechny - zjistěme si nejdřív důkladně, opravdu důkladně stav svých věcí a teprve poté jděme do světa hlásit, co že to zase ten zlý Apple provedl. Tak tomu bývá totiž docela často, já zapomněl, já si nevšiml, já udělal/neudělal to a to. A pak ejhle!
Ano, je tady Apple linka a za ty roky se mně nestalo, že by něco nešlo vyřešit.

strpans
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 23, 2019 7:54 pm

Re: App Store placeni peněz za nic

Příspěvek od strpans »

Jirko , na tom je něco špatně, že žádám o radu? :o Chtěl jsem jen vědět , proč po mě apple žádá peníze. Váš příspěvek je naprosto zbytečný. :) Jinak by mě ještě zajímalo, proč jsou ty platby nevyřízené. Prováděl jsem nákupy do hry, ve hře mi to přičetlo nějaký ty pointy za peníze, ale zřejmě se ty peníze nestrhly a asi sem je na sim kartě ani neměl. Proč se tedy transakce uskutečnila? Mělo by to napsat , že nemám dostatek peněz, jako jindy. Je to zvláštní a teď mě to omezuje.Apple podporu nejspíš nebudu řešit, protože to stejně nemá smysl.

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: App Store placeni peněz za nic

Příspěvek od Tony1 »

Je správné že ses zeptal a taky ti bylo zodpovězeno, to že jsi dělal nákupy ve hře tak myslím, že to je ten problém, protože pokud máš iOS aplikaci která chce platbu tak to jde přes kartu co máš nastavenou v účtu Apple id. Mám podobnou zkušenost s Kalorické tabulky kde platím každý měsíc předplatné a to si nestrhávají Kal.tab, ale Apple a jde to až následně kal. tab.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: App Store placeni peněz za nic

Příspěvek od Jirka_S »

@strpans: Hele, vážně nejsem takový suchar, jak by se snad mohlo zdát, a jak jsem psal - myslel jsem to všeobecně, nebylo tam nic konkrétního, adresného či snad nactiutrhačného. :)

Těch diskuzí jsou hromady a mnohdy fakt zbytečné - třeba někdo si někde stěžoval, že mu zničeho nic nejde nabíjet nový iPhone, desítky lidí se snažily poradit co s tím dělat, co vyzkoušet atd., po čase tazatel přišel s tím, že má na mobilu nový obal a ten jaksi brání dokonalému zasunutí lightning konektoru. A bylo. :)

Takže nic ve zlém! :)

Odpovědět