Iphone 5s-casta bila smrt,kterou vyresi nabijecka

Odpovědět
smittinka
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: čtv kvě 09, 2019 9:44 am

Iphone 5s-casta bila smrt,kterou vyresi nabijecka

Příspěvek od smittinka »

Chtela bych se zeptat-mam iphone 5s a po posledni aktualizaci se mi ted nekolikrat denne objevuje bila obrazovka s logem applu,obrazovka nezmizi dokud nedam mobil do nabijecky.Deje se to vzdy,kdyz na mobilu neco delam,kdyz mam napriklad spustenou hudbu a na mobil nesaham,tak vydrzi. Kdyz je mobil v nabijecce,tak se to taky nedeje. Baterku uz mam horsi,vlastne jsem ji zrovna chtela nechavat menit,protoze se to pred par dny dost zhorsilo,takze je mozny,ze to s tim souvisi,ale stava se to,i kdyz ma mobil 90% a nerada bych zaplatila vymenu baterky a pak zjistila,ze je telefon na odpis...Nemate s tim nekdo zkusenost?
Nevim,jestli je to nejaky softwareovy problem souvisejici s aktualizaci,jestli mobil takhle divne reaguje kvuli te baterii nebo je to neco uplne jineho.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Iphone 5s-casta bila smrt,kterou vyresi nabijecka

Příspěvek od rony »

co hovori obrazovka kondicie baterie? tam je vsetko, vratane zoznamu app ktore najviac zeru.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

smittinka
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: čtv kvě 09, 2019 9:44 am

Re: Iphone 5s-casta bila smrt,kterou vyresi nabijecka

Příspěvek od smittinka »

Co konkretne bych tam mela sledovat? A i kdyby to byla ta baterka,je normalni,ze misto rychleho vybiti a vypnuti mobilu naskoci ta bila obrazovka a pri zapojeni do nabijecky se ukaze,ze ma baterka jeste temer 100%?
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Iphone 5s-casta bila smrt,kterou vyresi nabijecka

Příspěvek od rony »

no kondiciu baterie, tu si na obrazkoch neukazal.

inak, to je tvoj standard vymlatit mobil do nuly a az potom ho nabijat? lebo ak ano, tak tym celkom solidne drancujes (skracujes) zivotnost baterie. a ak to robis standardne, tak by som sa necudoval ak pricina tvojho problemu je v baterke, ktorej kondicia je nanic (pod 80 %)

5S je uz veteran, zacni sa zaujimat o vymenu baterie ale zisti si tu kondiciu baterie najprv.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Ramirez
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 127
Registrován: stř úno 18, 2009 6:43 pm

Re: Iphone 5s-casta bila smrt,kterou vyresi nabijecka

Příspěvek od Ramirez »

iP 5s sice ma najnovsi ios,ale kondiciu baterie nezobrazuje (nepodporuje),tato moznost je az od iP6 a vyssie. Najednoduchsia moznost ako zistit stav naterie je pouzit napr. aplikaciu na PC menom 3utools.
iPhone 12 128gb / iPhone 5S 16gb / iPhone 6 16gb/64gb/128gb

smittinka
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: čtv kvě 09, 2019 9:44 am

Re: Iphone 5s-casta bila smrt,kterou vyresi nabijecka

Příspěvek od smittinka »

Uplne vybiti telefonu se mi za celou dobu,co mobil mam,stalo parkrat,v poslednich dnech ale vezmu telefon ven,naskoci tam bila smrt a kdyz se rychle nedostanu k nabijecce,tak ho to vystavi,plus se teda ted cca tyden opravdu vybiji rychle.

Jinak mi moc nedava smysl,ze by to byla reakce na vybiti telefonu,protoze se mi nezda,ze by mobil okamzite vybilo kliknuti na mejl nebo zpravu,ale jinak vydrzi par hodin prehravat hudbu (kdyz ho pri tom necham byt...).

Ale zkusim stahnout tu aplikaci,dekuju.Pod 80% je to teda na vymenu?

smittinka
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: čtv kvě 09, 2019 9:44 am

Re: Iphone 5s-casta bila smrt,kterou vyresi nabijecka

Příspěvek od smittinka »

Diky za tip na aplikaci,baterry life je 100%,takze tim to nebude,nevim,jestli bohuzel nebo nastesti...

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Iphone 5s-casta bila smrt,kterou vyresi nabijecka

Příspěvek od rony »

skus pre istotu macOS appku coconut battery, tak je podla viac ludi presna.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

smittinka
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: čtv kvě 09, 2019 9:44 am

Re: Iphone 5s-casta bila smrt,kterou vyresi nabijecka

Příspěvek od smittinka »

To ted asi nemam aktualne u koho vyzkouset:(

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Iphone 5s-casta bila smrt,kterou vyresi nabijecka

Příspěvek od Tony1 »

Já teda bych navrhoval trochu jiný přístup. Psala jsi že to nastalo po aktualizaci tak že dle mě bych prve zkusil restoze z DFU a obnovení dat jen z iCloudu. Navíc já si myslím že žádný sw nevyhodnotí dobře reálný stav baterie když není v zařízení HW co by baterii sledovalo. Vždy v sw jde a matematický výpočet dle určitého logaritmu.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Iphone 5s-casta bila smrt,kterou vyresi nabijecka

Příspěvek od rony »

asi len preklep ale ten termit je podla algoritmu :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

smittinka
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: čtv kvě 09, 2019 9:44 am

Re: Iphone 5s-casta bila smrt,kterou vyresi nabijecka

Příspěvek od smittinka »

Tony1 diky,zkusila jsem normalni restore a ted i restore z DFU,bohuzel porad nic:(

smittinka
Host
Host
Příspěvky: 7
Registrován: čtv kvě 09, 2019 9:44 am

Re: Iphone 5s-casta bila smrt,kterou vyresi nabijecka

Příspěvek od smittinka »

Diky vsem za,co se zapojili,nakonec jsem to vzala do servisu a byla to opravdu baterka;)

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Iphone 5s-casta bila smrt,kterou vyresi nabijecka

Příspěvek od Tony1 »

@Rony díky za upozornění máš pravdu algoritmus, logaritmus je součástí algoritmu postupu výpočtu hodnot v programu :-).

@Smittinka Ok tak ještě se ptám co tam teď máš za iOS?? Napadla mě ještě jedna možnost a to zkus tam nahrát zpět předchozí iOS. Jde to jen nějaký ten týden po vydání aktualizace a postup je následný stáhni si program 3uTool je to obdoba iTunes ale s více možnostmi. Připoj iPhone a uveď jej do DFU. Pak je tam někde dole možnost výběr iOS a zobrazí se ti tam tabulka kde budou buď jedna modrá možnost iOS 12.2 nebo další modrá možnost s nižším clíslem na tu klikni a nech doběhnout do konce pak zkus. Pokud tam bude jen jedna modrá možnost iOS12.2 tak nižší iOS už nelze nahrát.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Odpovědět